Урок читання у 2 кл Вчитель Полякова Тетяна Вікторівна, стаж роботи 17 років Тема. Як посолиш так і їстимеш. Матеріал уроку. Українська народна казка «Лисиця та журавель». Мета



Скачати 240,01 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації03.12.2016
Розмір240,01 Kb.
ТипУрок
  1   2
Урок читання у 2 кл

Вчитель Полякова Тетяна Вікторівна,

стаж роботи – 17 років

Тема. Як посолиш - так і їстимеш.

Матеріал уроку. Українська народна казка « Лисиця та журавель».

Мета. Ознайомити учнів зі змістом української народної казки «Лисичка та журавель».Вчити правильно, виразно читати. Розвивати вміння знаходити відповіді на запитання в тексті; мислення, зв’язне мовлення, пам’ять, акторські здібності. Виховувати доброзичливість, гостинність, порядність.

Обладнання. Складові таблиці, сигнальні картки, малюнки та маски лисиці та журавля, сонечко, кросворд, глечик, миска.

Хід уроку

1.Організаційний момент:

Учитель: - Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок,

Кожен з нас вже постарався,

До уроку готувався,

Тож девіз тепер згадаймо,

І урок вже починаймо.



Учні: ( девіз )

Красиво читаємо!

Чітко відповідаємо!

Мову свою розвиваємо!



ІІ Актуалізація опорних знань.

Мовна розминка.

Вправи для розвитку правильної орфоепічної вимови.

- Робота із складовими таблицями.

- Робота над скоромовками.

ІІІ. Нова тема

Діти,яку тему ми почали вивчати?

Коли можна почути казку?

-         Хто нам її розказував?

-         Любі діти ! А чи знаєте ви казки ?

-         От зараз і перевіримо :


1 . Сидів він на віконечку ,

Як маленьке сонечко .

Від діда з бабусею утік ,

Побіг у ліс і раптом зник . ( Колобок )



2 . Знесла яєчко золоте ,

Зраділи дуже дід і баба .

Ви , діти , знаєте її -

Та це ж ( Курочка Ряба ).



3 . Із якої казки я ,

Бичок – третячок ?

Із соломи дід зробив ,

Бік смолою засмолив .( Солом `яний бичок )

- Молодці ,діти ! Я бачу ви знаєте ці казочки .А звідки вони взялися ?

- Ми не знаємо автора .

3.  У цих казках не має одного автора .Адже йшли вони до нас із давніх – давен, переказувалися від одного покоління до іншого .І тому вони мають одну назву –народні . (прикріпляють назву на дошку )

- А сьогодні ми з вами почнемо знайомство з казками , в яких автор відомий . Ці казки називаються літературними або авторськими .( Прикріпляю назву на дошку )

- Давайте повторимо і запам .` ятаємо ці назви )

Казка, з якою ми познайомимось, заховалася ось в цих словах :

( На дошці , там де тема уроку , надпис : сичЛика та раЖувель )
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми знову зустрінемося з казковими героями. Якими саме? Ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадки.

Довгі ноги, довгий дзьоб

Прилетів – обід приніс –

Смачних жабеняток

Для своїх маляток. (Журавель.)

- От з цієї казки ми дізнаємося, чому лисичка не приятелює з журавлями.

ІV. Ознайомлення з казкою «Лисичка та журавель»

1. Підготовка до сприймання матеріалу.

- Чи любите ви гостей?

- Як ви їх зустрічаєте?

- Як ви запрошуєте до оселі?

2.Слухання казки .

- Прослухайте уважно казку і скажіть, чи гостинною була лисичка? Ви сьогодні актори, тому зверніть увагу на інтонацію голосу дійових осіб. Читання казки: - вчителем;  - ланцюжком.

-         Хто головні герої цієї казки ?—Лисиця і Журавель.

-         Так, ця казка про тварин .

-         Які дії відбуваються в цій казці ? ( Лисиця ходила до Журавля у гості ,а Журавель до лисички)

3. Словникова робота.

вгощу запросини

гостину призволяйся

зазирати погордувати

навстоячки випорожнити
- Які слова ви не зрозуміли?

Вгощу – пригощу, нагодую, почастую.

Призволяйся – пригощайся, їж.

Погордувативіднестись до когось зверхньо, презирливо.

Фізкультхвилинка.

Журавель, проснувшись зранку, (діти встають із-за парт)

Вийшов бодро на зарядку: (крокують на місті)

Крильця вверх, крильця вниз, (піднімають і опускають руки)

І прибіг до нього лис ( біжать на місті)

Із журавликом удвох (беруть за руку сусіда по парті)

Присідали і вставали (присідають)

Головою покрутили (кругові оберти головою)

Вітрячка вони зробили ( нахиляючись,пальцями рук доторкаються носків ніг)

Потім трішки пострибали ( стрибають на місті)

І за парти посідали. (тихо сідають за парти)

4. Читання казки учнями.

- Подумайте, на що сподівався кожен із гостей, прийшовши до приятеля?

а) «ланцюжком» (від початку до слів « на тому й розійшлися» )

б) «дощиком» (« от уже лисичка… до кінця» )

5. Аналіз казки з елементами вибіркового читання.

- Прочитайте у казці місця, де герої запрошують один одного до себе в гості.

- Прочитайте, яким було частування у лисички? У журавля?

- Чим закінчилась їхня дружба?

V. Театралізація казки «Лисичка та журавель».

1) читання казки в особах.( учні читають І половину казки)

2) інсценізація уривку казки.

V. Підсумок уроку.

Здавна наш народ цінує дружбу й засуджує ворожнечу між людьми .Про дружбу складено башто пісень , віршів , прислів`їв . Якщо народ скаже , як зав`яже .

   Робота з прислів,ями .

Роз`єднайте слова і прочитайте прислів,я:


НЕТОЙДРУГ , ХТОМЕДОММАЖЕ , АТОЙ , ХТО ПРАВДУ КАЖЕ .

ЯКЕЧАСТУВАННЯ , ТАКЕЙДЯКУВАННЯ .

Яке прислів,я може бути заголовком до нашої казки ? (2)

1) Характеристика героїв казки.

Гра «Червоний, чи зелений».

- Я зачитуватиму слова, а ваше завдання сигнальною карткою показати, до якого героя вони відносяться.

Нещирість, порядність, грубість, стриманість,взаємоповага, жадність.

2) складання « сонечка дружби»

- Чи справжніми друзями вони були?

- А ви б хотіли бути справжніми друзями?

- Для цього нам потрібно засвітити «сонечко дружби» ( на дошці макет сонця, а учні прикріплюють до нього промінці зі словами: гостинність, щедрість, доброта, привітність, чесність,турбота, щирість, розуміння.

3) Розгадування кросворду.

- Діти, вам потрібно правильно назвати кожний предмет і по перших літерах скласти слово.( Учні складають слово « молодці »).

    Оцінювання учнів

На протязі всього уроку ви добре працювали .За відповіді на уроці ви отримали такі оцінки:

- У мене для вас є сюрприз, у мисочці солодощі для вас.



VІ. Домашнє завдання.

- Вдома придумаєте закінчення казки, щоб герої були гостинними.

- Намалювати ілюстрацію до казки.




Додаток









Нещирість, порядність, грубість, стриманість, жадність, взаємоповага.


щедрість

привітність

гостинність

чесність

порядність

турбота

щирість

розуміння









Каталог: avatar
avatar -> Додаток №1 Орієнтовні форми і зміст виховної діяльності
avatar -> Уроки християнської етики у 4 класі за новою програмою
avatar -> Уроки основ християнської етики у 2 класі за новою програмою
avatar -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
avatar -> Календарно-тематичне планування уроків християнської етики у 1 класі
avatar -> Ознайомлення з дією ділення. Знак ділення
avatar -> Абажей Наталія Михайлівна Спеціальність вчителька початкових класів Освіта вища, кдпу стаж педагогічної роботи 17 років Категорія вища Дата проведення 20. 02. 2013р. Відкритий урок
avatar -> Опис досвіду роботи вчителя початкових класів Олександропільського нвк солонянського району Дніпропетровської області Ткаченко Ольги Василівни Ольга Василівна Ткаченко вчитель початкових класів Олександропільського нвк
avatar -> Уроки основ християнської етики у 3 класі за новою програмою
avatar -> Урок природознавства в 5 класі з теми: «Сонячна система»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал