Звіт про виховну роботу по В’язівській зош І ііі ст за 2012/2013 н рСкачати 110,75 Kb.
Дата конвертації02.01.2017
Розмір110,75 Kb.
ТипЗвіт

Краснокутська районна рада Харківської областіВ’язівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

_________№___________

_________від__________

Звіт


про виховну роботу по В’язівській ЗОШ І – ІІІ ст..

за 2012/2013 н. р.

В’язівська ЗОШ працює над вихованням фізично-здорової, творчої особистості, громадянина на основі оволодіння гуманістичними цінностями, нормами демократичної культури.

Основні завдання виховного процесу в школі:  1. Гуманізація виховного процесу, що виражається у створенні умов для всебічного розвитку особистості, спонукання її до самоаналізу, самооцінки, саморозвитку, самовиховання.

  2. Формування в учнів навичок здорового способу життя, розвиток духовних і фізичних можливостей дітей.

  3. Підтримка та укріплення шкільних традицій, що сприяють створенню загальношкільного колективу та прикрашають його життя.

  4. Удосконалення методичної майстерності клансного керівника, спроможного компетентно і з повною віддачею займатися здійсненням виховної діяльності та ефективно вирішувати питання школярів.

  5. Розвиток учнівського самоврядування, його роль у НВП.

Виховна діяльність педагогічного колективу школи була спрямована на реалізацію основних положень Конституції України, законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», програми « Основні орієнтири виховання учнів в 1-11 кл. загальноосвітніх навчальних закладів України», яка затверджена наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.11р. № 1243, «Положення про класного керівника», «Про затвердження плана заходів, щодо впровадження Концепції національно-патріотичного виховання молоді в навчальних закладах» наказ Головного управління освіти і науки від 26.02.10 р.

№ 96 .


В школі працює ШМО класних керівників. Протягом ІІ семестру на засіданні ШМО були розглянуті питання:

Лютий – орієнтація на національну культуру, загальнолюдські моральні цінності у виховній системі школи;

Організація профорієнтаційної роботи у виховному процесі школи;

Організація роботи по збереженню життя і здоров’я дітей.

Квітень – правова освіта – одна із складових формування життєво-компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі;

Організація відпочинку дітей в період канікул.

Головна увага приділялася формуванню громадянина – патріота України, створенню умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

Аналіз стану виховної роботи свідчить проте, що у школі відбувається оновлення змісту, форм та методів національного виховання на основі вивчення історії, культури і традицій українського народу. Учні школи беруть участь у пошуково-краєзнавчій роботі.

Заслуговує уваги досвід роботи класних керівників Пономаренко Г.І., Ткаченко А.О., Педченко В.О., Полежаки А.Г., які впроваджують нетрадиційні форми і методи забезпечення систематичного підходу до виховної роботи.

Визначились позитивні тенденції у роботі з питань правого виховання. Проводились відкриті виховні години ( Полежака А.Г. 5 клас «Мої права та обов’язки», Ткаченко А.О. «Я – людина, я - громадянин» 9 клас, Пономаренко Г. І. «Я – громадянин України» 10 клас). Попереджувально - правову роботу педагогічний колектив проводив спільно з комісією у справах неповнолітніх та районною службою у справах неповнолітніх.

Працює рада профілактики правопорушень, створено банк даних дітей, «групи ризику», ведеться облік спостереження за поведінкою учнів, залучення їх до позакласної роботи. Проводяться місячник правових знань, який проходить за окремим планом.

У школі працює три гуртки на добровільних засадах. Гурток «Правила етикету» - для молодших школярів, «Золотий ключик», «Чарівний клубочок» - для середніх та старших класів.

Всього в гуртках навчається 69 учнів, з них чорнобильців – 9, з багатодітних сімей – 13, соціально-незахищена – 1, «група ризику» - 1, діти – напівсироти – 4.

Значна увага протягом семестру приділялась стану здоров’я школярів, був проведений тиждень здоров’я. З метою профілактики захворювань проводились тренінги з антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди та здорового способу життя, зустрічі з лікарями.

Учні школи брали участь в районних конкурсах від ЦДЮТ: конкурс «Різдвяна писанка», де учениця Крутогузенко Тамілав зайняла призове місце і була нагороджена грамотою , конкурс «Мій дільничий»

Всі виховні заходи спрямовані на систему цінностей і якостей особистості, що розвивається і виявляється через її власне ставлення: до суспільства і держави, до себе, до родини, людей, до праці, до природи, до культури і мистецтва.

Найвдаліше проходили такі заходи: «Свят вечір», «Кохання з першого погляду», « Масляна», « Нумо, хлопці», «Нумо, дівчата», «День навпаки», «День здоров’я», «Тато, мама, я – спортивна сім’я».

Була здійснені екскурсійні подорожі до Пархомівського історичного музею, до Краснокутського дендропарку, до музею Великої Вітчизняної війни з метою ознайомлення історичної та культурної спадщини рідного краю.

У школі створено крааєзнавчий музей, який в цьому році був офіційно зареєстрований.

В школі працює дитяче об’єднання «Країна мрій», яке складається з міністерств. Кожне міністерство має свій план роботи.

Міністерство освіти – організовує конкурси, вікторини, брейн-ринги, ерудит - шоу, допомагає в організації шкільних олімпіад, сприяє активності учнів у предметних тижнях. Цим міністерством було проведено: КВК, брейн-ринг, гра «Що? Де? Коли?».

Міністерство культури – організовує культурно – розважальні програми, проводить вечори відпочинку, допомагає при проведенні тематичних тижнів. Були проведені конкурси «Кохання з першого погляду», «Нумо, дівчата», «День навпаки», свята «Масляна», «Уклін тобі, жінко», «Мамо, ти найдорожча за усіх» та такі виховні заходи: «Солдат війни не вибирає»

Міністерство спорту та туризму – організовує різноманітні спортивні та туристичні змагання, конкурси, забезпечує участь класів у спортивно-масових заходах, веде пропаганду спорту та туризму серед учнів, бере участь у створенні спортивних секцій. Допомагали у проведенні Дня здоров’я , а також організували і провели захід «Нумо, хлопці», «Тато, мама, я – спортивна сім’я».

Міністерство охорони здоров’я та екології – контролює дотримання санітарно – гігієнічних норм, проводить активну пропаганду здорового способу життя, організовує конкурси, пов’язані з цією тематикою, займається активною біологічною освітою, природоохоронною діяльністю в школі, селі,слідкує за порядком в класних кімнатах та озелененням школи. Проведено екологічні акції «Чисте подвір’я», «Чисте село». Було проведено тиждень здоров’я та екологічний місячник, а також виховні заходи «День Землі», «Наш біль – Чорнобиль».

Міністерство турботи – контролює роботу волонтерів, роботу з молодшими школярами, організовує різноманітні благодійні акції. Були проведені акції милосердя до Дня Перемоги.

Міністерство з надзвичайних ситуацій – керує діяльністю юних інспекторів руху, юних пожежників. Були проведені практичні заняття.

Міністерство реклами та інформації – поширює й координує інформаційно-рекламну діяльність, а також збирає ділову інформацію, узагальнює її і доводить до відома учнів. Випускає щотижнево шкільну газету «Однокласник».

Діти вміють організувати різну діяльність і важливо є те, що вони постійно беруть участь в різних заходах.Інформацію підготувала ЗДВР Германовська О.В.

Директор Л.Токар

ОПИСОВИЙ ЗВІТ ПРИШКІЛЬНОГО ТАБОРУ «ВЕСЕЛКА» З ДЕННОЮ ФОРМОЮ ПЕРЕБУВАННЯ

ПРИ В’ЯЗІВСЬКІЙ ЗОШ І-ІІІ СТ. КРАСНОКУТСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

2013- р.

З 27 травня по 12 червня 2013 року при В’язівській ЗОШ І-ІІІ ст. функціонував пришкільний оздоровчий табір «Веселка» з денним перебуванням в якому мали змогу відпочити та оздоровитися 59 дітей.

Для змістовного відпочинку дітей був складений план роботи табору. На урочистій лінійці під час відкриття табірної зміни, вихованці були поділені на два загони, відповідно до вікових категорій. Загін молодших школярів називався «Сонечко» і працював під девізом «Світить сонечко всім ясно й відпочинемо прекрасно». Загін старших школярів називався «Кока -кола» і мав девіз «Ми команда Кока-кола жить не можем без прикола».

У таборі були створені: читальний зал , де діти мали змогу читати дитячі книги, журнали; ігрова кімната в якій знаходилися цікаві настільні ігри та іграшки; кінозал, де діти переглядали мультфільми та кінострічки.

Для харчування дітей діяла їдальня, де вони харчувалися двічі: сніданок – буфетною продукцією, а в обід отримували гаряче харчування. На це було виділено бюджетні кошти з розрахунку 16, 7 грн. на кожну дитину в день, а також спонсорські кошти від ПА «ВАТАЛ» - 10 грн. на дитину на день. Всього було використано коштів з бюджетного фонду – 13258 грн., а спонсорських - 7830 грн.

Були організовані екскурсії до Пархомівського історичного музею, до Краснокутського дендропарку, до музею Великої Вітчизняної війни при Краснокутській РДА та православних храмах Краснокутщини. А також було проведено три екскурсії по рідній місцевосці. На все це було використано 600 грн. батьківських коштів.

Кожного дня для дітей були організовані цікаві змістовні заходи, змагання, конкурси, спортивні ігри. Над всім цим працювали вихователі загону «Сонечко» - Борисенко М.І. та Кирко Ю.О., загону «Кока-кола» Ткаченко Г. І. та Полежака А.Г. Спортивні розваги організовував спортінструктор Педченко В.О.

Перший день табірної зміни пройшов у два етапи: зранку були проведені організаційні моменти, а увечері цього ж дня відбулася дискотека та розважальна програма, що закінчилася традиційним вогнищем.

Другий день – «У країні знань».

Цього дня діти повністю присвятили себе всебічному розвитку особистості. Під керівництвом вихователів була підготовлена і проведена презинтація під гаслом «Сила знань у житті людини». Потім була проведена інтелектуальна гра «Брейн- ринг». Молодші діти загадували і відгадували загадки.

Третій день- «Спортивна олімпіада».

Цей день був насичений спортивними змаганнями: з баскетболу, волейболу та міні-футболу. Закінчився цей день спортивною вікториною. Всі учасники цього дня отримали смачні винагороди –морозиво.

Четвертий день - «Квіткова оранжерея».

Цього дня діти відпочивали у двох напрямках : загін кока-кола зробили екскурсію до Дендропарку, а молодший загін здійснили заочну подорож по Червоній книзі України де познайомилися з рідкісними рослинами. Після цього відбулася справжня подорож у природу. Діти відвідали місцевий ліс та зробили прогулянку за село. Повернувшись назад з назбираними квітами було створено виставку букетів.

П’ятий день – «Острів скарбів»

На початку дня учні розбилися на п’ять груп для того, щоб підготувати розповіді про звичаї і традиції народів світу. Закінченням даної роботи було практичне завдання, яке називалося «Острів скарбів». Ще з вечора вихователями було заховано «скарби», а діти повинні були за «древньою картою» їх відшукати. Нагородою цього дня і був скарб: 1-й загін – тістечка, 2-й загін – цукерки.

Шостий день – «День захисту дітей»

На початку дня учні разом з вихователями провели загін «Сторінками декларації прав дитини». Потім день заповневся грою «Караоке на майданчику» та ігровою розважальною програмою: спортивні ігри, ігри народів світу, а також інтелектуальні вікторини.

Сьомий день – «Краса врятує світ»

Вихователі провели бесіди в загонах з теми: «Краса і мода», де діти дізналися багато цікавих і корисних речей, що стосувалися вбрання сучасної людини. Потім діти готували собі вбрання з паперу. Це було продемонстровано на конкурсі «Табірна зміна». Всі костюми були вишуканими і дуже цікавими. Учасники цього конкурсу були відзначені солодкими призами.

Восьмий день – «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!»

Цей день був повністю присвячений Дню річниці початку Великої Вітчизняної війни. Вихователі провели пам’ятну лінійку «Вічний вогонь памя’ті». Потім проведена була гра «Вірю – не вірю» з історії Великої Вітчизняної війни. В цей же день діти створили виставку художньої літератури про війну, а також розучили ряд пісень воєнних років. Це такі як «Смуглянка», «В лесу прифронтовом», «Землянка», «Эх, дороги», «Победа». Були покладені квіти до братської могили.

Дев’ятий день – «Спортивні забави та розваги»

На початку дня спортінструктор провів бесіду «Спорт – запорука здоров’я». Потім пройшов ряд спортивних змагань: «Веселі старти», «Українські народні та козацькі ігри». Підсумком дня було виготовлення стіннівок «За здоровий спосіб життя».

Десятий день – «Книга вчить, як на світі жить»

Було проведено бесіди «Чарівний світ книги». Потім розучували дитячі вірші, казки і інсценізували їх. Це такі, як «Муха Цокотуха», «Рукавичка», «Лисичка сестричка», «Маша та ведмідь», «Колобок», «Ріпка». В кінці дня діти здійснили екскурсію до сільської бібліотеки.

Одинадцятий день – «Країна розваг»

Цей день пройшов для табору двома напрямками: частина дітей поїхала на екскурсії по православних храмах Краснокутщини. Ця поїздка була присвячена 1025 р. хрещення Русі. Інша частини дітей грали в гру «Веселий експрес». В цій грі брали участь три команди, що їздили по станціях і виконували завдання. Всі учасники отримали солодкі призи.

Дванадцятий день – «День ввічливості і доброти»

Був проведений виховний захід «Країна ввічливості і доброти». Потім взяли участь у грі «О, щасливчик!», яка теж вчила ввічливості у взаєминах між людьми.

Тринадцятий день – «День казки»

Він пройшов за двома напрямками. Старша група дітей їздила до музею Великої Вітчизноної війни, що створений ветеранською організацією Краснокутського району. Інша група дітей відпочивали в таборі і поринули у світ казки. Була проведена вікторина «У світі казки». Діти називали казки та героїв казок, авторів за уривками. Після вікторини дивилися улюблені мультфільми-казки та фільми.

Чотирнадцятий день – «День прощання»

Це останній день таборної зміни. Після чергової лінійки діти розділилися на два загони. Старші пішли готувати вогнище, а молодші школярі приготували виховний захід «Земля – наш спільний дім», де знайомилися з різними країнами та їх культурою, звичаями. Увечері цього ж дня відбулася дискотека і було спалене вигнище. Поки воно горіло кожним з дітей було загадане бажання, яке повинне обов’язково збутися. Залишаючи табір, діти побажали один одному веселих літніх канікул.Директор табору Г.І.Пономаренко

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал