Відповідь: Зрозуміло, що літак з Нью-Йорка до Києва летів через Атлантичний океан. При цьому він перетнув 7 годинних поясів. У момент вильоту літака годинник у Києві показував 6год 47хв. Легко бачити, що час перельоту становив 10год 20хвСторінка1/5
Дата конвертації10.12.2016
Розмір0,7 Mb.
  1   2   3   4   5
11 клас


 1. Літак вилетів із Нью-Йорка 13 листопада о 23 год 47 хв і прибув до Києва 14 листопада
  о 17 год 07 хв за київським часом. Визначте тривалість польоту. Нью-Йорк знаходиться в ХІХ поясі.

  Відповідь: Зрозуміло, що літак з Нью-Йорка до Києва летів через Атлантичний океан. При цьому він перетнув 7 годинних поясів. У момент вильоту літака годинник у Києві показував 6год 47хв. Легко бачити, що час перельоту становив 10год 20хв. 2. Визначте наближену границю полярної ночі 13 листопада.

  Відповідь: Полярна ніч можлива в тих місцях, де висота Сонця в нижній кульмінації рівна 0 (без врахування рефракції): 0 = δ – (90˚ - φ). За картою зоряного неба визначаємо наближене значення схилення Сонця на 13 листопада: δ = -18˚. Підставивши значення у формулу, одержимо: φ = 72˚. Якщо враховувати рефракцію і той факт, що громадянські сутінки тривають до занурення Сонця під горизонт на 6˚, то отримаємо більш точне значення границі полярної ночі: φ = 78˚. 3. Астероїд Ікар проходить перигелій своєї орбіти кожні 409 доби, наближаючись до Сонця на відстань 0,187 а.о. Як далеко може віддалятися від Сонця Ікар?

  Відповідь: За третім законом Кеплера визначимо велику піввісь орбіти Ікара (виразивши при цьому період його обертання в роках: Т = 409діб = 1,12 р): Велика вісь орбіти відповідно буде рівною 2,156 а.о. Максимальне віддалення Ікара від Сонця знаходимо як різницю великої осі перигелійної (найближчої) його відстані від Сонця: 2,156 а.о. – 0,187 а.о. = 1,969 а.о. 4. Кращим сучасним наземним телескопам доступні об'єкти до 26m. В скількох разів більш слабкі об'єкти можуть вони зафіксувати в порівнянні з неозброєним оком?

  Відповідь: Неозброєному оку доступні об’єкти, у яких видима зоряна величина не більша за 6m. Відмінність у блисках об’єктів, доступних спостереженню неозброєним оком і в сучасний телескоп, становитиме
  Отже, в сучасний телескоп можна зафіксувати об’єкти, які в сто мільйонів разів більш слабкі за ті, що доступні спостереженню неозброєним оком. 5. 14 червня в місцевий полудень штурман корабля визначив висоту центра Сонця над обрієм:
  h = 83о15΄. Які географічні координати корабля, якщо хронометр, виставлений за Гринвічем, показував у цей момент 21 година 20 хвилин? Схилення Сонця в цей день, відповідно до астрономічного календаря, дорівнює + 23о15΄.

  Відповідь: Широту місця спостереження визначаємо за формулою висоти світила у верхній кульмінації: h = 90˚ - φ + δ; φ = 90˚ - h + δ; φ = 30˚.
  Оскільки в місцевий полудень час Гринвіча більший за 12 годин на 9год 20хв, то це означає, що місце спостереження лежить західніше від нульового меридіана і його довгота дорівнює: λ = -9год 20хв = 12год 40хв. 6. Перед вами малюнок, що пояснює еліптичність земної орбіти. Вважаючи, що в Україні полудень, укажіть приблизне її положення на схематичному зображенні земної кулі.  Каталог: olderfiles
  olderfiles -> Міський методичний кабінет екскурсія «Спостереження за осінніми змінами у живій та неживій природі»
  olderfiles -> Наукових праць
  olderfiles -> Державний стандарт початкової загальної освіти Згідно із Законом України «Про загальну середню освіту»
  olderfiles -> Розділ ІІ. Наша зірочка Даша Бондарчук
  olderfiles -> Історія держави І права України у 2-х томах том І
  olderfiles -> Формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку народознавчими засобами 2010 р. Укладачі
  olderfiles -> Першотравнева райдержадміністрація відділ освіти методичний кабінет
  olderfiles -> Задача на спільну роботу. Мета: Забезпечити засвоєння учнями вміння розв’язувати задачі на спільну роботу
  olderfiles -> Методичні рекомендації до організації і проведення уроків узагальнення і систематизації знань учнів на початок навчального року


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал