Тематична година до свята Покрови Пресвятої Богородиці і Дня Українського козацтваДата конвертації03.01.2017
Розмір5,15 Mb.
Тематична година до свята Покрови Пресвятої Богородиці і

Дня Українського козацтва
14 жовтня стало традиційним для Макіївського ВПУ відзначати разом два свята - свято Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва. Цей рік також не став винятком.

Бібліотекар училища Індюкова Л.О. разом із бібліотекарями міської бібліотеки ім. О.С. Пушкіна Яровою Т.В. та Пасечник О.В. провели тематичну годину для учнів першого курсу.

Під час проведення виховного заходу учні узнали про історію започаткування свята Покрови Пресвятої Богородиці, про давню народну традицію в українських селах і до цього часу справляти весілля після Покрови. Разом із бібліотекарями учні намагалися спрогнозувати погоду взимку.

14 жовтня також свято української військової честі та звитяги. У серпні 1999 року Указом Президента України цей день було проголошено Днем Українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом. Цього дня у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

Гості училища не тільки розповіли про історію започаткування Дня Українського козацтва, а й презентували учням Макіївського ВПУ літературу міської бібліотеки ім. О.С. Пушкіна, в якій описані традиції Запорізької Січі, її гетьмани та взагалі історія українського козацтва.

Також була переглянута презентація НБ СНУ ім.В.Даля В.В.Савельєвої «Віртуальна виставка до дня українського козацтва».