Тема. Письмо малої букви з, складів та слів з нею. Складання і записування речень Мета



Скачати 45,86 Kb.
Дата конвертації03.12.2016
Розмір45,86 Kb.

Урок­-казка


Тема. Письмо малої букви з, складів та слів з нею. Складання і записування речень

Мета: вчити учнів писати рядкову букву з, з’єднувати її з іншими буквами у процесі написання слів; переписувати рукописними буквами друковані літери, зберігаючи правильну форму, широту, висоту букв, а також правильно розташовуючи їх у рядку; розвивати фонематичний слух, розумові операції аналізу й синтезу, увагу, пам’ять; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати почуття відповідальності за завдання, що виконуються; привчати до самоаналізу, виховувати самоповагу.

Обладнання: плакати із зображенням казкових героїв; плакат «Правильно сидіть під час письма»; картки із зображенням букв.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку

II. Мотивація навчальної діяльності

Загадка

Що за диво? Все село



Білим пухом занесло...

Дива зовсім тут немає

Це в село прийшла... (зима).

— Чи любите ви зиму?

— Що взимку найбільше подобається вам?

— А чи хочете ви навчитися писати слово зима?

— Виконаємо звуковий аналіз слова зима.


— O

— O

— Чи всі звуки цього слова ми вміємо позначати буквами?

Висновок. Потрібно вивчити, як пишеться буква, що позначає звук [з].

На письмі звук [з] позначається буквою з. Ми навчимося писати рядкову букву з, з’єднувати її з іншими буквами, щоб правильно писати слова. А щоб нам цікавіше було працювати, давайте завітаємо до казки.

Уявіть собі зимовий ліс. Йшов лісом дід і загубив рукавичку...

III. Актуалізація знань

Звуковий аналіз слів.

— Рукавичку якось нишком на дорозі побачила Мишка...

1. Гра «Допоможіть Мишці».

На малюнках (на дошці) відшукайте предмети, в яких зустрічаються звуки [з], [з’]. (Коза, заєць, морозиво, рюкзак)

— Зазначте позицію цих звуків у кожному слові.

2. Робота з омонімами замок — замок в Прописах. Повторення вивчених букв.

— Ква-ква-ква — стрибає Жабка:

Буде в мене тепла хатка.

Хто живі? Мерщій озвіться

І пустіть мене погріться.

Жабка зможе потрапити до рукавички, якщо ми виконаємо таке завдання.

На дошці записані друковані букви: Аа, Тт, Пп, Оо, Іі. Запишіть відповідні рукописні.

Назвіть букви, що позначають голосні та приголосні звуки.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Графічний аналіз рядкової букви з.

А під вечір в темний ліс

Полем прудко Зайчик біг.

Рукавичка — теплий дім,

Поселюся я у нім.

Завдання від Зайчика. Порівняти друковану і рукописну букви з.

— З яких елементів складається буква з?

2. Написання букви з.

Раптом йде руда Лисичка.

— Що за дивна рукавичка?

Заночую я у ній —

В рукавиці чарівній.

Завдання від Лисички. Навчитись писати букву з.

• Пояснення алгоритму написання.

• Написання елементів букви з.

• Написання букви з.

3. З’єднання букви з з іншими буквами, написання слів.

Помогли рудій Лисичці,

Але вже тісно у рукавичці.

Та знову стукають дверцята,

Полякалися звірята.

— Як ви думаєте, хто це завітав до рукавички?

Завдання від Вовчика. Навчитись писати слова із буквою з.

Зима — звуковий аналіз; читання слова; написання слова; перевірка, порівняння зі зразком (аналогічно — казка, зірка).



4. Гра «Зберіть слово».

В темний ліс Ведмідь-набрід

Йшов шукать собі барліг.

— Гей, пустіть заночувати,

Буду з вами зимувати.

Завдання від Ведмедя. Зі складів зібрати слова, записати їх (завдання в Прописах).

— Які склади в словах є однаковими?

V. Підсумок уроку

— Молодці, всі завдання виконали, всіх звірят поселили в рукавичці!

Рукавичка — світлий дім,

Тепло й затишно у нім.

— Яку букву вчились писати на уроці?

— На які відомі вам букви схожі її елементи?

— Послухайте вірш та оберіть слова, яким добре «живеться» з буквою з.

Зайчик, зірка, казка, зорька,

Озеро, морозиво, зоопарк —

Всі вітають букву з теплими словами:

— Люба, з нехай тобі добре буде з нами!




База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка