Узагальнення знань з теми \ Комп’ютерні презентації



Скачати 56,26 Kb.
Дата конвертації13.02.2017
Розмір56,26 Kb.
ТипПлан-конспект
План-конспект уроку на тему: «Узагальнення знань з теми "Комп’ютерні презентації»»

Тема уроку: Узагальнення знань з теми "Комп’ютерні презентації»

Мета уроку:

  • формувати високий рівень відповідальності у процесі вивчення питань теми уроку, самоосвітню компетентність учнів;

  • закріпити навички створення і демонстрації презентацій засобами Open Office.org Impres; розвивати самостійність і творчі здібності учнів;

  • виховувати вміння працювати в групі.

Тип уроку: закріплення умінь і навичок.

Форма проведення: ділова гра.

Обладнання: Open Office.org 3.4.1 , програма Open Office.org Impres, папка деревообробні станки, інструкція по виконанню роботи, поради щодо створення презентацій.

ХІД УРОКУ.

I. Організаційно-психологічний етап.

Добрий день! Сьогодні на уроці ми будемо працювати над темою «Узагальнення знань з теми "Комп’ютерні презентації». І я розраховую на вашу підтримку і допомогу. Я бажаю вам успіху і не тільки на уроках інформатики, а і у повсякденному житті. Нехай девізом будуть для вас слова - побажання філософа Е.Ільєнкова «Усе людське життя - це не що інше, як постійне бажання досягти успіху у вирішенні нових питань і проблем». Підніміть руку, хто бажає досягти успіху? Я теж цього бажаю.



II. Мотивація навчання.

Сьогодні у нас практична робота «Створення та демонстрація презентацій засобами Open Office.org Impres «Деревообробні станки».

Мета уроку:


  • закріпити навички створення і демонстрації презентацій засобами Open Office.org Impres;

  • розвивати самостійність і творчі здібності, вміння працювати в групі.

Девіз уроку: «Справжній скарб для людини - вміння трудитися» (Езоп)

Як показують дослідження - ефективність слухового сприйняття інформації становить 15%, зорового - 25%, а одночасне їх застосування підвищує ефективність сприйняття до 65%.

Ми повинні створити комп'ютерний альманах «Деревообробні верстати». до цього альманаху входитимуть комп’ютерні презентації про дані верстати. Уявіть, що наша група - редакція журналу «Деревообробник» яка і займається випуском даного альманаху. Для цього нашу групу ми розіб’ємо кілька підггруп. Кожна з яких повинна представити свою презентацію про певний деревообробний станок. Група експертів буде оцінювати роботу кожної підгрупи.

1-а група - «Круглопильний верстат»

2-я група - «Стрічковопилковий верстат»

3-я група - «Фрезерний верстат»

4-я група - «Фугувальний верстат»

5-а група - «Свердлильний верстат»

6-а група - «Довбальний верстат»

7-а група - «Токарний верстат»

Група експертів - «Викладачі»

Фізхвилинка.

Для успішного виконання творчого завдання вам необхідно сконцентрувати увагу. З біології людини ви знаєте, що увага - це фактор, керуючий вибором інформації для сприйняття. Сприйняття інформації буде активним, по-перше, якщо мозок буде насичений киснем. По-друге, якщо його направляти на активні дії.

Отже, перша вправа для насичення мозку киснем.

Покладіть вказівний палець на кінчик носа і потріть його знизу вгору 5 разів. А тепер долонями міцно закрийте вуха, порахуйте до п'яти і різко відкрийте. Вправу повторити 3 рази. Шановні гості, приєднуйтесь до нас!



Інструктаж по ТБ при роботі на ПК.
III. Актуалізація опорних знань.

Давайте згадаємо все, що ви знаєте про програму створення презентацій Open Office.org Impres.

1. Що таке презентація?

2. Для чого призначена програма Open Office.org Impres? Яке розширення мають файли презентацій? Як відкрити вікно цієї програми?

3. Що таке слайд? Як створити новий слайд?

4. Як вибрати розмітку слайда?

5. Як оформити колірну схему слайда?

6. Як вибрати ефекти анімації слайда?

7. Як вибрати зміну слайда?

8. Як вставити малюнок?

9. Як налаштувати анімацію на об'єкти?

10. Як почати показ слайдів?



IV. Виконання практичної роботи

Схема презентації:

1-й слайд - назва сторінки

2, 3, слайди - відображення теми

4-й слайд — виріб що виготовляється на даному станку.

Поради щодо структури та змісту презентації.

1. Кожен слайд відображає одну думку.

2. Відсутність нагромадження, чіткий порядок у всьому.

3. Текст складається з коротких слів та простих речень.

4. Підписи до ілюстрації розміщуються під нею.

5. Всі слайди презентації повинні бути виконані в одному стилі.

6. Колірна схема повинна бути однаковою для всіх слайдів.

7. Важливу інформацію потрібно виділити великим шрифтом і розмістити в лівому верхньому кутку.

Закінчився час, відведений на виконання практичної роботи, ви втомилися, давайте зробимо валеологічних паузу.

1. Закрити очі, сильно напружуючи очні м'язи, на рахунок 1- 4, потім розкрити очі, розслабивши м'язи очей, подивившись удалину на рахунок 1 - 6. Повторити 4 - 5 разів.

2. Подивитися на перенісся і затримати погляд на рахунок 1- 4. До втоми очі доводити не можна. Потім відкрити очі, подивитися вдалину на рахунок 1- 6. Повторити 3 - 4 рази.



Після виконання завдання ви повинні озвучити свої презентації:

1. Склад творчої групи.

2. Тема сторінки альманаху.

Послухаємо звіти груп і оцінку експертів за планом:

1. Чи відповідає зміст презентації її назві?

2. Як ви вважаєте, чи всі групи повністю розкрили тему за допомогою створених презентацій?

3. Чи скористалися запропонованими радами за структурою і змістом презентації?

4. Що було по-вашому кращим в кожній створеній презентації?

5. Які на вашу думку були допущені помилки?

6. Оцініть роботу кожної групи.

V. Підсумок уроку.

На початку уроку я бачив в ваших очах невпевненість і занепокоєння, а в кінці на ваших обличчях з'явилися впевненість і задоволення, і це все завдяки тим складовим успіху, які були на нашому уроці.



Діти, пам'ятайте, що розумні, освічені люди - це найбільша цінність будь-якої держави. Стати такими людьми можна тільки тоді, коли розум не буде знати ні хвилини спокою, а силу розуму буде надавати постійний пошук. Я дякую вам за наш урок і ще раз бажаю успіху. На згадку про наш урок прийміть ще один рецепт успіху «Успіх - це тільки 10% таланту, а інші 90% - працьовитість».
Каталог: doc
doc -> Замінено текст розділу: IV. Соціокультурна змістова лінія
doc -> Корінь слова. Спільнокореневі слова
doc -> Та закону України „Про загальну середню освіту
doc -> Тема. Числівник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Числівники кількісні і порядкові. Числівники прості, складні й складені. Мета
doc -> Змінювання прикметників за родами. Родові закінчення прикметників
doc -> Тема.. Старий рік поспішає на поріг
doc -> Повідомлення по темі «Будова слова»
doc -> Урок у першому класі «здрастуй, школо!» Мета: Розкрити учням поняття слів «школа», «школяр», розширювати пізнавальну діяльність дітей, формувати інтерес до навколишнього світу


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал