Програмування. Середовище Turbo Pascal 0Сторінка1/8
Дата конвертації04.12.2016
Розмір1,69 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8

Програмування. Середовище Turbo Pascal 7.0.

Процик А.П. – Колківська ЗОШ-ліцей______________________________________________________________________________________________________Методична розробка  • Лінійні програми

  • Підпрограми

  • Розгалуження

  • Цикли

  • Масиви
Підготував: вчитель інформатики
Колківської ЗОШ-ліцею

Процик Анатолій Петрович

Колки


2006

Послідовність викладу матеріалу побудована так, щоб читач з першого ж уроку приступив до самостійної роботи на комп'ютері. На кожному уроці подаються приклади завдань та програм для безпосередньої роботи на комп’ютері.

Поняття алгоритму, способи їх опису, блок-схеми алгоритмів, поняття програмного об’єкта, математична модель та ряд інших суто теоретичних питань розглядаються нерозривно з програмуванням, нерозривно від практичної роботи на комп’ютері.

На першому та другому уроках виробляються основні навики роботи в середовищі програмування Turbo Pascal 7.0., а вже на третьому складається хоч і найпростіша, але працююча програма. Перераховані вище „сухі” теоретичні питання розглядаються тоді, коли в них виникає потреба для складання програм та розв’язання конкретних задач. Так, для прикладу, поняття змінної розглядається лише після написання програми виведення на екран домашньої адреси, коли виникає потреба в складанні „обчислювальних програм”. Математична модель та блок-схеми алгоритмів розглядаються взагалі наприкінці вивчення розділу „Лінійні програми”, коли розв’язуються перші „складні” задачі, що потребують побудови математичної моделі.

На відміну від традиційного підручника розглядається поняття літерала, як найпростішого програмного об’єкта. Константа та змінна також розглядаються як об’єкти, що будуються на основі літерала. Спираючись на процес інкапсуляції, підпрограма розглядається як закрита самостійна та незалежна капсула, для якої властивий мембранний ефект. Надіюсь, що такий підхід дозволить учням вдальнійшому з меншою затратою зусиль перейти до об’єктивно-орієнтованого програмування.

Основна ціль даної методички може бути сформульована так: навчання створенню закінчених, працюючих програм на мові Pascal з використанням середовища програмування Turbo Pascal 7.0. з мінімальною затратою часу, зацікавлення дітей програмуванням та формування правил хорошого тону при складанні програм.

Навчитися програмувати можна тільки програмуючи, вирішуючи конкретні задачі. Тому, щоб отримати максимальну користь від даного матеріалу, читач повинен працювати з цим матеріалом активно, не займатися просто читанням прикладів, а вводити їх у комп'ютер, експериментувати з ними – вносити зміни до програм.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал