Примірний опис виховної роботи класного керівника 8-го класуСкачати 202,77 Kb.
Дата конвертації03.12.2016
Розмір202,77 Kb.
Примірний опис

виховної роботи класного керівника 8-го класу ______________(ПІБ)
- вчителя _________________________________________ школи ________________________________________________________

______________ - класний керівник - учитель, якому доручена організація і спрямування виховного процесу з 8-___ класом - основним первинним колективом учнів школи ____________________________________________________________________________ Учитель ______________ у дорученому класі відповідає за навчальну та виховну роботу з учнями. Згідно за Статутом, класний керівник ______________ працює за такими напрямами:


- проводить виховну роботу в тісному співробітництві з іншими вчителями-предметниками, повсякчас контролюючи навчальний процес і систематично перевіряючи щоденники підопічних(раз на тиждень);
- добивається єдності педагогічних вимог до учнів із боку школи та сім'ї, підтримує постійний тісний зв'язок із батьками, що позитивно впливає на згуртування класного колективу: між однокласниками немає вагомих непорозумінь, відсутні бійки між дітьми;
- організовує у разі необхідності своєчасну навчальну допомогу учням: школярам, котрим важко вчитися через хвороби або за інших причин, допомагають однокласники;
- веде встановлену документацію по класу, подає керівництву школи відомості про успішність, відвідування та поведінку школярів, стежить за станом їх щоденників, раз на місяць виписуючи в кожен оцінки з усіх предметів, які учні отримали;
- проводить заходи, які сприяють зміцненню здоров'я учнів(спортивні турніри із гандболу, футболу, у котрих учні посідають призові місця, отримуючи подарунки за кошти фонду класу), розвитку їх естетичних смаків і вихованню патріотичних почуттів(участь у районному привітанні ветеранів визвольних змагань ; екскурсії за історичними місцями та до музеїв, подорожі до міст_________________________________________________; культпоходи до театрів,; діти беруть активну участь у шкільних конкурсах стіннівок, малюнків за різноманітними темами, у проведенні предметних тижнів і олімпіад, конкурсних виставок дитячих поробок та ікебан “Осінні барви”, організації концертних номерів для класних дискотек і шкільних свят, беруть активну участь у проведенні літературно-музичної композиції “Думи мої”...), розширюють знання із ОБЖД, організовуючи бригади “Юних пожежних” і “Юних інспекторів дорожнього руху”, тощо.

Класний керівник організовує їх суспільно корисну працю(учні охоче прибирають не тільки шкільне приміщення, але й пришкільну територію, при ймають участь у зборі макулатури та металобрухту).


Учитель ______________ вважає головним, що визначає зміст організаторської функції, згуртування учнів класу в єдиний дружний колектив. Залучаючи школярів до участі в різноманітних громадсько-корисних справах, класний керівник сприяє розвитку в них громадсько-політичної активності, привчає їх до дотримання шкільного режиму, єдності педагогічних вимог до учнів із боку вчителів, які працюють у класі, та батьків. Класний керівник допомагає учням виробляти вміння й готовність жити та працювати в колективі, спрямовувати свої зусилля на корисні, потрібні суспільству справи: добре вчитися, готуватися до праці, берегти природу, охороняти її багатства, турбуватися про збереження історичних пам'яток та інших культурних цінностей, зразково поводитися, допомагати старшим.

Предмет постійної турботи учителя ______________ - професійна орієнтація учнів із метою обґрунтованого ними вибору професії та підготовки їх до праці в різних галузях народного господарства, особливо у сфері матеріального виробництва (запрошення батьків учнів різноманітних професій для виступу на виховних годинах).


Класний керівник організовує та проводить різноманітну позакласну і позашкільну роботу з учнями, бере участь у здійсненні педагогічного всеобучу батьків(заплановані бесіди на батьківських зборах),спрямовує роботу батьківського комітету, проводить заходи, які сприяють зміцненню здоров'я учнів.

Паспорт 8-___ класу школи _______________________

________________________________________________________-

Колектив сформовано __________років назад, коли учні вперше переступили поріг школи та влилися в лави 1-го класу.


Класний колектив, за розумовими здібностями дітей, вважається ____________________. Діти дуже енергійні, жваві, прагнуть якнайшвидше пізнати навколишній світ.
За роки навчання учнівський колектив міцно згуртувався. Діти ставляться одне до одного зі взаємоповагою, допомагають однокласникам у будь-яких ситуаціях, між школярами нема вагомих суперечок, панує доброзичливість і культура поведінки.
Учні охоче беруть участь у громадському житті школи, активно боліючи за власний колектив, прагнучи не відставати від діяльності інших класів.
Школярі люблять відвідувати музеї, кінотеатри, театри. Вони з великим задоволенням відвідують парк відпочинку. Учні з радістю погоджуються на поїздки, щоб більше дізнатися про історію Батьківщини (_________________________________________).
Учні люблять читати книжки, особливо міфи, легенди, фантастику та пригодницькі.
Школярі прагнуть до пізнання нового, досі їм не відомого, тому охоче слухають на виховних годинах повідомлення про аномальні явища, політичні події, історичний розвиток України, народні обряди та звичаї рідного краю.
Діти охоче допомагають своїй першій учительці-класоводу __________________________ виховувати з її підопічних учнів, гідних рідної школи.
Восьмикласники охоче трудяться, підтримуючи чистоту та порядок на шкільній території й у приміщенні.
Кожен учень класу має певні громадські зобов'язання: (на прикладі 8-___ класу школи ______________________________________________________________))
1. _______________________________- замісник старости
2. ______________________________ - скарбнк
3. ______________________________ - староста класу
4. ______________________________ -
5. ______________________________ - голова культмасового сектора
6. _______________________________- замісник
7. ______________________________ - голова редколегії
8. ______________________________ - замісник
9. ______________________________ - фізорг
10______________________________ - замісник
11. _____________________________ - голова трудового сектора
12. _____________________________ - замісник
13. _____________________________ - голова санітарного сектора
14. _____________________________ - замісник
15. _____________________________ -
16. _____________________________ -
17. _____________________________ - член культмасового сектора
18. _____________________________ - член санітарного сектора
19. _____________________________ - член трудового сектора
20. _____________________________ - член редколегії
21. _______________________________ - член трудового сектора
22. _______________________________ - член трудового сектора
23. _______________________________ - член редколегії
24. _______________________________ - член санітарного сектора
25. _______________________________ - член культмасового сектора
26. _______________________________ - член спортивного сектора
27. _______________________________ - член спортивного сектора
28. _______________________________ - член трудового сектора
29. _______________________________ - член санітарного сектора
30. _______________________________ - член культмасового сектора
31. _______________________________ - член культмасового сектора

 


Класний керівник

________________

План виховної роботи колективу учнів 8-а класу
На 2005-2006 навчальний рік

(Класний керівник ______________)

Проблема школи – класна проблема
Завдання перед учнівським колективом

1. Удосконалювати навчально-виховну роботу в умовах реалізації основних напрямів реформ загальноосвітньої та професійної шкіл.


2. Продовжувати працювати над проблемами, поставленими перед школою й учнівським колективом: ”Застосування інноваційних технологій у навчанні”, “Пошук та підтримка обдарованої дитини через диференційований підхід до навчання”, “Формування особистості - громадянина України - на основі впровадження та всебічного розвитку української мови”, “Міцне здоров'я школяра - запорука ґрунтовних знань”.
3. Продовжувати роботу з організації та згуртування класного колективу.
4. Формувати в учнів високі моральні якості, доброту, чесність, чемність, почуття колективізму, культуру поведінки шляхом читання книг, перегляду кінофільмів, телепередач, проведення загальношкільних та класних заходів, залучення до праці.
5. Здійснювати профорієнтаційну роботу шляхом проведення бесід, зустрічей із батьками - працівниками певних професій - , прищеплювати трудові навички шляхом залучення до праці у повсякденному житті.
6. Проводити бесіди, екскурсії, зустрічі з цікавими людьми. Відвідувати виставки, музеї, театри, консерваторію, тим самим розвиваючи етичні й естетичні смаки.
7. Бути активними читачами шкільної та районної бібліотек, формуючи потяг до мистецтва.

Індивідуальна робота з важковиховуваними школярами

1. Здійснювати повсякчасний контроль навчально-виховного процесу над діяльністю таких учнів: _____________, ______________, ______________, ______________ - хлопці постійно порушують дисципліну на уроках, погано вчаться, часто брешуть дорослим (батькам і вчителям).


2. Повсякчас підтримувати тісний зв'язок із сім'ями вищезгаданих учнів, щоб запобігти правопорушенням.
3. Найактивніше залучати важковиховуваних школярів до громадського життя класу, трудового та фізичного виховання, розвивати в дитячих душах етичні й естетичні смаки, використовуючи вплив різних видів мистецтва.

Індивідуальна робота з активом класу

1. Проводити повсякчасну навчально-виховну роботу з важковиховуваними школярами (допомога в класній і позакласній роботі).


2. Організація та проведення класних і загальношкільних заходів.
3. Активна допомога учнів у педагогічній і громадській роботі класного керівника.
4. Контроль за поведінкою, зовнішнім виглядом і підручниками школярів.
5. Взаємодопомога між однокласниками при хворобі та відсутності учнів на уроках.
6. Активне залучення класу до шкільних і позашкільних заходів.
7. Звіт про роботу, проведену протягом року.

Актив класу

1. ____________________- староста класу


2. ____________________ - замісник старости
3. ____________________ - скарбник

4.

5.Робота з батьками

ВЕРЕСЕНЬ


1. Знайомство класного керівника із сім'ями школярів.
2. Вибори членів батьківського комітету.
3. Обговорення плану виховної роботи на 1-й семестр.
4. Шкільні та класні збори на тему: “Основні напрями реформи”, “Роль навчання у вихованні школярів”, “Норми поведінки учнів у школі”, “Профілактика ДДТТ”.
5. Обговорення харчування дітей.
6. Допомога батьків школі.

ЖОВТЕНЬ


1. Відвідування сімей учнів із метою ознайомлення матеріального становища та психологічного клімату, сімейної атмосфери та родинних стосунків.
2. Проведення класних зборів “Виховання людини починається із сім'ї”.
3. Залучення батьків до допомоги у проведенні екскурсій по Києву й Україні.
4. Допомога батьків у оформленні кабінету, школи.
5. Активізація батьків до проведення загальношкільних заходів.
6. Утеплення кабінету.

ЛИСТОПАД


1. Повідомлення шкільного лікаря про стан здоров'я школярів.
2. Батьківські збори “Загартування - запорука вашого здоров'я”.
3. День відкритих дверей.
4. Заходи щодо профорієнтації.

ГРУДЕНЬ


1. Результат перевірки стану підручників і шкільного майна.
2. Батьківські збори “Організація зимового відпочинку”.
3. Проведення новорічного вечора.

СІЧЕНЬ


1. Звіт про роботу за 1-ший семестр.
2. Обговорення плану виховної роботи на 2-й семестр.
3. Класні збори на тему “Відвідування учнями школи”, “Шкідливість куріння”.
4. Загальношкільні збори на тему “Взаємозв'язок школи та сім'ї у вихованні підростаючого покоління”.
5. Обговорення пільгового та дієтичного харчування.
6. Допомога школі.
7. Підготовка загальношкільних заходів.

ЛЮТИЙ


1. Відвідування сімей учнів із метою бесіди-профілактики по запобіганню інфекційних захворювань (грип, короста, гепатит, педикульоз тощо) та контролю за поведінкою школярів поза школою.
2. Участь у шкільних і позашкільних заходах.
3. Проведення класних зборів на тему “Роль фольклору у вихованні справжніх патріотів Батьківщини”.
4. Участь у проведенні класного вечора “Прийди, прийди, весно-красно!”
5. Проведення конкурсу “Нумо, хлопці!”

БЕРЕЗЕНЬ


1. Допомога батьків у проведенні тижня, присвяченого творчості Т.Г.Шевченка.
2. Проведення конкурсу “Нумо, дівчата!”
3. Участь у святковому вечорі, присвяченому Міжнародному Жіночому дню 8 Березня.
4. Профорієнтаційні бесіди.
5. Повідомлення шкільного лікаря про стан здоров'я учнів.
6. Залучення батьків до участі в проведенні екскурсій.
7. Рейди-перевірки учнів щодо збереження шкільного майна та підтримання належного стану шкільної форми.

КВІТЕНЬ


1. Допомога батьків у проведенні шкільних заходів, зокрема: “Гуморина”, “Естафета мистецтв”(презентація класних колективів).
2. Результати перевірки стану підручників, шкільного майна та зовнішнього вигляду дітей.
3. Підготовка до травневих свят.
4. Батьківські збори на тему: “Поведінка учнів у школі й у позаурочний час”, “Взаєморозуміння між дорослими та дітьми”.
5. Участь у шкільних толоках.

ТРАВЕНЬ


1. Участь у проведенні травневих свят, зокрема: День Матері, День Перемоги, День Сім'ї.
2. Батьківські збори на тему “Літній відпочинок дітей - запорука міцного здоров'я у майбутньому”.
3. Допомога школі у проведенні літньої практики.
4.Участь у проведенні Свята останнього дзвоника.
5. Ремонт кабінету української мови та літератури.
6. Звіт про роботу, пророблену в 2-гому семестрі.

Основні виховні заходи

ВЕРЕСЕНЬ
ПІДГОТОВКА ДО ШКОЛИ

01.09. - 04.09.

1. Свято першого дзвоника.
2. Проведення загального тематичного уроку “Україна - європейська держава”.
3. Місячник “Увага! Діти на дорозі” (випуск стіннівок, запрошення працівників патрульної служби, конкурс на кращий твір щодо безпеки руху, організація шкільної бригади для запобігання дорожньо-транспортних випадків).
4. Єдиний урок із безпеки руху.
5. Конкурс малюнків і плакатів “Будь уважним на дорозі!”
6. Бесіди щодо збереження життя та здоров'я школярів, техніки безпеки, пожежної безпеки (метро, спортмайданчик).
7. Організація харчування учнів (легкі сніданки).

05.09. - 11.09.

1. Вивчення правил безпечної поведінки на вулицях і дорогах (пішохідна екскурсія).
2. Бесіди про шкідливість паління й алкоголю для здоров'я дітей і підлітків.
3. Батьківські збори ”Обговорення питання профілактики дорожньо-транспортних пригод”.
4. Культпохід до театру.
5. Вибори активу класу.
6. Відзначення Дня фізкультури та спорту.

12.09. - 18.09.

1. Бесіда “Небезпека отруєння грибами”.
2. Операція “Пішохід”.
3. Бесіда “Здоров'я дітей - здоров'я нації”.
4. Тематичні уроки: “Життя - цінність людини”, “Знання - це скарб, а вміння вчитися - ключ до нього”.
5. Конкурс на кращу стіннівку “Світлофор”.

19.09. - 25.09.

1. Бесіда із правил безпеки при користуванні газом й електроприладами.
2. Акція “Увага! Поруч із нами люди похилого віку”.
3. Підготовка до відзначення Дня працівника освіти.
4. Відзначення Міжнародного дня туризму.
5. Вікторина “Чи знаєш ти рідний край?”

26.09. - 30.09.

1. Акція “Діти - людям похилого віку”.
2. Конкурс малюнків і плакатів до Дня Вчителя.
3. Участь у святкуванні Дня працівника освіти.
4. Єдина класна година “Твоє здоров'я - у твоїх руках”.
5. Підготовка до святкування 15-річчя рідної школи.

ПРОТЯГОМ МІСЯЦЯ

1. Створення літопису про історію класу.


2. Участь у шкільних і районних гуртках, секціях, клубах.
3. Проведення щотижневих виховних годин.
4. Відвідування районної та шкільної бібліотек.
ЖОВТЕНЬ
МІСЯЧНИК ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ “ЗЕМЛЯ - НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ”

01.10. - 09.10.

1. Бесіда з учнями про шляхи передачі СНІДу.
2. Гра “Поле чудес”.
3. Перевірка зовнішнього вигляду школярів.
4. Екологічна акція “Затишок” (благоустрій території школи).

10.10. - 16.10.

1. Виховні години: “Шкідливі звички молоді”, “Алкоголь - хвороба молодих”, “Початкові наркотики - міф чи реальність?”
2. Бесіда “Профілактика застудних захворювань”.
3. Виставка-конкурс осінніх композицій “Осінь-чарівниця”.
4. Літературна вітальня “Осінні мелодії у творчості українських і зарубіжних поетів”.

17.10. - 23.10.

1. Бесіда з попередження дорожньо-транспортних випадків.
2. День добрих справ (взаємодопомога вчителів, батьків, учнів).
3. Відзначення визволення України від німецько-фашистських загарбників “Невмирущі сторінки боротьби українського народу в роки Другої світової війни” (випуск стіннівок, відвідування музею Великої Вітчизняної війни, запрошення ветеранів).

24.10. - 31.10.

1. Проведення єдиного уроку з безпеки руху напередодні осінніх канікул (попередження ДТП і нещасних випадків).
2. Відвідування театрів, музеїв, виставок.
3. Аналіз зайнятості школярів у позаурочний час (участь у роботі гуртків, клубів, секцій).
4. День добрих справ (спільна робота вчителів, учнів і батьків за підготовкою школи до зими).

ПРОТЯГОМ МІСЯЦЯ

1. Відзначення Дня української писемності.


2. Бесіда “Що таке здоровий спосіб життя?”
3. Профілактика дитячого травматизму.
4. Трудові десанти (операція “Сміття”).
5. Диспут “Що буде, якщо...”

ЛИСТОПАД
МІСЯЧНИК ПРАВОВИХ ЗНАНЬ І ПРАВОВОЇ ПРОПАГАНДИ “БЕРЕЖИ МЕНЕ, МІЙ ЗАКОНЕ”

01.11. - 06.11.

1. Конкурс плакатів “Молодь - за толерантність!”
2. Заняття за інтересами.
3. Бесіда “Роль ідеалу в нашому житті”.
4. Юридична вітальня: “Закон обов'язковий для всіх”, “Діти (злочин і кара)”, “Декларація прав та конвенція ООН про права дитини”.
5. Тренінгові заняття “Рівний - рівному”.

07.11. - 13.11.

1. Виставка літератури до Дня української писемності.
2. Вікторина “Що ви знаєте про День української писемності?”
3. Проведення термінологічного лікбезу “Нові економічні терміни”.
4. Конкурс малюнків “Права дитини”.
5. Тематичні виховні години: “Символи моєї держави”, “Мій край - моя історія жива”.

14.11. - 20.11.

1. Тиждень історії та правових знань.
2. Урок етики “Моральні переконання та вчинки у житті нашого колективу”.
3. Бесіда “Докори совісті - що це?”
4. Конкурс знавців історії української державності та правознавства.
5. Конкурс малюнків “Ми живемо в Україні”.

21.11. - 30.11.

1. Бесіда про загрозу СНІДу.
2. День пам'яті жертв голодомору (бесіда).
3. Урок мужності “Захисти мир на Землі!” (відзначення річниці визволення України від фашизму).
4. Вивчення думки учнів за допомогою анкетування “Зимові канікули! Що ти пропонуєш?”

ПРОТЯГОМ МІСЯЦЯ

1. Участь у проведенні операції “Пішохід”.


2. Огляд подій “Новини”.
3. Екскурсія до осіннього лісу.
4. Зустріч із батьками-робітниками різноманітних професій.
5. Етична бесіда “Будь уважним, ввічливим, поважай людей, які тебе оточують”.
6. Урок народознавства “Звичаї й обряди - душа українського народу”.

ГРУДЕНЬ
МІСЯЧНИК НАРОДОЗНАВСТВА “НОВОРІЧНІ СВЯТА”

01.12. - 11.12.

1. Бесіда про безпечну поведінку в зимовий період.
2. Виховна година, присвячена Дню Збройних сил України.
3. Проведення Єдиного дня боротьби зі СНІДом.
4. Акція “Милосердя” щодо Міжнародного дня інвалідів.
5. Підготовка до акції “Подарунки від Святого Миколая дітям притулку”.
6. Андріївські вечорниці.
7. Міжнародний день прав людини (бесіда).

12.12. - 18.12.

1. Підготовка до новорічних свят.
2. Фабрика Діда Мороза.
3. Бесіда по запобіганню нещасних випадків під час новорічних свят.

19.12. - 25.12.

1. День Святого Миколая (святковий вечір).
2. Дні безпеки руху дітей (стіннівки, пішохідні екскурсії, запрошення співробітників правоохоронних органів).
3. Бесіда по запобіганню ДТП і нещасних випадків під час канікул.

26.12. - 31.12.

1. Проведення єдиного уроку з безпеки руху напередодні зимових канікул.
2. Бесіда “Допоможемо тваринам у скрутні для них зимові дні”.
3. Екскурсія до зимового лісу.

ПРОТЯГОМ МІСЯЦЯ

1. Уроки прекрасного: “Утверджуй у собі людину”, “Як управляти собою?”


2. Проведення рейду-перевірки стану підручників і зовнішності школярів.
3. Уроки народознавства.

СІЧЕНЬ
МІСЯЧНИК СПРИЯННЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ “НАШЕ СЬОГОДЕННЯ - ОСНОВА НАШОГО ЗАВТРА”

01.01. - 17.01.

1. Бесіда про шкідливість куріння.
2. Підготовка до презентації класного колективу.
3. Контроль за зовнішнім учнівським виглядом.
4. Диспут “Бій під Крутами” (16.01.1918 р. - боротьба за незалежність Батьківщини).
5. Виставка робіт образотворчого мистецтва.

18.01. - 24.01.

1. Бесіда “Відповідальність учнів за своє здоров'я”.
2. Участь у районних і шкільних конкурсах і олімпіадах.
3. Проведення анкетування учнів із метою виявлення психологічного мікроклімату в класному колективі.
4. Тестування школярів “Чи схильний ти до вживання наркотиків?”
5. Бесіди з питань профілактики правопорушень.

25.01. - 31.01.

1. Відзначення Дня Соборності України.
2. Бесіда “Обережно: грип!”
3. Затвердження плану виховної роботи на 2-й семестр.
4. Соціальне дослідження “Проблеми спілкування батьків і дітей”.

ПРОТЯГОМ МІСЯЦЯ

1. Бесіда “Відвідування учнями школи”.


2. Ознайомлення дітей із зимовими народними обрядами та святами (урок народознавства).
3. Профорієнтаційна бесіда “Ким я буду?”
4. Відвідування районної бібліотеки.
5. Допомога безпритульним тваринам у важкі зимові дні.
6. Перевірка стану підручників, шкільного майна та зовнішнього вигляду дітей.
7. Соціометричне обстеження міжособистих стосунків у колективі. Виявлення важковиховуваних учнів.
8. Удосконалення та розвиток програми “Партнерство сім'ї, школи в ім'я дитини”.
9. Проведення міських екскурсій по зимових куточках природи.
10. Залучення батьків до шкільного життя їх дітей.

ЛЮТИЙ
МІСЯЧНИК ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ “ЩО ВНУТРІШНЯ, ЩО ЗОВНІШНЯ КРАСА ТОБІ ОДНІЙ ДАРОВАНА, ЛЮДИНО!”

01.02. - 07.02.

1. Заходи з безпеки дорожнього руху.
2. Бесіда “Проблеми спілкування батьків і дітей”.

08.02. - 13.02.

1. Участь у конкурсі шкільних агітбригад “__________________»
2. Залучення батьків до виховної роботи школи.

14.02. - 21.02.

1. Відзначення Дня Святого Валентина.
2. Робота над проблемами профілактики відхилень у поведінці учнів.

22.02. - 28.02

1. Участь у проведенні тижня правових знань.
2. Організація роботи консультативного пункту для батьків, котрі мають труднощі у сімейному вихованні дитини.
3. Відзначення Дня Захисника Вітчизни.
4. Класні змагання “Знай і виконуй правила дорожнього руху!”

ПРОТЯГОМ МІСЯЦЯ

1. Бесіди з профілактики шкідливих звичок і правопорушень серед учнів.


2. Бесіда “Запобігання інфекційних захворювань”.
3. Урок народознавства “Історія мого народу”.
4. Організація класного заходу “Прийди, прийди, весно-красно!” (зустріч весни).
5. Випуск стінних газет до зимових свят і загальношкільних заходів.
6. Активна участь у громадському житті школи.

БЕРЕЗЕНЬ
МІСЯЧНИК РОДИННО-ПОБУТОВОЇ КУЛЬТУРИ “БЕЗ СІМ'Ї НЕМА ЩАСТЯ НА ЗЕМЛІ”

01.03. - 07.03.

1. Підготовка до свята 8 Березня.
2. Цикл практичних занять “Умій сказати “Ні!”, якщо пригощають наркотиками”.
3. Бесіда “Морально-етичні норми поведінки учнів”.
4. Диспут “Від краси до мистецтва”.

08.03. - 14.03.

1. Участь у святковому концерті, присвяченому 8 Березня.
2. Виставка дитячих поробок “Умілі руки”.
3. Відзначення Шевченківських днів.
4. Зустріч весни “Благослови, мати, весну закликати!”

15.03. - 21.03.

1. Індивідуальні консультації учнів зі статевого виховання та профілактики СНІДу.
2. Зустрічі з батьками, які працюють у правоохоронних органах.
3. Відзначення Дня театру відвідуванням вистави за вибором учнів.
4. Проведення тижня з безпеки дорожнього руху в регіоні ЄЕКООН.
5. Бесіди зі школярами про правила поведінки на воді, правила дорожнього руху, правила протипожежної безпеки та ТБ під час весняних канікул.

22.03. - 28.03.

1. Культпоходи до музеїв, кінотеатрів, палаців міста Києва.
2. Цикл практичних занять “Заходи примусового виховання та заклади соціальної реабілітації для неповнолітніх”.

29.03. - 31.03.

1. Профорієнтаційна бесіда “Всі професії важливі”.
2. Ток - шоу “Маленьке порушення веде до великого злочину”.
3. Конкурс малюнків: “Моя сім'я”, “Мій клас - моя родина”.

ПРОТЯГОМ МІСЯЦЯ

1. Конкурс “Нумо, дівчата!”


2. Екскурсія по Шевченківських місцях.

КВІТЕНЬ
МІСЯЧНИК “СЕРЦЕ ЗЕМЛІ У НАШИХ ДОЛОНЯХ”

01.04. - 11.04.

1. Відзначення Всесвітнього дня здоров'я.
2. Гуморина - 2008.
3. Конкурс шкільних команд ЮІР.
4. Конкурс на кращу гумореску та стіннівку “Зі шкільного життя”.

12.04. - 18.04.

1. Відзначення Дня космонавтики.
2. Проведення шкільних змагань “Знай і виконуй ПДР”.

19.04. - 25.04.

1. Відзначення Всесвітнього дня Землі.
2. Міжнародний день пам'ятників та історичних місць.
3. Організація екскурсій.

26.04. - 30.04.

1. Уроки пам'яті, присвячені трагічним подіям на Чорнобильській АЕС (20-та річниця).
2. Загальні збори учнів із батьками та вчителями “Наші взаємини та їх вплив на успішність і поведінку школярів”.
3. Операція “Живи, книго!”

ПРОТЯГОМ МІСЯЦЯ

1. Перевірка стану підручників, шкільного майна та зовнішнього вигляду дітей.


2. Бесіда “Поведінка учнів у позаурочний час”.
3. Профорієнтаційна робота.
4. Екскурсія до весняного лісу.
5. Вікторина “Поле чудес”.
6. Місячник здоров'я.
7. Відвідування музеїв Чорнобиля та Великої Вітчизняної війни.
8. Підготовка до травневих свят.
9. Залучення батьків до громадської роботи.
10. Відвідування районної бібліотеки.

ТРАВЕНЬ
МІСЯЧНИК “НАШЕ МАЙБУТНЄ - ЧЕРЕЗ ДЗЕРКАЛО МИНУЛОГО!”

01.05. - 09.05.

1. Відзначення Дня Матері.
2. Бесіда “Могили ці не обминай ніколи: поховані у них для нас живі...”
3. Акція “ Зелений Паросток майбутнього”.

10.05. - 16.05.

1. Естафета “Мама, тато і я - спортивна сім'я” (День сім'ї).
2. Відзначення Міжнародного дня музеїв (організація екскурсій).
3. Ярмарок учнівських бізнес-планів.

17.05. - 23.05.

1. Проведення днів із безпеки руху напередодні літніх канікул (20.05. - 20.06.).
2. Участь у зборі-звіті дитячих організацій району.
3. Збір інформації про літній відпочинок дітей, схильних до правопорушень, та учнів, що потребуть особливого контролю.

24.05. - 30.05.

1. “Прощай, школо!” - підготовка до участі у проведенні даного свята (останній дзвоник).
2. Консультація з батьками про питання організації літнього відпочинку їх дітей.

31.05. - 03.06.

1. Організація літньої трудової практики.

ПРОТЯГОМ МІСЯЦЯ

1. Бесіда “Літній відпочинок - запорука не тільки міцного здоров'я школярів, але й успішного навчання”.


2. Звіт про роботу за 2-й семестр.
3. Оформлення літопису 8-Акласу.
4. Культпохід до весняного лісу (відпочинок на природі).

Сучасний погляд на педагогічну та психологічну науку

Яке місце в системі наукового пізнання посідають педагогіка і психологія?

Предмет їх дослідження - особлива сфера суспільної діяльності : всебічне виховання людини, яке в широкому розумінні охоплює освіту, навчання та виховання. Педагогічна та психологічна наука досліджує виховання як свідомий і планомірний процес підготовки людини до життя та праці, розкриває суть цього процесу, його закономірності, тенденції та перспективи, визначає принципи та правила, якими регулюється цілеспрямована виховна діяльність. Отже, це наука про виховання підростаючого покоління та дорослих; вона - організований вплив на світогляд і поведінку людей.

Педагогічна та психологічна наука виникла і розвивалася у минулому як теорія виховання підростаючих поколінь. Вона й у наш час вивчає насамперед процес виховання дітей і молоді. Зумовлено це тим об'єктивним фактом, що людина з усіма її духовними та фізичними якостями формується в основному в періоди дитинства, підліткового періоду та юності. На цих вікових ступенях розвиток особистості відбувається найбільш інтенсивно та характеризується багатьма специфічними рисами, обумовленими віком дітей, підлітків і юнаків, особливостями їх фізичної організації, великою пластичністю їх нервової системи та якісною своєрідністю протікання у них психічних процесів. Роки дитинства, підліткового періоду та юності вирішальні у становленні та розвиткові особистості, бо саме в ці роки визначаються найголовніші риси і властивості людини : її розумові та фізичні сили, основи її світогляду, переконань, моральних почуттів, особливості характеру, спрямованість потреб, інтересів, нахилів тощо. Тому істотні прогалини й недоліки у вихованні(наприклад, у вихованні характеру, фізичних якостей), допущені в періоди дитинства, підліткового віку та юності, ліквідувати пізніше, у дорослому віці надзвичайно важко, а іноді й неможливо.

В останній час обсяг даної науки помітно розширився. Зумовлено це тим, що спеціально організоване виховання і навчання набрало масового характеру і не лише щодо підростаючого покоління, а й людей інших вікових груп. У цивілізованих країнах усе населення охоплюється тими чи іншими формами навчання. Підвищення кваліфікації та перекваліфікації спеціалістів із будь-якої галузі виробництва, культури та науки стали тут не лише масовим явищем, а й набрали характеру обов'язковості. Що ж до самоосвітньої діяльності, то нині немає такої галузі, робота в якій не вимагала б від кожної особи систематично підвищувати свою кваліфікацію й освіченість шляхом самостійного опрацювання наукової, науково-популярної та художньої літератури.

Безперечно, процес виховання дорослих і процес виховання дітей(юного покоління взагалі) не тільки розрізняються між собою, а й мають багато спільних рис і ознак. Насамперед це стосується спеціально організованої системи виховання, освіти й навчання дорослих громадян. Успішна діяльність працівників різних навчальних закладів для дорослих була б неможливою без ґрунтовних педагогічних знань і умінь. Разом із тим знання педагогіки, уміння навчати, роз'яснювати, переконувати, впливати на розум і почуття людей потрібні не тільки керівникам і викладачам освітніх закладів. Без застосування положень, вказівок і вимог педагогічної науки була б неможлива ефективна ідейно-виховна робота у масах, пропагандистська діяльність, суспільна освіта.

Педагогічна та психологічна наука вивчає процеси виховання, освіти й навчання лише у притаманних їй межах, розглядає лише один, хоча й надзвичайно важливий, педагогічний елемент у цих процесах, їх педагогічну сторону. Вона відповідає на питання про те, як, на яких загально педагогічних засадах треба будувати виховання, освіту та навчання людей різних вікових груп у призначених для них освітніх закладах, через різні засоби ідеологічної роботи, в усіх типах установ, організацій і трудових колективів. Отже, від наукових установ і науковців у галузі педагогіки та психології розробити актуальні проблеми загальноосвітньої та професійної школи, добиватись підвищення якості й ефективності досліджень, активніше впроваджувати їх результати у практику. Наукові пошуки вчених-педагогів і методистів повинні втілюватись у конкретних рекомендаціях, навчальних і методичних посібниках.

Сучасні діти... Які вони ?

Питання про мету виховання - питання про те, якою повинна бути людина майбутнього. Якими ж головними рисами характеризується громадянин сучасної України як ідеал нової людини і, отже, як ідеал виховання?

Найголовніша риса такої людини - її всебічний розвиток, що охоплює всі істотні та нерозривно пов'язані між собою людські властивості : інтелектуальні, моральні, трудові, фізичні, естетичні( в їх найвищому вираженні). Держава передбачає забезпечення повного добробуту і вільного всебічного розвитку всіх членів суспільства через вільний розвиток кожного громадянина Батьківщини : розширення реальних можливостей для застосування громадянами своїх творчих сил, здібностей і обдаровань, для всебічного розвитку особи.

Сучасні діти України прагнуть бути освіченими, кваліфікованими, дисциплінованими, політично розвиненими та відданими Батьківщині. Тому завдання педагогів - виховати у майбутніх громадян України почуття обов'язку і поняття честі, уміння підкоритися товаришеві й наказати йому, бути ввічливим, суворим, добрим і стійким - залежно від умов життя . На жаль, серед сучасної молоді бракує активних організаторів, наполегливих і загартованих, здатних володіти собою та впливати на інших. Мета виховання - сформувати веселу, бадьору, підтягнуту, здатну будувати й жити, і любити життя особистість. Вона повинна бути щасливою.

Найважливіша визначальна якість громадянина вільної держави - почуття відповідальності. Воно виховується з найбільшими труднощами, але зате, якщо сформовано, впливає прогресивно на суспільні звершення. На жаль, багато неприємностей - від безвідповідальності більшості підлітків.

Отже, завдання сучасних педагогів - удосконалення особистості не тільки як головної продуктивної сили, а й як активного громадянина України, духовно багатої, морально благородної особи. На цьому зосереджуються зусилля всієї системи виховання, формування особи нового типу суверенної держави.

Виховання - процес різнобічний, багатоплановий, але на той же час він і єдиний, цілісний, бо різні риси та якості особи завжди пов'язані між собою і формуються не ізольовано, а у взаємних внутрішніх залежностях. Людина не виховується частинами, вона створюється синтетично всією сумою впливів, яких вона зазнає як цілісна особистість. Через це кожна складова частина чи сторона виховання, виконуючи свою особливу роль, служить водночас досягненню єдиної мети.

У процесі розумового виховання учнів у них формуються ідейно-політичне переконання, моральна свідомість і поведінка, ставлення до праці, трудова культура, естетичні уявлення і поняття, засвоюються знання про людський організм та про шляхи і засоби зміцнення здоров'я.

Моральне виховання також охоплює всі сторони духовного життя особистості, воно формує певне ставлення до навчання, знань, праці, фізичної культури, а також естетичні судження і почуття в їх єдності з етичними нормами.

Завдання школи, сім'ї, громадськості - здійснювати гармонійне виховання підростаючого покоління, дбати про те, щоб розумові, моральні, трудові, естетичні і фізичні якості кожного виховання розвивалися узгоджено і ритмічно. Успішне виконання цього завдання можливе лише тоді, коли педагогічний процес у всіх своїх ланках і елементах підпорядковується загальній меті суспільного виховання.

________________________


(ПІБ Учителя)
Каталог: documents
documents -> Та закону України „Про загальну середню освіту
documents -> «Козацькому роду нема переводу!»
documents -> Теоретична частина Аналіз програми післябукварного періоду: навчання читати і навчання письма
documents -> Азбука виживання
documents -> В. Ф. Живодьор ректор соіппо, доцент, заслужений учитель України
documents -> Відділ освіти Віньковецької райдержадміністрації Районний методичний кабінет Пилипо-Олександрівська зош І-ІІІ ступенів
documents -> Жменя сміху всім на втіху
documents -> Я. А. Коменський > наші вчителі певні, що вони поставлені на високо почесному місці, що їм надано чудову посаду, вище за яку нічого не може бути під сонцем
documents -> Саморозвиток особистості фахівця як мета та умова креативної та партнерської освіти л. М. Коробка
documents -> Урок по темі «Одиниці вимірювання маси і часу»


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал