Тема: Вивчення звука [б], букви Бб («Бе»). Звуко-буквенний аналіз слів. Читання складів, слів. Формування аудіаивних умінь за текстом Д. Матіяш



Скачати 53,52 Kb.
Дата конвертації10.12.2016
Розмір53,52 Kb.
ТипКонспект
Конспект уроку навчання грамоти

Вчитель: Шворак Валентина Григорівна

Тема:Вивчення звука [б], букви Бб («Бе»).Звуко-буквенний аналіз слів. Читання складів, слів. Формування аудіаивних умінь за текстом Д. Матіяш.

Мета:ознайомити учнів із звуком[б], буквою Бб; закріплювати вміння правильно артикулювати і вимовляти цей звук, виділяти його з мовленого слова, позначати його в звуковій моделі відповідним умовним знаком та буквою Бб на письмі; формувати в учнів уміння читати слова з цією буквою; навчати описувати предмет; розвивати увагу, граматичну пильність; поповнювати словниковий запас дітей новими словами;. Виховувати любов до своєї сім’ї, родини.

Обладнання:картки з буквою б,схемами слів, речень, предметні, сюжетні малюнки, слайди.

Хід уроку

I Організація класу.

II Актуалізація опорних знань учнів. Повторення вивченого матеріалу.

1. Формування в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилинка.

Ба-бо-бу-бе-би-бі

Па-по-пу-пе-пи-пі

Баб-буб-беб-биб-біб

Пап-пуп-пеп-пип-піп

2. Промовляння скоромовки: Бабин біб зацвів у дощ – буде бабі біб у борщ.

3. Гра «Утвори слово» (із ь). Учитель промовляє слова – учні утворюють слова з ь.

Мала – маленька, висока -…, нога -…, рука - …, біла -…, серце -… .

4. Поділ утворених слів на склади : ма-лень-ка, ви-со-чень-ка.

5. Читання слів із ь. (Буквар с.107)

III Підготовка до вивчення нового матеріалу.

1. Робота над загадкою

Як навколо об’їси –

Серединки не проси.

Ми такі гостинці –

Дірка в серединці. (Бублики)

-- Виконайте звуко-буквенний аналіз слова-відгадки. Один учень виконує біля дошки.

-- Який перший звук у цьому слові? Третій?

2. Читання тексту вчителем за Д. Матіяш (с. 108)

-- Де жив білий кіт?

3. Повторне читання тексту вчителем. Гра «Зловіть слова» (із звуком [б], а потім із звуком [б'])

[б] Будиночку, було,любив, бо, була.

[б'] Білий, білому, білий, біль, біле.

4. Звуковий аналіз слів.

Будинок білі

-- Який перший звук у слові будинок?

-- Як утворюється звук[б]? (Треба міцно стулити губи, набрати багато повітря і з голосом виштовхнути його, відкривши губи.)

-- До яких звуків належить звук [б]? (приголосний, бо струмінь повітря натрапляє на перешкоди.)

5. Знаходження місця звука [б] у словах.

Учитель називає слова, учні визначають місце знаходження звука: на початку, в середині, в кінці.

Хліб, банан, кабан, банка, зуб, риба, брат, собака, барабан, азбука, каблук, баян, бур’ян, борщ.

IV Ознайомлення з новою буквою.

1. Ознайомлення з буквою «бе», засвоєння її назви.

-- Показ букви «бе» (великої та малої).

-- Аналіз структури друкованої букви, порівняння великої і малої букв, порівняння з іншими буквами.

-- Знаходження місця букви в кишеньковій абетці.

-- На що схожа буква «бе»?

Буква «бе», як бегемотик,

Що вхопився за животик.

Він морозива поїв,

А тому і захворів.

Л. Андрієнко

2. гра «Аукціон»

Учитель називає перший склад, учні додають склади і утворюють слова.

- ба.. (нан, ран, рабан, буся…).

- бу.. (зок, сол, кет, терброд, квар…).

- бі.. (лка, лет, бліотека…).

- бе.. (реза, гемот, нзин, рег…).

- бо.. (бер, лото, рщик, рода…).

- би.. (чок, нти, ти…).

Фізкультхвилинка (вправи для зняття напруги очей).

V Робота за Букварем.

1. Бесіда за сюжетним малюнком (с. 108)

-- Кого ви бачите на малюнку?

-- де жили кіт з кішкою?

-- Яку пору року вони найбільше любили? Чому?

Якими художник зобразив кота і кішку?

Які в них вушка? Лапки? Хвостик? Який одяг?

2. Читання буквосполучень, слів.(с. 109)

-- почитайте слова з буквосполученнями ба, бу, бо.

-- прочитайте спільну частину всіх слів першої колонки.

-- «зберіть» слова з променевих таблиць.

-- утворіть нові слова із слова барабан.

3. Словникова робота.

Тис – хвойне вічнозелене дерево або чагарник із твердою бурувато-червоною деревиною, що росте переважно в південних країнах.

Бук – листяне дерево із сірою гладкою корою і міцною деревиною.

Учитель демонструє слайди із зображенням дерев.

Бондар – майстер, ремісник, що виготовляє діжки, бодні, дерев’яні відра, тощо. (Розгляд малюнка)

4. Робота над предметними малюнками, поданими у віночку.

Барвінок, кульбаба, білка, бандура, бегонія, бобри.

-- назвіть двоскладові слова.

-- У яких словах два звуки [б]?

-- Які слова відповідають на питання хто?

5. Читання стовпчиків слів з опорою на злиття бу. Бра, бру.

Фізкультхвилинка (виконання вправ під музичний супровід)

VI Читання й аналіз тексту.

1. Читання тексту вчителем.

2. Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.

3. Повторне читання тексту учнями «ланцюжком».

4. Аналіз змісту прочитаного тексту.

-- Хто є головними героями казки?

-- Хто був батьками білих кошенят?

-- Що більш за все любили кошенята?

-- Яка бабуся була у білих кошенят?

-- Чим вона пригощала своїх онуків?

-- Розгляньте малюнок. Який колір на ньому переважає?

-- Порахуйте скільки у тексті речень.

-- знайдіть слова із буквою Бб.

VII Підсумок уроку.

-- Яку нову букву вивчили на сьогоднішньому уроці?

-- Який звук позначає ця буква?

-- Гра «Закінчи речення»

Сьогодні на уроці я вчився…….

Я запам’ятав……..



Складно було…….

Хочу краще навчитися…….

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал