Уроки основ християнської етики у 3 класі за новою програмою



Сторінка1/2
Дата конвертації09.12.2016
Розмір1,06 Mb.
  1   2
Уроки основ християнської етики

у 3 класі за новою програмою

Методичний посібник для вчителя

Випуск 1

Електронний посібник укладено згідно з програмою, яка 13 липня 2010 р. отримала гриф «Рекомендовано МОН України». Його співавторами є вчителі християнської етики та катехити – слухачі курсів підвищення кваліфікації.

У посібнику запропоновано оптимальну в сучасних умовах структуру уроку основ християнської етики. Визначено мету уроку, яка враховує пізнавальні, розвивальні та ціннісні запити учнів. Названо опорні Біблійні історії з конкретними посиланнями на Святе Письмо, процитовано ключовий Біблійний вірш. Нагадуємо, що учень, який закінчив 3 клас, повинен знати напам’ять і розуміти 18 Біблійних віршів. Серед навчальних засобів запропоновано також використати ілюстровані Біблії для дітей, ікони, свічку, робочі зошити, інформаційні плакати, схеми, ілюстрації, фотографії, тексти повчальних оповідань, віршів, пісень, реквізит для ігор та інсценізацій, додаткову літературу, магнітофонні та комп’ютерні аудіо- і відеозаписи тощо.

У посібнику представлено цікаві методики роботи зі Святим Письмом, формування опорної термінологічної лексики, організації евристичної та ігрової діяльності учнів, їхньої самостійної роботи, рефлексивного самооцінювання. Збалансовано діяльність учителя й учнів на уроці з урахуванням того, що зв’язна розповідь педагога на етапі засвоєння учнями нових знань у 3 класі не повинна перевищувати 10 хв. Більшість конспектів містять завдання, спрямовані на реалізацію здоров’язберігальних технологій: фізкультхвилинки, руханки.

Зауважимо, що методику перевірки домашнього завдання вчитель розробляє самостійно з урахуванням інструктажу до цього ДЗ на попередньому уроці. У посібнику нерідко повторюються ті самі завдання, ігри, вправи на різних уроках. Це зроблено свідомо, щоб учні мали можливість закріпити отримані навчальні досягнення, відчути ситуацію успіху, а вчитель – використати відповідні вправи у найбільш оптимальній ситуації.

Наостанок додамо, що поповнити банк розробок ви можете через методиста РМК з християнської етики, керівників курсів з предмета або за електронною адресою: nykolyn@ukr.net. У такий же спосіб Ви зможете зробити замовлення на ці матеріали, а також взяти участь в Інтернет-форумі з питань викладання християнської етики. Роботу над посібником буде продовжено.

УРОКИ № 1-2
Тема. Вступ. Добро від Бога.

Мета. Усвідомити значення добра як життєвого вибору в духовному становленні особистості, те, що добрі вчинки є результатом любові до Бога, формувати вміння сприймати оцінку своїх вчинків, плекати почуття відповідальності.

Біблійна історія. Створення світу (Бут. 1: 1 – 31). Варіант. Життя Йосипа та його братів (Бут. 37-43).

Ключовий вірш: «Не в тому любов, що ми полюбили Бога, а що Він полюбив нас…» (І Ів. 4: 10)

Навчальні засоби. Робочий зошит, магнітофонні записи, схеми, таблиці, карта подорожі.

Перебіг уроку

І. Вступна частина.

1. Християнське вітання.



З Божої ласки,

З маминої казки,

З щирого старання,

З вашого бажання.

Слава Ісусу Христу!

Слава Навіки!

2. Мотивація молитви.



Давайте помолимось за наших рідних!

3. Молитва «Отче наш».



ІІ. Актуалізація життєвого, чуттєвого та читацького досвіду.

Спільне виконання пісні «Невтомне серденько».



ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Фронтальна бесіда.



  • Згадайте, яке добре діло ви зробили вчора.

  • Щоб хотіли виправити?

  • Що допомагає людям не робити погані вчинки? (Совість - особливий
    голос Божий)


  • Запам’ятайте. Завжди і скрізь, перед початком будь якої справи зі своєю совістю: чи добре те, що я роблю.

  • Що називають гріхом?

  • Хто допомагає нам йти дорогою добра?

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

Оголошення теми і мети уроку.



Сьогодні ми з вами відправимось у мандрівку. Подорожуватимемо Дорогою Добра. Щоб не заблукати на цій дорозі, як справжні мандрівники візьмемо з собою карту. Вона допоможе нам зробити подорож цікавою, пригадаємо все те, що ми вчили на попередніх уроках Християнської етики та здобудемо нові знання. Йти Дорогою Добра нелегко, але цікаво. Так само, як і на звичайній дорозі, треба потрудитися. Коли рухаєшся, долаєш і спрагу, і втому, і нехіть. Та як дійдеш до мети, така радість огорне тебе! Нам усім йти по ній разом усі роки нашого шкільного життя. А далі — усе своє життя. І яку далі дорогу ви виберете - залежатиме тільки від вас самих .

V. Засвоєння нових знань, формування опорних умінь і навичок.

1. Розповідь вчителя



Починаємо нашу мандрівку. Спочатку завітаємо до сім’ї, у якій виростав маленький Йосип. Ми маємо великий скарб – Образ Божий. Але деколи буває так, що ми втрачаємо цей Божий Дар, коли не хочемо робити добра собі й іншим. Хтось з нас ображається, не слухає батьків, сердиться, заздрить. І тим самим оступається з дороги добра і мандрує іншою дорогою - Дорогою Зла. А от як учинив Йосип, дізнаймося з притчі.

  1. Прослуховування пісень про Йосипа.

  2. Бесіди за змістом пісні.

  • Скільки синів було у Якова?

  • Чому брати заздрили Йосипу?

  • Як вони з ним вчинили?

  • Чому фараон поставив Йосипа управителем?

  • Чи пробачив Йосип своїм братам?

VІ. Закріплення навчальних досягнень, поглиблення знань.

1. Фізкультхвилинка – руханка «Раз, два, три - Ісуса люби».

2. Гра «Промінчики душі ».

Учні отримують завдання намалювати на папері у вигляді кружечків душу Йосипа та душу одного із старших братів. Учитель називає особливості поведінки, а учні ставлять рисочки-промінчики від світлого (душа Йосипа) чи темного (душа брата) кружечків.

Опорні слова. Слухняність, повага до батьків, працелюбність, справедливість, чесність, терплячість, доброта, вміння прощати, заздрість, жорстокість, жадібність, брехливість, боязливість.

Висновок. Добро, як сонечко, зігріває і радує Бога та людей, а погані вчинки навпаки засмучують.

2. Вправа-міркування – робота над прислів’ями «Добро посієш - добро й пожнеш», «Добро завжди перемагає зло»; наведення прикладів із життя дітей, що стосуються цих прислів'їв.



VІІ. Узагальнення та систематизація набутих компетентностей.

1. Продовження мандрівки Дорогою Добра.



  • Чи любите ви читати?

  • Які книги?

  • Яку книгу називають най розумнішою і наймудрішою?

  • Чи є місце для Бога у наших серцях? (Якщо воно є, то в душі розквітають квіти - квіти добра, чесності, справедливості Бог бачить це і не видимо доглядає за цими квітами, щоб вони краще росли, примножувалися, коли ми робимо добрі вчинки, то тим служимо людям і уподібнюємося Богові. Добрі вчинки на нашій Дорозі Добра у житті є результатом любові Бога і людей до нас.)

  • Яких правил потрібно дотримуватися, щоб не схибити на Дорозі Добра?
    (Божі заповіді.)

2. Гра «Розмісти заповіді за порядком», записаних на картках.

Зразок

За № ... Заповідь 1 (Назва заповіді)

За № ... Заповідь 2

За № ... Заповідь З

За №... Заповідь 4

За №... Заповідь 5

За № ... Заповідь 6

За № ... Заповідь 7

За №... Заповідь 8

За №... Заповідь 9

За №... Заповідь 10

3. Заключне слово вчителя.



Ось і закінчився наш урок - подорож Дорогою Добра. Доброта в нашій душі - це неначе вогник свічки (запалюється свічка), що веде нас до правдивого життя, життя з Богом. І якщо не вберегти душу, робити зло, бути заздрісним, жадібним, то вогник згасне і в душі запанує пітьма (гаситься свічка), кожному з вас на пам’ять про наш урок-подорож вручаю карту Дороги життя, яка має кілька доріг. Якою дорогою ви помандруєте ~ залежатиме від вас самих.



VІІІ. Інструктаж домашнього завдання.

Знайти у Біблії для дітей притчу про Йосипа і його братів та прочитати її..

Намалювати Дерево Доброти, на якому має бути стільки плодів, скільки добрих людей у своєму житті вдасться згадати.

ІХ. Підсумкова частина.

  1. Відзначення хорошої роботи учнів.

2. Молитва.

Підготувала Марія Чулик,

Козівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

УРОК № 3
Тема. Людина – вінець Божого творіння.

Мета. З’ясувати, що людина – найкраще, найдосконаліше творіння Боже на землі і кожен із нас створений за Образом і подобою Божими усвідомити, цінність свого життя, життя ближнього, взаєморозуміння між людьми.

Біблійна історія. Сотворення людини (Бут. 1: 26 – 31; Бут. 2 : 21 – 25).

Ключовий вірш: «Сотворімо людину на наш образ і на нашу подобу, і нехай вона панує над рибою морською, над птаством небесним, над скотиною, над усіма дикими звірами й над усіма плазунами, що повзають по землі...» (Бут. 1:26) Варіант. «І створив Господь Бог людину з пороху земного. І дихання життя вдихнув у ніздрі її, і стала людина живою душею» (Бут. 2:7).

Навчальні засоби. Роздруковані тексти з Книги Буття на кожну парту, ілюстрації «Створення Адама та Єви».

.

Перебіг уроку



І. Вступна частина.

1. Християнське вітання.

2. Молитва – прослава Бога Творця.

ІІ. Актуалізація життєвого, чуттєвого та читацького досвіду, опорних знань.

1. Гра «Ми всі різні».



Мета: показати різноманіття характерів, зовнішності, життя дітей, заохотити до пізнання Господа, Який створив людину унікальною.

Правила. Учні стоять за партами Учитель зачитує фрази. Якщо учень погоджується – сідає.

  • Я полюбляю молоко.

  • У мене карі очі.

  • Я маю братика.

  • Я люблю спати.

  • У мене довге волосся.

  • Мені подобається доглядати за меншими.

  • Я Божа дитина.

  • Я людина.

2. Обговорення вражень від гри, її сенсу.

  • Чому після останніх фраз усі сіли? (Тому що всі ми люди, Божі діти. Є багато речей, які відрізняють нас одне від одного: комусь подобається малювати, хтось не любить майструвати, але полюбляє співати. Хтось має хист до спорт, а для найкраще проведення часу – це почитати цікаву книжку…)

  • А що є спільного у всіх людей?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Оголошення теми і мети уроку.



ІV. Засвоєння нових знань, формування опорних умінь і навичок.

Робота у групах – читання Святого Письма:



  • вступна мотивація завдання з боку вчителя

А зараз ми подумки повернемося в давнину, коли ще не було перших людей, і за допомогою Біблії дізнаємося, звідки вони взялися на землі. Проведемо дослідження, а результати записуватимемо в зошити. Прочитаймо роздані на кожну парту тексти і підкреслимо слово «людина» та займенники, пов’язані з цим словом.

  • виконання завдання

І скінчив Бог дня сьомого працю Свою, яку Він чинив. І Він відпочив у дні сьомім від усієї праці Своєї, яку був чинив.

7. І створив Господь Бог людину з пороху земного. І дихання життя вдихнув у ніздрі її, і стала людина живою душею.

8. І насадив Господь Бог рай ув Едемі на сході, і там осадив людину, що її Він створив.

18. І сказав Господь Бог: Не добре, щоб бути чоловіку самотнім. Створю йому поміч, подібну до нього.

21. І вчинив Господь Бог, що на Адама спав міцний сон, і заснув він. І Він узяв одне з ребер його, і тілом закрив його місце.

22. І перетворив Господь Бог те ребро, що взяв із Адама, на жінку, і привів її до Адама.

  • узагальнювальна бесіда

  • з чого Бог створив чоловіка? (вірш 7)

  • як людина стала живою душею? (7)

  • де поселив Бог людину? (7)

  • що зробив Бог після того, як навів на Адама міцний сон? (21)

  • на кого перетворив Бог ребро, яке взяв з Адама? (22)

  • отже, як з’явилися перший чоловік і перша жінка?

  • читання та обговорення Бут. 1:26-27

  • за чиїм Образом та подобою створені люди?

  • чи помітили ви, як Бог називає Себе? («Нашим», «Подобою Нашою»)

  • чому? чи означає це, що людину створили багато богів? ( у Біблії записано: «І пізнаєш сьогодні, і візьмеш до серця свого, що Господь Він Бог на небі вгорі й на землі долі, іншого нема» (Зак. 4:39). Отже, ми бачимо, що Бог один і не існує інших богів. Вивчаючи Біблію, ми можемо дізнатися, що Бог є Триєдиний – Отець, Син і Святий Дух. Між Отцем, Сином Ісусом Христом та Духом Святим постійно існує Любов та відданість, Вони єдині між Собою в усіх рішеннях та планах. Нам важко це зрозуміти, але повинні в це вірити: Трійця є Один Бог – Отець, Син і Дух Святий)

  • отже, хто створив людину? (Бог Отець, Син і Дух Святий; ми нащадки Адама і Єви, а це означає, що ми створені Триєдиним Богом за Його Образом і подобою)

V. Закріплення навчальних досягнень, поглиблення знань.

  1. Зачитування вчителем повчального оповідання, висловлення учнями ставлення до почутого.

Вадим прийшов зі школи і почав розповідати мамі, що бачив дуже смішну людину. Мама запитала, чим ця людина його розсмішила. Вадим сказав: «Я бачив п’яного чоловіка, який так сильно хитався, що майже падав. І тягнув за собою мішок. Ми з Петриком так насміялися з нього!» Але мамі чомусь не було смішно. Вадим замовк. А мама сказала: «Синку, пам’ятаєш, ми читали в Біблії, що кожна людина є творінням Бога». – «Так, але ж, мамо, хіба цей чоловік – теж творіння Бога?!» Мама уважно поглянула на сина: «Так, і він теж. Цей чоловік нещасний, тому що він присвятив своє життя горілці і через неї став таким жалюгідним. Але він є Божим творінням, і ти не маєш права сміятися з нього. За нього треба молитися, а не насміхатися». Сину стало соромно перед Богом за те, що він так учинив. Того вечора він сказав у молитві: «Вибач мені, Боже. Я більше не буду сміятися над такими людьми. І прошу Тебе, Боже: допоможи цьому чоловікові звільнитися від горілки і присвятити своє життя Тобі».

      • Як Вадим поставився спочатку до п’яного чоловіка? Чому?

      • Що пояснила йому мама?

      • Що зробив Вадим після, як отримав мамине пояснення?

      • Як слід ставитися до кожної людини, яка зустрінеться тобі, до людей із фізичними та розумовими вадами, залежних від шкідливих звичок? (Треба не засуджувати, а любити та молитися Богові за цих людей.)

VІ. Узагальнення та систематизація набутих компетентностей.

1. Спільне формулювання висновку до уроку.



  • Треба поважати кожну людину, оскільки всі люди – творіння Бога.

  1. Виконання пісні «Спільнота».

Це я, це я будую спільноту (2 рази)

Приспів

Через гори, доли, через океан

Діти всіх країн творять спільноту (2 рази)

Це ти, це ти будуєш спільноту (2 рази)

Приспів

Це ми, це ми будуєм спільноту (2 рази)

Приспів

Ісус, Ісус будує спільноту (2 рази)

Приспів

Любов, любов будує спільноту (2 рази)

Приспів

VІІ. Інструктаж домашнього завдання.

Розповісти батькам про проведення уроку і заспівати пісню.

VІІІ. Підсумкова частина.

  1. Відзначення хорошої роботи учнів.

  2. Молитва.

Підготувала Оксана Михайлюк,

Золотопотіцька ЗОШ І-ІІІ ст. Бучацького району

УРОК № 4
Тема. Дари Божі для людини.

Мета. Поглибити знання про Божі Дари, таланти, можливості відкривати їх у собі та користуватися ними на Божу Славу; розвивати таланти; плекати пошану Божих Дарів, повагу до талантів інших людей.

Біблійна історія. Притча про таланти (Мт. 25).

Ключовий вірш: «З величі та краси створінь через уподібнення можна дійти до пізнання Творця їх» (Мудр. 13:5). Варіант. «Тож дбайте ревно про ліпші дари, а я вам покажу путь іще кращу!» (1Кор 12:31).

Навчальні засоби. Свічка, плакат із зображенням органів чуття, їжа, графік прощ у святих місцях.

Перебіг уроку

І. Вступна частина.

1. Християнське вітання.

2. Молитви «Отче наш», «Богородице Діво».

ІІ. Актуалізація життєвого, чуттєвого та читацького досвіду.

1. Вступне слово вчителя.



Ми вдячні Богові за все, що нам дає: за їжу, за дощ і сонце, без яких рослини не могли б рости, за дар життя, за друзів за родини і за кожну мить прожиту. Щедрий Бог дає нам Свої Дари, допомагає людині пізнати цей чудовий світ і сприяє, щоб ми були щасливі.

2. Спільне виконання пісні «Все є від Нього».



Все є від Нього і в Ньому створене (2 рази)

Йому за все слава (3 рази)

Навіки. Амінь.

Безодня багатства і милості Христа (2 рази)

Йому за все слава (3 рази)

Навіки. Амінь.

Незбагненні дороги до Господа (2 рази)

Йому за все слава (3 рази)

Навіки. Амінь.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Оголошення теми і мети уроку.



ІV. Актуалізація опорних знань.

Фронтальна бесіда.

  • Про що говориться у виконаній нами від пісні? (Про те, що все в нас – від Бога.)

  • За що ми повинні дякувати Йому? (За кожну мить свого життя.)

  • Як користуватися Дарами Божими? (Маємо їх розвивати, ділитися ними і належно використовувати.)

V. Засвоєння нових знань, формування опорних умінь і навичок.

1. Розповідь учителя.



Усе, що ми маємо, послане Богом: небо зорі, день і ніч, жива природа, кожна людина – все є Божим Даром і Задумом для нашого блага та розвитку. Навіть відпочинок – це Дар Божий, який ми повинні талановито використовувати.

2. Читання учнями опорної Біблійної історії, формулювання власних висновків.



VІ. Закріплення навчальних досягнень, поглиблення знань.

        1. Вправа «Розподіл Божих Дарів».

За бажанням учні розповідають про свої таланти, даровані Богом, і про те, як використовують їх.

VІІ. Узагальнення та систематизація набутих компетентностей.

  1. Ознайомлення учнів з графіком прощ у святих місцях.

  2. Підсумкова бесіда за самостійно придуманими питаннями, використання в ній наочності до уроку.

  1. Проведення конкурсу «Дякую, Боже, за Дари Твої щедрі».

VІІІ. Інструктаж домашнього завдання.

Письмово висловити враження від проведеного конкурсу.

ІХ. Підсумкова частина.

  1. Відзначення хорошої роботи учнів.

  2. Молитва подяки за все, що ми маємо.

Вчитель (починає). Я дякую Богу за своє життя, за кожну хвилину прожиту, за рідних, за друзів, за створений, за те, що можу говорити.

Кожен учень долучається до молитви своїми словами.

3. Прослуховування пісні «Боже, Тебе я питаю».



Підготувала О.Данилюк

УРОКИ № 5-6
Тема. Завдання людини у світі. Покликання людини.

Мета. Пояснити завдання людини у світі, усвідомити важливість праці у житті людини, бачити й реалізовувати приклади, як робити добро для інших.

Біблійна історія. Найперша і найбільша Божа Заповідь (Мт. 22:36-40).

Ключовий вірш: «Добре чинити справедливість, любити вчинки милосердя й ходити в покорі перед Богом» (Мих. 6:8).

Навчальні засоби. Дитяча Біблія, зошит з християнської етики для 3 кл., «Ключики для дітей « (ІІ ч.), ілюстративний матеріал, записи на дошці, зошит «Бог мене любить».

Перебіг уроку

І. Вступна частина.

1. Християнське вітання.

2. Мотивація молитви.

Бог робить для нас так багато : дає сонечко, щоб теплим, веселим і радісним був наш сьогоднішній день; їжу, щоб ми не відчували голоду; рідних, щоб не були самотніми. Давайте подякуємо Йому за ці Дари.

3. Молитва «Отче наш».



ІІ. Актуалізація життєвого, чуттєвого та читацького досвіду.

Евристична бесіда.



  • Звідки з’явилося все, що оточує людину: сонце, місяць, вода, земля, трави, квіти, птахи, звірі? (Усе сотворив наш Господь.)

  • Чим усе це є для нас? )Дарами Божими.)

  • Чи є все це нашою власністю? (Ні, це є лише даними Богом Дарами, але аж ніяк не нашою власністю.)

  • А як ми маємо ставитися до чужої власності (Трепетно, оберігаючи її.)

  • Хто ж має її оберігати? (Людина.)

  • Яке завдання і покликання людини у світі? (…)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Спільне визначення теми і мети уроку.

  2. Пояснення епіграфу до уроку – висловлювання французького письменника Ж.Круасана: «Бог покликав кожну людину взяти участь у Його плані спасіння».

ІV. Актуалізація опорних знань.

Фронтальна бесіда.

  • Що нам, як правило, потрібно, коли виконуємо складне завдання? (Знати порядковість і правильність виконання дій.)

  • Що потрібно, щоб визначити завдання людини у світі в цілому і кожного з нас зокрема? (Маємо знати, що можна робити, а що ні.)

V. Засвоєння нових знань, формування опорних умінь і навичок.

Читання учнями опорної історії з дитячої Біблії, висловлення думок стосовно з приводу прочитаного.



  • Найпершим і найголовнішим завданням людини є любити і прославляти Бога – Творця всесвіту, добра, любові. Не менш важливо любити себе самого, сприймати себе таким, яким створив нас Господь, і так само сильно любити ближнього свого.

  • А що означає слово «ближній»? (Це той, хто поряд з нами і потребує нашої допомоги.)

  • Чи правильно любити лише на словах? (Ні, любити потрібно, творячи діла милосердя для тих, хто нас оточує.)

  • Ми маємо любити лише наших друзів, родичів, сусідів чи всіх? (Усіх.)

  • Чому маємо любити всіх? (Тому, що Господь любить усіх.)

  • Бог зігріває Своєю Любов’ю, як сонцем, усіх: хороших і поганих, «білих» і «чорних», здорових і хворих.

VІ. Закріплення навчальних досягнень, поглиблення знань.

  1. Демонстрування ілюстрацій, виконання вправи-гри.

Правила

    • Покласти олівець у середину кола і покрутити ним.

    • Розглянути малюнок, на який вказує загострений кінець олівця.

    • Розказати, хто в цій ситуації потребує допомоги.

        1. 2. Фізкультхвилинка-руханка з виконанням рухів відповідно до промовлюваних слів вірша.





Бог присутній є між нами

Там, на Небі, й на землі.

Він все бачить і все знає,

Цілим світом управляє.

Господь любить усіх нас –

Нині, завтра, повсякчас!

        1. Вправа «Як робити добрі діла?».

Учні об’єднуються у 3 групи. Кожній дається завдання на картках. Учні сполучають окремі літери у слова, складають з ними правило, як робити добрі діла. Після виконання очільник групи озвучує результат, з якого вибудовується певний алгоритм.

↑ → о → → ↓ ↑ → → → → е

Т д ↓ ← ←б с ↓ і → → ↓

в ← ↓ о → р → → → → о ↓ ← ←б н



↓ → → → ↑ ↓ е ш ← ←↓ р ← ← ← ↓ д → →↓ і ↓ ↓ → →и л д и → →х ↓ ↓ я я ← ← ← ← ↓ л → → → → ↑ !

Твори добро для себе і для інших.








        1. Проблемне запитання.

  • Що означає слово «творити»? (Повторювати творця, робити щось добре і корисне.)

        1. Розвиток теми вчителем.

Робити є не що інше, як працювати. Тож бачимо, що праця те6ж належить до завдань людини в цьому світі. Вона є надзвичайно важливою, якою б незначною не була. Адже для виготовлення чогось одного потрібна праця багатьох людей.

        1. Робота з ілюстративним матеріалом – поєднання стрілочками процесів праці й формулювання учнями висновків про те, яку працю вони символізують, опис послідовності непроілюстрованих процесів праці.

Словосполучення для довідки

  • Виростити хліб.

  • Зв’язати светр чи шкарпетки.

  • Виготовити зошит.

        1. Прослуховування повчального оповідання «Звичай, але гарний».

Уляна зітхнула.

– Я все одно хотіла б співати або грати в Різдвяній виставі, – сказала вона, – було б так приємно хоча б раз відчути себе справді потрібною замість того, щоб вічно
прасувати ці старі костюми.


– Я вже казала тобі, що ти потрібна і важлива! – співчутливо мовила мама. – Але ти чомусь просто не хочеш цього зрозуміти. Краще я піду готувати вечерю, – закінчила мама.

– А я накрию на стіл, – запропонувала Уляна. – Мамо, можна сьогодні ми використаємо ці кришталеві бокали, – запитала вона, відкриваючи креденс. - Вони такі гарні!

– Звичайно! – погодилася мама. – Але спочатку я хочу, щоб ти занесла цю запіканку пані Гупало. І посидь з нею трохи. Вона така самотня. І знаєш що ... Я сама накрию сьогодні на стіл. Ти просто повернешся до шостої на вечерю.

Коли Уляна повернулася додому, сім’я якраз сідала за стіл. Вона сіла на своє місце і здивовано подивилася на стіл, На столі були гарні кришталеві склянки, свічники, срібні виделки, але жодної тарілки. Уляна хотіла висловити своє здивування, але тато почав молитву. Коли він сказав «амінь», мама взяла тарілку з запіканкою і простягнула її Уляні.

Почастуйся! – запропонувала вона.



– І що мені з цим робити? – запитала Уляна, тримаючи таріль із запіканкою. – Чому немає звичайних тарілок? – вона подивилася на молодшого брата і сестру. – Напевно, це ви, діти, накривали на стіл? – запитала вона.

– Ні, це я, – заперечила мама, – склянки такі гарні, я думала, ми використаємо їх.

Тато усміхнувся, а діти захихотіли.

– Але ж вони не підходять до цієї їжі, – запротестувала Уляна. – Що тут взагалі діється.

– Отже, ти визнала, що ми потребуємо різний посуд для різних цілей, – сказала мама, – саме це я намагалася ска­зати тобі зранку. Так само і в Божому Царстві. Богові потрібні різні люди для різних цілей – хтось співає, хтось відвідує хворих.

– А хтось прасує костюми? – додала Уляна.

– Так, – погодилася мама, – деяка робота видається нам кращою від інших, але всі однаково важливі.

    • Ну, гаразд, я все зрозуміла, – розсміялася Уляна, – тепер звичайні тарілки здаються мені дуже гарними. Я їх зараз принесу. А після вечері я так відпрасую ці різдвяні костюми, що вони виглядатимуть, як нові.

8. Обговорення питання, чому в житті не буває дрібних і непотрібних людей, деталей.


Каталог: avatar
avatar -> Додаток №1 Орієнтовні форми і зміст виховної діяльності
avatar -> Уроки християнської етики у 4 класі за новою програмою
avatar -> Урок читання у 2 кл Вчитель Полякова Тетяна Вікторівна, стаж роботи 17 років Тема. Як посолиш так і їстимеш. Матеріал уроку. Українська народна казка «Лисиця та журавель». Мета
avatar -> Уроки основ християнської етики у 2 класі за новою програмою
avatar -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
avatar -> Календарно-тематичне планування уроків християнської етики у 1 класі
avatar -> Ознайомлення з дією ділення. Знак ділення
avatar -> Абажей Наталія Михайлівна Спеціальність вчителька початкових класів Освіта вища, кдпу стаж педагогічної роботи 17 років Категорія вища Дата проведення 20. 02. 2013р. Відкритий урок
avatar -> Опис досвіду роботи вчителя початкових класів Олександропільського нвк солонянського району Дніпропетровської області Ткаченко Ольги Василівни Ольга Василівна Ткаченко вчитель початкових класів Олександропільського нвк
avatar -> Урок природознавства в 5 класі з теми: «Сонячна система»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал