Урок з основ здоров’я у 2 класі «Правила поведінки у випадку виникнення пожежі»



Дата конвертації10.12.2016
Розмір1,57 Mb.
ТипУрок
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Урок з основ здоров’я у 2 класі

«Правила поведінки у випадку

виникнення пожежі»




м. Лисичанськ


Тема. Правила поведінки у випадку виникнення пожежі.

Мета. Продовжити формувати уявлення про причини виникнення пожежі в побуті, та її наслідки. Вчити учнів правильно діяти у випадку виявлення пожежі в сусідів чи на інших об’єктах. Розвивати навички самозахисту в умовах задимленого помешкання. Виховувати розсудливість, почуття відповідальності за свої вчинки.
Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань.

  1. Відгадування загадки.

Червоний півень по жердині скаче,

Своїм гребенем величається,

А як торкнешся, то кусається.

Якщо в квартиру зайде цей гість,

То все до тла він з’їсть.

(Вогонь)


  1. Робота з плакатами «Вогонь-друг», «Вогонь-ворог»

– Кому вогонь стає ворогом?

  1. Розповідь учителя.

– Всі дорослі і навіть діти знають, що таке вогонь, яку користь він може принести людині. Але не всі задумуються, чому виникає пожежа.

Пожежа – це стихійне лихо, під час якого вогонь виходить з під контролю людини і призводить до великої матеріальної шкоди, а часто й до загибелі людей.

Пожежа сама по собі не виникає. Причин виникнення пожежі може бути багато.

4. Робота з ілюстраціями, плакатами.

Причини пожеж у побуті.



  1. Пустощі дітей з вогнем.

  2. Необережне поводження з вогнем.

  3. Несправність газових та електричних приладів.

  4. Від блискавки, самозагорання сіна, торфу.

5. Розповідь учителя про статистичні данні пожеж.

III. Оголошення теми і завдань уроку.

IV. Новий матеріал.

1. Бесіда про правила поведінки у разі виникнення пожежі вдома (на основі знань учнів).

2. Бесіда за питаннями.

– Як треба діяти якщо пожежа у сусідів?



  • З'ясувати що відбувається.

  • За наявності сильного диму на сходовій площадці щільно зачинити двері. Зателефонувати пожежній команді, кликати на допомогу дорослих.

  • Якщо диму на сходовій площадці небагато, негайно залишити житло і вийти на вулицю, повідомити про пожежу в домі.

– Як захистити своє помешкання від диму?

    • Позатикати мокрими ганчірками щілини навколо дверей, вентиляційні отвори.

    • Зачинити вікна, двері.

– Як діяти, щоб не отруїтись димом, котрій наповнює помешкання?

      • Не панікувати, не ховатись у шафу чи під ліжко.

      • Повідомити по телефону батьків, пожежників, сусідів про ситуацію.

      • Вийти на балкон, кликати на допомогу дорослих.

      • Якщо балкон відсутній, відчинити вікно і кликати на допомогу.

      • Якщо диму в квартирі багато, треба закрити ніс і рот мокрим рушником, лягти на підлогу і чекати на допомогу.

3. Бесіда про порядок дій у сільській місцевості у разі виникнення пожежі.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Самостійна робота в зошиті: с. 24, завд. 5

2. Перевірка самостійної роботи, обґрунтування правильності вибору дій у надзвичайних ситуаціях.

3. Бесіда – міркування над висловом «Криком вогню не загасити»

– Чого навчає цей вислів?



4. Обговорення інформації про пожежі за матеріалами газет.

VI. Підсумок уроку.

Читання та обговорення вірша

Вогню боятися не треба,

Якщо порядок в домі в тебе.

Якщо працюють справно речі:

Магнітофони, праски, печі,

І телевізор, й газ плита –

Пожежа в дім не завіта.

Якщо в сім'ї маленькі діти

Уміють сірники палити,

То пустощі з вогнем завжди

Призвести можуть до біди.

Дітей самих не покидайте



І сірники від них ховайте!