Сценарій проведення Олімпійського уроку «Спорт і фізичне виховання утвердження здорового способу життя та зміцнення миру»Скачати 220,07 Kb.
Дата конвертації11.12.2016
Розмір220,07 Kb.
ТипСценарій
1. Сценарій проведення Олімпійського уроку «Спорт і фізичне виховання -утвердження здорового способу життя та зміцнення миру»Мета: сприяння гармонійному розвитку особистості дитини та розповсюдження гуманістичних ідеалів олімпізму.

Обладнання: плакати з олімпійської

тематики, мультимедійна апаратура для

демонстрації слайдів.

Ведучий 1: У стародавні далекі часи

Біля священного підніжжя Олімпу,

Де славнозвісні всемогутні боги

Із Зевсом на чолі творили раду,

У тихім місті, вздовж ріки Алфей,

Олімпія знайшла притул очок собі.

І саме тут, свято миру, сили і краси

На Зевса честь славетно відбувалось.Ведучий 2: Олімпійські ігри зародились у Стародавній Греції ще у УПІ ст. до н.е. і регулярно проводились понад тисячу років. Безпосередньо зародження Олімпійських ігор пов'язують із іменами легендарного грецького героя Геракла, царя Пелопса, спартанського законодавця Лікурга та еллінського царя Іфіта.

Ведучий 3: Вважають, що Олімпійські ігри Стародавньої Греції почали свій відлік у 776 р. до н.е., коли офіційно було зафіксовано ім'я першого переможця Ігор Коройба, який за професією був пекарем.

Ведучий 4: Ігри у Стародавній Греції проводились кожні чотири роки на честь батька богів і людей Зевса. Всі змагання та конкурси проходили у давньогрецькому поселенні Олімпія, що було розташоване у північно-західній частині півострова Пелопоннес на півдні Еллади.

Ведучий 1: Під час Ігор дотримувались священного миру. Будь-які військові конфлікти та сутички в регіоні, де відбувались Олімпійські ігри, заборонялись.

Ведучий 2: Учасниками Ігор могли бути вільні греки - чоловіки та юнаки. Для жінок у Греції проводились Герії - Ігри на честь богині Гери.

Ведучий 3: Перші Олімпійські ігри тривали один день, а програма включала лише один вид спорту - біг. Із розквітом і зростанням популярності Ігор їх програма змагань поступово розширювалась. У період розквіту вони проходили протягом п'яти днів. Програма змагань включала біг на різні дистанції, панкратіон (поєднання боротьби з кулачним боєм), пентатлон (п'ятиборство, до

нього входили стрибки у довжину, біг, метання диска, метання списа і боротьба), кулачний бій, перегони на колісницях.

Ведучий 4: Нагородження переможців відбувалося у п'ятий день мпійських святкувань. Переможців Олімпійських ігор увінчували вінком з гілок оливи, а також пов'язували вовняними стрічками навколо голови, рук

Ведучий 1: На світ олімпіоніки являлись

І перемогами своїми прославлялись, Оливи гілку на чолі несли.

Ведучий 2: Проіснували Ігри декілька віків,

А потім римський імператор Феодосій

Заборонив їх існування, а роки,

І варвари й стихії

Знесли, прибрали з пам'яті людської

Славетне місто ритуалів і споруд.Ведучий 3: І ось людина - П'єр де Кубертен,

Французький педагог, барон, спортсмен, З палким натхненням взявся за роботу, Щоб відродити славу давніх днів, Щоб олімпійське гасло засіяло всім.

Ведучий 4: У червні 1894 р. П'єр де Кубертен скликав у Парижі жнародний конгрес для вирішення питання про відновлення Олімпійських р. Це був історичний Конгрес, тому що на ньому було ухвалено рішення про введення Ігор І Олімпіади сучасності та створення Міжнародного мпійського комітету на чолі з Деметріусом Вікеласом, представником Греції, П'єром де Кубертеном як секретарем.

Ведучий 1: Ігри І Олімпіади сучасності відбулись в Афінах 1896 року. В ах взяли участь 245 спортсменів із 14 країн світу, які змагались у 9 видах спорту.

Ведучий 2: І сталося диво! Вже друге століття

Священний вогонь олімпійський палає. Мільйони атлетів з усіх континентів На форум спортивний всіх разом збирає. Щоб мірятись силою, знать, хто найшвидший, Хто вищу за інших планку здолав.Ведучий 3: Олімпійські ігри проходять кожні чотири роки, щоразу у них містах світу. Зимові Олімпійські ігри також проводяться кожні чотири

роки. На них представлені види спорту, для яких потрібен сніг або лід. Перші офіційні зимові Олімпійські ігри відбулися у французькому містечку Шамоні 1924 року. В них узяли участь 258 спортсменів із 16 країн світу. З 1994 року зимові Олімпійські ігри та Ігри Олімпіад проводяться з інтервалом у два роки.

Ведучий 4: До олімпійської символіки належать олімпійська емблема, олімпійський прапор, олімпійське гасло, олімпійський гімн, олімпійський вогонь та олімпійський смолоскип.

Ведучий 1: Символом Олімпійських ігор є п'ять переплетених кілець, що символізують толерантність і дружбу між усіма, хто бере участь в Олімпійських іграх, з п'яти континентів нашої планети.

Ведучий 2: Гаслом Олімпійських ігор є слова «Citius. Altius. Fortius», що означає «Швидше. Вище. Сильніше».

Ведучий 3: Олімпійська емблема визначена Олімпійською Хартією, правовим документом олімпійського руху. Основним елементом емблеми є п'ять кілець у поєднанні з іншими елементами.

Ведучий 4: П'ять кольорових кілець - синє, чорне, червоне, жовте, зелене на білому полотнищі - це олімпійський прапор. Він урочисто піднімається на головній спортивній арені міста-організатора на церемонії відкриття Олімпійських ігор.

Ведучий 1: Олімпійський вогонь запалюють в Олімпії. За допомогою естафети олімпійського вогню він закінчує свою подорож у великій чаші олімпійського стадіону, в якій палає протягом усіх олімпійських змагань.

Ведучий 2: Під час церемонії відкриття Олімпійських ігор атлет, представник країни-організатора Ігор, підходить до щогли, бере краєчок Олімпійського прапора, здіймає праву руку і виголошує Олімпійську присягу: «Від імені всіх учасників я обіцяю, що ми будемо брати участь у цих Олімпійських іграх, поважаючи та дотримуючись правил, за якими вони проводяться, в істинно спортивному дусі, в ім'я слави спорту та честі наших команд».

Спортивні арбітри також складають присягу про повагу до спортсменів та об'єктивне суддівство.

Щоб у дійсності спорт був таким, як у «Оді»,

Натхненно яку Кубертен написав.

ВедучийЗ: Про те, що спорт - чесність, Про те, що спорт - сила,

Про те, що спорт - миру посол на Землі,

Про те, що він - радість і справедливість,

І плідність, і виклик, й могутній прогрес.

Що він - благородство,

Що він - будівничий,

Що він - насолода для тіла й душі!

До спорту і ти приєднатись спіши!Ведучий 4: Слово надається нашим шановним гостям_ .

Виступи гостей.

Ведучий 1: Дорогі друзі! От і закінчився наш олімпійський урок. Сподіваємось,

що ви отримали нові знання, познайомилися з___ . ,

дізнались про те, скільки необхідно докласти сил, здійснити важкої щоденної роботи для того, щоб завоювати медаль, особливо - олімпійську. Пам'ятайте, у кожного є своя олімпійська сходинка, своя олімпійська висота, і щоб її досягти потрібно мати велике бажання, віру у свої сили і щоденно докладати зусиль для здійснення своєї мрії. Бажаємо кожному із вас обов'язково її досягти! До нових зустрічей.За бажанням теоретичну частину можна доповнити практичною, до змісту якої включити види рухової діяльності відповідно до інтересів та вікових особливостей школярів, стану матеріально-спортивного забезпечення.

Сценарій проведення Олімпійського уроку «Спорт і фізичне виховання - утвердження здорового способу життя та зміцнення миру»
Мета: сприяння гармонійному розвитку особистості дитини та розповсюдженню гуманістичних ідеалів олімпізму.

Обладнання: плакати з олімпійської тематики, мультимедійна апаратура для демонстрації слайдів.

Ведучий 1: У стародавні далекі часи Біля священного підніжжя Олімпу, Де славнозвісні всемогутні боги Із Зевсом на чолі творили раду, У тихім місті, вздовж ріки Алфей, Олімпія знайшла притулочок собі. І саме тут, свято миру, сили і краси На Зевса честь славетно відбувалось.

Ведучий 2: Олімпійські ігри зародились у Стародавній Греції ще у VIII ст. до н.е. і регулярно проводились понад тисячу років. Безпосередньо зародження Олімпійських ігор пов'язують із іменами легендарного грецького героя Геракла, царя Пелопса, спартанського законодавця Лікурга та еллінського царя

Ведучий 3: Вважають, що Олімпійські ігри Стародавньої Греції почали свій відлік у 776 р. до н.е., коли офіційно було зафіксовано ім'я першого переможця Ігор Коройба, який за професією був пекарем.

Ведучий 4: Ігри у Стародавній Греції проводились кожні чотири роки на честь батька богів і людей Зевса. Всі змагання та конкурси проходили у давньогрецькому поселенні Олімпія, що було розташоване у північно-західній частині півострова Пелопоннес на півдні Еллади.

Ведучий 1: Під час Ігор дотримувались священного миру. Будь-які військові конфлікти та сутички в регіоні, де відбувались Олімпійські ігри, заборонялись.

Ведучий 2: Учасниками Ігор могли бути вільні греки - чоловіки та юнаки. Для жінок у Греції проводились Герії - Ігри на честь богині Гери.

Ведучий 3: Перші Олімпійські ігри тривали один день, а програма включала лише один вид спорту - біг. Із розквітом і зростанням популярності Ігор їх програма змагань поступово розширювалась. У період розквіту вони проходили протягом п'яти днів. Програма змагань включала біг на різні дистанції, панкратіон (поєднання боротьби з кулачним боєм), пентатлон (п'ятиборство, до якого входили стрибки у довжину, біг, метання диска, метання списа і ходьба), кулачний бій, перегони на колісницях.

Ведучий 4: Нагородження переможців відбувалося у п'ятий день Олімпійських святкувань. Переможців Олімпійських ігор увінчували вінком з гілок оливи, а також пов'язували вовняними стрічками навколо голови, рук.

Ведучий 1: На світ олімпіоніки являлись

І перемогами своїми прославлялись,

Оливи гілку на чолі несли.
Ведучий 2: Проіснували Ігри декілька віків,

А потім римський імператор Феодосій

Заборонив їх існування, а роки,

І варвари й стихії

Знесли, прибрали з пам'яті людської

Славетне місто ритуалів і споруд.


Ведучий 3: І ось людина - П'єр де Кубертен,

Французький педагог, барон, спортсмен,

З палким натхненням взявся за роботу,

Щоб відродити славу давніх днів,

Щоб олімпійське гасло засіяло всім.
Ведучий 4: У червні 1894 р. П'єр де Кубертен скликав у Парижі міжнародний конгрес для вирішення питання про відновлення Олімпійських ігор. Це був історичний Конгрес, тому що на ньому було ухвалено рішення про проведення Ігор І Олімпіади сучасності та створення Міжнародного Олімпійського комітету на чолі з Деметріусом Вікеласом, представником Греції, П'єром де Кубертеном як секретарем.

Ведучий 1: Ігри І Олімпіади сучасності відбулись в Афінах 1896 року. В іграх взяли участь 245 спортсменів із 14 країн світу, які змагались у 9 видах спорту.

Ведучий 2: І сталося диво! Вже друге століття

Священний вогонь олімпійський палає.

Мільйони атлетів з усіх континентів

На форум спортивний всіх разом збирає.

Щоб мірятись силою, знать, хто найшвидший,

Хто вищу за інших планку здолав.Ведучий 3: Олімпійські ігри проходять кожні чотири роки, щоразу у різних містах світу. Зимові Олімпійські ігри також проводяться кожні чотири роки. На них представлені види спорту, для яких потрібен сніг або лід. Перші офіційні зимові Олімпійські ігри відбулися у французькому містечку Шамоні 1924 року. В них узяли участь 258 спортсменів із 16 країн світу. З 1994 року зимові Олімпійські ігри та Ігри Олімпіад проводяться з інтервалом у два роки.

Ведучий 4: До олімпійської символіки належать олімпійська емблема, олімпійський прапор, олімпійське гасло, олімпійський гімн, олімпійський вогонь та олімпійський смолоскип.

Ведучий 1: Символом Олімпійських ігор є п'ять переплетених кілець, що символізують толерантність і дружбу між усіма, хто бере участь в Олімпійських іграх, з п'яти континентів нашої планети.

Ведучий 2: Гаслом Олімпійських ігор є слова «Citius. Altius. Fortius», що означає «Швидше. Вище. Сильніше».

Ведучий 3: Олімпійська емблема визначена Олімпійською Хартією, правовим документом олімпійського руху. Основним елементом емблеми є п'ять кілець у поєднанні з іншими елементами.

Ведучий 4: П'ять кольорових кілець - синє, чорне, червоне, жовте, зелене на білому полотнищі - це олімпійський прапор. Він урочисто піднімається на головній спортивній арені міста-організатора на церемонії відкриття Олімпійських ігор.

Ведучий 1: Олімпійський вогонь запалюють в Олімпії. За допомогою естафети олімпійського вогню він закінчує свою подорож у великій чаші олімпійського стадіону, в якій палає протягом усіх олімпійських змагань.

Ведучий 2: Під час церемонії відкриття Олімпійських ігор атлет, представник країни-організатора Ігор, підходить до щогли, бере краєчок Олімпійського прапора, здіймає праву руку і виголошує Олімпійську присягу: «Від імені всіх учасників я обіцяю, що ми будемо брати участь у цих Олімпійських іграх, поважаючи та дотримуючись правил, за якими вони проводяться, в істинно спортивному дусі, в ім'я слави спорту та честі наших команд».

Спортивні арбітри також складають присягу про повагу до спортсменів та об'єктивне суддівство.

Щоб у дійсності спорт був таким, як у «Оді», Натхненно яку Кубертен написав.

Ведучий 3: Про те, що спорт - чесність,

Про те, що спорт - сила,

Про те, що спорт - миру посол на Землі, Про те, що він - радість і справедливість, І плідність, і виклик, й могутній прогрес. Що він - благородство,

Що він - будівничий,

Що він - насолода для тіла й душі!

До спорту і ти приєднатись спіши!


Ведучий 4: Слово надається нашим шановним гостям
Виступи гостей.
Ведучий 1: Дорогі друзі! От і закінчився наш олімпійський урок. Сподіваємось, що ви отримали нові знання, познайомилися з ,

дізнались про те, скільки необхідно докласти сил, здійснити важкої щоденної роботи для того, щоб завоювати медаль, особливо - олімпійську. Пам'ятайте, у кожного є своя олімпійська сходинка, своя олімпійська висота, і щоб її досягти потрібно мати велике бажання, віру у свої сили і щоденно докладати зусиль для здійснення своєї мрії. Бажаємо кожному із вас обов'язково її досягти! До нових зустрічей.За бажанням теоретичну частину можна доповнити практичною, до змісту якої включити види рухової діяльності відповідно до інтересів та вікових особливостей школярів, стану матеріально-спортивного забезпечення.

Сценарій проведення Олімпійського свята «Геркулес»

(для юнаків 10-11 класів)


Мета: пропаганда здорового способу життя;

знайомство з культурою Стародавньої Греції;

залучення юнаків до систематичних занять фізичною культурою і спортом.
Вступне слово ведучого: Геракл у грецькій міфології один з найпопулярніших героїв, син Зевса і смертної жінки Алкмени. У міфах про Геракла відобразилась боротьба людей з грізними силами природи, зі злом і насильством. За легендою, Гера, дружина Зевса, наслала на колиску Геракла змій. Проте, малюк, який був наділений надзвичайною силою, задушив їх. З того часу він був змушений постійно боровся за своє життя. Йому богами було визначено вчинити 12 подвигів. Одним із них була перемога над страшним Немейським левом, а його шкуру Геракл носив завжди замість одягу; ця шкура і палиця - постійні атрибути Геракла в античному мистецтві.

Геракла здійснив свої знамениті 12 подвигів, перебуваючи на службі у мікенського царя Еврісфея:

1. задушив Немейського лева;

2. вбив Лернейську гідру;

3. упіймав Керінейську лань;

4. упіймав Еріманського вепра, який спустошував поля Аркадії;

5. знищив Стімфалійських птахів із мідними кігтями, крилами, дзьобами і пір'ям;

6. очистив Авгієви стайні;

7. поборов Крітського бика, що дихав полум'ям;

8. переміг царя Діомеда, який віддавав чужинців на поталу кобилицям-людоїдам;

9. здобув пояс цариці амазонок Іпполіти;

10 .викрав корів Геріона;

11 . здобув золоті яблука Гесперід;

12. вивів із підземелля багатоголового пса Кербера.

Міфи розповідають про участь Геракла у поході аргонавтів до Калхіди золотим руном, у війні з троянським царем Лаомедонтом, на звільнення від мук Прометея, заснування Олімпійських ігор. Греки шанували Геракла як героя і як бога. Його культ було перенесено до Риму, де під іменем Геркулеса він в Італії здійснював нові подвиги.

У той день, коли повинен був народитись Геракл, на Олімпі Зевс сказав богам: «Вислухайте мене, боги і богині, що я скажу вам: повеліває мені сказати це моє серце! Сьогодні народиться великий герой!...».

Сьогодні серед вас, друзі, теж народиться герой, який здійснить 12 подвигів і удостоїться права називатись іменем великого Геракла!

Перший подвиг: «Привітання»

Опис конкурсу: кожний із учасників по черзі називає своє ім'я, розповідає про себе і про те, чому саме він заслуговує на звання великого Геркулеса – 2010 року.

Оцінка за 10-бальною системою.

Другий подвиг: «Бігу мішку»

Опис конкурсу: знаходячись ногами у мішку, учасник долає дистанцію (визначену заздалегідь), оббігши стійку, повертається на стартову лінію. Оцінка за 10-бальною системою, відповідно до зайнятого місця. За І місце - 10 балів і т.д.Третій подвиг: «Влучний стрілець»

Опис конкурсу: метання малого м'яча у ціль з відстані 7 м. Кожний учасник має 10 спроб.

Оцінка: кількість попадань дорівнює кількості набраних балів. Одне попадання - 1 бал.

Четвертий подвиг: «На полюванні»

Опис конкурсу: оббігаючи перешкоди (фішки) «змійкою», учасник добігає до «вогневого рубежу», метає спис (дротик) у ціль (повітряна кулька) і бігом повертається на стартову лінію.

Оцінка за 10-бальною системою, відповідно до зайнятого місця. За І місце - 10 балів і т.д. за уражену мішень додається ще по одному балу.

П'ятий подвиг: «Сила»

Ведучий: Геракл зростав у лісах Кіферона і виріс могутнім юнаком. Зростом він був на голову вище за інших, а сила його перевершувала силу смертного. Поміряйтесь і ви силою!

Опис конкурсу: учасники виконують згинання і розгинання рук в упорі лежачи за одну хвилину.

Оцінка: кількість виконаних згинань і розгинань рук учасником дорівнює кількості набраних балів.Шостий подвиг: «Гора витривалості»

Опис конкурсу: учасники виконують стрибки через скакалку на двох ногах за одну хвилину.

Оцінка: кількість виконаних стрибків учасником дорівнює кількості набраних балів.

Сьомий подвиг: «Бодибілдинг XXI століття»

Ведучий: Слово «бодибілдинг» означає - «будова тіла»., система вправ для розвитку м'язів із використанням спеціальних пристроїв. До них належать гантелі, штанга Г великий арсенал різноманітних тренажерів. Тренажери є не у всіх. Та їх можна замінити іншими предметами. Завдання наступного конкурсу: подумайте і продемонструйте, як можуть бути використані гімнастична лава, м'яч, пляшка з водою для удосконалення вашої статури.

Оцінка за 10-бальною системою. Оцінюється оригінальність і знання спрямованості вправ для розвитку тих або інших м'язів.

Восьмий подвиг: «Знешкодження гідри»

Опис конкурсу: учасник виконує лазіння по канату без допомоги ніг на швидкість.

Оцінка за 10-бальною системою, відповідно до зайнятого місця. За І місце - 10 балів і т.д.

Дев'ятий подвиг: «Подолай втому»

Опис конкурсу: учасник виконує піднімання на степплатформу протягом однієї хвилини на найбільшу кількість кроків.

Оцінка: кількість кроків дорівнює кількості набраних балів.

Десятий подвиг: «Пояс цариці амазонок Іпполіти»

Опис конкурсу: учасник отримує три мотузки, довжиною 1 м, один кінець яких скріплений. Він повинен заплести пояс (косу із мотузок). Оцінка:кількість секунд дорівнює кількості набраних балів.Одинадцятий подвиг: «Крок до перемоги»

Опис конкурсу: учасник у висі на перекладині (або гімнастичній стінці піднімає ноги догори до торкання носками грифа перекладини (або рейки стінки) протягом 30 сек.

Оцінка .кількість разів дорівнює кількості набраних балів.

Дванадцятий подвиг: «Ти - досконалість!»

Опис конкурсу: кожний учасник запрошує дівчину до танцю. Вони виконують вальс.

Оцінка за 10-бальною системою, відповідно до зайнятого місця. За І місце - 10 балів і т.д. оцінюється вміння танцювати та знання етикету.
Під час підведення підсумків до уваги глядачів пропонуються показові виступи.
Переможцем стає учасник, який набрав найбільшу кількість балів.
Ведучий: слово для підведення підсумків надається голові журі.
Голова журі: підводить підсумки змагань, запрошує переможців і призерів на п'єдестал.
Переможець удостоюється права носити ім'я «Геркулес - 2010».

Його увінчують вінком і вручають пам'ятний подарунок.


Тематика олімпійських уроків на основі

"Оди спорту" П’єра де Кубертена

Для проведення олімпійських уроків можна обрати "Оду спорту" П'єра де Кубертена. Назва кожного з її розділів може слугувати окремою темою. Зміст уроків може бути таким:Урок 1. "О спорт! Ти - насолода!". На уроці відбувається знайомство з історією античних і сучасних Олімпійских ігор; розглядається феномен Олімпійских ігор: "безсмертя" змагань, що подарували світу гармонію тіла, волі і розуму.

Урок 2. "О спорт! Ти - будівничий!". У рамках цього уроку відбувається знайомство з можливостями фізичної культури у набутті життєво необхідних рухових якостей, умінь і навичок.

Урок 3. "О спорт! Ти - справедливість!". Тема уроку - спорт і соціалізація особистості. У процесі уроку обговорюються питання фізичних і моральних якостей, що розвиваються у процесі занять спортом і сприяють вихованню особистості як активного члена суспільства.

Урок 4. "О спорт! Ти - виклик". На уроці розкривається тема фізичних і психічних можливостей людини, рекордів, феноменальних проявів можливостей людини в екстремальних ситуаціях.

Урок 5. "О спорт! Ти – благородство!". Тема уроку - рух "Фейр Плей", його принципи та ідеали, приклади благородства у спорті.

Урок 6. "О спорт! Ти - радість!". Урок присвячений знайомству з поезією еллінів, де оспівано стародавні Олімпійські ігри, з естетикою спорту, а також темами зв'язку спорту з мистецтвом античності і сучасності, розкриттю теми спорту в живописі, поезії, літературі, кіно.

Урок 7. "О спорт! Ти - плідність!". Зміст уроку - спорт, фізична культура і здоров'я. Розкриваються вплив фізичних вправ на основні органи і системи організму людини, можливості фізичної культури і спорту в реабілітації здоров'я та особистого вдосконалення, місце спорту у проведенні дозвілля.

Урок 8. "О спорт! Ти - прогрес!". На уроці відбувається знайомство з використанням досягнень технічного прогресу у спорті. Розкриваються проблеми сучасного олімпійського спорту (допінг, охорона довкілля, необ'єктивне суддівство, травматизм, безпека).

Урок 9. "О спорт! Ти - мир!". Висвітлюються можливості спорту у пропаганді ідей миру і дружби незалежно від національних, мовних, релігійних бар'єрів.

Урок 10. Урок присвячений вивченню олімпійської символіки, атрибутики, церемоній.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал