Способи передачі даних в мережі InternetСторінка1/3
Дата конвертації22.02.2017
Розмір0,62 Mb.
  1   2   3
Курсова робота

Способи передачі даних в мережі Internet (на прикладі електронної пошти)

ЗМІСТ


Вступ………………………………………………………………………………………………...3

Розділ 1 Комп’ютерні мережі...……………………………………………………………………4    1. Основні характеристики та принципи використання……………………………………….4

1.2. Види комп’ютерних мереж……………………………………………………………………5

Розділ 2. Основи мережі Інтернет…………………………………………………………………8

2.1.Історія виникнення мережі Інтернет…………………………………………………………..8

2.2.Основні мережні сервіси в Internet…………………………………………………………...10

2.3.Доступ користувачів до мережі Internet……………………………………………………...13

2.4. Система адрес у мережі Internet……………………………………………………………...14

Розділ 3.Microsoft Outlook Express………………………………………………………………..17

Висновки…………………………………………………………………………………………...30

Список використаної літератури………………………………………………………………….31

ВСТУП


В наш час життя без компьютерів майже неможливо. Компьютери необхідні вдома, на виробництві, в банковській справі, в кіно-індустрії і ще багато-багато де. Зараз не можна навіть уявити життя без компьютерів. Вони відкрили якісно новий етап в житті і розвитку людської цивілізації. Проте інформацію, яка міститься на одному комп’ютері, досить важко, особливо при великих об’ємах інформації, перенести на інших інший комп’ютер для подальшої роботи. Ці труднощі значно знижували продуктивність праці на комп’ютері, але вони майже повністю відпали з появою комп’ютерних мереж. Комп’ютерні мережі відкрили зовсім нові і значно ширші можливості використання комп’ютерів. Тепер комп’ютери – це не тільки засоби для обробки інформації, це – також засоби для отримання та обміну інформацією по всьому світу.

Розділ 1.Комп'ютерні мережі

1.1.Основні характеристики та принципи використання

Комп'ютерною мережею називають сукупність обчислювальних машин, з'єднаних між собою каналами передачі даних і призначених для розподілу та колективного використання апаратних, обчислювальних, програмних засобів та інформаційних ресурсів.Загальну схему мережі можна зобразити так, як показано на малюнку. Вузли зв'язку (ВЗ) забезпечують зв'язок між комп'ютерами і за допомогою окремих каналів зв'язку з'єдну-ються між собою. Це дає змогу передавати інформація від одного комп'ютера на інший різними шляхами, що підвищує рівень надійності мережі у випадку виходу з ладу окремих ділянок.

Користувач, який працює на приєднаному до мережі комп'ютері, має змогу використовувати всі апаратні, програмні та інформаційні ресурси, на які він отримав дозвіл від адміністратора мережі. Таким чином створюються багатомашинні обчислювальні сис-теми.

За територіальним розміщенням мережі поділяють на: глобальні (які охоплюють територію окремих країн, континентів); регіональні (розташовані в межах певного регіону: області, району, міста); локальні (які працюють в межах однієї організації, лабораторії, часом в межах міста). Всесвітньо відомою глобальною мережею є Internet, яка дозволяє здійснюва-ти комп'ютерний зв'язок між усіма континентами світу. Інформація, до якої здійснюється доступ за допомогою мережі, може бути сконцентрована на одному або декількох потужних комп'ютерах (серверах), а може бути розподілена по всіх або якійсь частині комп'ютерів. За-лежно від цього розрізняють мережі з централізованим банком даних та мережі з децен-тралізованим банком даних. За призначенням мережі поділяють на інформаційні (за допоїмо-гою яких можна отримувати інформацію з різних джерел), обчислювальні (для проведення обчислень на комп'ютерах мережі) та інформаційно-обчислювальні.Структурною ознакою мереж є їх топологія, яка характеризує зв'язки між комп'ютерами мережі. На малюнку схематично показано різні види топології мереж: а) радіальна або зіркова, б) кільцева, в) деревоподібна, г) повно-зв'язна, д) шинна.

Кожна топологія має свої переваги і недоліки. Вибір виду топології мережі залежить від конкретних умов її використання.1.2. Види комп’ютерних мереж

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал