Та закону України „Про загальну середню освітуДата конвертації01.12.2016
Розмір1,29 Mb.
Виховна робота в школі спрямована на реалізацію Державної національної програми „Діти України” та закону України „Про загальну середню освіту”. Форми і методи роботи різноманітні. Велику увагу педагогічний колектив приділяє національно-патріотичному вихованню, формуванню в учнів громадянської та правової свідомості, почуття власної гідності, правових норм, естетичних смаків, духовного багатства.

Педагогічний колектив школи працює над проблемою: „Формування цілісної, духовно-зрілої особистості – громадянина України шляхом пізнання і засвоєння учнями надбань духовних цінностей українського народу”, оскільки обов’язковою умовою соціально-економічного та духовно-морального прогресу, перетворення українського суспільства у розвинену цивілізовану націю є створення високодуховного середовища в суспільстві, формування у молодих людей високої моральної культури. Тому вся виховна робота в школі спрямована на:

 • забезпечення всебічного розвитку особистості учня у процесі навчання і виховання;

 • ознайомлення учнів із загальнолюдськими цінностями та формування особистості учня на основі науково-філософської та християнської духовної, моральної і культурної традицій;

 • виховання свідомої, вільної та відповідальної особистості, здатної жити і творити в сучасному демократичному суспільстві;

 • поглиблення знань про людину та моральні взаємини у суспільстві, основні моральні норми та цінності народу України і людства в цілому;

 • виховання і розвиток потреби у здоровому способі життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів - як найвищої соціальної цінності.

Виховна робота школи планується по розділах, які включають пізнавальну діяльність, виховання на патріотичних традиціях та звичаях українського народу, громадянську освіту і виховання, превентивне виховання та правову освіту, формування здорового способу життя та фізичного здоровя, морального здоровя, трудове виховання, родинне виховання та роботу з батьками.

Для учнів середніх та старших класів працюють різноманітні гуртки та спортивні секції:

 • туристсько- краєзнавчий гурток (кер. Ізбянська Н.Д.);

 • хорового співу;

 • декоративно-прикладного мистецтва (кер. Швед О.Р.);

 • військово-патріотичного виховання (кер. Біднюк П.І.).

Секції по футболу, волейболу, баскетболу, рукопашному бою.

Окрім того, у школі працюють факультативи, проводяться індивідуальні заняття з різних предметів, комютерні курси.

Координація всіх виховних заходів відбувається на щотижневому плануванні. У своїй роботі весь педагогічний колектив користується методичною літературою, яка є у бібліотеці та кабінеті заступника директора з виховної роботи.

Контроль виховного процесу здійснюється адміністрацією школи. Видаються відповідні накази щодо проведення тематичних тижнів, місячників та інших виховних заходів.

Під час планування і проведення виховної роботи педагоги школи дотримуються виховних моделей національного, військово-патріотичного, морально-етичного, екологічного, естетичного, родинного, трудового виховання професійної орієнтації та правової освіти.

Результати анкетування серед учнів показали, що у 75 відсотків учнів запитували про те, в яких гуртках вони хотіли б займатись, 56 відсотків учнів задоволені тією кількістю гуртків, факультативів, секцій, які є у школі, 86 відсотків опитаних учнів з власної волі обрали гурток (секцію, факультативне заняття) і активно беруть в них участь, 72 відсотки респондентів задовольняє робота гуртків (секції, факультативів), 73 відсотки учнів вважають, що у школі не можна обійтись без різних форм позаурочної роботи. Окрім уже існуючих гуртків (секцій, факультативів) учні хотіли б, щоб у школі працювали такі гуртки як плавання, тенісу (великого та настільного), гімнастики, танцювальний, малювання, вишивання, в’язання, кулінарії, факультатив з англійської мови, гурток літературознавців.
Національне виховання

У ЗОШ І-ІІІ ступенів села Великі Гаї велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню, оскільки основою всієї системи виховання у школі є національна ідея.

Впроваджуючи Концепцію національного виховання, школа ставить завдання:

 • формування особистості – патріота України, який усвідомлює свою належність до сучасної європейської цивілізації;

 • виховання у особистості демократичного світогляду і культури, яка не порушує прав і свобод людини;

 • формування в учнів національної свідомості, людської гідності;

 • забезпечення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів.

Реалізовуючи ці завдання в школі проводяться такі заходи:

  • тижні та місячники національно-патріотичного виховання

  • бесіди „Символи України”, „Історія мого села”, „Мій край – моя історія жива”, „Шлях до незалежності : події та люди”, „Традиції нашого народу”, участь в туристсько-краєзнавчій експедиції „Моя земля – земля моїх батьків”;

  • виховні години „Вони боролись за волю України”, „Під покровом Пресвятої Богородиці”, „Пам’ятаємо про подвиг” - до річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, „Листопадовий зрив” - до Дня проголошення ЗУНР, „Пам’ятаймо про голодомор – 33-го”, „Горнусь до тебе, Україно”;

  • конференції „Національні герої України”, „Трагедію нації забувати не можна” (присвячена подіям голодомору та примусового виселення українців);

  • конкурс творів „Що я можу зробити для України?”;

  • декада вшанування національних героїв, під час якої було проведено хвилинки пізнання „Герої твої, Україно”, концерт, присвячений річниці створення УПА, бою під Крутами, покладання квітів до могили січових стрільців, участь у районному конкурсі стрілецької пісні, оформлення у бібліотеці тематичних виставок літератури, присвяченої УПА, голодомору, ЗУНРУ, Дню Соборності України, Дню памяті загиблих у бою під Крутами та ін.

  • Декада вшанування творчості Т.Г.Шевченка, декада української мови, в ході яких було проведено конкурси на кращого читця вірша про Україну та творів Т.Г.Шевченка, конкурс кросвордів про мову та про творчість Т.Г.Шевченка, випуск газети „Мова рідна, слово рідне”, „Вклоняємось тобі, Кобзарю”, виховні години „Мова наша солов’їна”, „Культура спілкування: традиції українців”, „Українська мова серед мов світу”Військово-патріотичне виховання здійснювалося під час проведення виховної години „Козаки – славні лицарі України”, „Військова служба – обов’язок кожного громадянина України”, конкурсу „Ну-мо, хлопці”, козацьких забав, Тижня збройних сил України.
У школі ведеться краєзнавча робота. Учні школи під керівництвом вчителів історії Гуменюка О.Ф., Майки С.Ю. та географії Титаренка А.В., Ізб’янської Н.Д. зібрали дані з історії рідного села, розробили туристсько-краєзнавчі маршрути мальовничих куточків нашого краю. Постійно ведеться робота в рамках руху « Моя земля – земля моїх батьків».

Кожного року учні разом із вчителями здійснюють подорожі та екскурсії територією району, області – с.Зарваниця, м.Кам’янець-Подільськ, c.Кривче, м.Почаїв, Карпати.

Велика увага приділяється національному вихованню на уроках української мови та літератури, історії, географії, де діти вивчають історію, літературу та мистецтво рідного краю.