«Україна єдина країна»



Скачати 213,3 Kb.
Дата конвертації01.12.2016
Розмір213,3 Kb.
ТипУрок
Тема уроку: «Україна – єдина країна»

Мета: розширити поняття про єдність, незалежність, суверенність нашої держави та роль у цьому українського козацтва; розвивати в учнів бажання брати посильну участь у розбудові та зміцненні нашої держави; наполегливо вчитись, щоб принести якомога більше користі рідній Україні; виховувати майбутнього захисника своєї Вітчизни та формувати в учнів активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів.

Форма проведення: класна година.

Місце проведення: актова зала.

Тривалість: 45 хвилин.

Оформлення:  Конституція України, географічна карта, портрети поетів Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Симоненка, Василя Стуса та ін.; портрети героїв «Небесної сотні» та українців, що поклали свої голови за цілісність кордонів нашої країни, фото та список прізвищ земляків, що зараз воюють за єдність нашої країни, вишиті рушники, калина, квіти.

Хід уроку

Учитель: Дорогі діти! Вітаю вас зі святом Першого дзвоника, святом знань, духовності майбутнього, адже здавна відоме прислів’я «Знання  – сила» – не можна ні купити, ні вкрасти, ні загубити. Тема нашого уроку: «Україна - єдина країна».



Зверніть увагу на епіграф нашого заняття «Де згода – там і перемога». Справді, ніхто не заперечуватиме, чим дружніша родина, тим вона краща, чим згуртованіша країна, тим вона міцніша. У найтяжчі часи люди нашої держави гуртувалися, ставали єдиною силою, і саме це рятувало нашу  землю, отже, міць нашої країни, сила українського народу – в його єдності.

1 учень Ведучий: Україна!.. В цьому слові —

Дивна музика краси,

Болю, радості, любові —

Всі віки, в усі часи.

Україна!.. Степ і гори,

Міста дивної краси,

Білі села, птахів хори.

2 учень Ведучий: Дзвін бандур і дзеньк коси.

Україна!.. Предків слава.

Гордість наших давніх літ,

Наша Сонячна Держава,

Що здіймається в зеніт.
3       учень:   Родитись українцем –

Це велика честь і слава

Рідний край свій полюбити –

То найважливіша справа.

4       учень:   В нім пливуть глибокі ріки,

І шумлять степи без краї,

Стрункі гори пнуться в хмари,

Синьооке море грає.

5       учень:   Буйне збіжжя колосисте

На врожайних росте ріллях,

Є у надрах сіль і нафта,

Віск, залізо і вугілля.

6       учень:   Українці й українки

Всі люблять до загину

Славну землю батьків своїх –

Свою вишневу Україну.
2 Ведучий: У кожної людини є велика Батьківщина – країна, де вона народилася. Наша держава називається Україною. Вона має славну і давню історію, прекрасну мову і високу культуру. Святою для кожної людини є земля, де вона зробила свій перший крок, вимовила перше слово, почула мамину пісню колисанку, а потім народну пісню, вперше пішла стежкою до школи.
1 Ведучий: Друзі! Представляємо вашій увазі чудовий танок групи “Максимус” учнів 11 класу.

2 Ведучий: Шановні вчителі, батьки, учні! До нас завітали в гості краєзнавці. Отже, заслухаємо їхні повідомлення!
Повідомлення краєзнавців

1-й краєзнавець: Україна – це краплина сонця на карті світу. Вона осяяна багатовіковими традиціями, піснями, історією. Наша земля наділена неоціненними скарбами та багатствами родючих земель та повноводних рік. Україна – наш спільний дім. Тож маємо дбати усі, щоб були в ній добробут і лад, мир і злагода, вічна краса. Усі ми повинні усвідомити: своє, рідне – не тільки хата й подвір’я, а й вулиця, село чи місто, де ти живеш, ліс і річка, степ і море , і вся розмаїта наша країна.

2-й краєзнавець: Гірким і тернистим був шлях України у боротьбі за волю та незалежність. Україна знана і визнана. Українці виразно відрізняються від слов’янських і неслов’янських народів. Передусім – мовою. Українська мова – одна з найпрекрасніших й найбагатших мов поміж мовами інших слов’янських, та й не тільки слов’янських народів. Її називають солов’їною.

3-й краєзнавець: Найбільша цінність нашої країни – це її люди, зі своїми звичаями, трудовими здобутками, піснями, легендами, казками. Ось я вам розповім одну казку.   

Давним-давно жила колись одна жінка. І було у неї троє синів. Росли сини чесними, сміливими, дуже любили свою матусю, готові були віддати за неї своє життя. Виросли сини і вирішили піти світ подивитись. Перший син і говорить: «Мамо, піду я межи люди, подивлюсь на світ Божий».  «Ну що ж,сину, йди. Та пам’ятай рідну домівку, а на згадку візьми із собою золоту корону з трьома промінцями, хай в далекім краю зігріває тебе вона».

Минув час. Завдяки своєму розуму став старший син великим князем, бо трьох-променева корона, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала шлях до кращого життя. Дали першому синові ім’я – Тризуб, а знак, що дала йому мати, назвали Гербом.      Попросився у матері і другий син світу подивитися. Дала йому мати в дорогу жовто-блакитний одяг. Своїми звитяжними справами прославив син свою матір. Одержав середній син ймення – Прапор. А там, де був наймолодший – завжди лунала пісня. Адже мати подарувала своєму наймолодшому сину соловейків голос. За величний спів народ прозвав його Гімном. І з того часу ідуть поруч три брати – Тризуб, Прапор, Гімн.
1 Ведучий: Друзі! Україна славна і лісами, і степами, і чудовими піснями! Зустрічайте ученицю 11 класу П. з музичним дарунком …

2 Ведучий: Громадянин України – це ти і я, це люди, які постійно живуть в Україні, люблять її і є патріотами своєї Вітчизни, готові захищати її територію, ідеали, працювати на її розвиток і процвітання, вчитись, удосконалювати свою майстерність, шанувати традиції, бути законослухняними, знати права і обов’язки, добре знати історію Батьківщини, традиції, мову, культуру, бути добрими, чесними, милосердними, працелюбними.
Вчитель: А зараз ми проведемо конкурс «Чи знаєте ви?»

Чи знаєте ви:

1. Що означає слово «козак»? (Вершник, вільна людина.)

2. Кого вважали козаки батьком, матір'ю, дружиною та товаришем? (Батько — степ, мати — Січ, дружина — шабля, товариш — кінь.)

3. Де відбулася перша битва в ході визвольної війни? (Під Жовтими Водами.)

4. Чи був гетьман самодержцем? (Ні.)

5. Найважливіша   ознака   влади   в   козацькому   війську. (Булава.)

6. Що означає для козака слово «чайка»? (Човен.)

7. Найвідоміший козацький танок. (Гопак.)

8. Де розташовувались козацькі табори? (Запорозька Січ.)

9. Народний співець, оспівувач подвигів козаків. (Кобзар.)

10. Голова козацького уряду. (Гетьман.)

11. Про яку деталь козацького вбрання казали: «широкі, як чорне море»? (Шаровари.)

12. Найвідоміша козацька страва. (Куліш.)

13. Перша  козацька   фортеця,   зведена  на  острові.   (Мала Хортиця.)

14. Кому не дозволялося заходити на територію Запорозької Січі? (Жінкам.)

15. Як звали першого козацького гетьмана? (Дмитро Вишневецький.)

16. Що означає слово «тирса»? (Степова висока трава.)

17. Як називали в народі Петра Дорошенка? (Сонце руїни.)

18. Як називали козаків, що перебували на державній службі? (Реєстрові.)

19. Якому гетьманові найбільше «дісталося» від істориків? (Іванові Мазепі.)

20. Автор першої української конституції.  (Пилип  Орлик.)

21. Центральний орган управління Січі. (Кіш.)

22. Хто і коли наказав руйнувати Січ?

(Російська цариця Катерина ІІ в 1775 році.)

23. Відомий козак, який брав участь більше як у п'ятдесяти битвах.

(Іван Сірко.)


Вчитель: Ну що ж, молодці, ви добре знаєте історію рідного краю. А чи знаєте ви прислів’я про свій край?
Заверши прислів’я:

1. За рідний край ... (і життя віддай).

2. Або перемогу добути, ... (або вдома не бути).

3. Кров не водиця, ... (проливати не годиться).

4. До булави треба ... (голови).

5. Де козак, ... (там і слава).

6. Степ та воля – ... (козацька доля).

7. Козацькому роду ... (нема переводу).

8. Береженого Бог береже, а козака ... (шабля стереже).

10. Хочеш спокою – ... (готуйся до бою).

11. Терпи, козаче, ... (отаманом будеш).

12. Хліб та вода – ... (козацька їда.)


Вчитель: Молодці, ви справжні козаки. А що треба дитині для того, щоб відчути себе справжнім патріотом України, її громадянином? (учні висловлюють свої думки).

1 учень: Добре вчитись, щоб у майбутньому оволодіти спеціальністю і приносити користь.

2 учень: Брати активну участь у житті класу і школи, відчувати свою причетність до шкільного життя і до життя країни.

3 учень:  Любити природу, берегти і примножувати її багатства: садити сади, ліси, квіти, розчищати джерельця, щоб не міліли річки. Турбуватись про майбутнє нашої держави.

4 учень: Берегти історичні і духовні пам’ятки нашого народу, не руйнувати, а вивчати і творити нову історію рідного краю.

5 учень: Бо, як каже народна мудрість: «Рідна земля і в жмені мила».

6 учень: А ось як про Україну писав Василь Симоненко:

Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину...

Як і матір ми не вибираємо, так не можемо вибрати і Батьківщину, одна вона у нас, одна у цілому світі. Тут наше коріння, тут наша доля.



7 учень: Я – українець, я не малорос,

Пишаюсь родом тисячокорінним.

Тарас за мене мучивсь і боровсь,

Щоб я зродився зерням України.



1 Ведучий: Українська земля пройшла війни та мир, поразки та перемоги, пишалася вірними синами та доньками, чарувала світ своїми запашними паляницями та мелодійними піснями. Вона була і залишається вірною матір'ю українців, які свято шанують і люблять її.

2 Ведучий: Тільки людина з добрим і чуйним серцем, роботяща і вольова може бути справжнім патріотом і громадянином своєї держави, по-справжньому любити і захищати, відстоювати її інтереси і приносити велику користь.

1 учень: Слухайте, слухайте, слухайте, люди!

Дзвонить десь дзвін безупинно –

То задзвонила воля здобута,

То Україна скинула пута,

              То на свободі родина!

         2 учень: Моя Україно, без краю

Квітуча і славна земля!

З тобою радію, співаю,

Омріяний сонячний краю.

Ти моя радість і сила моя.


Вчитель: Нам є з кого брати приклад і в наш час – це герої «Небесної сотні», яких значно більше полягло під час акції протесту на Євромайдані у грудні 2013 та лютому 2014 роках. Саме ці герої допомогли повалити корумпований уряд Януковича та його прибічників, а ті, хто залишився живим, зараз в складі Національної гвардії та українського війська безстрашно воюють за цілісність кордонів нашої держави.
1 Ведучий: Давайте хвилиною мовчання пом’янемо всіх тих, хто віддав своє життя на Майдані та в зоні Ато за нашу  Україну  (всі піднімаються…хвилина мовчання)...  Дякую, прошу сідати.
Учень: Помолімося ж усі разом за нашу неньку Україну! (в руках учнів - запалені свічки)                

Отче,


Зглянься з високості!

Отче,


Порятуй наш край!

Під ногами смолище плюскоте,

Пахне пеклом

Шлях,


Що слався в рай.

Ні спасіння, ні жаркого трунку

Нам не треба,

Господи, прости.



Учень : Ниспошли нам право порятунку,

Дай самим

Здобутися мети.

Вибач, Боже,

Може, ми без тями,

Рушаєм знов до тьми.



Учень: Але ми певні:

Наш рятунок – тільки ми!

Закипають смертію долини,

Власть імущі

Гірші від смертей.

Дай нам право іменем Людини

Жити гідно імені людей!
Вчитель: Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. На цілісність нашої держави посягнули  вороги і багато наших земляків на сьогодні мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю воюють на сході з терористами та російським сепаратистами, відвойовують та захищають кордони нашої держави (вчитель зачитує прізвища). Деякі російські політики, а саме лідер ЛДПР В.В. Жириновський, пропонує поділити нашу державу на шматки між Польшею, Румунією, Венгрією та Росією. Цього ніколи не буде і ми з вами ніколи такого не допустимо!

   


1 Ведучий: Україна потребує нашої виваженості, єдності, мудрості. Ми пишаємося нашою молоддю. Вона активна, здатна відстоювати своє майбутнє. Ми повинні поважати себе, свою державу, тоді інші країни поважатимуть нас. А рідній державі ми побажаємо:

·    Процвітання

·    Миру

·    Злагоди

·    Талановитих і працьовитих українців

·    Щасливого майбуття


2 Ведучий: Ми сьогодні доклали свою часточку до збереження миру і єдності в нашій Батьківщині. Усі ми сподіваємося, що найзаповітніше бажання українців сьогодні - жити під мирним небом України і не допустити війни здійсниться обов'язково.
Вчитель: Ось і закінчився урок,

     Хотілося б вам усім побажати

     Добра, і злагоди, й краси,

     Щоб для України ви росли.

     Хай вам щастить завжди й у всьому,

     Не піддавайте серце злому.

     Хай Бог усім допомагає

     І рідний край оберігає.


1 Ведучий: Шановні одинадцятикласники! Дозвольте вас запросити на сцену! Заспіваймо пісню про Україну! (Учні виходять на сцену та виконують пісню про Україну).

Перший урок. Україна – моя Батьківщина

Мета. Розширити знання учнів про Батьківщину, формувати громадянські якості: патріотизм, людяність, працьовитість; соціальну та загальнокультурну компетентність; національну свідомість школярів; розвивати бажання брати посильну участь у розбудові держави, наполегливо вчитися, щоб принести якомога більше користі рідній Україні; формувати активну громадянську позицію, почуття любові до рідного краю, гордості за його людей, заохочувати творити добро, вирости гідними громадянами своєї держави. Виховувати повагу до державних символів, розширювати пізнавальні інтереси школярів.

Обладнання. Ілюстративний матеріал, ілюстрована карта України, державні символи України (плакати), запис Гімну України, таблиці із завданнями, вислови про рідний край, вишиті рушники, коровай.
Лейтмотив. Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Василь Симоненко

Учитель. Дорогі діти! Шановні батьки, я рада вас вітати у цьому світлому прекрасному класі з початком нового навчального року! Хочу побажати дітям цікавих подорожей по Країні Знань, а вам, батьки, міцного здоров’я, сімейного затишку, впевнено крокуйте зі своїми дітьми у прекрасну Країну дитинства, разом з дітьми відкривайте все нове і цікаве. В добру путь!

- А зараз розпочинаємо наш перший урок.
Учень.
Ми раді вас вітать у цій світлиці
І дарувати хліб із золота пшениці.

Учениця.
Щоб хліб святий у всіх був на столі,


Щасливі були люди в місті і селі.

Учень.
Серця в нас сповнені любов'ю, миром.


Бажаємо, щоб зустріч була щира.

(Діти подають на вишитому рушнику хліб-сіль.)

Учитель. Сьогодні ми з вами поведемо мову про найдорожче серцю кожної людини. Нехай тему нашої розмови підкажуть рядки вірша Ліни Костенко.
Буває, часом сліпну від краси,
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
Оці степи, це небо, ці ліси
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе, є - дорога, явори,
Усе моє - все зветься …(Україна.)

Так, сьогодні ми будемо говорити про найдорожче серцю кожної людини – про свою Батьківщину.


Сьогодні ми зібралися,

Щоб дива – квіт квітчати,

Щоб всім вам розказати

Про Україну – матір.

Є край, де найкращі у світі пісні,

І цвітом чарує калина,

Де сонечко вперше всміхнулось тобі,

Це дім твій – твоя Україна.


Різні в світі є країни,

Різні люди є на світі,

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти,

А у нас, одна країна,

Найрідніша нам усім –

То прекрасна Україна,

Нашого народу дім.

Краю милішого, ріднішого,

Як Україна, - в світі нема.

Слова солодшого, звучнішого,

Як Україна – в світі нема.


Учитель. Діти, а знаєте ви, що таке Батьківщина?

Батьківщина – це ліс осінній,

Це домівка твоя, і школа,

І гаряче сонячне коло.

Батьківщина – це труд, і свято,

Батьківщина – це мама й тато,

Це твої найщиріші друзі,

І бджола у веснянім лузі,

Батьківщина – це рідна мова,

Це дотримане чесне слово.


А що для вас є Батьківщина?
Моя Батьківщина це хата й калина,

Що виросла біля вікна.


Моя батьківщина – це вся Україна,

Що в цілому світі одна!


Моя Батьківщина –це села й містечка,

Й верба, що пустила гілля.

І річка красива від нас недалечко…

Уся наша рідна земля!

Моя Батьківщина –це будні і свято,

І неба безмежного шир.

Щасливе дитинство, мама і тато,

Це радість, це ласка і мир!


Отже Батьківщина - це та земля, де ми народились і живемо.

То як зветься наша Батьківщина?

(Україна, Вітчизна, край, рідна земля, держава і т. д. )
Учитель. Так, діти, Україна – це незалежна держава. Нещодавно ми відзначали день народження нашої Батьківщини. Коли це було, хто мені нагадає?

(Відповіді дітей)

Запам’ятайте, діти, дату – 24 серпня 1991 року. Цього дня Україну було проголошено незалежною самостійною державою.

А зараз на честь свята нашої України – адже про неї сьогодні говорять всі учні в усіх містах і селах – ми колективно складемо вірш. Я буду читати початок, а ви добавляйте хором слова.


На землі великій є одна країна:

Гарна, неповторна, мила … (Україна).

І живуть тут люди добрі, працьовиті,

І скажу, до речі, ще й … (талановиті).

Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші …(складають).

Щоб жила ц раділа кожная родина,

Щоб була щаслива наша … (Батьківщина)!


Учитель. Ми сьогодні багато говорили про нашу Батьківщину. Ще більше

знань отримаємо під час навчання в школі. Ми з вами, як справжні патріоти і громадяни, покликані трудитися невтомно, щоб наша Батьківщина розквітала.

Який основний обов’язок учнів?
.Я буду вчитись, щоб знання здобути,

Нові зробити в світі відкриття.

Щоб корисним своїй державі бути,

І щоб прекрасним в нас було життя.


Учитель. Хліб на вишитому рушнику теж невід’ємний символ України. Він

символізує любов і достаток, щедрість і щирість української душі.

Прийміть цей коровай, щоб була легкою ваша дорога у світлу Країну

Знань, щоб ви були здорові, а в країні панували мир і злагода. Завжди пам’ятайте, що ви – діти своєї рідної і милої країни зі своїми звичаями і традиціями, легендами і казками, багатою, як земля, українською мовою.



Тема: Мій сонячний дім – моя Україна

Мета: виховувати почуття патріотизму, любові до рідного краю, пошану до свого народу, бажання приносити користь своїй країні; розвивати громадянську свідомість, пізнавальні інтереси.

Обладнання: стенд «Державні символи України», вишиванки, вишиті рушники, рослини-обереги, малюнки, плакати.
Хід заняття

І. Організаційний момент

1. 1 Вересня.

Цей день незвичайний приходить до нас,

І всім до навчання ставати вже час.

Зібрались ми разом знання вшанувати,

Бо трішки набридло вже відпочивати.


Що ж , Перше вересня – чарівний день!

Це перша пісня із шкільних пісень,

Що буде цілий рік дзвеніти

І закликати учнів вчити…


Право на освіту записано в Основному Законі нашої держави, який прийнято 28 червня 1996 року.

Ст. 53: Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.



2. Гра «Країна мрій»

З якими поняттями асоціюється у вас слово «знання»?



ІІ. Повідомлення теми і мети заняття

  1. Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша - солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься … (Україна).

2. Наша держава – одна з найбільших країн у Європі. Щасливі ми, що народилися і живемо в Україні. Тут жили наші прадіди, живуть батьки, тут корінь українського народу. І де б не були скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово, вслухаємось у чарівні мелодії пісень, вбираємо в себе ніжні звуки української мови. Україна – це наша історія. Бо поки ми пам’ятаємо історію свого народу, ми існуємо, як нація. Від розуміння і любові кожного з нас залежатиме, яким буде майбутнє України.



ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

  1. Асоціативний кущ «Україна»

  2. Бесіда «Що для кожного з вас Україна?»

( Україна – це рідний дім, рідне село, мелодійна, ніжна мова, вишиванки, верба і калина…).

  1. В кожної людини є своя маленька батьківщина – це її домівка, вулиця, село, що є частиною великої Батьківщини.

  • Яке місце на нашій планеті вважається найкращим?

  • Але чому ж так ніжно тріпоче серце при згадці про старе дерево чи скромні квіточки. що ростуть біля батьківського порогу? Мабуть тому, що серце приростає саме до рідної землі, яка випестила тебе і яку ти зігрів своїми руками. І так буває завжди – любов до великого і безмежного починається з любові до малого. Рідний куточок землі стає для людини найкрасивішим та наймилішим.

  • Ми часто чуємо словосполучення «рідна земля», «рідний край». Що означають вони? Послухаємо вірші:

Поле широке, небо високе

В променях сонця сія.

Верби. Калина… В даль пісня лине –

То Україна моя.
Є у всіх одна країна,

Найрідніша нам усім.

То прекрасна Україна,

Нашого народу дім.


Моя Україно, тебе я кохаю –

Тут дім мій, тут друзі живуть.

Тут мовою рідною пісня лунає

І мальви по селах цвітуть.


Україно, земле рідна,

Земле сонячна і хлібна,

Ти навік у нас одна,

Ти, як мати, найрідніша,

Ти з дитинства наймиліша,

Наша отча сторона.


У рідному краї і серце співає,

Лелеки здалека нам весни несуть,

У рідному краї і небо безкрає,

І ріки-потоки, мов струни течуть.


Одна Батьківщина, і більш не буває.

Місця, де родилися, завжди святі.

Хто рідну оселю свою забуває,

Той долі не знайде в житті.





  1. А що значить бути громадянином України?

(Дотримуватись законів України, дбати про добробут і розквіт України).

  • Чи вважаєте ви себе громадянами?

  1. Зачитування вірша В.Симоненка, обговорення змісту.

Люди – прекрасні. Земля, мов казка.

Кращого сонця ніде нема.

Загруз я по серце у землю в’язко.

Вона мене цупко трима.

І хочеться бути дужим,

І хочеться так так любить,

Щоб навіть каміння байдуже

Захотіло ожити і жить!

Воскресайте, камінні душі,

Розчиняйте серце і чоло.

Щоб не сказали про вас грядущі:


  • Їх на землі не було…

  1. Повчання Володимира Мономаха дітям

Стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе.

Зміцнюй тіло й душу, просвітлюй розум.

Працюй так, щоб після тебе нічого не переробляли.

Будь завтра кращим, ніж ти є сьогодні.

Не давай сильним принижувати слабких.

Не залишай хворих, не забувай про бідних.

Не май гордині ані в розумі, ані в серці.

Пізнавши все добре, пам’ятай, а чого не знаєш – того навчайся.

Живи для Батьківщини та люби людство.


  1. Робота з посібником «Чиста криниця».

Читання і обговорення віршів:

Р.Завадович «Наша Батьківщина» (с.7); М.Луків «Рідна земля» (с.3)

Мене навчила рідна мати

Звичаї рідні шанувати,

І рідну мову, й рідний спів.

І славну пам’ять прадідів.

( Народні обереги).

7. Робота в групах.

( У кожної групи стрічки паперу, на яких записано по одному твердженню з переліку сімейних традицій і цінностей. Відібрати :

І група – «Сімейні традиції»

ІІ група – «Сімейні цінності».



    • Вишивання рушників, серветок, сорочок.

    • Принциповість у взаєминах.

    • Спільна праця батьків і дітей на присадибній ділянці.

    • Наслідування дітьми професії батьків, родинні династії.

    • Довірливе спілкування між батьками і дітьми.

    • Дбайливе ставлення кожного до своїх рідних.

    • Дотримання порядку в домі.

    • Взаємоповага членів сім’ї.

    • Справедливість у оцінюванні вчинків.

    • Шана померлим родичам.

    • Перехід родинних коштовностей з покоління в покоління.

    • Підтримання позитивних емоцій в сім’ї.

    • Відзначення днів народження членів родини.

    • Духовне вдосконалення.

    • Приготування страв національної кухні.

    • Використання у святкові дні національного одягу.

  1. З батьківської хати розпочинається пізнання світу. Тут ми навчаємося цінувати хліб і сіль, поважати старших, шанувати батька й матір, бути терплячими, чесними і роботящими. І куди б ми не пішли від батьківського порогу, ніколи не забудемо рідну домівку.

Ми починаємось з любові, яку мережили батьки,

Вона у пісні колисковій, ішла стежками крізь роки.

Вона у хаті найтеплішій, де ми так швидко проросли,

Там, де земля за всіх рідніша, там, де нас рідні берегли.

Там, де чекають тато й ненька, там, де ялинка у дворі.

І завжди рано-пораненьку на них сідає дві зорі.

Сенкан «Батьківщина».
9. Ви, діти, щасливі, що народилися і живете на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – Україні.

Багато наших земляків у віршах і піснях розкривали душу українського народу. Пісні М.Вербицького «Ще не вмерла України» судилося стати національним Гімном України. (Ст. 20 Конституції України).



Конституція – Основний Закон держави.

Нова Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року.

Про утвердження нашої державності і самостійності свідчить і те, що ми маємо малий герб України – тризуб і жовто-блакитний прапор.


  • Ви, діти, наймолодші сини і дочки нашої Вітчизни. Майбутнє України у ваших руках. Від вас залежить, яким воно буде.

  • Гронування «Кольори прапора»:

Синій – вода, небо, волошки, незабудки …

Жовтий – сонце, лан пшениці, зерно, соняшник …



  • Творча робота «Малюємо тризуб».

  1. Розсипанка

Х*Ч М*Л*Й Я, Н*В*Л*К*Й,

З*Т* Д*БР* ЗН*Ю,

Щ* КР*Й Р*Д*Н*Й - УК*А*Н*,

Я Ї* К*Х*Ю.

11. Рослини-символи

До рослинних символів відноситься верба, дуб, тополя, калина, мальва, барвінок, чорнобривці, любисток тощо. З рослин дівчата плели віночки, і кожна квітка в них щось символізувала.

Деревій – нескореність,

Ромашка – доброту і ніжність,

Калина – красу та дівочу вроду,

Барвінок – життя,

Любисток – людська відданість,

Чорнобривці – вроду,

Безсмертник – довголіття,

Незабудка – пам’ять,

Ружа – любов.

12. Вікторина «Моя Україна»

- Хто є авторами слів і музики Державного Гімну України?

- Що означають кольори в українському прапорі?

- Яка найбільша річка України?

- Які моря омивають кордони нашої держави?

- Назвіть гори на території України.

- Хто автор рядків: «Можна все на світі вибирати, сину,



Вибрати не можна тільки Батьківщину»?
ІV. Рефлексія

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал