Скромність і хвалькуватість



Скачати 57,96 Kb.
Дата конвертації13.02.2017
Розмір57,96 Kb.
ТипУрок
Урок № 29

Тема: Скромність і хвалькуватість

Мета: розкрити поняття чесноти скромності, як неодмінної риси характеру доброї

людини. Хвалькуватість – одна з вад дитячої поведінки. Навчити учнів

адекватно сприймати похвалу, не зазнаючись і не вихваляючись. Розвивати

вміння характеризувати властивості людської душі, її красу.



ОБЛАДНАННЯ І НАОЧНІСТЬ

Євангеліє від св. Луки 18:14б

Буття 11:1-9

Перше соборне послання св.. апостола Петра 5:5б

Друге послання св. Апостола Павла до коринтян 10:18

Дорога доброчинності. Християнська етика в українській культурі, 3 клас.

Вірш «Подвиг Івася»

Вірш Лариси Компамієць


Хід уроку
І. Організація частина.
- Треба разом привітатись.

Учити християнську етику прийшла пора,

Сідайте тихо дітвора. Попросимо у Бога мудрості голівкам вашим, Терпіння, стриманості.

Нехай Господь благословить вас до праці на уроці,

А серця ваші відчинить для любові до Бога та любові до ближнього.
ІІ. Стимулювання навчальної діяльності
Актуалізація опорних знань.

Вправа «Мікрофон». Очікування



  • Яким ви хочете бачити наш урок?

  • А нові знання хочете здобути?

  • Щоб нові знання здобувати, треба вивчене пригадати

  • Що підказує людині, як творити добро і не творити зла? (Совість)

  • А що є ворогом нашої душі? Що є найбільшим злом? (Гріх)

  • Назвіть ім’я вчителя, який уже багато років учить людей жити в любові й добрі? (Ісус Христос)

  • У якій мудрій книзі викладено вчення Ісуса Христа? (Євангліє)

  • Про які людські чесноти ми вели мову на попередніх уроках?

  • Сьогодні ми поговоримо про ще одну із людських чеснот – скромність.


ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Справжнє добро безкорисливе. Людина не повинна робити добрі справи лише заради похвали інших.

Скромність – уміння не вихвалятись добрими справами.

Однією з вад дитячої поведінки є хвалькуватість, бажання похвали і виконання роботи «на показ». Це призводить до лицемірства та нещирості у стосунках з товаришами, вчителями батьками. Але похвала є важливим моментом у педагогічному процесі, тому що відіграє важливу роль у мотивації навчальної та виховної діяльності учнів.

Діти повинні адекватно сприймати похвалу. Не зазнаючись і не вихваляючись, з одного боку, а з другого - не заздрити іншим, коли схвалюють їхні вчинки, радіти за них.

Християнин розуміє, що таланти та чесноти даруються Богом або досягаються не лише людськими намаганнями, а й за Божою допомогою. Тому людина не повинна вихвалятися своїми здібностями й талантами.

Хвалькувата людина не помічає своїх недоліків, не поважає ц таланту інших.


Дидактична гра « Хто чим славиться?»

(Дібрати слова за змістом)

Соловейко - ……(співом);

сонце - …………(теплом);

джерельце -…….(зерном);

квітка - …………(красою і запахом);

колосок - ……..(зерном);

собака - ……….(вірністю людині)

людина - ………(працею, розумом, добротою, щедрістю, дружбою, скромністю…)


  • Чи можна продовжити цей ряд?

  • Чим же ще людина відрізняється від інших істот?


Фізкультхвилинка

Бог присутній поміж нас (розводять руками)

Він на небі, на Землі (підіймають руки вгору, вниз)

Він все бачить (руки до очей)

Він все чує (руки до вушок)

Усім світом він керує (розводять руками вправо, вліво)

Господь любить усіх нас,

Він із нами повсякчас (кладуть руки на себе)



Словникова робота

Скромність – позитивна якість, властива людині, яка не любить підкреслювати свої заслуги, достоїнства тощо,

хизуватися ними.



Скромний – стриманий, вихований, не підкреслює свої достоїнства, не хизується, не привертає уваги.

Хвалькуватість – бажання похвали і виконання роботи «на показ».

Інсценація вірша «Подвиг Івася»

Дійові особи: ведучий, бабуся, хлопчик Івась.

У автобус на зупинці

Увійшла бабуся.

Івасик швидко підхопився,

Приязно усміхнувся:



  • Я постою не біда.

Сядьте – мовив басом.

Сам навколо поглядає,

Чи не скажуть часом:


  • Молодчина наш Івась,

Він культурний, чемний…

Наш Івась у перший клас

Ходить недаремно!

Та ніхто його чомусь

Похвалить не хоче.

І тоді він до бабусі

Нахиливсь, шепоче:


  • Ну, здається, вже у вас

Відпочили ніжки?

Встаньте, сходити вам час…

Я посиджу трішки!

- Чи сподобався вам вчинок Івася?

- Чи можна хлопчика назвати скромним? Чому?

- Як повинна чинити людина щоб її назвали скромною? (Відповіді дітей)

- Так, діти, правильно. Скромна людина ніколи не хвалиться своїми добрими вчинками і здійснює їх за внутрішнім бажанням. Вона не вимагає до себе особливого ставлення. Давайте повторимо основні правила скромності.
Правила скромності


  • Не будь хвальком! Не вихваляйся своїми успіхами, знаннями, речами.

  • Старайся не виділятись серед товаришів

  • Допоміг товаришеві чи будь-кому – не підкреслюй цього, ніколи не хвались.

  • Старайся робити добро скромно, непомітно.


ІV. Опрацювання статті підручника «Скромність й хвалькуватість»


  • Читання;

  • Обговорення;

Вивчи вірш

Коли тебе в тяжку хвилину

Людина виручить з біди.

Про це добро, аж поки віку,

Ти синку пам’ятай завжди.

Коли ж людині щиросердно

Ти зробиш сам добро колись,

Про це забудь, аж поки віку,

Мовчи й ніколи не хвались

Лариса Компанієць

Якими якостями нам потрібно володіти, щоб діяти , як радить автор цього вірша?

Чому скромність краще за хвалькуватість?

Скромна людина бачить хороше в людях, не переоцінює себе, радіє успіхам інших людей. А чи може хвалько поцінувати щось добре, зроблене іншими людьми? З ким легше робити спільну справу – зі скромним чи хвальком?



Поясни вислови

Добрі діла похвали нас потребують. Не той щасливий, що бажає кращого, а хто задоволений тим, чим володіє.



Григорій Сковорода.

Прислухаймося до порад видатного учителя Василя Сухомлинського. Умій правильно оцінювати свої позитивні й негативні риси. Скільки б тебе не хвалили, знай що ти далекий від досконалості.

Найбільших успіхів у навчанні досягають ті, хто скромно оцінює свої здібності.

Скромність рідна сестра працьовитості, наполегливості.

Хвальки ніколи не бувають старанними трудівниками.
V. Підсумок уроку
- Яким був наш урок?

- Розкажіть своїм рідним, що нового ви довідалися на уроці.


Момент вдячності

  • Дякую за співпрацю і Богу за милосердя і можливість ознайомитись з людськими чеснотами – Скромність.

Пам’ятайте, що кожний хто сам себе звеличує, зрештою колись стане приниженим.

« Бо достойний не той, хто сам себе хвалить, але кого хвалить Господь!»



Святе Письмо
Каталог: ld
ld -> Урок бесіда «Уявна подорож містом (селом, країною)»
ld -> Міський методичний кабінет екскурсія «Спостереження за осінніми змінами у живій та неживій природі»
ld -> Бабуся називає мене брат називає мене сестра
ld -> Наукових праць
ld -> Основний напрямок
ld -> Методичні рекомендації для 5 класу з української мови та літератури, світової літератури, російської мови Для учнів
ld -> Методичні рекомендації до проведення Першого уроку 2013-2014 навчального року для учнів молодшого шкільного віку
ld -> Homines, dum docent, discunt. Люди, навчаючи, вчаться
ld -> Комунальний заклад “Обласна бібліотека для дітей Черкаської обласної ради Шевченківські лауреати в галузі літератури – наші земляки Біобібліографічний вісник для юних книголюбів віком від 12 до 14 років Черкаси, 2012
ld -> Тема уроку Тема Барви землі (7 год)


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал