Програма до дня святого Валентина. Мета заходуДата конвертації02.01.2017
Розмір0,51 Mb.
ТипПрограма
Розважальна програма до дня святого Валентина.

Мета заходу: допомогти учасникам конкурсу, вік яких може бути від 14 до 17 років, розкритися своїми творчими талантами, позбутися скутості в рухах та міміці, виявити свої здібності в інтелектуальній підготовленості та танцювальній майстерності, зробити свято доброти, краси, тепла та кохання.

Вимоги до конкурсу:

 • доступність та виразність виконання;

 • артистизм;

 • гармонія та краса композиції;

 • мова міміки та жестів, що підкреслює найпрекрасніше почуття людини.

Необхідні атрибути для проведення конкурсу:

- столи та стільці для журі, ведучих та учасників конкурсу;

-ручки та папір для учасників та журі»

- коробки з кульками для жеребкування;

-конверти із завданнями, ситуаціями для знайомства;

- музичні інструменти для розважальних пауз, записані фонограми міну совки естрадно –відомих пісень, мелодії для танців та інструментальні мелодії для конкурсу;

- секундомір;

- призи для переможців (кольорові стрічки з написами, які відповідають категоріям вибраних пар.Місцем проведення даного конкурсу може бути зал, літній естрадний майданчик, простора кімната.

В переддень свята дня Святого Валентина школа прикрашена добіркою цитат про любов та кохання. (Додаток 1). На видному місці розміщена стінна преса під рубрикою «А чи знаєш ти?» (Додаток ІІ.), коридор школи прикрашений кольоровими кульками у вигляді сердечок. У цей день працює «Пошта», де кожен учень має можливість привітати своїх друзів «валентинками».

Перед початком заходу в запису звучить пісня про кохання. Сцена та глядацький зал святково прибрані. Поступово згасає світло в залі, звучать позивні свята (фрагмент мелодії пісні «Вечная любовь»)

Ведучий І.Кохання – то найкраще почуття!

Воно немає меж, воно безкрає!

З любові починається життя,

Вона усе найкраще починає!

Це від любові сонячно стає,

Душа аж до зірок увись несеться.

Якщо кохання в серці в тебе є

То все чарівним і легким здається.

Це від любові так цвітуть луги,

Уся земля з полегкістю зітхає,

Закутались в тумани береги…

Любов магічну чудо – силу має!

Вед. ІІ Вітаю всіх, хто завітав на це свято, у нашій Світлиці Любові?

Сьогодні на закоханих чекає незвичайний вечір – конкурсно – розважальне шоу «Пан і Пані – досконалість».

Ведучий ІІ. Саме так. Поспівчуваємо тим незакоханим, які залишилися вдома біля телевізорів.

Ведучий І. А ми з вами маємо чудову нагоду помандрувати країною Любові, поблукати вулицями Великого Щастя. Бо навіть невзаємна й нещаслива любов осяває душу, залишається солодким болем – спогадом.

Поети називають цей стан душі «болісними солодощами».

Дружба й любов – одвічні теми поезії, музики, сенс повноцінного людського життя.Ведучий ІІ. І от знову лютий. Але про який холод йдеться, коли обличчя усміхнене, комірці прикрашають сердечка – символи, а поштовій скриньці ви знаходите довгоочікуване й таке коротке зізнання в коханні. Нехай сьогодні за вікном і сніг, і холод, але кохання немає віку і розцвітає будь – якої пори року.

Ведучий ІІ. Я сподіваюсь, що наше свято допоможе наблизити весну, що ваші серця розтануть і ви по – іншому поглянете на світ. А особливо на наших дівчат.

Отже, наш вечір присвячений коханню. Саме йому – коханню!

Неспокійному і спокійному!

Підступному і відданому!

Нерозділеному і взаємному!

Гіркому й солодкому!

(разом) Вічному коханню!.

Тож перший танець – для всіх закоханих і тих, хто мріє про це почуття (танець для всіх)

Ведучий І. З тобою поряд завжди мені приємно,

З тобою яскравіше сонце світить,

Коли в твоїй руці моя рука –

Ми разом найщасливіші на світі.

І сьогодні ми зібралися для того, щоб відсвяткувати День Святого Валентина, День коханих і щасливих.

Ведучий ІІ. Саме в ці передсвяткові дні ви можете, не вагаючись, сміливо освідчуватися в коханні. Нерішучі можуть скористатися допомогою «валентинки» чи іграшки у вигляді сердечка.

А за повір’ям в ніч на 14 лютого святий Валентин сходить на землю і дослухається до «розбитих сердець».

І нам хочеться, щоб саме сьогодні прозвучало не одне зізнання в коханні, може, навіть, і привселюдно. Нехай ваша душа завжди буде зігрітою чиєюсь любов’ю, теплом і ласкою.

Зігрійте і ви когось любов’ю, турботою, оскільки кохання – це не просто почуття – це сенс життя.

Ведучий ІІ. Користуючись нагодою, ми щиро хочемо привітати не тільки чарівних молодих людей, які святкують день кохання, а й всіх тих, хто святкує свій день народження у лютому місяці. Зичимо щастя, добра і, звичайно ж, кохання. Всім вам ми даруємо на згадку про сьогоднішнє свято ці прекрасні «валентинки».

Ведучий І. День Святого Валентина – це день, коли навіть і мені шалено хочеться потрапити до лікарні з діагнозом «підстрелена Купідоном», об’їстися цукерками і «розорити» свого коханого на букет квітів.

Або хоча б потанцювати у цьому запальному ритмі. Приєднуйтеся!

(танець).

Ведучий ІІ. За легендою День закоханих бере свій початок з далекої давнини, відтоді, коли люди тільки починали будувати Рим. Точної дати не збереглося, проте відомо, що почалося все зі святкування Дня святої римської богині шлюбу, материнства і жінок – Юнони та римського бога Пана. Головною забавою свята була гра «Вибери милу». Дівчата писали на маленьких папірцях свої імена і вкидали їх у посудину. Цю посудину довгенько і ретельно струшували й пускали по колу юнаків, які витягали папірець з імям. До наступного такого свята ця дівчина ставала йому милою, а інколи й нареченою або дружиною. Саме так і виник День закоханих.

Ведучий І. Повертаючись до цього свята, хочу нагадати вам, що у той час Рим був ще зовсім молодим, навколо нього росли вікові дрімучі ліси. І люди помітили, що саме в День закоханих із лісів доноситься гомін і спів пташиний. Справа в тому, що саме в цей час птахи обирають собі пару й навколо чути голосне щебетання. Тому в народі інколи це свято ще називали «Пташине весілля».

Ведучий ІІ. Свято закоханих довго не мало свого покровителя. У Римі, вже в третьому столітті нашої ери, правив суворий імператор Клавдій. Він видав наказ, який забороняв воїнам одружуватися, щоб ті не залишали військової служби. Але ж серцю не накажиш – воїни закохувались. І їм на допомогу прийшов молодий священик Валентин. Він став таємно вінчати молодих людей. А Клавдій, дізнавшись про це, наказав кинути його до в’язниці.

Крім того, що Валентин був глибоко віруючою людиною, він ще славився і як гарний лікар. Швидко линула про нього слава. Незадовго до ув’язнення до нього тюремний наглядач привів свою незрячу доньку. Він благав допомогти їй. Валентин з першого погляду закохався в дівчину, розпочав лікування, але нічого не допомагало. І от, коли тюремник дізнався, що Валентин потрапив за грати і його мають скоро стратити, то бідолашний батько хотів покінчити із собою, отруїтися, адже дочка мала залишитися довіку незрячою.

Священик мужньо сприйняв звістку про неминучу смерть і попросив тюремника дати йому папір. Валентин написав останнього зворушливого і ніжного листа своїй коханій дівчині й саме 14 лютого передав його. У той же день, 14 лютого 270 року, його й стратили.Сумний батько повертався додому, а на порозі його чекала донька. Тюремник мовчки віддав листа дівчині. Вона розгорнула його і всередині знайшла квітку жовтого шафрану (крокус). Записка закінчувалася фразою «Від твого Валентина». Дівчина взяла квітку на долоню і … раптом побачила його прекрасні прощальні кольори. Вона стала зрячою! Сталося диво із присмаком великої втрати…

Любов підносить серце над землею

І робить дивовижні чудеса.

Стає людина зовсім інша з нею,

Тоді в її душі живе краса.

Тоді в душі троянда розцвітає,

Співає у душі тоді весна!

Любов людська велику силу має,

Зцілити може й оживить вона.

Ведучий І. Пройшли віки… Рим став християнським і Валентина за його добрі діла причислили до лику святих. Тепер це свято має свого заступника і покровителя – Валентина. І святкують його не тільки в Італії, а й по всій землі: в Америці, Франції, Німеччині… Не так давно це свято прийшло і до нас, в Україну. В цей день люди дарують один одному гарні листівки з найкращими побажаннями, сердечка, амурчиків, квіти або щось особливе. Давайте й ми привітаємо тих, кого любимо.

Любов людська велику силу має.

Вона вогнем запалює серця.

Людей на дужих крилах підіймає

І робить диво дивне без кінця.

Вона весь світ кладе тобі під ноги,

Щоб ти творив, вершив, літав, співав!

І щоб усі, колись важкі дороги,

Ти з легкістю і радістю долав.

Ведучий ІІ. Свято триває, а головне завдання сьогоднішнього вечора – обрати найромантичніше пару, яка й одержить головний приз. За високе звання «Романтична пара» можуть змагатися всі бажаючі своєю активністю, неповторністю, закоханістю, уважним ставленням до своєї половинки.

Навряд чи будь – хто з вас скаже: «Я не хочу кохання». Кохання хочуть всі і це так природно, як росте трава весною.

Ведучий ІІ. Кохання… Про нього мріють, його чекають. І ось воно прийшло до вас. Таке ніжне, таке загадкове…

Вона прийшла непрохана й неждана,

І я її зустріти не зумів.

Вона до мене випливла з туману

Моїх юнацьких несміливих снів.

Вона прийшла, заквітчана і мила

І руки лагідно до мене простягла,

І так чарівно кликала й манила,

Такою ніжною і доброю була.

І я не чув, як жайвір в небі тане,

Кого остерігає з висоти…

Прийшла любов непрохана й неждана –

Ну як мені за неї не піти?

(Інсценізація уривку із «Лісової пісні» Л.Українки. Додаток 3).

Ведучий І. Всі ми народжені для кохання. Чи не так? Але…Є в коханні і будні, і свята, є в ньому і радість, і жаль. Бо неможна життя заховати за рожевих ілюзій вуаль.

Зірка кохання не згасає,

Вона є символом в житті.

Про всіх закоханих подбає,

Щоб жили вічно у житті.

Кохання зірка так палає,

Її не можна загасити,

Вона про все на світі знає.

Тому завжди приходить сповістити.

Зірка кохання не на небі,

Вона у серці вашім є.

Її цуратися не треба,

А брати все, що нам дає.

Ведучий ІІ. Любов’ю «хворіли» в усі епохи. Тому про неї так багато написано. Але повторень немає, бо неповторні самі люди і кожна любов велична. (Знову звучить музика).

Перед тим, як представити пари учасників, хочу представити вам журі:

1______________________________________________

2______________________________________________

3______________________________________________

Ведучий ІІ. Для закоханих по – справжньому людей що не день – то свято. Перед світлим почуттям відходять на другий план усі прикрощі та негаразди. Від усієї душі хочу побажати всім нашим учасникам тільки гарного настрою, позитивних емоцій та високих оцінок суддів!

Ведучий І. А тепер, саме настав час познайомити вас з учасниками нашого конкурсу.

Запрошую на сцену для знайомства першу пару, яка розпочне конкурс – візитку «Декілька слів один до одного». Із даного конкурсу ви зможете дещо дізнатись про наших конкурсантів.

(Почерговий виступ всіх пар, 3 бали)

Ведучий ІІ. Зараз ви отримаєте творче завдання і за 10 хвилин підготовки продемонструєте його на сцені . Конкурс «Відкритий лист». На столиках перед конкурсантами лежать «валентинки». Вони найрізноманітнішої форми, виберіть ту, яка вам наймиліша і заповніть її. А потім подаруйте тим, для кого ви її адресуєте.

Ведучий І. Настала черга і глядачам взяти участь у конкурсній програмі.

Кожен з вас має вхідний квиток у вигляді сердечка, а на ньому – код або, інакше кажучи, ваш пароль. Мої помічники зараз спробують об’єднати у три пари шістьох глядачів, виймаючи по черзі номерки із синьої та червоної скриньок.

(Три утворених пари запрошуються на сцену для участі у конкурс «Романтичний танець». Глядачі оплесками обирають кращих танцівників. Призи учасникам).

Ведучий ІІ. Зараз запрошую наших учасників до наступного етапу змагань. Оголошується конкурс «Ситуації» (Максимальний бал -5)


 1. Ви із своїм партнером сидите в кафе за чашкою кави. Раптом ви бачите здивовані очі, чарівну посмішку і розумієте, що це кохання з першого погляду. Ваші дії.

 2. Уявіть собі, що спокійно сидите на автобусній зупинці і чекаєте автобус. До вас підходить юнак з чарівною усмішкою і, протягуючи розкішну троянду, пропонує вам вийти за нього заміж. Ви мило усміхаєтесь і, звичайно відмовляєтесь. А він, заявляє, що йому нічого не залишається, як покінчити життя самогубством.

 3. Ви летите в літаку «ЯК - 40». Штормове попередження, а ваша дівчина не переносить повітряних ям. Ваші дії.

 4. Ви – курсант військового училища. Під час прогулянки на вулиці побачили дівчину, з якою захотіли познайомитись. І тільки рушили їй назустріч рішучим кроком – побачили старшого за званням і військовий патруль…

 5. Ви прийшли на дискотеку. Звучить музика і ваш партнер запрошує на танець іншу дівчину. Ваші дії.

 6. Весна. Наближається свято 8 Березня. Ваша подруга дуже любить підсніжники і ви її ніяк не можете залишити без цього задоволення. Знаючи, що підсніжники занесені до Червоної книги, ви все ж таки відправляєтесь до лісу. Зустріч з диким кабаном…

Ведучий І. Переходимо до наступного етапу змагань. І саме настав час подарунків для закоханих! А виготовити їх доведеться власноруч на нашій сцені. Все необхідне для роботи лежить перед вами – отже, створіть диво один для одного.

А для всіх, хто вірить у дивовижну силу кохання, звучить пісня.

(Виготовляються невеликі сувеніри з кольорового картону, паперу та підручного матеріалу. Хлопці освідчуються у коханні, а дівчата вручають їм свої поробки. Максимальний бал -4)

Ведучий ІІ. Поки учасники активно фантазують і працюють, ми за них трішки відпочинемо. Чи є серед вас такі сміхотворці, що можуть будь – яку Царівну – Несміяну розсмішити? Прошу на сцену двох хлопців для участі у конкурсі «Усмішка Джоконди»!(На ватманах намальовані два незакінчених портрети дівчат – треба домалювати із зав’язаними очима чарівну усмішку кожній).

Ведучий І. Увага! Щойно з’явилася нова ідея! Може, нам варто створити сьогодні Фан – клуб?!. Звичайно, я не помилилась і не обмовилась: не фан – клуб якихось шанувальників, а ексклюзивний Клуб ваших фантиків! Кожна пара наповнює Банк фантів двома особистими речами, а потім спробує отримати бонуси від журі, й аплодисменти глядачів, і свої речі.На аркуші паперу пропонується завдання, які треба виконати власнику фанта. За спиною кожного гравця показується по одній речі й він обирає, що треба виконати тому, чию річ обрали. Додаток 4).

Ведучий ІІ. Любов людська велику силу має.

Вона вогнем запалює серця.

Людей на дужих крилах підіймає

І робить диво дивне без кінця.

Вона весь світ кладе тобі під ноги,

Щоб ти творив, вершив, літав, співав!

І щоб усі, колись важкі дороги,

Ти з легкістю і радістю долав.

Напевно, на злеті кращих людських почуттів Пушкін освідчувався своїй Тетяні, Ромео підбирав слова чарівній Джульєтті. Адже кохання в усі часи надихало на поезію. Наші учасники отримали домашнє завдання -скласти поетичні рядки на тему «Тільки для тебе». Запрошую і вас, дорогі глядачі, до нашого «Поетичного салону».

(обмеження для віршованих творів – 12 рядків. Максимальний бал -5).

Ведучий І. Переходимо до наступного конкурсу «Зірки, на сцену!»

Для кожної пари звучить пісня, яку вони виконують разом із співаком. Мелодія переривається, але конкурсанти продовжують співати. Коли музика зазвучить знову, співаки мають попасти в такт. Враховується артистичність, поведінка на сцені, виконання.

(Іде конкурс. Максимальний бал – 5).

Ведучий ІІ. Сьогодні ви чули багато поетичних рядків про кохання, пісень. Але не тільки в пісні можуть виразити свої почуття закохані романтики. Індієць Дипак Саял зумів сто разів написати «Я тебе кохаю» і ще один раз «Ти мені подобаєшся» на зернинці рису, яку він потім подарував своїй коханій. Після цього він отримав руку і серце своєї коханої.

Для тих, хто кохає і є коханим виконується східний танець.

Ведучий І. В день Святого Валентина, ми собі може дозволити певні вольності – відійти від загальноприйнятих канонів і розслабитись.

Разом з вами ми інсценізуємо один випадок, який стався в парку воскових фігур. Визначимо виконавців ролей за допомогою бірок, які ми вам роздамо.

Ми будемо читати текст, а учасники будуть грати сценку про що йтиметься в тексті

(Ведучий роздають учасникам паперові бірки (розмір 5Х8)і прикріплюють їх до одягу. На бірці написані ролі)Дійові особи(воскові фігури):

 1. статуя «Дівчина з веслом»

 2. статуя «Юнак, що кидає диск»

 3. статуя «Ейфелева вежа»

 4. статуя «Свободи»

 5. статуя «Геракл»

 6. лавочка, що знаходилася в парку (2 учасники- юнаки)

 7. дівчина, що загуляла до ранку

 8. двірник Федір

Текст читається повільно, учасники повинні вміло імпровізувати.

Ведучий ІІ. Випадок в парку «Воскових фігур».

Одного разу на алеї парку влаштували виставу рухомих воскових фігур.

На алеї, з справа стояла «Дівчина з веслом», з лівого боку – «Юнак, що кидає диск». В центрі стояла «Статуя свободи». З ліва від неї примостилася «Ейфелева вежа». Неподалік став, впевнений в собі, Геракл.

Їм набридли щоденні оглядини і вони мирно відпочивають.

Наступив ранок. Сходило сонце. Ледве переставляючи ноги до праці, вийшов двірник Федір. Взявши мітлу, він підмів алею, потім взяв ганчірку і почав витирати від пилу воскові фігури.

Спочатку він протер груди «Дівчини з веслом», потім опори «Ейфелевої вежі, вінець і руки «Статуї свободи». Оголений Геракл мужньо терпів ганчірку двірника Федора, який, сплюнувши в сторону, пішов з парку.

Сонце почало припікати і воскові фігури зарухались. «Юнак з диском» пробував видертись на Ейфелеву вежу, Геракл почав приставати до дівчини з веслом. «Статуя свободи» почала гасити вогонь у факелі.

Біля фонтану, який розташувався при вході в парк, стояла лавочка. На лавочці солодко спала дівчина. Вона усміхалася, зрідка щось бурмотіла. Звечора вона так захопилася оглядом воскових фігур, що запізнилася на останню електричку і вимушена була провести ніч в парку.

Її розбудило сонце і вона захотіла пити. Але фонтан ще не працював – двірник Федір забув відкрити краник. Дівчина була в розпачі, її мучила спрага, а напитися води не було де. Вона довго думала і нарешті вирішила сама відкрутити краник і напитися води.

Конкурс – гра «Хто більше» . (Кожному виконавцю ролей воскових фігур пропонується із апельсина видавити сік. У кого соку в стакані виявиться більше, той має право дати напитися дівчині).

Ведучий ІІ. Тема кохання хвилювала поетів у світовій літературі. Оскільки День усіх закоханих прийшов до нас із Західної Європи, то хотілося б побачити найвідоміших закоханих у світі, тобто Ромео та Джульєтту.

Виходять учні в образі Ромео і Джульєтти.

Уривок з трагедії «Ромео та Джульєтта» В. Шекспіра.

Ромео.


Мій світлий ангел, мов ясні далі,

Ти сяєш наді мною серед ночі,

Як легкокрилий посланець небес

Перед очима вражених людей,

Що, голови закинувши, слідкують,

Як серед хмар лінивих він ширяє

І по ефіру грудях чистих плава.
Джульєтта.

Ромео! О, навіщо ти, Ромео!

Зміни своє ім'я, зречися батька;

Як ні, то присягни мені в коханні,

І більше я не буду Капулетті.

О скинь же, скинь своє ім'я,Ромео,

Воно ж не є тобою і взамін

Візьми мене усю!...


Ромео.

Ловлю на слові!

Назви мене коханим, і у мить

Я вдруге охрещусь і більш ніколи

Не буду зватися Ромео.
Джульєтта.

Як ти зайшов сюди, скажи, й навіщо?

Як міг ти перелізти через мур?

Адже високий він і неприступний.


Ромео.

Кохання принесло мене на крилах,

І не змогли цьому завадить мури;

Кохання може все і все здолає,—

Твоя рідня мені не перешкода.

Ведучий І. А зараз ми маємо можливість побачити , чи вміють наші конкурсанти освідчитися в коханні як Ромео і Джульєтта. До вашої уваги пропонується конкурс «Освідчення в коханні без слів» .(Учасники конкурсу повинні освідчитися в коханні за допомогою жестів і міміки. Оцінюється оригінальність освідчення. Максимальний бал - 5.).

Ведучий ІІ. Кажуть, що любов загадкове почуття, дійсно, це справжня загадка: вона розправляє крила слабким, робить сильних беззахисними, надихає багатьох на подвиги, заставляє здійснювати чудеса…

Одним словом править всім світом. І хоч стверджують, що про любов сказано все, багато хто погодиться, що це почуття таке глибоке і невичерпне, що про нього завжди знайдеться що сказати, чи поетичним словом, чи піснею, чи мовою танцю.

І ми підійшли до нашого наступного конкурсу, який так і називається «Танцювальний». Учасники повинні були підготувати будь – який танець, тільки парний. Журі має оцінити тут майстерність виконання та професіоналізм виконавців. ( Максимальний бал – 5)

Ведучий ІІ. Слово для підведення підсумків надається журі. Перед ними сьогодні стояло важке завдання, тому їм залишилося тільки підвести підсумок.

Підсумок. Нагородження.

Ведучий І. Звісно, молодість – найкраща пора для кохання. Хоча, як сказав поет, це почуття притаманне людям різного віку.

Тож кохайте, будьте коханими, освідчуйтеся один одному. І не лише 14 лютого, а цілий рік, у все сторіччя. Бо любов надихає нас, дає сили, робить красивими, молодими і щасливими!.Ведучий ІІ. Ось і закінчився наш святковий вечір. Від усієї душі дякуємо вам, і в черговий раз, прощаючись з вами, говоримо:

Життя без коханого, життя без любові –

То небо без сонця, то небо беззоре.

Життя неможливе, воно не існує,

Коли наше серце любові не чує!

Не можна в світі не любити

Не можна в світі не кохати

Життя неможливе воно не існує,

Коли наше серце любові не чує!
Ведучий І. До побачення, до нових зустрічей!

(Разом) Щастя вам і любові!

Всіх бажаючих, запрошуємо в нашу літературну студію на перегляд сценки «Невдале кохання». (Додаток 5).

ДОДАТКИ

Додаток І.
Борг без любові не радує (засмучує). Істина без любові робить людину залежною (від критики). Виховання без любові породжує суперечності. Порядок без любові робить людину дріб’язковою. Предметні знання без любові роблять людину завжди правою. Володіння без любові робить людину скупою. Віра без любові робить людину фанатиком. Горе тим, хто скупий на любов. Навіщо жити, якщо не для того, щоб любити?

Лао-Цзи
Юна любов як полум’я: дуже гарна, гаряча та жорстока, але все ж таки вона як мерехтіння світла. Любов же загартованого, досвідченого “серця” – як вугілля, яке горить із середини, та яке неможливо погасити.

Генрі Бічер Уорд
Старість не завжди захищає нас від любові. Але любов, в деякій мірі, захищає нас від старості.

Анаіс Нін
До найкращих та найкрасивіших речей у світі неможливо доторкнутися. Їх можна лише відчути серцем.

Хелен Келлер
Любов змушує вашу душу вийти зі схованки.

Зора Ніл Херстон
Любов – це життя. І все, що я розумію, я розумію тому, що я кохаю. Все є, все існує, лише тому що я люблю.

Лев Толстой
Я навчилась не турбуватися з приводу кохання, але завжди шанувати його всім своїм серцем.

Еліс Уокер
Amor omnia vincit – Любов усе здолає.

Вергілій
A nullo diligitur, qui neminem diligit – Ніхто не любить того, хто сам нікого не любить.

Автор невідомий.
Я люблю тебе, не знаючи, як, коли і звідки. Я люблю тебе безкорисно, без складнощів та гордині, я люблю тебе тому, що я знаю, що немає іншого шляху окрім цього: де я не існую без тебе…

Пабло Неруди, “Любов Сонет XVII”

Додаток 2

А чи знаєте Ви?

Що в День Святого Валентина, кількість подарованих один одному валентинок досягає 141 мільйону, роблячи це свято другим, після Різдва, найбільш популярним днем по обміну листівками.


Що 85% всіх «валентинок» та листівок подарованих у цей день купляють жінки.
73% усіх квітів, які продаються у цей святковий день купують саме чоловіки і лише 27% – жінки.
Виручка від реалізації шоколаду та шоколадних цукерок в День Святого Валентина сягаю 1 мільярду доларів.
А в США, приблизно кожен четвертий американець не відзначає цього свята взагалі. Думаю у нас також дещо схожа статистика, оскільки досить часто чув від людей, що вони не вважають це за свято і повністю його ігнорують. А ще 15% американських жінок (це тільки вони могли таке придумати) посилають самі собі букети квітів, вітаючи себе із Днем Валентина.
Йдемо далі:
52% чоловіків пропонують своїм обраницям одружитися саме в цей день.
Найбільш популярний парфум, який дарують в день всіх закоханих – Chanel #5
Найбільш популярними за фахом людьми, які отримують «валентинки» є вчителі.
53% дівчат кидають своїх хлопців, якщо ті нічого не дарують їм на День Валентина.
3% людей у світі на День Святого Валентина дарують подарунки своїм домашнім улюбленцям.
Середня сума, витрачена на подарунки до дня Святого Валентина складає 90$.
Між іншим, хотілось би також зазначити:
На 119 одиноких хлопців, які знаходяться у віці 20 років припадає 100 одиноких дівчат того ж віку.
На 34 одиноких чоловіка, у віці 65 років і старше припадає 100 одиноких жінок того ж віку.


Додаток 3.

Інсценізація уривку з «Лісової пісні» Л.Українки

Мавка.

Ох, як я довго спала.

А хто мене збудив?-

Либонь весна…

Весна ще так ніколи не співала, як отепер.

Чи то мені так снилось. (грає хтось). Ні…Стій… Ба! Чуєш? То весна співає?..Лукаш. Хто ж ти така?

Мавка . Я – Мавка лісова.

Лукаш. А, от ти хто. Я від старих людей про мавок чув не раз, але ще зроду не бачив сам.

Мавка. А побачити хотів?

Лукаш. Чому ж би ні?..Що ж, - ти зовсім така, як дівчина…ба, ні, хутчій, як панна, бо й руки білі і сама тоненька, і якось так убрана не по – наськи… а чом же в тебе очі не зелені. Та ні, тепер зелені…а були, як небо, сині…О, тепер вже сиві,як тая хмара…ні, здається, чорні, чи , може, карі…Ти таки дивна!

Додаток 4.

Завдання для «Фан – клубу»

1.Володар цього фанта знайде серед глядачів найвищого хлопця (дівчину), сяде (візьме її) на руки та заспіває колискову пісню. Завчасно дякую!!!

2. Цей учасник запросить на сцену того серед гостей свята, хто найкраще танцює вальс, і вони в парі покажуть, як танцювала Наталя Ростова на своєму першому балу.

3. Цей везунчик зараз здаватиме «норматив з техніки читання амурної літератури», що становить на сьогодні мінімум 100 слів.

4. Комусь дуже пощастило! Створіть з-поміж глядачів сучасний гурт «Мартовские коты» й заспівайте разом весняну серенаду!

5. За 2 хвилини знайдіть у залі 8 своїх прихильниць та поцілуйте їм руку (якщо ви – справжній джентльмен) або нехай 10 юнаків поцілують руку вам (коли ви – справжня леді).Додаток 5.

Сценка «Невдале сватання»

Мати. Що зажурилася доню люба?

Наталка. Сумно мені, матусю. Хоч би музику послухати, щоб веселіше стало.

Мати. Клич, чоловіче, швидше музику, бо щось доня наша засумувала. Та швидше, бо поки покличеш, то й рак на горі свисне!

Батько. Тільки не квокчи на мене спозаранку, як квочка на сідалі. Гей, музико! Заграй щось веселеньке, щоб доню, нашу голубоньку, звеселити. (Входить і грає)

Наталка. Не по собі мені від цієї музики. Серденько моє мало не вискочило з грудей. Скажіть йому, тату, хай повільну мелодію заграє, щоб серденько моє заспокоїлось.

Батько. Гей, музико! Заграй іншої музики, нашої української, щоб душа зірвала…

Наталка. Щось до сну мене хилить від такої музики. Гоніть, тату, цього музику з нашого двору!

Батько. Іди, хлопче з Богом! Не хоче більше моя донечка твоєї музики! Але ж, доню, хіба можна спати серед білого дня?

Мати. Немає в тебе серця, Степане, коли ти таке говориш! Хіба ти не бачиш, що донечка наша захворіла. Не їсть нічого, музики ні веселої, ні сумної не хоче. Все сидить біля вікна та зітхає.

Батько. А он і кума твоя суне! Ви ж з нею, як дві сорочки. Як зійдетесь – хоч з двору тікай від наших теревенів.

Кума. Добридень, кумцю! Оце забігла до тебе на хвилинку, взнати, як справи твої.

Мати. Погано, кумасю! Донечко моя, Наталочка, мабуть захворіла. Не їсть, не п’є, а все сидить біля віконця та зітхає, квіточка моя.

Кума. Ой, знаю я люба, що то за хвороба! Пора її заміж віддавати!

Мати. Бог з тобою! Та ти тільки поглянь не на неї. Личко біленьке. Брови чорненькі, а очі голубі, як волошки в житі. Навіть не знаю хлопця, щоб був вартий моєї Наталки!

Кума. Вся надія лише на мене. Я засватаю твого доню за найкращого хлопця на всю околицю! Але спершу з нею поговорю!

Кума. Доброго дня, Наталочко!

Наталка. І вам доброго здоровя!

Кума. Думаю, що пора тебе, дитино, заміж віддавати. Що скажеш на це?

Наталка. Якщо за хорошого хлопця, то чому б ні. А ви кого маєте на прикметі?

Кума. Заміж треба виходити за вибором. То ж давай будемо вибирати. Може, засватати тебе за Грицька? Він хороший парубок, роботящий. Має господарство велике. Вийдеш за нього заміж – будеш жити, як вареник в маслі.

Наталка. Та в нього ж ноги криві, як рогачики. Ними тільки горох молотити!

Мати. Ой, доню! Не в рівних ногах жіноче щастя!

Кума. То, може, підеш заміж за Івана? В нього ноги рівненькі, очі синенькі. А співає – як соловейко!

Наталка. От тільки ростом не вдавсь. Мабуть, по ліве коліно мені буде. Буду ходити по хаті та перечіпатися через такого чоловіка.

Мати. Ой, не у високому зрості, доню, жіноче щастя!

Кума. А що скажеш про Данила? Він серце має добре, стрункий, як тополя, привітний, як сонечко…

Наталка. І дурний, як сало без хліба!

Мати. Не в розумі, Наталочко, жіноче щастя.

Наталка. А що це ви, тітонько Параско, про Петра не згадуєте? Може б, я і погодилась за нього заміж піти.

Кума. От тільки не знаю, чи захоче він тебе брати. Але спробувати можна.

Наталка. От і спробуйте!

Кума. Ну що ж, гаразд. Бувайте здорові та чекайте на старостів.

Кума. Добридень, парубки!

1-й староста. Доброго дня, тітко Параско!

Кума. Виручайте, соколи ви мої. Я ж без вас – як риба без води!

2-й староста. Та що ж ми повинні зробити?

Кума. Справа почесна і відповідальна. Треба Наталку за Петра сватати. Чи не погодились би ви старостами бути?

2-й староста. Я ніколи нікого ще не сватав. І не вмію цього робити, хоч з Петром ми як рідні брати.

1-й староста. А я піду з радістю. Мені ще вареники їсти,що сватом бути – однакове задоволення. Пішли зі мною, я тебе навчу.

1-й староста. Говоритиму я, а ти, як штовхну, якусь приказку скажеш, чи жениха підхвалиш.

2-й староста. Ну то гаразд, ходімо, коли так!

Кума. От і добре, золоті ви мої! Підказує моє жіноче серденько, що сватання буде вдалим..

(Підходять до тину).Кума. А чи є хто вдома? Зустрічайте гостей дорогих, сватів золотих!

Мати. О, Боже, мій! Степане! Наталко! Свати вже біля тину! Іди, Степане, сватів зустрічати. А ти, Наталко, в печі колупайся!

Наталка. Навіщо, мамо! Ще руки білі вимажу в сажу!

Батько. Так треба, доню! Звичай такий! Щоб бачили свати, що ти в нас роботяща та сором’язлива.

1-й староста. Доброго дня, господарю!

2-й і вам, господине!

1-й староста. І тобі, Наталочко, зіронько наша ясная!

Батько. Заходьте, якщо прийшли!

Мати. То що ж вас привело до нашої скромної оселі?

1-й староста. Летіла голубка сизокрила, та через чуже повітрячко! Розбудила серце соколу ясному, та й залетіла до вашої хати.

2-й староста. Що це ти таке верзеш, не розумію. Може, ти з глузду з’їхав?

1-й староста. Мовчи, приятелю. Так треба! Сватання – це ціле мистецтво!

Мати. Може і живе в нас ця голубка, та не для того ми її викохали, щоб кому завгодно віддавати.

2-й староста. Наш сокіл ясний - не хто завгодно, а кращий хлопець на всю околицю – Петро, син Палажки та Свирида.

1-й староста. Ми прийшли до вас, аби засватати вашу Наталку за нашого Петра.

Кума. Нам вашого достатку і хліба не рахувати, а здається, за цього хлопця можна віддати. Такі зяті, як Петро, на дорозі не валяються, а один раз в житті попадаються!

Чоловік. Ну то неси, Наталочко. Рушники, перев’язуй сватів, а потім розмову продовжимо!

Мати. Так, Наталочко, ходім, я покажу тобі, де рушники лежать.

Наталка (перев’язує). Допоміть, мамо, бо щось руки в мене тремтять.

1-й староста. Спасибі батькам і тобі, Наталко, що рано вставала і рушники старостам пряла.

Наталка. Це матуся пряла, бо така робота не для моїх біленьких ручок!

1-й староста. А-ну, Наталко, пройдись по хаті. Може, ти крива чи горбата?

2-й староста. Та ні, і не крива, і не горбата. А що ж тітко Одарко, ваша доня вміє робити?

Мати. Все вміє! А вірніше сказати, майже все вміє

1-й староста. Сорочки шити та вишивати вміє?

Мати. От хіба що шити та вишивати не вміє!

2-й староста. А вареники варити, пироги пекти вміє?

Мати. Ну хіба що пекти і варити не вміє!

1-й староста. Ну хоч віника тримати в руках вміє?

Мати. Ще не вміє. Та хіба це головне в сімейному щасті?

2-й староста. Мабуть , вам легше буде назвати, що ж вона вміє.

Мати. Співати вміє, танцювати вміє, в люстерко видивлятись вміє, підморгувати хлопцям вміє!

Кума. А біля віконця як сяде, голівоньку на руки як покладе, волошковими очима як гляне – ангел, та й годі.

1-й, 2-й старости. Е-е-е! Ні! Ходімо звідси, нам тут робити нічого!

Кума. Все, що тут відбувається, то на краще. Я весь світ обійду, все догори ногами переверну, а зятя вам кращого знайду!

Мати. Я тобі, кумцю вірю, як собі. Ох і погуляємо ж ми з тобою колись на Наталчиному весіллі!

Чоловік. Цитьте! А тепер послухайте, що я вам скажу. Ну і набрався ж я сорому через вас! Ніяких сватів на поріг не пущу, поки ти, Наталко, не навчишся: прясти, ткати, шити. Вишивати, смажити, варити і пекти!

Мати. Ой, рятуйте! Що він говорить моїй доні! Хто ж її заміж тоді візьме?

Кума. Та вона ж, як троянда, спадуть пелюстки, лишаться одні колючки!

Чоловік. А це вже від вас, жінки залежить, за скільки ви її навчите всьому. Чи ви тільки на язик справні? А зараз всі до роботи!

Діти. Наталко! Ходімо танцювати!

Наталка. Ніколи мені! Танцюйте без мене. У мене роботи багато!

Ведуча. Цілий рік працювала Наталка, не покладаючи рук. Наталка полотна наткала повну скриню, навишивала рушників, сорочки свої та спідниці бісером прикрасила. А які вареники навчилась варити! Які пироги стала пекти! Хлопці так і кружляли коло її хати, як мухи біля меду. Саме й тоді знайшла вона свою долю. Знову було сватання, яке закінчилося гучним весіллям. Та ще довго згадувала Наталка своє перше невдале кохання.

Ведучий. Кохання, любов – це джерело творчого натхнення багатьох поколінь. Про любов складено силу – силенну легенд, пісень, казок, віршів.Література:

1. Кацинська Л., Ситник Г. Розважальні програми Рівне: 2001. – 29с.

2. Нікітіна Л.С. Сценарії шкільних свят.- Харків: ПП Жиган: 2001. – 200с.

3. Тимчишин О.І. Шкільні свята та розваги .-Тернопіль: СМП «Астон»:

1998.-76с.

3. Іова В.Ю., Красномовець Л.В. Зимово – весняний серпантин.- Кам’янець –

Подільський: 2004. – 102с.

4. Журнал «Позакласний час» №1,2 2009.- 55с.Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал