Про проведення тематичного огляду музеїв історичного профілюСкачати 127,3 Kb.
Дата конвертації25.01.2017
Розмір127,3 Kb.

УКРАЇНА


ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ

І КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ


29013, м. Хмельницький, вул. Проскурівська,17, тел./факс 65-50-17, тел.79-42-13

Е-mail: khotstkum@gmail.com ЄДРПОУ 22774311

18.02.2015 №20


Начальникам управлінь та

відділів освіти районних державних

адміністрацій та виконавчих комітетів

міських (міст обласного значення) рад

Про проведення тематичного

огляду музеїв історичного профілю

Міністерство освіти і науки України, Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Радою Організації ветеранів України, Національною спілкою краєзнавців України, Меморіальним комплексом «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» оголошують проведення тематичного огляду музеїв історичного профілю навчальних закладів, що висвітлюють події Другої світової війни (далі – огляд).

Огляд проводиться в рамках проведення Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «А ми тую славу збережемо», присвяченої 70-й річниці звільнення України від фашистських загарбників та 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

Департамент освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді направляє проект Умов проведення огляду та додатки до нього для організації участі навчальних закладів у даному заході.

Учасники тематичного огляду братимуть участь в обласній краєзнавчій конференції «А ми тую славу збережемо». Лист Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації про проведення конференції буде направлений додатково.Додаток: на 4 арк.


Директор ОЦТКУМ С.Шенькарук


Бондарук І.В.: 65-50-17

Кондратенко О.В.

Додаток

до листа ХОЦТКУМ

від 18.02.2015 № 20

УМОВИ


проведення тематичного огляду музеїв історичного профілю

навчальних закладів, що висвітлюють події Другої світової війни


І. Загальні положення
Тематичний огляд музеїв історичного профілю навчальних закладів, що висвітлюють події Другої світової війни (далі – огляд) проводиться в рамках проведення Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «А ми тую славу збережемо», присвяченої 70-й річниці звільнення України від фашистських загарбників та 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (далі – Акція).

Огляд проводиться відповідно до Положення про музеї при дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 22.10.2014 № 1195 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 10.11.2014 № 1415/26192.


ІІ. Мета і завдання
Головною метою огляду є активізація патріотичного виховання підростаючого покоління та студентської молоді на прикладах подвигів старших поколінь у боротьбі з нацизмом і прагнення українського народу до волі й незалежності.

Основними завданнями акції є:

увічнення бойових подвигів захисників Батьківщини та вшанування людей, які працювали в тилу в роки боротьби з нацизмом;

сприяння подальшому розвитку краєзнавчого руху серед учнівської та студентської молоді та пошуково-дослідницької роботи;

вивчення героїчних і трагічних подій Другої світової війни з позицій об’єктивності та історичної правди;

поглиблення знань учнів з історії свого краю, складних суспільно-політичних процесів 30-40-х років ХХ століття;

привернення уваги державних, наукових установ, навчальних закладів і громадських організацій до питань збереження історичної пам’яті народу та вирішення життєвих проблем ветеранів й учасників війни;

удосконалення пошукової та просвітницької роботи музеїв навчальних закладів системи Міністерства освіти і науки України;

виявлення, вивчення та пропаганду кращого досвіду краєзнавчої діяльності навчальних закладів і музеїв історичного профілю при навчальних закладах;

сприяння підвищенню ролі родинного виховання, поглибленню духовної єдності поколінь.


ІІІ. Терміни проведення огляду
Огляд проводиться в два етапи відповідно до п.6.2.3 Акції:

1-й етап огляду проводиться з січня 2015 року до березня 2015 року (м. Хмельницький);

2-й етап огляду проводиться з березня 2015 року до травня 2015 року (м. Київ).
ІV. Керівництво оглядом
4.1. Загальне керівництво оглядом здійснює Департамент освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді у співпраці з Радою Організації ветеранів області.

Безпосередня робота з організації та проведення огляду покладається на Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

4.2. Керівництво проведенням огляду на місцях здійснюють управління та відділи освіти районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад.

До виконання організаційних завдань і методичного супроводу огляду залучаються міські центри туризму і краєзнавства учнівської молоді, станції юних туристів, інші навчальні заклади та установи освіти, міські, районні Ради ветеранів, територіальні організації Національної спілки краєзнавців, державні та відомчі музеї історичного профілю, що висвітлюють події Другої світової та Великої Вітчизняної війн, а також архівні установи.


V. Учасники огляду
До участі в огляді запрошуються музеї при дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України.
VІ. Основні критерії оцінки діяльності музеїв при навчальних закладах
6.1. Відповідність музею вимогам п.п. 2.1, 2.2, та 3.3 Положення про музеї при дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 22.10.2014 № 1195 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 10.11.2014 № 1415/26192 (далі – Положення).

6.2. Забезпечення обліку та відповідних до Положення умов збереження фондів музею

6.3. Наявність в експозиціях оригінальних матеріалів, зібраних учнями в походах, експедиціях та за підсумками пошукової роботи протягом часу проведення Акції організація виставок (пересувних, стаціонарних), просвітницька робота з місцевим населенням

6.4. Використання музею в навчально-виховному процесі навчального закладу, науково-дослідницька діяльність учнів на базі музею

6.5. Співпраця навчального закладу з установами культури, державними музеями, архівами

6.6. Проведення польових експедицій місцями бойових дій на території рідного краю; розробка тематичних історико-краєзнавчих маршрутів; збір фото-фоно-кіно-документів, реліквій військової пори

7.7. Підготовка публікацій в пресі, виступи на радіо і телебаченні.
VII. Перелік матеріалів, що подаються в Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді
1. Інформації-характеристики кращих музеїв районного та міського оглядів (не більше трьох від регіону), які складаються у довільній формі, обсягом до 5 друкованих аркушів на кожний музей.

У них необхідно розкрити роботу музеїв відповідно до основних показників п.6 цих умов; навести кращі приклади роботи пошукових груп за останні роки. Крім того, в додатках, дані матеріали бажано ілюструвати фотографіями, доповнити схемами, фотоматеріалами, розробками тематичних історико-краєзнавчих маршрутів, експедицій, витягами з польової документації про виконану краєзнавчу роботу, путівниками по рідному краю, складеними юними пошуковцями в процесі роботи, публікаціями в пресі. Ці матеріали будуть враховані при підведенні підсумків огляду. Перевага надаватиметься матеріалам, виконаним у вигляді слайд-фільмів, презентацій екскурсії по музею (як додаток).

2. Копії наказів управлінь та відділів освіти про підсумки огляду.

3. Інформацію про організаційну, методичну, масову роботу з проведення Акції в регіоні (2-3 друкованих аркуші). В ній необхідно також навести дані про:

- кількість музеїв історичного профілю в регіоні, що висвітлюють події Другої світової та Великої Вітчизняної війн;

- місця базування музеїв (за структурою навчальних закладів);

- вказати найбільш поширену тематику зазначених музеїв (військових формувань, окремих героїв і т.п.).

(Наприклад. …В Н-ому районі нараховується 20 музеїв військово-історичного та 10 музеїв історичного профілю, в яких висвітлюються події Другої світової та Великої Вітчизняної війн. А саме:

Військово-історичний музей ім. ГРС Киргизова С.Г., школа, вул. Першотравнева, 5, село Гаврилівка, Кам’янецький район, 29000; Гаврилівський навчально-виховний комплекс у складі "ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум"; розділи музею розповідають про подвиг ГРС Киргизова С.Г., який…(коротко розповісти про подвиг)).

Зазначені матеріали та документи надсилаються до 05 березня 2015 року (за поштовим штемпелем) на адресу Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (29013, м. Хмельницький, вул. Примакова, 2, ОЦТКУМ).


VІІІ. Вимоги до оформлення матеріалів
Матеріали повинні відповідати таким вимогам:

– одностороннє оформлення на аркушах А-4, шрифт Times New Roman – 14 pt, інтервал – 1,5;– на титульному листі вказується назва матеріалу, дані про виконавця (прізвище, ім’я по-батькові повністю, посада, контактний телефон);

  • додатки розміщуються на аркушах А-4, обсяг – до 10 аркушів;

– ілюстративний матеріал повинен бути пронумерований і мати посилання у текстовій частині роботи.
ІХ. Підведення підсумків і нагородження учасників огляду
За підсумками тематичного огляду організатори на місцях визначають кращих учасників огляду, нагороджують їх грамотами, дипломами, Кращі матеріали огляду надсилаються в Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.Директор С. ШенькарукБондарук І.В. тел: 65-50-17

Кондратенко О.В.
Каталог: doc -> novunu -> 2015
doc -> Урок у першому класі «здрастуй, школо!» Мета: Розкрити учням поняття слів «школа», «школяр», розширювати пізнавальну діяльність дітей, формувати інтерес до навколишнього світу
2015 -> До наказу відділу освіти, молоді та спорту
2015 -> Затверджено наказ відділу освіти
2015 -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Економіка. 11 клас. Рівень стандарту, академічний рівень. К., 2010
2015 -> Методичні рекомендації щодо порядку організації індивідуальної форми навчання у загальноосвітніх навчальних закладах


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал