Що таке соціальні норми та якими вони бувають



Скачати 33,89 Kb.
Дата конвертації22.02.2017
Розмір33,89 Kb.
ПРАВОЗНАВСТВО – 9 КЛАС

Тема: Що таке соціальні норми та якими вони бувають.

Мета: ознайомити учнів із соціальними нормами, які існують у суспільстві, та вчити розрізняти їх, розвивати навички розроблення і прийняття правил групового життя, виховувати у підлітків непримиренність до протиправної поведінки.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.



  • Вступне слово вчителя.

  • Оголошення теми і мети уроку.

  • Плакат «Сьогодні на уроці».

  • Плакат «Наші очікування».

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.

  1. Чого навчає нас «Правознавство»?

  2. Що ти розумієш під словом «правило»?

  3. Чи доводилось вам порушувати правила? Чому це трапилося, чим це ви можете пояснити?

  4. На кого вплинуло порушення вами правил?

  5. Чи були у вас випадки, коли ви постраждали від порушення правид іншими людьми?

  6. Ваші пропозиції щодо запровадження правил для учнів в класах та школі.

  • Аналіз. Оцінювання.

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

  1. Інформаційне повідомлення.

«Соціальні норми» (загальні правила поведінки)

Під час повідомлення доцільно використати схему «Соціальні норми».



Соціальні норми

Правові

Звичаї

Моральні

Релігійні

Естетичні

Корпоративні (норми громадських організацій(

  • Аналітична бесіда:

  1. Що таке звичаї і традиції?

  2. Що таке мораль? (Моральні норми)

  3. Наведіть приклади соціальних норм за схемою.

  4. Сформулюйте визначення «соціальні норми». (запис у правові словники)

  • Робота з довідковим матеріалом.

Соціальні норми виникли на найперших ступенях розвитку людського суспільства у зв’язку з необхідністю врегулювання поведінки людей загальними правилами. Соціальні норми забезпечують найбільш гармонійне функціонування суспільства відповідно до потреб його розвитку. Усі соціальні норми, що діють у сучасному суспільстві, розділяються за двома ознаками:

  1. за способом утворення;

  2. за способами охорони їх від порушень.

  • Робота з підручником.

Вправа 2.3. ст. 13 9обговорення0

  • Самостійна робота.

  • Метод «Судове слухання»:

Діти самостійно знайомляться з питанням «Як поділяються правові норми», роблять записи в зошиті за схемою:

Сімейне

Кримінальне

Трудове



ПРАВО



Державне (конституційне)

Адміністративне

Соціальне

Далі дітям пропонується навести життєві приклади, які б містили правові норми з вище вказаних галузей права.

ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.



Метод «Творчий проект»

  1. Клас об’єднується у дві групи.

  2. Завдання:

  • Група А – використовуючи правила на ст. 11, 12 презентувати міні-проект «Мої шкільні правила».

  • Група Б – вправа 2.3. ст. 13

  1. Презентація проектів (може використовуватися обговорення – метод «Дебати»).

  2. Підсумок: пропонується учням визначити найважливіше, що потрібно взяти з цього уроку.

ІV. ПІДСУМОК.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.



П. 2,

1. Вправа ст. 14 – 15,



2. Провести «соцопитування» на тему: «Порушення права» або «Соціальні норми».

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал