Розділ перший сім раз примір, один раз відріжСторінка1/8
Дата конвертації17.12.2016
Розмір1,83 Mb.
ТипЗадача
  1   2   3   4   5   6   7   8


Від автора

У праці, навчанні, грі, в усякій творчій діяльності людині потрібні винахідливість, уміння міркувати - все те, що ми називаємо одним сло­вом «к м і т л и в і с т ь». Кмітливість можна виховати і розвинути систематичними і поступовими вправами, зокрема розв'язуванням математичних задач як шкільного курсу, так і задач, які виникають з практики і зв'язані з спостереженнями речей і подій в навколишньому світі.

Математика дисциплінує розум, привчає до логічного мислення. Недарма говорять, що математика - це гімнастика розуму.

«Математична кмітливість» - збірка математичних мініатюр: різноманітних задач, математичних ігор, жартів і фокусів, що вимагають роботи розуму, розвивають кмітливість і потрібну логічність у міркуваннях.

Збірка призначена для читачів з найрізноманітнішою математичною підготовкою.

Систематизація задач по розділах, звичайно, дуже умовна; у кожному розділі є і легкі і важкі задачі.

У книжці п'ять розділів: «Сім раз примір, один раз відріж», «Доміно і кубик», «Властивості дев'ятки», «З алгеброю і без неї», «Математичні ігри та фокуси».

«Математична кмітливість» - книжка не для легкого читання «за один раз», а для регулярної розумової гімнастики невеликими порціями, супутник читача в його поступовому математичному розвитку.

Весь матеріал книжки підпорядковано виховній і освітній меті: спонукати читача до самостійного творчого мислення, до дальшого вдосконалення своїх математичних знань.


РОЗДІЛ ПЕРШИЙ

СІМ РАЗ ПРИМІР, ОДИН РАЗ ВІДРІЖ


  1. На рівні частини

Задача 1. Перерисуйте фігуру, зображену на рис. 1, на аркуш паперу і розріжте її на 4 рівні чотирикутники (фігури називаються рівними, якщо при накладанні вони суміщаються всіма своїми частинами).Задача 2. Як розрізати рівносторонній трикутник на 4 рівні частини, видно з рис. 2. Заберіть верхній трикутник; інші 3 трикутники утворять фігуру, яку в геометрії називають трапецією (рис. 3). Спробуйте і її розрізати на 4 рівні частини.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал