Робота з дитячою книжкою, казка



Скачати 42,03 Kb.
Дата конвертації03.12.2016
Розмір42,03 Kb.
ТипУрок
Інтегрований урок для дітей з особливими вадами


Тема: Робота з дитячою книжкою , казка « Рукавичка»

Малювання фарбами рукавички.


Мета: Навчальна – ознайомити учнів з казкою « Рукавичка « ,закріпити вміння

читати , здійснювати мовний аналіз слів , проводити звуко – буквений

аналіз слів .

Корекційно – розвиваюча – розвивати зв’язне мовлення , логічне

мислення ,творчі здібності , художнє зорове сприймання ,

дрібну моторику ,уважність .

Виховна – виховувати любов до природи та друзів наших

Обладнання : малюнки тварин ,маски для казки «Рукавичка « ,стилізоване зображення рукавички , відео казки «Рукавичка « .
Тип уроку : Урок закріплення знань , умінь,навичок .
Завдання уроку : учитись читати ,говорити , думати , творити.
Очікувані результати : Після цього уроку учні зможуть :

читати тексти ; складати слова із букв ; самостійно

проводити звуко – буквений аналіз слів;

інсценізувати казку « Рукавичка «

висловлювати власну думку ; малювати рукавичку .

Хід уроку

I Загально - корекційний етап .
1 . Організаційна підготовка .

2 . Нервово – психологічна підготовка .

Мобілізація уваги :

Сьогодні до нас завітали гості щирі .

Привітаємо , в добрий час

Гостей усмішкою і миром !


II Повідомлення завдань і теми уроку .
Сьогодні на уроці ми будемо читати казку ,говорити , думати , творити .

Урок буде незвичайний .

Ми вирушимо у подорож казковим лісом в гості до звіряток.

Ви згодні ?


III Повторення і закріплення вивченого матеріалу
1 Мозковий штурм

А як же ми знайдемо дорогу ?Давайте спитаємо у цих лісових жителів може

вони знають

(на дошці прикріплені малюнки тварин : миші , лося , лисиці , ворони і

склади ми, ло ,ли, во )

Та ось трапилась біда, вони загубили свій склад .Але якщо ми їм допоможемо,

тварини вкажуть нам дорогу .

Давайте прочитаємо склади і з’ясуємо, де чиє місце.

Діти читають склади і прикріпляють їх до малюнка.
2 Звуко – буквений аналіз слів

У дітей на парті фішки звуків .

Білочка знає де живуть наші лісові друзі,але треба їм допомогти скласти звукову модель слова «мова» .

Вчитель відкриває правильну звукову модель слова , діти перевіряють

правильність виконання завдання .
IV Фізкультхвилинка
Раз , два , три , з нами до лісу йди

Рад , два , три ,чотири , п’ять , будемо в лісі крокувати .

Там пташок ми пострічаємо , разом з ними політаємо

Разом з зайцем пострибаємо , і від вовка утікаємо .


V Робота з дитячою книжкою

1 Пропедевтична частина .

а) Вступна бесіда

А ось хто запросив нас в гості , і в якому будиночку вони живуть , ви дізнаєтесь коли відгадаєте загадку

В лісі звірям всім на втіху ,

Що згубив старенький дід ?

Влізли мишка туди і жабка ,

Заєць , лиска , вовк , ведмідь , ще й кабан – іклан

Будь ласка відгадайте, що за казка ?

Діти дивляться фрагмент казки «Рукавичка «


б ) побудова асоціативного куща .

На дошку прикріпляються рукавичка .

Діти , які звірі жили в рукавичці?

Діти називають тварин , а вчитель прикріплює їм малюнки .

Хто із звірів знайшов першим рукавичку ?

Хто останній прийшов до рукавички ?

Чому його не хотіли пускати ?

Якими були лісові звірі ?


в ) Інсценізація казки

Діти , хтось із вас був у театрі ? на виставі ?

Зараз ви спробуєте себе в ролі акторів .

Діти одягають маски і інсценізують фрагменти казки . Учитель

читає казку при потребі допомагає учням
г) Але діти ми не тільки будемо читати казку , але й малювати рукавичку.

Подивіться на стіл , у вас лежить листок аркуша , поставте на нього свою руку візьміть олівець , пальці руки з’єднайте між собою обведіть руку . Бачите у вас вийшла рукавичка .

Діти розфарбовують свої рукавичка фарбами різного кольору .

Діти покажіть один одному свою рукавичку


VI Підсумок уроку
1 Гра « Мікрофон»

Чи сподобалося вам бути акторами ?



Що найбільше сподобалося на уроці ?

А чого ми навчилися на цьому уроці
Каталог: uploads -> doc
doc -> Замінено текст розділу: IV. Соціокультурна змістова лінія
doc -> Тема. Числівник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Числівники кількісні і порядкові. Числівники прості, складні й складені. Мета
doc -> Тема.. Старий рік поспішає на поріг
doc -> Повідомлення по темі «Будова слова»
doc -> Урок у першому класі «здрастуй, школо!» Мета: Розкрити учням поняття слів «школа», «школяр», розширювати пізнавальну діяльність дітей, формувати інтерес до навколишнього світу
doc -> Складнопідрядне речення з підрядними означальними й
doc -> Апостроф. Урок-подорож "Морська регата"
doc -> Ключ. У кожному слові підкресліть другу від початку букву. З цих букв прочитаєте прислів’я ( «Герой вмирає, а ім’я його живе») Диктант 2
doc -> Урок з інтегрованого курсу


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал