Москаленко Т.П., вчитель початкових класів ЗНЗ № 35 м. Чернігова.
Тема: Звук [і], буква І і. Буква і як окреме слово. Утворення та аналіз слів з буквою і. Утворення речень з окремими словами і.
Мета: Дати уявлення про букву «і» в значення окремого слова; формувати вміння під час читання орієнтуватися на букву голосного звука; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальні інтереси, зв’язне мовлення; розширювати кругозір. Виховувати бажання старанно вчитися і допомагати мамі.
Обладнання: Лист, «фотографії» Барвінка і Ромашки, завдання для виконання, «Гусінь» зі складами, плакат із словами, гра «Букви на прогулянці», конверт, Барвіночки.
Хід уроку
І Організаційний етап
- Усміхніться , любі діти,
Шліть гостям нашим привіт! (Вітаються)
Починаємо урок,
Працюватимемо старанно,
щоб почути у кінці,
що у нашім 1-м класі
Діти просто молодці.
ІІ. Емоційне налаштування на урок
Діти, зранку листоноша приніс нам листа.
Давайте подивимось від кого він?
А тепер прочитаємо листа.
Добрий день, дорогі учні 1- Б класу!
З великим привітом і масою найщиріших побажань звертаються до вас Барвінок і Ромашка з казкового лісу.
Ми знаємо, що ви вже вивчили шість букв і трішки навчилися читати. Тому висилаємо вам завдання цікаві. Впоравшись з ними, ви розширите свої знання, більше дізнаєтесь і будете просто «Молодці».
ІІІ. Узагальнення вивченого на попередніх уроках.
1. Завдання 1. Швидко розкажіть 6 скоромовок.
У долині… Босий…
Вийшла… Ходить…
Пиляв… Їхав…
2. Завдання 2.
- Яку букву вивчили вчора? Який звук вона позначає?
- Розкажіть віршик про букву і (3- 4 учні).
Буква «і» - неначе свічка,
З ясним вогником вгорі,
А погасне – чорний ґнотик
Стане крапкою над «і».
3. Завдання 3. Шлемо вам гусінь- складусінь, прочитайте те, що на ній і слова, які гусінь склала.
МА МО МУ МИ МІ
АМ ОМ УМ ИМ ІМ
Мама, мамо, маму, мамі.
Діти, а хто така мама?
Коли ми кажемо слово: мамо?
Що ми додаємо перед словом маму?
Що скажемо перед словом мамі?
4. Завдання 4. Хвилинка – новинка IV. Вивчення нового матеріалу
- Уважно послухайте речення, порахуйте скільки в ньому слів. Барвінок і Ромашка.
- Який зробимо висновок?
Буква «і» може бути окремим словом.
А тепер потренуємося складати речення з окремим словом «і».
Свічка і місяць.
Літак і ракета.
Тролейбус і трамвай.
Що спільного між літаком, ракетою, тролейбусом, трамваєм?
Що різного між свічкою і місяцем?
V. Фіз. хвилинка. Завдання 5. «Грибок боровичок».
Завдання 6. Опрацюйте текст на стр. 31 Букваря.
Скільки надруковано речень?
Скільки слів у 1 реченні?
Прочитайте друге речення. Яке слово пропущене?
Яке слово пропущене у 3-му реченні?
Що скажемо мамі у 4-му речення?
Ми і мама.
Ми любимо маму.
Ми допомагаємо мамі.
- Мамо, похвали нас.
VІ. Завдання 7
Виконайте завдання у зошиті «Супутник Букваря від А до Я».
а) з’єднайте слова і моделі;
б) надрукуйте слова;
VІІ. Закріплення вивченого.
Завдання 8.
Поділіться на команди, познайомтесь, «хто більше знає» слів з буквою «і».
Завдання 9.
З кожного ряду виберіть букву, що не повторюється, прочитайте слово.
АОІМІОА МИУАИУМ
ІМОУОІУ МУОМАУО
VІІІ. Підсумок уроку.
Діти, ми виконали завдання ? (Так)
Що нового дізнались про букву «і»? Чим вона може бути? (Словом)
Якщо ми справились, то хто ми? (Молодці)
Отримуйте Барвінок. (Чергові роздають).
Поділіться з Вашими друзьями: |