Рей Бредбері "451 за Фаренгейтом"Дата конвертації26.12.2016
Розмір8,58 Mb.
ТипПовідомлення
Стенятинська ЗШ І-ІІІ ступенів

МЕТОДИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ

28.02 -04.03.2011р.

Конспект уроку

із світової літератури

у 11 класі

Рей Бредбері 451 за Фаренгейтом


Вчитель

Пухевич Н.С.

Тема: Рей Бредбері “451 за Фаренгейтом”.

Значення книги в житті людини

Мета: підсумувати вивчене на уроках світової літератури 5-11 класів; показати бачення книги як морально-духовної цінності людства; виховувати активну громадську позицію учнів.

Обладнання: портрети письменників-фантастів, виставка улюблених книг, реферат-біографії відомих вчених, мандрівників та повідомлення про книги в історичній перспективі, сучасна музика.

Хід уроку

“Якщо тобі дадуть лінійований

папір-пиши впоперек ”

Хуан-Рамон Хіменес

I Оголошення теми, мети. Вступне слово вчителя.

Минулого місяця один учень кинув мені докір: “Ви заставляєте читати книжки”. І я подумала: “А що було б, якби вчителі не заставляли учнів брати до рук книжку?” А потім зрозуміла, що мені не доведеться шукати відповіді, її дав Р.Бредбері у своєму романі. Він створив світ, у якому люди не читають книжок. Спробуємо сьогодні відповісти на запитання, чи хотіли б ми жити у такому світі? (Запис теми, мети у зошит)

II Світ у книгах письменників-фантастів

Повідомлення учнів про жанр фантастики, авторів і їх твори:


 • “Посмішка” Р,Бредбері

Після Третьої світової війни ті, хто виживуть, будуть все нищити (радіація, приречені)

 • “Марсіанські хроніки” Р,Бредбері

Споганивши Землю, люди полетять на Марс і там теж будуть встановлювати свої закони

- “Я робот” А.Азімов

люди створять роботів, які зі слуг перетворяться на панів і керуватимуть людьми


 • Герберт Уеллс створив багато незвичних речей, 95% з яких вже здійснилися (клони, ГМО)

III Світ у романі “451 за Фаренгейтом”

- пояснити назву( , при якій горить папір )

- який саме папір мається на увазі (книги, газети) “ я пам’ятаю, як вмирали газети і ніхто не пробував їх воскресити. А уряд, побочивши, наскільки спокійніше буде, коли люди не читатимуть, довершив справу, покликавши пожежників”

- чим займалися пожежники? (палили книжки і тих, хто їх читав)

- навіщо?

(боялися розумних речей, які були в книжках і розумних людей, які виступали проти влади)

“Книжки існують для того, щоб нагадувати нам, які ми дурні і вперті віслюки”.

“Ми не можемо всюди встигнути, нам бракує часу, грошей і друзів. Людина на власні очі може побачити лише 1%, решту 99% вона пізнає завдяки книжкам”. • як жили люди в цьому світі?

(дивилися телевізор, швидко ганяли на машинах, слухали гучну музику)

“просто машина, напхана підлітками років дванадцяти-шістнандцяти. Галаслива ватага дітей вирушила на прогулянку. Так, просто зграя підлітків, надумали покататися вночі, зі свистом промчати миль500-600 з такою швидкістю, що обличчя замерзне від вітру. Хтозна, чи повернуться вони додому на світанні, чи будуть живі – в цьому й полягала принада таких пригод”. • чого навчали дітей у школах?

(заганяли в кінозали, демонстрували фільми, вчили розв’язувати задачі, уроки спорту, танці під гучну музику; все бездушне, щоб не було можливості побути на самоті, сформувати і задати запитання).

IV Сучасний нам світ

Вчитель:“Коли ви описували світ, який створив в своїй уяві Рей Бредбері, я зловила себе на думці, що це мені щось нагадує”

(учні мають відповісти, що багато схожого на наш світ) • чи читають зараз книги? що саме?

 • що демонструють по телебаченню?

 • розваги підлітків, пов’язані з ризиком для життя

 • факти з газет про насилля

V Книги в історичній перспективі

Вчитель: нам залишилося зовсім небагато до світу, зображеного в романі. Зрештою письменник описав майбутнє, а воно вже настало. Хіба що не спалювали книжки і людей, які їх читають. Хоча.. це вже було.

Повідомлення учнів про історичні події


 • у Франції спалили роман “Гаргантюа і Пантагрюель” Франсуа Рабе, хотіли спалювати і автора, але він втік за кордон(критикував систему освіти в Середньовіччі )

 • в Італії спалили Джордано Бруно, хотіли спалити і Галілео Голілея, за їх погляди(сказали, що Земля обертається навколо Сонця)

 • в Німеччині(Мюнхен) у 30ті рр. за наказом Гітлера на міській площі спалили книги всіх бібліотек(почали з пива у барах, скінчили концтаборами)

 • у Радянському Союзі була заборонена книжка Платона “Республіка”, читачів судили(ще до н.е Платон описав тоталітарні режими)

Вчитель: як бачимо, Рей Бредбері нічого не вигадав у своєму романі, він тільки провів міст від минулого до майбутнього, через сучасність. І тільки від нас буде залежати, чи справдиться його пророцтво. Я маю на увазі, від тих людей, які читають книги. Пригадуєте “Книжки існують для того, щоб нагадувати нам, які ми дурні і вперті віслюки”. Дозволю собі ще одну цитату з роману :“ Може, колись знову настане доба пітьми і доведеться все починати спочатку.Та людина має хорошу рису вдачі вона не зневірюється і не втрачає мужності, бо знає, що це важливо і вартує зусиль”.

Після вогнищ святої інквізиції в епоху Середньовіччя, після концтаборів Гітлера і Сталіна в XX ст. люди відновили світ, знайшлися такі герої.

VI Характеристика образів роману

Всіх героїв роману можна розділити на дві групи: тих, які читають книжку і тих, які не читають. Давайте охарактеризуємо їх з цієї позиції: • Мілдред не читає, постійно дивиться телевізор, забула навіть, де і коли вперше зустрілася зі своїм чоловіком, не має про що з ним говорити, не хоче мати дітей, вимагає грошей;

 • Місіс Фелпс не читає, поміняла трьох чоловіків, байдужа до кожного,“у мене немає дітей, та й хто, будучи при своєму розумі, захоче їх мати”?;

 • Місіс Бауеллс не читає, “це не так страшно: дев’ять днів з десяти діти в школі, а коли вони приходять додому, я заганяю їх в вітальню і вмикаю телевізор, це як закинути брудний одяг у пральну машину”

 • Фабер читає, “мені аж болить від того, що відбувається”, допомагає Гаєві Монтегу врятуватися «радіопередавач, читає Біблію»;

 • Кларіс Маклелен читає, як і вся її сім’я. з нею цікаво поговорити навіть про найменші дрібниці “як вам не соромно, ви ні в кого не закохані”(про кульбабу, про дощ), вміє дружити

 • брандмейстер Бітті читає, вважає себе невинним, бо люди самі перестали читати, продовжує цитату про Рідлі(“з божою поміччю, Рідлі, ми сьогодні запалимо таку свічку, якої їм не загасити довіку”, “світ спокійно обходиться без книг”, цинізм переходить у відчай, прагне смерті).

 • Гай Монтег спочатку з одними, потім з іншими “я не хочу робити тільки те, що мені скажуть, я не хочу переходити на чиїсь бік”

VII Інсценізація уривку з роману

Розмова Гая і Мілдред про спалену жінку

- чому герой десять років працював пожежником а тепер хоче змінити своє життя, (Біблія, спалена жінка)

VIII Метод “Прес”

Учні мають висловити свою думку про те, чи допоможуть книги пояснити, що відбудеться з нами


 • так, тому що…

 • ні, тому що…

IX Робота над епіграфом

Вчитель: “Мені не довелося підбирати епіграф до уроку, тому що це зробив Рей Бредбері, взявши епіграф до роману” • як ви розумієте ці слова?(жити своїми думками, не слухаючи інших)

 • чи підходять ці слова до Гая Монтега?(так, він не хоче ставати на жоден бік, прагне самостійності і за це його хвалить Фабер:“Ви вже порозумнішали, Монтег?”)

 • до кого ще підходить епіграф (всі розумніші люди, які будь-чого добилися у житті: вчені, мандрівники, письменники).

 1. Рей Бредбері “випускник бібліотеки”, не мав грошей на навчання, знаменитий письменник

 2. Марія Кюрі в Польщі не могла вступити в університет, виїхала у Францію, двічі лауреат Нобелівської премії, як фізик і як хімік…

X Підсумок, домашнє завдання

Вчитель: “Як бачимо, багато людей у житті добилися значних успіхів. Їм у цьому допомагали їх власний розум, бесіди з іншими розумними людьми, а також книги. Погодьтеся, якби ці люди тільки дивилися телевізор, розважалися в барах, вони б нічого не добилися у житті. Вдома підготуйтеся до письмової роботи на тему “Книги у житті людини”- героїв роману, всіх людей в цілому і вашому житті зокрема”XI Книги у моєму житті. “Мікрофон”

Вчитель сподівається, що учні приберуть зі столів телефони, карти, пиво і покладуть книжку, яка справила на них вплив. Це може бути дитяча, наукова, художня. Далі кожен пояснить, чому приніс саме цю книжку?
Каталог: frames -> metodrob -> doc
doc -> Змінювання прикметників за родами. Родові закінчення прикметників
doc -> Відділосвіт и
doc -> Види теплопередачі
doc -> Характеристика вчителя математики Стенятинської зш І-ІІІ ступенів Крецул Оксани Євгенівни
doc -> План роботи Стенятинської зш І-ІІІ ступенів з реалізації
doc -> Я працюю вчителем у школі з 1989 р., після закінченого філологічного факультету Львівського Національного університету. Мені присвоєно вищу кваліфікаційну категорію за наслідками двох попередніх атестацій


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал