Звіт директора дптнз "Соснівський професійний ліцей" про роботу за 2013-2014 навчальний рік Підготував: Директор дптнз " Соснівський професійний ліцей" Шеремет ОДата конвертації19.12.2016
Розмір0,98 Mb.
ТипЗвіт


Звіт директора ДПТНЗ “Соснівський професійний ліцей” про роботу

за 2013-2014 навчальний рік

Підготував:

Директор ДПТНЗ

Соснівський професійний ліцей”Шеремет О.В.


2014

Протягом 2013-2014 навчального року робота Соснівського професійного ліцею велась за такими напрямками як формування учнівського контингенту та організація професійної підготовки, зміцнення навчально-матеріальної бази, організація навчального процесу, робота по комплектуванню навчального закладу кадрами та підвищення їх професійного рівня, комплексно-методичне забезпечення навчального процесу, підвищення рівня професійної підготовки учнів, їх працевлаштування, забезпечення соціальних потреб та дотримання вимог охорони праці.

Підготовка учнів у 2013-2014 навчальному році в ліцеї проводилась за основними трьома напрямками за одинадцятьма професіями:

1. Будівництво – муляр, пічник, штукатур, маляр, лицювальник - плиточник, столяр будівельний, паркетник, верстатник деревообробних верстатів; 1. . Громадське харчування – кухар, кондитер;

 2. . Промисловість – електрогазозварник.

Всього професійну первинну підготовку здобували 402 чол., причому 282 учень, на базі загальної середньої освіти, в ліцеї крім професії здобувають також повну середню освіту. 120 учнів ліцею навчались на базі повної середньої освіти. На перший курс було прийнято 176 учнів, що становить 97.7% від державного замовлення, 3 учні були повернуті на навчання з числа раніше відрахованих.

З різних причин з ліцею було відраховано 20 учнів, що становить 4,9% від загальної чисельності. 8 учнів були відраховані за порушення учнівської дисципліни, 1- призваний на військову службу, 1- у зв’язку із смертю та 10-за власним бажанням.

З метою збільшення учнівського контингенту до показників проектної потужності закладу, адміністрацією ліцею впроваджується план розвитку на наступні три роки , яким передбачено збільшення кількості груп ,що здобувають середню освіту та збільшення плану державного замовлення на 2015-2017 роки.

Завдяки цим заходам проектний показник збільшиться відповідно до 428 учнів у 2014-2015 н.році, до 462 учнів у 2015-2016 н.році та 480 учнів у 2016-2017

н .році. Це , в свою чергу , дасть можливість покращити рівень фінансування закладу та зменшить витрати на підготовку одного учня в ліцеї за рахунок ефективнішого використання матеріально-технічної бази.

Протягом 2013-2014 навчального року інженерно-педагогічний колектив ДПТНЗ «Соснівський професійний ліцей» здійснював виховання учнівської молоді згідно з Конвенцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти, працював над формуванням національної ідеї, в основі якої лежить головна мета-виховання молодої людини, як громадянина України, становлення її як особистості, формування високої моралі, правової та трудової культури. Виховна робота протягом 2013-2014навчального року проводилась у відповідності до плану роботи навчального закладу з урахуванням таких пріоритетних напрямків виховання,як ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, до культури і мистецтва,до сімї,родини ,людей, до природи,праці, до самого себе.

У 2013-2014 навчальному році педагогічний колектив активно працював над реалізацією таких основних завдань:

-виховання любові до праці та обраної професії;

-виховання громадянина-патріота України з високою національною свідомістю та демократичним світоглядом;

-виховання позитивних моральних рис та якостей: добра, чесності, порядності, ввічливості, співчуття тощо;

-виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров'я, формування навиків здорового способу життя, профілактика шкідливих звичок;

-попередження випадків правопорушень та злочинності, жорстокості та насильства.

Серед методів і форм роботи перевага надавалась активним методам, що базувались на взаємодії та співпраці учнів та педагогів, це зокрема: рольові ігри, мозковий штурм, метод відкритої трибуни, інтелектуальні ігри, диспути, конференції, семінари тощо.

Крім того, велика увага приділялась індивідуальній роботі з учнями, особливо таких категорій, як діти-сироти (14), з малозабезпечених сімей (18) та з «групи ризику» (27).З метою реалізації основних виховних завдань, організації свідомого дозвілля молоді в ліцеї протягом звітного періоду було проведено ряд цікавих заходів різних напрямків виховної роботи.

-Навчально-виховний процес у ліцеї розпочався із першого Всеукраїнського телевізійного уроку, приуроченого 200 річчю Шевченка.

-Проведено конкурс серед учнів І курсу «Алло, ми шукаємо таланти», з метою виявлення творчих нахилів в учнів І курсу.

-Традиційне свято квітів та малюнку на асфальті «З Україною в серці».

-Година спілкування «Майстер «Золоті руки»».-Виставка-порада «Необхідно зберегти зір».

-Туристичні походи «Перлина Полісся - Надслучанська Швейцарія».

-Виставка-пам'ять «Рівненщина в полум'ї війни: партизанські версти».

-Краєзнавчо-пошукова робота «Відблиск війни».-Виховні години: «Славні гетьмани України», «Міжнародна інтеграція-право України на майбутнє», «Україна в полум'ї війни».

-Бібліотечний місячник «Від козаків до наших днів збережем вогонь батьків».

-Виставка-пам'ять «УПА. Урок мужності»

-Святковий вечір «Жовтень посміхається вчителеві».

-Прийняли участь в обласному конкурсі «Поліські пересмішники».

-Конкурсіфоторобіт «Моя Україна», де отримали два ІІІ місця у різних номінаціях.

-Виставка-вернісаж «Осінь в художній літературі та мистецтві».

-Виставка-дискусія «Там, де живе рідна мова, живе український народ».-Літературна година-реквієм «Український голодомор в історії та літературі».

-Конкурс стінгазет «Голодомор очима сучасників».-Вечір-реквієм «Засвіти свічку!»

-КВК до Дня студента «Студент-народ цікавий».

-Участь в обласному конкурсі «Юна зірка», в якому учні груп №4,13 зайняли ІІІ місце.

-Цикл бесід «Краса моєї професії»

-Лекція «Поліативна та хоспісна допомога»

-Тиждень правових знань.

-Конкурс малюнків та плакатів «Світ без насильства» групи №4,2,7.

-Конкурс «Містер ліцею».

-Фестиваль народних звичаїв та обрядів.

-Етнофестиваль колядок і щедрівок «Вифлеємська зірка».

-Акція «Новорічна іграшка своїми руками».

-Година читача з елементами презентації «Афганістан. Український рахунок».

-Година духовності «Духовна родина-духовна Україна».

-Розважальний вечір «Стріли Амура», який був підготовлений РУС разом із психологом та соціальними працівниками.

-Прийняли участь у всеукраїнському конкурсі декоративно-прикладного мистецтва, присвяченому 200 річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

-Підготовлено цікаві матеріали до конкурсу «Моральний вчинок».

-Проведено благодійну акцію «Не будь байдужим!» (зібрані кошти передали на лікування учню №5).

-Проведено місячник «Здорового способу життя».

-Тиждень української мови та літератури приурочений 200 річчю з дня народження Шевченка.

-Участь в обласному конкурсі читців-декламаторів Шевченкового слова.

-Година театрам «Театр корифеїв: золотий вік українського театру».

-Година спілкування «Пам'яті Небесної сотні».

-Обласний конкурс «Міс профтехосітяночка».

-«Воскресниписанко», роботи учнів групи №4 зайняли ІІІ призове місце.-Участь у щорічному фестивалі «Молодь обирає здоров'я», де у конкурсі стінгазет наша команда зайняла ІІ призове місце.

-Проведена історична естафета «Гірка доля українських святинь».-Інсценізація драматичних творів, зайняли ІІІ призове місце.

Протягом 2013-2014н.р. учнями ліцею було скоєно 1 злочин. В зв'язку з цим негативним явищем та з метою недопущення випадків правопорушень та злочинності в навчальному закладі проведено ряд профілактичних право-виховних заходів: заняття днів дисципліни, ради профілактики груп, тематичні виховні години. Дієвою була робота штабу профілактики та лекторію правових знань. Активно, з користю для учнів пройшли зустрічі з працівниками правоохоронних органів, спеціалістами районної служби у справах дітей, на яких обговорювались проблеми негативних явищ у молодіжному середовищі. Учні, які схильні до правопорушень, протягом навчального року перебували на внутрішньому профілактичному обліку; з метою посиленого контролю за їх поведінкою за кожним таким учнем було закріплено наставників з числа педпрацівників та учнів-активістів.

З метою змістовного дозвілля та позаурочної зайнятості учнів, протягом навчального року у ліцеї працювало три гуртки художньої самодіяльності (вокально-інструментальний, фольклорний, клуб гри на гітарі) та три гуртки за інтересами (краєзнавча світлиця «Отчий світильник», «Мій край-моя історія жива», «Господарочка»).

Протягом навчального року в ліцеї із виховною службою спільно працювала психологічна служба, основними напрямками діяльності якої були:

1.Організаційно-методична діяльність.

2.Діагностична діяльність.

3.Навчально-корекційна та навчально-розвивальна діяльність.

4.Консультативна діяльність.

5.Просвітницька діяльність.

6.Зв'язок з громадськістю.

Метою діяльності психологічної служби у 2013-2014н.р. було сприяння ефективному перебігу навчально-виховного процесу закладу, створення оптимальних умов для саморозвитку та набуття життєво важливих ресурсів учнями, таких як:

-здатність до осмисленого сприйнятті життя;

-оволодіння засобами спілкування;

-уміння планувати події свого життя на далеку і близьку перспективу;

-відповідальність за власні дії та вчинки;

-спроможність успішно долати власні проблеми.

Відповідно до річного плану роботи, методичних рекомендацій НМЦ ПТО по використанню психодіагностичного інструментарію, запитів викладачів, майстрів виробничого навчання проводились психологічні дослідження в групах за різними методиками, зокрема: • Діагностика рівня розвитку лідерських здібностей

 • Діагностика схильності до ризику О.Г.Шмельова на виявлення учнів «групи ризику»

 • «Діагностика рівня тривожності у підлітків» методика А.В.Кондаша

 • Дослідження типу темпераменту за А.Г.Айзенком

 • Діагностика типу акцентуації характеру за Леонгардом

 • Анонімна анкета «Рівень наркотизації»

 • Анкета «Молодь і протиправна поведінка»

 • Моніторинг на виявлення обізнаності учнів з проблем насилля та торгівлі людьми.

З учнями категорії «групи ризику» проводились як групові так і індивідуальні заходи психотерапевтичної і психопрофілактичної допомоги за напрямками:

-профілактика стресових станів;

-робота з учнями у фрустраційних ситуаціях;

-подолання тривожного стану;

-навчання адекватно проявляти свої негативні почуття та інші.

Консультативна робота проводилась відповідно до запитів викладачів, учнів, майстрів виробничого навчання.

Протягом навчального року психологом ліцею було проведено ряд заходів:

Корекційні заняття з елементами тренінгу:

- по адаптації учнів до нових умов навчання «Будьмо знайомі», «Успішна адаптація першокурсників»;

- по профілактиці правопорушень «Мій вибір-моя відповідальність»;- по корекції самопочуття «Позитивні емоції в житті та самоактуалізації особистості»;

-по формуванню навиків психологічного розвантаження «Позитивні емоції-запорука здоров'я»;

- по корекції рівня самооцінки учнів «Мій образ «Я»»;

- по профілактиці шкідливих звичок «Ми здорове покоління»; «Найбільша цінність-це здоров'я»;

- по формуванню життєвих цінностей учнів «Моральний вчинок»;

- по формуванню навиків міжособистісної взаємодії «Стати на місце іншої людини-значить зрозуміти її»;

- по формуванню навиків гендерної взаємодії «Моральні основи юнаків та дівчат»;

- по формуванню навиків безконфліктної поведінки «Шляхи попередження і розв'язання конфліктів».

Бесіди:

- по адаптації І курсу до умов навчання в ПТНЗ;- по профілактиці саморуйнівної , поведінки «Суїцид-шлях в один кінець»;

- виступ на батьківських зборах «Особливості розвитку в ранньому юнацькому віці»;

- по корекції взаємовідносин в системі учень-учень «Душевний світ кожного індивідуальний»;

- про наслідки раннього статевого життя «Аборт та його наслідки»;

- консультація «Іспит без стресу».

Було проведено обласне об'єднання на тему: «Психологічні умови формування основних ключових компетентностей, здійснення психологічної просвіти всіх учасників навчально-виховного процесу шляхом використання інновацій».Крім традиційних форм та методів роботи велика увага приділялась організації діяльності учнівського самоврядування та розвитку лідерських здібностей учнів. Рада учнівського самоврядування складається з 18 учнів-активістів. Саме завдяки лідерам учнівського самоврядування вдалося урізноманітнити діяльність ліцею, забезпечити постійну співпрацю учнівського та педагогічного колективів. Впродовж навчального року в ліцеї працювали такі комісії самоврядування:

 • З питань навчання і професійної підготовки;

 • З питань соціального захисту;

 • З питань спортивно-масової роботи;

 • З питань організації побуту;

 • З питань культурно-масової роботи;

 • З питань дисципліни і порядку.

Члени ради учнівського самоврядування є активними учасниками всіх культурно-масових заходів, які проводяться в ліцеї .

Представники ради ліцею приймали участь в засіданнях обласної ради учнівського самоврядування, команда учнівського активу «Імпульс» представляла навчальний заклад у ІІ етапі фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я».

З ініціативи учнівського активу в ліцеї проведено благодійні акції «Милосердя», «Рука допомоги». Залучення учнів до суспільно-корисної праці проводилося шляхом проведення трудових десантів: «Забута могила», «Ми за чисте довкілля», «Опале листя».
З метою залучення учнів до здорового способу життя, сприяння позаурочній зайнятості учнів в ліцеї діє чотири спортивні секції: волейбольна, настільного тенісу, баскетбольна, легкої атлетики, два з них - оплачувані.

Щорічно відмічається тенденція до збільшення кількості дітей з фізичними вадами, слабким станом здоров’я, що створює передумови для проведення з ними занять з фізичної культури у спеціальних групах. В 2013-2014 навчальному році за даними медичних оглядів у ліцеї навчалося 56 дітей, що віднесені до спецмедгруп. З такими учнями заняття проводяться в позаурочний час за окремим розкладом та навчальними програмами.

Для того, щоб заохотити учнів до занять фізичною культурою і спортом в ліцеї діє систем стимулювання. Так активні учасники спортивно-масових заходів, учнівської спартакіади систематично нагороджуються грошовими преміями, подарунками,почесними грамотами.

Протягом навчального року було проведено ряд спортивно-масових та оздоровчих заходів: спортивне свято до Дня фізичної культури, спортивні змагання на першість ліцею з футболу, баскетболу, настільного тенісу, волейболу, легкої атлетики, спортивне свято “ Козацькі забави ”, турнір з мініфутболу, туристичні походи Надслучанською Швейцарією.

Значна увага приділяється розвитку матеріально-технічної бази фізичного виховання . Було придбано м'ячі, зроблено ремонт роздягалок біля спортивної зали, облаштовано дві душові кабінки та два туалети, виконано ремонт залу боксу , відремонтовано спортивний інвентар на спортивному майданчику, створено електронний реєстр спортивних споруд ліцею.

Учні ліцею приймали активну участь у обласній спартакіаді ПТНЗ області та посіли 2-е місце серед юнаків з легкоатлетичного кросу , 3-е місце в зональних змаганнях з мініфутболу, 6-е місце серед юнаків з волейболу, 6-е місце з настільного тенісу, шахів серед дівчат та армспорту серед юнаків,8-е місце з настільного тенісу серед юнаків. Всього учні приймали участь у 12 видах змагань та за результатами 2013 року посіли 13 місце.

Керівник фізичного виховання ліцею Приндюк А.П. приймає активну участь в роботі обласної методичної комісії, неодноразово ділився своїм досвідом з колегами з інших навчальних закладів.

Значна увага в ліцеї приділяється питанню модернізації матеріально- технічної бази. Не зважаючи на те, що в 2013-2014 навчальному році фінансування закладів проводилось досить пасивно, не проводились платіжні операції через казначейську службу України було закуплено електрифікований ручний інструмент для проведення уроків виробничого навчання: лобзики,болгарки, шуруповерти, перфоратор,міксер,зварювальний апарат. Придбано пилопродукцію, будівельні матеріали: цемент, шпаклювальні суміші, фарбу. Всього було витрачено протягом навчального року коштів на суму 82 тис.грн. Варто також відмітити , що не все із запланованого вдалось втілити в життя. Так через відсутність фінансування довелось відмовитись від придбання форматно-розкроювального верстата (35тис.грн.) та опалювального котла (264 тис.грн.). Та робота по реконструкції системи теплопостачання на цьому не зупинилась. Вже на 12.06.2014 року заплановано зустріч з представниками однієї із будівельних організацій , з метою складання проектно-кошторисної документації на котельню. В перспективі оговорюється питання реконструкції котельні за кошти приватних інвесторів з подальшою передачею котельні в їх оренду.

Такий захід дасть можливість з'економити бюджетні кошти на теплопостачання, забезпечити теплом ліцей та зменшити ризики роботи у зимовий період, а керівництву дати можливість більше займатись основною діяльністю, а не виконувати протягом зими функції «кочегарів».

Якщо говорити про матеріально-технічну базу то не можу не сказати про те, що в цьому році було проведено , на перший погляд, непомітну роботу але роботу яка дає нам, колективу ліцею, відчути себе повноправними господарями навчального закладу. Всі ви знаєте , що довгий термін часу база ліцею була у приватній власності і лише спільним зусиллям обласної державної адміністрації , управління освіти та керівництва ліцею в цьому році вдалося провести передачу комплексу у власність територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області з правом оперативного управління ДПТНЗ «Соснівський професійний ліцей». На всі дев'ять об’єктів виготовлені технічні паспорти, свідоцтва про право власності та витяги з державного реєстру майнових прав на об’єкти нерухомого майна в Україні. Зараз ведеться робота по виготовленню технічної документації для отримання Акта на право власності на земельну ділянку. Наявність всіх цих документів дає нам право не лише на подальшу діяльність , але й на розвиток матеріально-технічної бази ,на вкладання державних коштів у капітальні ремонти та реконструкцію об’єктів.

В цьому навчальному році проводилась робота по продовженню терміну дії ліцензії за професією «електрогазозварник». Ліцензування співпало із тим періодом коли на Майдані незалежності в м. Київ відбувались події , що призвели до зміни влади в країні і були певні складності у вирішенні проблеми ліцензування, адже наш департамент профтехосвіти знаходився в самому епіцентрі подій в приміщенні головпоштамту навпроти згорілого приміщення будинку профспілок України. Але не дивлячись на всі складності вже сьогодні ми маємо поновлену ліцензію з даної професії. Що стосується перспектив підготовки за даним напрямком то колективу потрібно ще працювати над розвитком матеріально-технічної бази, в перспективі варто думати над обладнанням майстерні газозварювання та збільшення контингенту, тому що професіє перспективна та має попит на ринку праці.

З метою підготовки до нового 2014-2015 навчального року розпочато ремонти в навчальних кабінетах та виробничих майстернях , гуртожитку.

В гуртожитку ліцею облаштовано новими сучасними душовими кабінками приміщення кімнати гігієни.

Протягом ІІ півріччя 2013 та І півріччя 2014 року було виконано план виробничої діяльності на суму 112 тис.грн. У виробничих майстернях виконувались роботи по виготовленню столярних виробів, журнальних та кухонних столів, стругання дощок, виготовлення плінтусів, галтелей, притворних планок, наличників .У майстерні електрогазозварників виконувались роботи по виготовленню декоративних решіток і огорож, воріт , для потреб ліцею був виготовлений розпашник. Крім того виконували зварювальні роботи по місцю вимоги замовника. Учні груп будівельного профілю виконували мулярні, штукатурні та опоряджувальні роботи в індивідуальному секторі та на будівельних об’єктах . Гарно себе зарекомендували під час проходження практики в товаристві «Рівнеагроспецмонтаж» на будівництві Володимирецької районної лікарні, ТОВ «Опорядрембуд» на будівництві клубу в с. Мидськ Костопільського

Планування обсягів навчальної роботи в ліцеї ведеться відповідно до Закону України “ Про професійно-технічну освіту ”, Постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 року №1135 “ Про затвердження Державного стандарту професійно-технічної освіти ”, наказу Міністерства освіти і науки України від 21.01.2010 року №24 “ Про затвердження типової базисної структури навчальних планів для підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах ”, навчальних планів і програм. Обсяги навчальної роботи та педагогічне навантаження на навчальний рік визначається дирекцією ліцею та попередньо доводиться до відома педагогічних працівників на заключній педраді у червні місяці. Про це готується відповідний наказ. На педагогічній раді у серпні місяці остаточно затверджується педагогічне навантаження кожного педпрацівника і інші види навчальної роботи. З метою контролю виконання навчальної роботи в ліцеї розробляється розклад уроків та предметних консультацій. Крім того, адміністрацією ведеться внутрішній контроль, щодо стану викладання предметів. За І і ІІ семестр та за рік підводиться підсумок виконання програмового матеріалу. У кінці навчального року кожен педагогічний працівник подає довідку про фактично вичитані години.

З метою вдосконалення навчально-виробничого процесу в ліцеї ведеться постійна робота щодо впровадження та використання новітніх технологій навчання у навчальному процесі. Педагогічним колективом постійно запроваджуються матеріали передового педагогічного досвіду, вивчаються сучасні освітні технології.. На засіданнях методичних комісій постійно переглядаються навчальні плани і програми, з метою впровадження нового матеріалу, який відповідає сучасним вимогам.

Колектив щільно співпрацює з іншими навчальними професійно-технічними і вищими навчальними закладами. Підписано договори про співпрацю з Рівненським державним аграрним коледжем, Рівненським кооперативним економіко-правовим коледжем, Харківським індустріально-педагогічним коледжем, ВПУ -1 м.Рівне. Це дає можливість нашим випускникам продовжувати навчання у цих закладах на пільгових умовах.

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників проводиться відповідно до чинного законодавства. Дирекцією ліцею на початку навчального року розробляється графік проходження курсів на наступні п’ять років. Кожен працівник самостійно обирає місце та форму проходження курсів. В основному педагогічні працівники проходять курси на базі Рівненського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів. Майстри виробничого навчання та викладачі спецдисциплін також проходять стажування на базі виробничих підрозділів.

У 2013році пройшли курси підвищення кваліфікації 3 педпрацівників ліцею,

Творча група викладачів-новаторів та майстрів виробничого навчання у складі досвідчених педагогів Марчук Т.М., Стахнюка І.Й., Антонюка А.Г., Солончук Г.В. впроваджувала у навчально-виховний процес інноваційні педагогічні технології та ділилася досвідом з колегами. До цієї роботи успішно підключилися молоді педагоги Шеремет О.І., Гореньчук В.О., Мельник Н.Г., Стасюк Т.М. Зокрема, протягом звітного періоду впроваджувались такі інноваційні методики: • методи особистісно-орієнтованого навчання (викладач спецдисциплін Марчук Т.М., викладач суспільних дисциплін Онищук Л.М., Стасюк Т.М.);

 • методи проблемно-пошукового навчання (викладач математики Власюк Л.В., викладач української мови та літератури Власюк В.А., викладач фізики Стахнюк І.Й.);

 • метод проекту (викладач біології Стасюк Т.М., бібліотекар Себа Н.Г., викладач спецдисциплін Марчук Т.М., викладач загально технічних дисциплін Шеремет О.І. );

 • методи інтерактивного навчання ( викладач зарубіжної літератури Кокса Н.Б., викладач Захисту Вітчизни та фізичної культури Антонюк А.Г., викладачі спецдисциплін Мельник Н.Г., Гореньчук В.О.,майстер в/н Солончук Г. В.)

Згідно з принципами нормативних і директивних документів про освіту, рекомендаціями обласного НМЦ ПТО методична робота в ліцеї у 2013-2014н.р. була спрямована на розвиток творчої особистості педагогів та учнів, впровадження в навчально-виробничий процес новітніх педагогічних та виробничих технологій, сучасних матеріалів.

Велику увагу було зосереджено на створення творчої атмосфери, морально-психологічного клімату, які сприяли б втіленню інновацій та успішній організації навчально-виховного процесу.

У ПТНЗ діє системний підхід до методичної роботи із педагогами . Така робота є органічною складовою діяльності кожного педагога, без неї неможливе ефективне застосування інших форм роботи, спрямованих на підвищення його фахового рівня.

Протягом звітного 2013-2014 навчального року педагогічний колектив ліцею працював над єдиною науково-методичною темою «Інноваційні технології у підготовці майбутніх будівельників та кухарів, кондитерів». У ході роботи над даною темою було підготовлено ряд методичних напрацювань: дидактичні матеріали, розробки нестандартних уроків, завдання для здійснення контролю навчальних досягнень учнів, відео відкритих уроків тощо.

Протягом навчального року проведено предметні тижні з усіх загальноосвітніх дисциплін, тижні за професіями, відкриті уроки та виховні позаурочні заходи, творчі звіти педагогічних працівників, які проходили атестацію у поточному році, психолого-педагогічні тренінги, засідання методичних комісій та школи молодого педагога.

Протягом навчального року в ліцеї працювали три методичні комісії: • методична комісія викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання ;

 • методична комісія викладачів загальноосвітніх дисциплін;

 • методична комісія класних керівників, майстрів виробничого навчання, вихователів .

Методична комісія викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання працювала відповідно до затвердженого плану. Методична комісія налічує 25 чол. Протягом року викладачі, майстри виробничого навчання плідно попрацювали над поповненням комплексно-методичного забезпечення уроків та удосконаленням бази навчальних кабінетів, виробничих майстерень та лабораторій.

На засіданнях методичної комісії обговорювали навчальні плани та програми на навчальний рік, завдання для проведення поетапних атестацій та державних підсумкових атестацій, ДКР,творчих робіт учнів.

Основні питання , які розглядалися на засіданнях:


 • зв'язок спецтехнології і виробничого навчання – засіб кращого поглиблення знань учнів із спеціальності;

 • комплекс методів навчання – необхідна умова формування міцних знань, вмінь та навиків;

 • впровадження ефективних методів розвиваючого навчання в навчальний процес та формування самостійності мислення учнів;

 • шляхи підвищення якості підготовки висококваліфікованих робітників.

Для забезпечення ефективності роботи метод комісії було використано таку форму роботи, як тижні за професіями.

Протягом року було проведено тижні за професіями: В рамках проведення тижня з професії "Муляр, пічник, штукатур" було проведено предметну олімпіаду серед учнів - мулярів. З учнями групи №8 було проведено урок-бесіду "Зігрій свій дім",а в групі №7- відкритий урок-подорож "У світі кам"яних фантазій". На цьому уроці учні ознайомилися з багатсвом кам"яного світу, особливостями та сферами застосування різних порід природного каміння, а також мали змогу здійснити подорож кам"яними скарбами рідного краю. 21 лютого у групі №8 було проведено 2 етап конкурсу професійної майстерності, в результаті якого Радисюк Вадим виборов І місце, Цимбалюк Петро - ІІ місце, Боровець Олександр - ІІІ місце. Активну участь у проведенні тижня взяла участь група №14. Були представлені кросворди на тему: "Штукатурні роботи", оригінально виконана стінгазета та проведено усний журнал "Кладка стін полегшених конструкцій" за рубрикою "Всім цікаво".

Врамках проведення тижня "Електрогазозварник" (вик. Вишневий О.М., майстри в/н).було проведеноконкурс стінгазет "Новини зварювальної техніки",олімпіада та конкурс професійної майстерності,учнівський практикум "Складання деталей по зварювальній справі(куба)",показ відеофільмів по професії.

Та найбільш насиченим був тиждень за професією столяр,який провела Марчук Т. Мз майстри в/н.

Робота тижня проводилась згідно плану. Викладач спецдисциплін Марчук Т.М. провела цікавий урок-бесіду за круглим столом «Типи та конструкції дверей». Учні виступали із цікавими презентаціями про конструкції дверей. Та найбільше всіх зацікавили нетрадиційні підходи до вивчення теми. Викладач разом з учнями розповіли про облаштування входу і дверей у будинках, де проживають люди на інвалідних візках. Всі бажаючі мали можливість переглянути відеофільм про зведення рублених будинків. Була організована виставка творчих робіт учнів. Порадувала велика різноманітність виробів і хороша якість та красиве оформлення. Із задоволенням переглянули учні тематичний альбом «Стає дерево піснею». Усі мали можливість ознайомитися із різномаїттям декоративних виробів із дерева. Учні групи №12 переглянули відеофільм за темою «Врізка замка і завісів».

Справжній професіоналізм і високу професійну підготовку показали учні під час проведення конкурсів професійної майстерності у групах. Багато нової , корисної і цікавої інформації дізналися учні із матеріалів за темою: «Передові сучасні технології влаштування підлог. Підлога за один день», що підготували учасники гуртка «Столяр» Завершальним етапом цього дня став позаурочний захід «Техніку безпеки знай і свої знання всім передай». Спеціальнй експрес країною «Охорона праці». Підготували і провели вечір майстри виробничого навчання Дячук Г. В., Рудик В.А. та викладач спецдисциплін Марчук Т.М.Захід пройшов у вигляді подорожі-конкурсу між двома групами №9 і №12. Учні показали хороші знання з предмету охорона праці, пожежна безпека та виробнича санітарія. Всі учасники конкурсу були відзначені солодкими медалями..

Усі матеріали про проведення тижнів естетично оформлені і сформовані у відповідні папки та знаходяться у методичному кабінеті.

База методичного кабінету поповнилася великою кількістю змістовних матеріалів, відео матеріалами відкритих уроків. Педагогічними працівниками підготовлено ряд методичних розробок.

Методкомісія класних керівників, майстрів в/н, вихователів найчисленніша. До її складу входить 30 чол. Відповідно до плану роботи проведено 9 засідань. Кожен член метод комісії впродовж навчального року працював над обраною виховною темою.

Члени методкомісії розглядали нормативні документи та матеріали з питань виховної роботи, самостійно працювали над обраними темами, обмінювались експрес-інформацією з питань:

- виховання свідомого громадянина і патріота;

-орієнтації на вибір професії;

-вивчення історії рідного краю, звичаїв, традицій;

- пропаганди здорового способу життя.

Протягом навчального року проводились відкриті виховні заходи.

-військово-спортивне свято "Козацькі забави". (Викладач Антонюк А.Г.);

02.10.2013 року в ДПТНЗ "Соснівський професійний ліцей" було проведено засідання методичної комісії класних керівників, майстрів виробничого навчання, вихователів за темою "Виховання - це життя". Заступник директора з НВЧ Власюк В.А. виступила з інформацією про основні напрямки у виховній роботі на 2013-2014 н.р., зазначивши, що виховна діяльність - це процес безперервної творчості. Цікавою і змістовною була презентація психолога Велігурської Л.В. "Виховний вплив як профілактика проявів агресивності у дітей" з використанням мультимедійних засобів.

31 жовтня в ДПТНЗ "Соснівський професійний ліцей" проведено засідання методичної комісії класних керівників, майстрів виробничого навчання, вихователів. Відкритий захід за темою "Ми - громадяни світу з Україною в серці" відбувся в групі №3 (класний керівник Кокса Н.Б., майстер виробничого навчання Рудик В.А.) Учні читали патріотичні поезії, виступали з повідомленнями про свою Малу Батьківщину, створювали модель громадянина світу. Загалом захід пройшов цікаво і повчально.

учнями групи №2, №4 було проведено відкритий виховний захід "Поспішайте творити добро"

12 грудня 2013 року в ліцеї була проведена інтелектуально-розважальна гра "Для здорової людини підкоряються всі вершини". Метою заходу було: ознайомлення учнів з поняттям "здоров'я", формування уявлення про здоровий спосіб життя, виховання бережливого ставлення до свого здоров'я. Гра складалася з 7 конкурсів:"Знайомство", "Розминка", "Обери правильну відповідь", "Конкурс прислів'їв та приказок про здоровя", "Так чи ні","Конкурс малюнків", "Показуха". В заході взяли участь учениці груп №2 та №4, які були сформовані в 2 команди "Дружба" та "Кульбаби". Грою були зацікавлені не тільки учасники, а й глядачі та вболівальники. Організувала та проводила захід вихователь Гершун Олена Миколаївна.


За планом методичної комісії класних керівників, майстрів виробничого навчання та вихователів учні групи №14 на чолі з класним керівником Довмат Р.М. та майстром виробничого навчання Годуном В.В. провели виховну годину за темою "Традиції святкування зимових свят Катерини та Андрія" .Цікавий матеріал про святих Катерину та Андрія, презентація, відеофільми, українські народні пісні та різні способи ворожіння - все це було продемонстровано глядачам присутнім на виховній годині.Перед спостерігачами ожили звичаї, ігри і забави нашого українського народу. Міцний наш рід, живе у ньому пам"ять про минуле, тому неопхідно берегти цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня.

04 червня 2014 року учнями групи №2, №4 було проведено відкритий виховний захід "Поспішайте творити добро". Майстри в/н Савчук Н.І. та Яніцька Н.С., які є організаторами даного виховного заходу прагнули формувати в учнів ціліснісну орієнтацію, здатність формувати моральні судження, розвивати вміння відрізняти погане від доброго, виховувати позитивне світосприйняття. Впродовж заходу звучали пісні у виконанні Озеруги А. і Мосійчук К., а ще молодь тішила своїми віршами про сиріт і одиноких, про добро і зло, батьків і сім"ю. Проведений захід показав, що наші діти вміють робити добро, вболівають за долю інших людей.


Робота методичної комісії викладачів загальноосвітніх дисциплін проходила згідно плану роботи. Пізнавально та цікаво пройшли всі заходи.

з 3 березня по 7 березня в ліцеї проводиться тиждень української мови та літератури. У понеділок, 03.03.2014 року,було проведено конкурс читців-деламаторів, творів Т .Г. Шевченка "Живи,Кобзаре в пам"яті людській !". І місце здобули - Стахнюк Оксана група №2, Некрасова Валентина - група №1, ІІ місце - Марчук Павло - група №7, Кошелик Олександр - група №3, ІІІ місце - Волощук Андрій - група №10. 04.03.2014 року відбулася бесіда з учнями гуртожитку "Т.Г. Шевченка і Рівненщина".

З 11.11.13р. по 15.11.13р. в ДПТНЗ «Соснівський професійний ліцей» проводився тиждень біології. Усі заходи відбувалися згідно плану проведення предметного тижня, який був узгоджений методичною комісією. Відповідальна особа - викладач біології Стасюк Тетяна Миколаївна. Перший день, згідно плану був інформаційним. Наступний день – ігровий. Третій день предметного тижня - творчий. У вестибюлі ліцею відбулася виставка підготовлених учнями плакатів на тему: «Збережи природу – захисти Біосферу». Також всі бажаючі могли взяти участь у біологічному проекті «Що мені потрібно для ЖИТТЯ». Наступний день – інтелектуальний. Цього дня був проведений конкурс кросвордів. А кульмінацією тижня став, проведений того дня інтегрований урок – подорож екологічним експресом на тему: «Діяльність людини по збереженню рослинного і тваринного світу. Природоохоронні об’єкти України та їх класифікація». Подорож уявним експресом по маршруту «Минуле – Майбутнє ???» здійснили учні групи № 10. Останній день предметного тижня - підсумковий. Почесними грамотами були нагороджені Кошелик Олександр, учень групи № 3 за перемогу у конкурсі «Найрозумніший», учні групи № 14 за перемогу в конкурсі кросвордів та учні групи № 1 за активну участь у шоу – вікторині «Я люблю біологію».

З 40.11по 08.11.2013 року проведений тиждень світової літератури. Учні приймали участь в олімпіаді знавців світової літератури, переглядали та обговорювали кінофільм С.Бондарчука за романом Л.Толстого "Війна і Мир", змагалися в розважальній грі-конкурсі "Інтелектуальний спринт". Зв'язком зарубіжних письменників з Україною був присвячений усний журнал "Україно, квіте любий, сонячная руто..." Переможці були нагороджені грамотами

Колектив ДПТНЗ "Соснівський професійний ліцей" перебуває у безперервному творчому пошуку. Кожен педагог активно працює над підвищенням свого фахового рівня, розширенням кругозору, збагаченням багажу загальнопедагогічних знань. Ми не зупиняємося на досягненому, вивчаємо кращий досвід організації навчально-виробничого та виховного процесу у профтехзакладах області ( ВПУ №1м.Рівне, ВПУ № 22 м.Сарни, Здолбунівському професійному ліцеї залізничного транспорту, Рівненському торгово-професійному ліцеї).

Педагоги ліцею намагаються крокувати в ногу з часом, освоюють та застосовують у своїй роботі новітні педагогічні та виробничі технології, сучасні форми та методи роботи, працюють творчо, активно,експериментують, впроваджують нове, не зраджують традиціям і сподіваються на плідні результати.

Проведено 5 засідань методичної ради, на яких розглянуто ряд важливих питань з організації навчально-виробничого та виховного процесу.

Колектив ліцею постійно працює над удосконаленням процесу навчання та виховання учнів, розвитку матеріально-технічної бази , підвищення загального рейтингу ліцею серед закладів області. В системі рейтингової оцінки діяльності ПТНЗ області Соснівський професійний ліцей знаходився в «золотій середині». Так за останні три роки ми посідали в 2011-2012 н.році-14 місце, 2012-2013 н.році – 14 місце,в цьому році -17 Це свідчить про те, що колектив працює нена повну віддачу і ще є резерви для покращення результативності роботи.

За підсумками роботи у 2013-2014 навчальному році 14 випускників ліцею претендують на отримання диплома з відзнакою(10 % від загальної кількості), 68 учнів - на підвищений четвертий розряд (49 % від загальної кількості).. За рік учні та працівники ліцею прийняли участь у таких заходах обласного рівня : конкурс фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «маляр» - ІУ місце; конкурс фахової майстерності серед майстрів за професією «штукатур» - ІІІ місце; олімпіада з спецтехнології по професії «електрогазозварник» -ІІ місце; конкурс фахової майстерності серед майстрів за професією «кондитер» - ІУ, конкурс професійної майстерності серед учнів з професії «кухар»

30.05.14 року на базі ліцею відбулося обласне методичне засідання психологів та соціальних педагогів профтехзакладів області. Темою даного заходу було "Формування основних ключових компетенцій всіх учасників навчально-виховного процесу". Методист НМЦ ПТО Середа Р.В. відзначила неординарний підхід у підготовці даної теми, запропонувала впровадити широко дану тематику всім працівникам психологічної служби. Психолог ліцею Велігурська Л.В. за допомогою образів, відеопрезентацій заняття з учнями зуміла розкрити і показати необмежені можливості у галузі психолоогії. На завершення заходу, гостям була запропонована екскурсія у заповідник "Надслучанська Швейцарія" Протягом навчального року велика увага приділялась соціальному захисту учнів. Всі учні отримували стипендію встановленого розміру. Учні, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, забезпечені одноразовим харчуванням (обідом), з розрахунку 15грн 63 коп на 1 учня на добу

Особлива увага приділялась соціальному захисту та психолого – педагогічній підтримці дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дана категорія учнів забезпечена грошовою компенсацією на харчування , стипендією встановленого розміру, виплатами для придбання навчальної літератури, м’якого інвентарю, соціальною допомогою.

В гуртожитку проживає 226 учнів – 100% від потреби (проектна потужність гуртожитку розрахована на 360 місць)

Відповідальним за охорону праці, наказом по ліцею, призначено інженера з охорони праці – Гончарук Марину Ігорівну.

За навчальний період 2013-2014 навчального року випадків травматизму з учнями та працівниками ліцею не було. В ліцеї наявний кабінет охорони праці, який відповідає діючим вимогам, в ньому проводяться навчання та інструктажі з питань охорони праці. З метою запобігання травматизму та нещасним випадкам, в ліцеї постійно проводяться навчання з питань охорони праці, інструктажі з протипожежної безпеки, надання першої медичної допомоги. З учнями додатково проводяться бесіди, виховні години про безпечну поведінку у майстернях, на виробництві, транспорті, водоймах тощо .

24 квітня на базі Соснівського професійного ліцею був проведений день цивільної оборони, який розпочався урочистою лінійкою, приуроченій трагічним подіям Чорнобиля. Програма дня була досить насиченою і змістовною. Учнів ознайомили із правилами поведінки у надзвичайних ситуаціях. Провели практичні заняття із надання першої невідкладної допомоги (накладання пов'язок, допомога при порізах, укусах, утопленні, накладання шин, штучне дихання). Величезну зацікавленість в учнів до обраної професії зробили працівники МНС, які приїхали ліквідувати штучну пожежу. Програма дня цивільної оборони закінчилася спортивними змаганнями.

За станом обладнання, яке використовується в навчальному закладі, ведеться постійний технічний нагляд і обслуговування, що гарантує його безпечну і постійну роботу.Адміністрація ліцею постійно контролює стан охорони праці, видаються приписи, накази, розробляються заходи для покращення умов праці.

Директор ліцею О.В.Шеремет
Каталог: doc
doc -> Замінено текст розділу: IV. Соціокультурна змістова лінія
doc -> Корінь слова. Спільнокореневі слова
doc -> Та закону України „Про загальну середню освіту
doc -> Тема. Числівник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Числівники кількісні і порядкові. Числівники прості, складні й складені. Мета
doc -> Змінювання прикметників за родами. Родові закінчення прикметників
doc -> Тема.. Старий рік поспішає на поріг
doc -> Повідомлення по темі «Будова слова»
doc -> Урок у першому класі «здрастуй, школо!» Мета: Розкрити учням поняття слів «школа», «школяр», розширювати пізнавальну діяльність дітей, формувати інтерес до навколишнього світу


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал