Узагальнення за циклом уроків «Світ фантазії, мудрості»



Дата конвертації10.02.2017
Розмір52,1 Kb.
ТипКнига
Тема: узагальнення за циклом уроків «Світ фантазії, мудрості»

Мета: перевірити знання учнів з вивченої теми «Світ фантазії, мудрості», допомогти розкрити світ народної мудрості, систематизувати та узагальнити знання; розвивати навички монологічного мовлення, уважність, кмітливість, логічне мислення; виховувати інтерес до минувшини, світу наших предків, їх уявлення та вірування

Обладнання: підручник, зошити, малюнки, картки

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації вивченого

Хід уроку:

Заглядає в шибку казка сивими очима,

Материнська добра ласка в неї за плечима.

В.Симоненко

І.

1. Організаційний момент. Оголошення теми, мети, завдань уроку.



2. Творчий конкурс.

Кожна група в класі (групи сформовані до уроку) розташовується на своїх місцях. Вони повинні придумати привітання своєї групи, використавши прислів’я про дружбу, навчання, працю. Це привітання повинно містити: девіз та побажання суперникам.

ІІ.

1. Літературний аукціон.



Учитель показує різноманітні предмети, а учні повинні дібрати до них влучні вислови, щоб це слово було використане в ньому (але з місцевого фольклору).

Тополя

Книга

Хліб малюнки предметів



Гроші

Людина


Приклади висловлювань:

Книга вчить, як на світі жить.

Не на користь книжку читать, коли вершки хапать.

Голодній кумі – хліб на умі.

На чорній землі білий хліб родить.

Гроші зло – приходиш на ринок та зла не вистачає.

Бідна душа без гроша.

Піти скоріше в тополі

2. Робота в малих групах

Клас вже поділений на групи: «народознавці», «літературознавці», «психологи», «художники», «режисери».

«Народознавці» - досліджують один із видів звичаїв нашої місцевості, описуючи його та ставлять 4 запитання за своєю відповіддю (по одному на кожну групу)

Приклад: звичай ходити один до одного у гості та колядувати.

«Літературознавці» - збирають у місцевості, у якій ми живемо по 3 приклади

- легенд;

- вірувань.

Приклади:

- про Шубіна (про шахту);

- про привидів (старі будинки); легенди

- про старі поселення на території селища.

- гадання;

- про чорну кішку; вірування

- про складання іспитів

«Психологи» - аналізують поведінку Лиса Микита з казки «Фарбований Лис»

І. Франка. Обов’язково знайти до повної відповіді інформацію про проживання лис у нашій місцевості.

«Художники» - роблять ілюстрації до творів вже прочитаних у 5 класі (літературних та фольклорних), у яких зустрічаються описи звірів та птахів (не більше 5 малюнків до 5 різних творів).

«Режисери» - представляють інсценівки до творів: «Фарбований Лис» І Франка, В. Короліва – Старого «Потерчата». Інші учасники груп вгадують епізоди та кажуть автора і правильну назву.

3. Літературний диктант.

1. Яке прізвище автора казки «Хуха Моховинка»?

2. Що діти та дорослі люблять робити в ніч на 6 січня?

3. Що є віршованою та прозовою?

4. Відгадати загадку: «Повзун повзе на базар голки несе».

5. Напишіть 1 прислів’я про гроші.

6. Хто два дарунки братам – близнятам з казки І.Липи «Близнята»?

4. Робота з картками.

«Народознавці» - з’єднати частини прислів’їв.

І сила перед а душа в болоті

Око бачить далеко, мужицька хитрість.

Без труда такі й подяки

Який народ нема плода

«Літературознавці» - вгадати з якого твору уривок та хто автор.

- було собі два брати – один убогий, а другий багатий. От багатий колись і зласкавився над бідним (Мудра дівчина)

- І, піднявши вгору хвіст, надувшися гордо, він пішов углиб лісу, де знав, що є місце сходин для всієї лісової людності (Фарбований Лис)

- Вона була останньою. Народилася не ранньою весною, як усі її сестри та брати.

- Та поки було весілля,

То п’яниці вартові

Напились якогось зілля

Та й поснули у траві.

«Психологи» - продовжити речення.

Віршована мова –

Літературний портрет –

Дійові особи –

Загадки –

«Художники» - якщо вірно розгадати питання по вертикалі вийде один звидів усної народної творчості










к

о

р

а

б

е

л

ь




ф

р

а

н

к

о
















к

а

з

к

а

р
















м

и

к

и

т

а













з

а

г

а

д

к

а













1. Який предмет був летючим у народній казці?

2. Прізвище автора збірки казок «Коли ще звірі говорили»

3. Людина, яка розповідає казки.

4. Ім’я лиса у казці І. Франка.

5. Вид усної народної творчості у якому подано опис предмета який треба вгадати.

6. Фольклорний розповідний твір про вигадані, а часом і фантастичні події.

«Режисери» - складають 3 питання до свої інсценівок.

ІІІ.


1. Домашнє завдання

Розкрити зміст прислів’я «Свій край – як рай, чужа країна – як домовина»



2. Підсумки




Каталог: uploads -> doc
doc -> Замінено текст розділу: IV. Соціокультурна змістова лінія
doc -> Тема. Числівник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Числівники кількісні і порядкові. Числівники прості, складні й складені. Мета
doc -> Тема.. Старий рік поспішає на поріг
doc -> Повідомлення по темі «Будова слова»
doc -> Урок у першому класі «здрастуй, школо!» Мета: Розкрити учням поняття слів «школа», «школяр», розширювати пізнавальну діяльність дітей, формувати інтерес до навколишнього світу
doc -> Складнопідрядне речення з підрядними означальними й
doc -> Апостроф. Урок-подорож "Морська регата"
doc -> Ключ. У кожному слові підкресліть другу від початку букву. З цих букв прочитаєте прислів’я ( «Герой вмирає, а ім’я його живе») Диктант 2
doc -> Урок з інтегрованого курсу


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал