Робота Носелівської зош І-ІІІ ступенів у 2010-2011 н р. Навчально-методична роботаСкачати 170,52 Kb.
Дата конвертації02.01.2017
Розмір170,52 Kb.
Робота Носелівської ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2010-2011 н.р.
1.Навчально-методична робота:
В 2010-2011 н. р. в школі діяли опорна школа з проблеми «Впровадження комп’ютеризації у навчально-виховний процес» (кер. Погорілко І.М), майстер-клас директорів шкіл з проблеми «Інноваційні технології в управлінській діяльності» (кер .Погорілко І.М.), методоб’єднання вчителів математично-природничого циклу (кер. СтепанецьТ.О.), вчителів суспільно-гуманітарного циклу (кер. Никоненко О.І.), динамічна група вчителів початкових класів (Степанець О.В.). Робота опорної школи була спрямована на впровадження в навчальний процес комп’ютерних технологій. На заняттях опорної школи розглядалися питання використання відеофільмів у навчальному процесі, використання ресурсів Інтернет - мережі для поглибленого вивчення предметів та інформованості учнів, комп’ютерного аналізу успішності учнів, створення презентацій з досвіду роботи вчителів та методоб’єднань, засідання МО школи «Використання відеозаписів у поліпшенні методичної майстерності вчителів», використання комп’ютерних технологій у формуванні в учнів здорового способу життя, аналіз виконання закону про всеобуч з допомогою комп’ютерних технологій. Вчителі школи згідно плану роботи школи проводять уроки з використанням прикладних комп’ютерних програм, відеофільмів, використовують матеріали системи Інтернет, пройшли навчання в школі Інтел та впроваджують в практику роботи досвід школи Інтел.

У школі проводиться майстер-клас директорів шкіл, в ході якого розкриваються можливості впровадження комп’ютерних технологій в процесі управлінської діяльності в школі (Погорілко І.М.). Проводився семінар-практикум «Використання комп’ютерних технологій у процесі аналізу використання вчителями інноваційних технологій», розглядалося питання «Комп’ютерний аналіз зміни складу референтної групи для учнів зі зміною їх віку», круглий стіл «Ефективність впровадження матеріалів з Інтернету в управлінській діяльності школи», «Ефективність використання комп’ютерних технологій у виховній роботі». Проводять уроки із використанням комп’ютерних технологій учителі Погорілко І.М., Харченко Н.О., Місюра Т.Ф., Масюк Т.В. Погорілко І.М., Місюра Т.Ф., Харченко Н.О., Масюк Т.В. використовують під час проведення уроків учнівські та вчительські презентації. Вчителі Харченко Н.О., Місюра Т.Ф., для вивчення нового матеріалу використовують відеофільми, електронні атласи. Також використовуються можливості комп’ютерів для проведення позакласних заходів з предметів (перегляд відеофільмів), при роботі з обдарованими дітьми (для поглиблення знань через систему Інтернет), при проведенні факультативних занять , засідання педради, методичних об’єднань, батьківських зборів і т.д. У школі створено комп’ютерну презентацію школи, предметних тижнів, місячника педагогічної майстерності, методичних об’єднань, досвіду роботи вчителів.

Проведено огляд-конкурс навчальних кабінетів, педагогічних скриньок учителів. За останній рік значно оновлено методичний матеріал навчальних кабінетів. Поповнились методичними папками кабінети світової літератури, історії, фізики, англійської мови( зав. кабінетами Никоненко О.І., Омельченко Л.О., Курінська І.В., Масюк Т.В. Біологічний кабінет значно поповнився різними видами квітів(на сьогодні їх більше 30 видів). Кабінети обладнані новими портретами вчених, письменників, поновлені стенди. Значно покращилось технічне оснащення навчальних кабінетів. У 2010-2011 н.р. навчальні кабінети обладнані персональними комп’ютерами, що значно розширює можливості використання комп’ютерних технологій під час проведення уроків. В 2009 році матеріально-технічна база школи оновилася сучасним комп’ютерним класом. Сучасна техніка позволяє значно розширити рамки технічного оснащення навчально-виховного процесу. За підсумками огляду-конкурсу кращим кабінетом визнано кабінет української мови, що й відмічено наказом по школі.

Регулярно в школі проводились предметні тижні. Найбільш цікавими були заходи, проведені в рамках тижнів:

історії: « Бабин яр» - вечір пам’яті жертв Бабиного Яру; «Маків цвіт» - сценка, присвячена героям Крут; козацькі розваги;

англійської мови: змагання «Знання – це сила», ток-шоу «Я люблю Україну», інсценізація казки «Троє поросят», виховний захід «Ми - різні, ми - рівні, ми - разом».

світової літератури: «Світова література в прямокутниках і квадратах», літературний журнал «Жінка. Поезія. Кохання», літературна гра «Веселі барви світової літератури», КВК «Літературний розумник».

математики: гра «Показуха», гра «Чарівник Смарагдового міста».

фізики: вікторина «Фізика навколо нас», загадки з фізики.

початкові класи: родинне свято «Ти моя ,бабусю дорогенька», «Подорож у країну Барвінкову», «Тато, мама і я- спортивна сім,я».

української мови і літератури: літературно-музична композиція «Слово, пісне, думо Кобзарева, ви - окраса й суть мого життя ;

«Мова моя, барвінкова» - літературно-музичне свято.

біології: виступ агітбригади на екологічну тему «Харчування і здоров’я», усний журнал «Ч. Дарвін - життєвий шлях», хімічна гра «Цей дивовижний карбон», презентація «Ліси - легені планети».

Систематично оформлялись методичні бюлетені та методичні вісники, в яких висвітлювались нові форми організації навчальної діяльності (дидактика сучасного уроку, нові методи особистісно-зорієнтованого навчання, інноваційні форми проведення уроків), кращий досвід з цих питань учителів школи. Картотека передового педагогічного досвіду поповнилась досвідом колег - учителів школи, району та області.

Складено екран вивчення перспективного досвіду вчителями школи. Раз на місяць ведеться випуск тематичного альбому «Кращий урок місяця».

Проводилась належна методична робота по підвищенню професійної майстерності та кваліфікації педагогів. Надавалась методична допомога у виконанні докурсових завдань, впровадження в практику роботи результатів курсової перепідготовки. Регулярно на засіданнях методоб’єднань колеги, які пройшли курсову перепідготовку, діляться досвідом ( Погорілко І.М., Никоненко О.І., Науменко Л.М.). Вивчалася система роботи вчителя, що атестується Никоненко О.І. Зібраний матеріал систематизовано і оформлено в папку «Система роботи» .

Надається методична допомога молодим та малодосвідченим учителям. Випускаються методичні бюлетені на допомогу вчителям, надається допомога при плануванні і веденні уроків. Організовується відвідування уроків досвідчених колег школи та районної школи вдосконалення педагогічної майстерності (Масюк Т.В., Курінська І.В.).

У 2010-2011 н. р. у школі проводився день молодого вчителя. Молодий учитель Курінська І.В. проводила відкритий урок для своїх колег, ділилася досвідом методичних надбань.

Організовано роботу психолого-педагогічного семінару, на засіданнях якого розглядалися питання планування педагогічної діяльності, про формування у школярів мотивації навчання, про проблему раціонального використання часу на уроці, фізіологічні і психологічні причини неуспішності.

Сплановано і організовано роботу з обдарованими дітьми. На основі проведеного анкетування створено банк даних обдарованих дітей. Кожен учитель має індивідуальний план. Згідно загальношкільного плану обдаровані діти залучалися до випуску загальношкільного журналу «Рідний дім», стали організаторами дня шкільного самоврядування. В школі запроваджено номінацію «Кращий учень школи по предмету». На урочистій лінійці Останнього дзвоника вручається дане посвідчення. Обдаровані учні приймали участь у І, ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад. Учениця 10 класу Пищенко Ю. зайняла І місце з української мови в районному етапі олімпіади (учитель Никоненко О.І.). Кращі мовознавці школи приймали участь у конкурсі знавців рідної мови ім. П. Яцика. Юні екологи брали участь у конкурсі «Плекаємо сад». Учні школи брали участь також у міжнародних конкурсах знавців математики, фізики, англійської мови «Кенгуру», «Левеня», «Пазл», конкурсі з інформатики «Комп’ютерна творчість», конкурсі із астрономії «Крок до зірок». Учениця 11 класу Залозна Т. зайняла І місце у районному етапі всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України» у номінації «Прикладні дослідження з гуманітарної та економічної тематики». Команда учнів школи зайняла ІІ місце у зональних змаганнях з настільного тенісу, І місце у районних змаганнях з настільного тенісу, І місце у районній спартакіаді допризовної молоді. На засіданні педагогічної ради розглядалися питання: розвивальне навчання як засіб активізації пізнавальної діяльності молодших школярів; ефективність уроку - результат організації активної діяльності учнів; моніторинг стану викладання та рівня навченості учнів зі світової літератури, про роботу педколективу над проблемою «Використання інноваційних технологій у навчально-виховному процесі», творчі звіти вчителів, які атестуються, підготовка та проведення державної підсумкової атестації, незалежного оцінювання, підсумки методичної роботи.


2.Навчально-дослідницька робота:

- закінчено аналіз зміни температури в літні місяці в с.Носелівка за 20 років

- проведено аналіз рівня радіаційного фону на території школи протягом 2010-2011 н.р.

- виконано теоретичні розрахунки (і звірені з практичними даними) випромінювання атома водню у всіх частинах спектру

- створено ряд анімаційних програм (на мові Паскаль), які ілюструють дію фізичних законів

- роль підщепи на формування сорту фруктового дерева


3.Зміцнення матеріально-технічної бази школи:

Спонсорські кошти:

1.Встановлені 2 метало-пластикових вікна у корпусі №4 = 2360 грн.

2.Побудована відкрита веранда в корпусі №2 = 2185 грн.

3.Побудований «козирок» у веранді корпусу №4 = 316 грн.

4.Встановлена саморобна підвісна стеля у молодших класах (8х6.5м) = 1846 грн.

5. Встановлена саморобна підвісна стеля в учительській (8х3.5м) = 867 грн.

6.Виготовлені (з дерева) орнаменти для «коробочок» веранд шкільних корпусів:

№1 – 15м = 75 грн., №2 – 10м = 50 грн., №4 – 5м = 25 грн.

7.Придбана і встановлена супутникова антена з ТВ-тюнером (в ПК-кабінеті) = 1160 грн.

8.Поремонтовано 15 м паркану =35 грн.

9.Виготовлено і встановлено на географічному майданчику:

сонячний годинник = 15 грн., орієнтир сторін світу = 20 грн, вказівник географічних координат = 32 грн.

10.Ремонт підлоги в спортивному залі = 75 грн.

11.Ремонт грубки в бібліотеці = 450 грн.

12.Проведений біжучий ремонт в класних кімнатах (фарбування підлоги, зміна шпалер на стінах, підфарбовування дверей, батарей і т.п.) = 1350 грн.

13.Закуплено посуд в їдальню (чашки і т.п.) = 210 грн.

14.Витрачено на навчально-дослідні ділянки і шкільний город (закупка насіння, травлення шкідників і т.д.) = 145 грн.

Всього: 11206 грн.
Бюджетні кошти:

Біжучий ремонт інших шкільних приміщень (бібліотека, майстерня, їдальня і т.п.) = 2500 грн.
Каталог: file
file -> Відділ освіти Криничанської райдержадміністрації
file -> Звичаї та обряди українців
file -> Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Відділ освіти Катеринопільської районної державної адміністрації Районний методичний кабінет Крохмаль Валентина Федорівна На допомогу молодому вчителю Схвалено радою методичного
file -> Календарно-тематичне планування з української мови для 5 класу
file -> Дячук І. А. На допомогу класному керівникові «Ціннісне ставлення дітей до сім’ї, родини, людей»
file -> Н.І. Дяченко, Т. В. Ружанська ігрова діяльність на бібліотечних уроках як засіб виховання інтересу до книги, становлення І розвитку читацької компетентності школярів
file -> Юлия Борисовна Гиппенрейтер Продолжаем общаться с ребенком. Так?
file -> Урок Тема Морфологічна будова слова. Засоби словотворення
file -> Робоча програма з української мови для 5 11 класів рівень: загальноосвітній Учитель Герасименко ОленаМиколаївна


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал