Задача на спільну роботу. Мета: Забезпечити засвоєння учнями вміння розв’язувати задачі на спільну роботу



Скачати 95,92 Kb.
Дата конвертації04.12.2016
Розмір95,92 Kb.
Тема: Утворення трицифрових чисел. Читання чисел, записаних у нумераційній таблиці. Додавання чисел різних розрядів. Задача на спільну роботу.
Мета: Забезпечити засвоєння учнями вміння розв’язувати задачі на спільну роботу;

Закріплювати знання натурального ряду чисел у межах 1000 і розрядний склад трицифрових чисел;

Удосконалювати вміння розв’язувати задачі, розвивати логічне мислення, формувати соціальну компетентність (робота в групах, робота в парі, колективна робота), культуру розумової діяльності;

Виховувати інтереси до знань і бажання пізнавати таємниці математики через самостійно - практичну діяльність.


Обладнання: Нумераційні таблиці, картки для індивідуальної роботи, цифри, схема задачі.
Література:

  1. Програми для середньої загальноосвітньої школи. К.: Початкова школа, 2006

  2. Богданович М.В. Математика. Підручник для 3 класу. – К.: Освіта, 2003

  3. Карнаух П.М. Цікаві завдання з математики. – Т.: Астон, 2003

  4. Друзі Б.Г. Творчі вправи з математики для початкових класів. – К.: Рад. школа, 1988

  5. Корчевська О., Кордуба Н. Нестандартні уроки з математики 1-4 класи. – Т. Астон, 2003

  6. Ярош Г.О., Седова Н.М. Сучасний урок у початковій школі. – Х.: Видавнича група. Основа, 2004.


ХІД УРОКУ


  1. Організація початку уроку.




  1. Створення ситуації успіху.

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи взятись враз!

Розпочнемо свій урок,

Тож назад не зробим крок.

Будем ми трудитись гарно,

Не мине й хвилини марно.


  1. Створення психологічної готовності до продуктивної роботи на уроці.




  • Я бажаю вам сьогодні добра!

  • Якщо вам буде важко….. я допоможу.




  1. Актуалізація опорних знань.




  1. Перевірка домашнього завдання.




  • До задачі 486 учень записує на дошці вираз і пояснює його утворення.

  • У задачі 487 учень називає лише відповідь (вибирає з трьох відповідей, записаних вчителем на дошці)




  1. Індивідуальна робота за дидактичними картками


Картка № 1
1. 100+60+6 400 +5 500+30 300+100

2. Запиши виразом розв’язання задачі, поданої коротко:

Було - ?

З’їли – 3 пачки по 8 тістечок

Залишилося – 26 тістечок
Картка № 2

1. 600+100+100 600 +60+6 700+7 700+70

2. Запиши виразом розв’язання задачі, поданої коротко:

Було – 80 л

Витратили - ? банок по 3 л

Залишилося – 53 л




  1. Гімнастика для розуму (запитання і завдання на розвиток кмітливості та логічного мислення)

Дається вам аж три хвилинки

Для розумової розминки.

В халепу щоб не потрапляти,

Треба швидко міркувати.


    1. Два гноми йшли до чарівного лісу і зустріли на дорозі ще 5 гномів, які йшли назустріч. Скільки всього гномів йшло до чарівного лісу?

    2. Веселі гноми знають таке число, в якому стільки букв, скільки й цифр. А чи здогадались ви, яке це число?

    3. О другій годині дня в Києві йшов дощ. Чи можна чекати сонячну погоду через 10 годин?




  1. Дидактична гра «Хто швидший?» (усний рахунок)

1)


  • Скільки одиниці в числі 175?

  • Скільки всього у ньому одиниць?

  • Скільки десятків в цьому числі?

  • Скільки всього десятків у числі 180?

  • Скільки сотень в цьому числі?

  • В якому числі всього 45 десятків?

  • В якому числі всього 34 десятки?

  • Назвіть число, в якому 6 сотень 5 десятків.

  • Назвіть число, в я кому 3 десятки 4 сотні 3 одиниці.

2)

Рахували ви на славу

Вам хвала і користь справі
Фронтальна робота над завданням № 489


  • Додавайте до трьохсот по 100, поки не буде тисяча.

  • Відлічуйте від тисячі по 100 до чотирьохсот.




  1. Каліграфічна хвилинка. Робота в групах.




1 група: 3, 5, 7

2 група: 2, 6, 9

3 група: 1, 4, 6
6. Математичний диктант за завданням № 488.
Написати число, в якому:
1 сотня 4 десятки 5 одиниць;

5 сотень 4 десятки 7 одиниць;

8 сотень 4 десятки;

2 сотні 3 одиниці.




  1. Мотивація навчальної діяльності.




  1. Метод передбачення: інтерактивна технологія «Мікрофон»




  • На сьогоднішньому уроці, діти, ми перегорнемо ще одну сторінку великої книги, яка називається «Математика».

  • Діти, чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?

  • Отже, щоб все це здійснилося, ми будемо розв’язувати задачі та приклади, формувати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення. І все це ви досягнете через самостійно – практичну діяльність.




  1. Метод передбачення: інтерактивна технологія «Мозковий штурм» (соціо – ігровий підхід до навчання).




    • Уявіть, що ви вже дорослі і все у ваших руках. Щоб ви зробили для нашої країни? Попрацюйте над цим питанням в групах. Час обговорення 1 хвилина.

    • Отже, слово надається першій групі.

    • А як вважає друга група?

    • Що вирішила третя група?

    • Так, молодці. Я вірю, що ваші пропозиції втіляться у життя нашої України, але для цього треба вміло здійснювати економічні перетворення, втілювати нові технології у виробництво. А здійснювати це будуть люди, які добре знають математику.

Тож давайте вчитись рахувати:

Ділити, множити, додавати і віднімати.

Запам’ятайте, що без точного рахунку,

Не рушить з місця ніяка робота.


  1. Вивчення нового матеріалу.




  1. Аналітичний пошук розв’язання задачі (підручник, № 492). Колективна робота




Виконавець

За 1 год набирає

Потрібно набрати

Кількість годин

Перший оператор




3с.

49 с.


?

Другий оператор


4с.



  • Про кого йде мова в задачі?

  • Що робили оператори?

  • Скільки сторінок за 1 годину набирає перший оператор?

  • Скільки сторінок за 1 годину набирає другий оператор?

  • Скільки сторінок потрібно набрати?

  • Яке головне запитання задачі?

Пошук розв’язання задачі супроводжується моделюванням.








+




  • Чи можемо ми одразу відповісти на головне запитання задачі?

  • Що для цього треба знати?

  • Чи можемо ми знайти скільки сторінок набирають перший і другий оператори разом за 1 годину?

  • Якою дією?

  • Чому?

  • Тепер ми можемо відповісти на головне запитання задачі?

  • Якою дією?

  • Чому?


Коментований запис задачі.


  1. Розвиток математичних знань.




  1. Робота за нумераційними таблицями. Усне виконання завдання № 490.




  • Які числа подані в першій таблиці?




  • Прочитати числа, записані в другій таблиці.




Сотні

Десятки

Одиниці

* * *

*

* *



* * * *

* *

*

* * * *



* * * *

* * * *
* * *






Сотні

Десятки

Одиниці

7

5

2



3

5

0

4



3

4

8

0



3



  1. Коментоване розв’язання прикладів (підручник № 491 (1,2 стовпчик)

500+30+5 200+50

600+40+8 700+20

800+10+2 400+30




  1. Самостійна робота із застосуванням самоконтролю та самоперевірки (підручник № 491 (3,4 стовпчик)

Один учень працює із дошкою самоконтролю.


600+4 900+50

60+4 900+5

60+40 90+5


  1. Фізхвилинка.

Раз! Два! Всі присіли

Потім вгору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П’ять! Шість! Всі веселі

Крутимось на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли

Ніжками затупотіли

Дев’ять! Десять! Відпочили

І за парти дружно сіли.


  1. Фронтальна робота над задачею № 493

Розгляньте умову задачі та розв’язування задачі.


Вчора – 8 стор.

Сьогодні - ?, в 4 рази більше



Розв’язання

  1. 8 * 4 = 32 (стор.) прочитав Данилко сьогодні

  2. 8+32 = 40 (стор.)




  • На яке запитання знайшли відповідь?

(Скільки сторінок прочитав Данилко за два дні?)


  1. Творча робота (складання задачі, подібної до попередньої)

Для дітей з дитячого садочка купили 4 кг апельсинів, а яблук – у 5 разів більше. Скільки всього кілограмів апельсинів і яблук купили дітям?


Апельсинів – 4 кг

?

Яблук - ?, у 5 разів більше




  • Про що йде мова в задачі?

  • Що відомо в задачі?

  • Яке головне запитання задачі?

  • Чи можемо ми одразу відповісти на нього?

  • Що для цього потрібно знати?

  • Чи можемо ми узнати скільки привезли кілограмів яблук?

  • Якою дією?

  • Чому?

  • Тепер ми можемо відповісти на головне запитання задачі?

  • Якою дією?

  • Чому?

(Самостійний запис задачі)




  1. Завдання з логічним навантаженням (робота в парах). Інтерактивна технологія «Мозковий штурм»

Назвати 12 трицифрових чисел, користуючись словами, поданими у рамках.


Двісті

Сорок

П’ять


Сімсот



Двадцять



  1. Підсумок уроку.




  1. Коментування оцінок і відповідей учнів.




  1. Підсумкова бесіда.




  • На початку уроку я запитувала вас, що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку. Протягом уроку я бачила, як ви працювали: мислили, розв’язували. І зараз я хочу почути, чи здійснилися ваші сподівання. Дайте відповідь доповнивши….

Я задумався … .

Я зрозумів … .

Я дізнався, що … .




  1. Інструктаж до виконання домашнього завдання (№ 496, № 497)

Каталог: olderfiles
olderfiles -> Міський методичний кабінет екскурсія «Спостереження за осінніми змінами у живій та неживій природі»
olderfiles -> Наукових праць
olderfiles -> Державний стандарт початкової загальної освіти Згідно із Законом України «Про загальну середню освіту»
olderfiles -> Розділ ІІ. Наша зірочка Даша Бондарчук
olderfiles -> Історія держави І права України у 2-х томах том І
olderfiles -> Формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку народознавчими засобами 2010 р. Укладачі
olderfiles -> Першотравнева райдержадміністрація відділ освіти методичний кабінет
olderfiles -> Методичні рекомендації до організації і проведення уроків узагальнення і систематизації знань учнів на початок навчального року
olderfiles -> Закон України "Про освіту" таке важливе завдання ставить даржава перед освітянами


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал