Слухняність і непослухСкачати 40,73 Kb.
Дата конвертації29.12.2016
Розмір40,73 Kb.
Тема: Слухняність і непослух

Мета: Розкрити учням зміст «слухняність і непослух». З’ясувати суть християнських моральних цінностей: покірність, повага, милосердя, співчуття, вдячність. Дати зрозуміти значення цих чеснот в житті людини її ставлення до Бога, самого себе.

На дошці вислів:

«Діти, - будьте слухняні в усьому батькам бо це Господові приємне!»

Послання св.. апостола Павла до колосин 3:20

Євалігеліє від св. Матвія 2:13-23

Євангеліє від св. Луки 2:21-52


Хід уроку


  1. Організація класу

Вітання

ІІ. Повідомлення теми уроку.

Діти, сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про таку християнську чесноту як слухняність і протилежну їй ваду – непослух.ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Діти послухайте і поміркуйте, як зрозуміти ці слова

«Нічого більшого не в змозі дати людина Богу, як свою волю підкорити волі Бога з огляду на Бога».

(Відповіді-міркування дітей)

Бесіда вчителя:

Покірність – це чеснота, що характеризує людину яка не суперечить батькам, старшим, поступається у власних егоїстичних бажаннях; це слухняність, смиренність перед Богом та людьми.

Підкоряючись, найкраще виконуєм божу волю, бо наші наставники – це заступники Бога, отже, їх накази є наказами Бога. Коли ми їх слухаємо, то слухаємо не стільки людей, скільки Бога.

Послухом ми заслуговуємо на Божу нагороду. Найнезначніший вчинок, здійснений із послуху, цінується Богом більше, ніж найбільша добровільна покута.

Бути послушним важко, але послух найвизначніша з усіх моральних доброчесностей.

Послух – чеснота, яка вимагає багатьох зусиль. Майже всі люди від природи володіють даром мовлення, але мало хто вміє по-справжньому вислухати. Послух вимагає жертви власної волі, людина мусить чимось поступитися, особливо тоді, коли отримує наказ, котрий суперечить її переконанням та інтересам. Послух найзвичайніша доброчесність.

Слухаючись, швидше досягаємо досконалості, послух береже нас перед багатьма гріхами, послух – це засіб проти гордині, а перемога над гординею – це перемога над багатьма гріхами.

Але послух не полягає лише в тому, щоб взагалі виконувати накази, а щоб виконувати їх охоче, з радістю. Ми часто виконуємо накази, але робимо це неохоче. Такий послух не є доброчесністю, бо до нього примішана злість. Взірцем послуху став Авраам, коли готовий був пожертвувати своїм сином Ісааком. Навіть син Божий був слухняний, бо був відданий людям, Марії і Йосифові. Христос в усьому слухав свого небесного Отця аж до смерті на хресті. Ще на горі оливній говорив: «Отче не Моя, а Твоя воля нехай буде!». Завдяки послуху одному багато людей стали оправданими.

Неслухняним є той хто не хоче виконувати справедливих наказів своїх батьків, старших. Першим непослухом був непослух наших прародичів. Непослух є причиною тимчасового або й вічного нещастя людини. Непослух робить людину нещасною вже тут, на землі. Згадаймо про сумні наслідки первородного гріха! Непослух Адама зашкодив усьому людському родові. Непослушного чекає і вічне нещастя. Непослушна людина повинна бути готовою до суворого суду, бо зневажаючи своїх наставників (батьків, родичів, старших людей, вчителів, швіцьких керівників), зневажає не власне його, а Того, на чиє місце він поставлений.

Непослушний втрачає всі свої заслуги перед Богом. Будь-яка чеснота неприємна Богові, якщо вона заплямлена непослухом. Непослушний втрачає багато Божих милостей.

Послухайте вірш «Сказала мама».

Господь!!! Мені сказала мама,

Що в Тебе знов болять всі рани

Коли поводжусь неслухняно

Мені так сумно і погано

Бо я неслухаюся часто.

Учора я розбила чашку,

За хвостика смикнула кицю.

До Тебе буду я молитись:

Господь, прости!!!

Казала мама,

Що в тебе вся Небесна Ласка,

Ти научи мене, будь-ласка,

Щоб я була Тобі слухняна!!!

Тебе побачити я хочу

Та небеса за небокраєм:

І Дух Святий мені шепоче:

Люби й чекай»

І я чекаю!!!

ІV. Засвоєння нового матеріалу.

Діти, чи подобається вам бути дитиною?

(Відповіді дітей)

Дитячі роки це період, коли вам дорослі допомагають і навчають розрізнити добро і зло, пізнати навколишній світ, готують вас до самостійного, дорослого життя.  1. Робота з підручником. Опрацювання тексту «Слухняність і старанність»

А) читання тексту сильнішими учнями

Б) словникова робота запитання за змістом тексту

2. Фізкультхвилинка

3. Читання вірша Петра Романенка «Слухняність»

4. Робота в зошиті

А) у вірші «Слухняність», вміщеному в зошиті, виправити де потрібно, допущені навмисне недоречності

Б) виконання домашніх справ (поставити цифрами їх послідовність)

V. Закріплення матеріалу.

1. Виконання тесту в зошиті стр. 27VІ. Підсумок уроку.

  • Що таке послух?

  • Чому потрібно слухатися батьків, старших людей, вчителів?

Діти повинні слухатися старших, насамперед своїх батьків, бо вони є заступниками Бога на землі. Св. Павло говорить: «Діти, слухайтеся батьків в усьому»


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал