Програма ewb має наступність знизу нагору, тобто всі схеми, створені у версіях 0 І 1, можуть бути промодельовані у версії Крім того ewb дозволяє також моделювати пристрої, для яких завдання на моделювання підготовлено в текстовому форматіСторінка1/6
Дата конвертації09.12.2016
Розмір1,47 Mb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6
Electronics Workbench (EWB) — розробка фірми Interactive Image Technologies (www.interactiv.com). Особливістю програми EWB є наявність контрольно-вимірювальних приладів; по зовнішньому вигляді, органах керування і характеристиках максимально наближених до їхніх промислових аналогів, що сприяє придбанню практичних навичок роботи з найбільш розповсюдженими приладами: мультиметром, осцилографом, вимірювальним генератором і ін. Програма легко освоюється і досить зручна в роботі. Після складання схеми і її спрощення шляхом оформлення підсхем моделювання починається щигликом звичайного вимикача.

Частина I. Система моделювання Electronics Workbench

Історія створення програми Electronics Workbench (EWB) починається з 1989 р. Ранні версії програми складалися з двох незалежних частин. За допомогою однієї половини програми можна було моделювати аналогові пристрої за допомогою іншої — цифрові. Такий роздвоєний стан створював визначені незручності, особливо при моделюванні змішаних аналого-цифрових пристроїв. У 1996 р. у версії 4.1 ці частини були об'єднані, а через півроку була випущена п'ята версія програми з розширеними можливостями при розмірному аналізі в обсязі програми Micro-Cap V і переробленою бібліотекою компонентів. Додаткові засоби аналізу ланцюгів у EWB 5.0 виконані в типовому для всієї програми ключі — мінімум зусиль з боку користувача. Подальшим розвитком EWB є програма EWB Layout, призначена для розробки друкованих плат , а також EWB версії 6.02.

Програма EWB має наступність знизу нагору, тобто всі схеми, створені у версіях 3.0 і 4.1, можуть бути промодельовані у версії 5.0. Крім того EWB дозволяє також моделювати пристрої, для яких завдання на моделювання підготовлено в текстовому форматі SPICE, чим забезпечується сумісність із програмами Micro-Cap і PSpice .

Програма EWB 4.1 розрахована для роботи в середовищі Windows З.хх або 95/98 і займає близько 5 Мбайт дискової пам'яті, EWB 5.0 — у середовищі Windows 95/98 і NT 3.51, необхідний обсяг дискової пам'яті — близько 16 Мбайт. Для розміщення тимчасових файлів потрібно додатково 10...20 Мбайт вільного простору.

1. Структура вікна і система меню.

Робочі вікна програм версій 4.1 і 5.0 показані на мал. 1.1 і 1.2 відповідно.Вікно програми EWB 4.1 (мал. 1.1) містить поле меню, лінійку контрольно-вимірювальних приладів і лінійку бібліотек компонентів, одна з яких у розгорнутому виді показана в лівій частині вікна. У робочому полі програми розташовується моделююча схема з підключеними до неї іконками контрольно-вимірювальних приладів і короткий опис схеми (description), нажаль, тільки англійською мовою. При необхідності кожний із приладів може бути розгорнутий для установки режимів його роботи і спостереження результатів. Лінійки прокручування використовуються тільки для переміщення схеми.

Вікно програми EWB 5.0 (мал. 1.2) відрізняється додатковим меню Analysis, наявністю лінійки інструментів і більш компактним представленням бібліотек у розгорнутому виді. Крім того, лінійка контрольно-вимірювальних приладів розташована в одному полі з бібліотеками компонентів. Варто згадати також про наявність підсвічуваних підказок призначення всіх кнопок.

Подальший виклад матеріалу будемо вести паралельно по програмах версій 4.1 і 5.0, причому спочатку буде розглядатися версія 4.1, як більш простому і доступна, а потім у плані відмітних ознак і додаткових можливостей — версія 5.0.Розглянемо команди меню програми EWB 4.1 у порядку їхнього проходження на мал. 1.1.

1.1. Меню File

Меню File призначено для завантаження і запису файлів, одержання твердої копії обраних для друкування складових частин схеми, а також для імпорту/експорту файлів у форматах інших систем моделювання і програм розробки друкованих плат.


Мал.1.1. Вікно програми EWB 4.1.
Мал 1.2.Вікно програми EWB 5.0 1. Перші чотири команди цього меню: New (Ctrl+N), Open... (Ctrl+O), Save
  (Ctrl+S), Save As... — типові для Windows команди роботи з файлами і по­
  цьому пояснень не вимагають. Для цих команд у п'ятої версії існують кнопки
  (іконки) зі стандартним зображенням. Схемні файли програми EWB мають наступні розширення:.саЗ H.cd3 — аналогові і цифрові схеми для
  EWB 3.0,.са4 — аналого-цифрові схеми для EWB 4.1 H.ewb — аналогові-цифрові схеми для EWB 5.O.

 2. Revent to Saved... — стирання всіх змін, внесених у поточному сеансі редагування, і відновлення схеми в первісному виді.

3. Print... (CTRL+P) — вибір даних для висновку на принтер:
Schematic — схеми (опція включена за замовчуванням);
Description — опису до схеми;

Part list — переліку виведених на принтер документів; Label list — списку позначень елементів схеми; Model list — списку наявних у схемі компонентів;

Subcircuits — підсхем (частин схеми, що є закінченими функціональними вузлами й позначаємих прямокутниками з назвою усередині);

Analysis options — переліку режимів моделювання; Instruments — списку приладів (див. гл. 3).

У цьому ж підменю можна вибрати опції друкування (кнопка Setup) і відправити матеріал на принтер (кнопка Print). У програмі EWB 5.0 передбачена також можливість зміни масштабу виведених на принтер даних у межах від 20 до 500%.


 1. Print Setup... — настроювання принтера.

 2. Exit (ALT + F4) — вихід із програми.

 3. Install... — установка додаткових програм із гнучких дисків.

7.Import from SPICE — імпорт текстових файлів опису схеми і завдання на


моделювання у форматі SPICE (з розширенням.cir) і автоматична побудова схеми по її текстовому описі.

8.Export to SPICE — складання текстового опису схеми і завдання на моделі­
у форматі SPICE.


 1. Export to PCB — складання списків з'єднань схеми у форматі OrCAD і інших програм розробки друкованих плат.

Однойменне меню програми EWB п'ятої версії відрізняється від розглянутого тим, що в підменю Import/Export передбачені можливості обміну даними з програмою розробки друкованих плат EWB Layout.

1.2. Меню Edit

Меню Edit дозволяє виконувати команди редагування схем і копіювання екрана.

 1. Cut (CTRL+X) — стирання (вирізання) виділеної частини схеми зі збереженням її
  в буфері обміну (Clipboard). Виділення одного компонента виробляється кліком миші на зображенні (значку) компонента. Для виділення частини схеми або
  декількох компонентів необхідно поставити курсор миші в лівий кут уявного
  прямокутника, що охоплює виділювану частину, натиснути ліву
  кнопку миші і, не відпускаючи її, простягнути курсор по діагоналі цього прямокутника (косинця), контури якого з'являються вже на початку руху миші, і потім відпустити кнопку. Виділені компоненти офарбовуються в червоний колір.

 2. Copy (CTRL+C) — копіювання виділеної частини схеми в буфер обміну.

 3. Paste (CTRL+V) — вставка вмісту буфера обміну на робоче поле програми. Оскільки в EWB немає можливості поміщати імпортоване зображення
  схеми або її фрагмента в точно зазначене місце, то безпосередньо після
  вставки, коли зображення ще є відзначеним (виділене червоним)
  і може виявитися накладеним на створювану схему, його можна перемістити
  в потрібне місце клавішами курсору або схопивши мишею за один з відмічених компонентів. У такий же спосіб переміщаються і попередньо виділені фрагменти вже наявної на робочому полі схеми.

 4. Delete (Del) — стирання виділеної частини схеми.

 5. Select All (CTRL+A) — виділення всієї схеми.

 6. Copybits (CTRL+I) — команда перетворює курсор миші в хрестик, яким за
  правилом прямокутника можна виділити потрібну частину екрана, після відпускання
  лівої кнопки миші виділена частина копіюється в буфер обміну, після чого його вміст може бути імпортований в будь-який додаток Windows. Копіювання всього екрана виробляється натисканням клавіші Print Screen; копіювання активної в даний момент частини екрана, наприклад, діалогового вікна — комбінацією Alt+Print Screen. Перераховані команди дуже зручні при підготовці звітів по моделюванні, наприклад, при оформленні лабораторних робіт.

 7. Show Clipboard — показати вміст буфера обміну.

Однойменне меню EWB 5.0 аналогічно розглянутому, за винятком назви команди копіювання екрана в п. 6. Вона називається Copy As Bitmap і, нажаль, не має клавіатурного дублювання (комбінації CTRL+I для EWB 4.1), що в деяких випадках утрудняє можливість копіювання елементів схеми.Мал.1.3. Вікно вводу позиційного значення резистора.

Мал 1.4. Вікно вводу номінального значення компонента.Мал 1.5. Меню вибору моделі операційного підсилювача з можливістю редагування його параметрів.6. Model... (CTRL+M) — вибір моделі компонента (напівпровідникового приладу, операційного підсилювача, трансформатора й ін.); команда виконується також подвійним щигликом по компоненті. У меню команди (мал. 1.5) вибираються:

Library — перелік бібліотек, у яких знаходяться компоненти обраного типу;Model -перелік моделей компонентів обраної бібліотеки;


Каталог: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Володимир Мельниченко Тарас Шевченко: «Мій великий друг Щепкін» Москва олма медіа Групп
2015 -> Тарас Шевченко: «Моє перебування в Москві» Москва
2015 -> 1–31 травня Художні виставки
2015 -> Світлій пам’яті моєї дружини Люби Богдан
2015 -> Володимир Мельниченко Москва Михайла Грушевського
2015 -> «Музики вистачить на все життя, але цілого життя не вистачить для музики»
2015 -> Володимир Мельниченко Українські наголоси московських храмів (100 історій І термінів) Москва олма медиа Групп
2015 -> Звіт про роботу Національного культурного центру України у м. Москві за 2015 рік зміст вступ Співпраця Національного культурного центру України у
2015 -> Звіт про роботу Національного культурного центру України в Москві за 2014 рік зміст вступ
2015 -> Методичні рекомендації щодо використання музичних ігор в процесі музичного виховання


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал