Повторення вивченого з теми "Числівник"



Скачати 60,44 Kb.
Дата конвертації04.12.2016
Розмір60,44 Kb.
Тема: Повторення вивченого з теми “Числівник”
Мета: - повторення і закріплення знань, умінь і навичок,

набутих під час вивчення теми “Числівник”;



  • розвиток навичок виділяти числівники з-поміж інших частин мови, визначати граматичні ознаки числівників, синтаксичну роль; вдосконалення навичок орфографічного письма, збагачення словникового запасу учнів; розвиток мислення,зв’язного мовлення, уваги, пам'яті;

  • виховання патріотичних почуттів, формування навичок культури спілкування.


Внутрішньопредметні зв'язки: будова слова, частини мови, синтаксис, лексика, синтаксис, пунктуація, робота з текстом, орфографія, розвиток мовлення.

Міжпредметні зв'язки: фольклор, література, етика й мораль, історія, географія, російська мова, ОБЖД
Тип уроку: повторення вивченого з теми
Обладнання: таблиці “Відмінювання числівників”, “М’який знак у числівниках”; текст для вибіркового письма (про Кременчук); записи мелодій (для творчої роботи)

Хід уроку


І Оргмомент

ІІ Активізація навчальної діяльності учнів (Слайд)


- Послухайте уважно завдання і скажіть, яка частина мови має такий же корінь, як у слові обчислити, і такі ж 2 суфікси, як у слові працівник. (Числівник) (Слайд)
(Запис теми уроку учнями, а учителем - на дошці)
ІІІ Оголошення теми, мети уроку, його завдань

Прогнозування результатів

- Як ви думаєте, про що будемо говорити на уроці?
Мета: повторити вивчене про числівник, закріпити навички знаходити його у тексті, визначати граматичні ознаки, вживати у власному мовленні.
ІV Повторення і узагальнення вивченого про числівник (Слайд)


  1. Мотивація навчальної діяльності

  • Що називається числівником?

  • Де ми зустрічаємося із числівником?

  • Які знаєте прислів’я і приказки з числівниками?




  1. Робота з деформованим реченням (Слайд)




  • Складіть прислів’я Скажеш одне погане слово – почуєш десять

  • Знайдіть числівники.

  • До чого закликає прислів’я?


3. Словникова робота (Слайд)

  • Уточнімо значення слова поганий, дібравши синоніми.

Погане – неправдиве, несправедливе, неввічливе, лихе, неприємне, зле, образливе.
4 Фронтальна бесіда (Слайд) "Мозковий штурм"

- На які групи поділяються числівники за лексичним значенням?



(Кількісні і порядкові).

- До якого розряду належали числівники, використані в прислів'ї?

- Дайте визначення кількісних числівників (наведіть приклади).

- Як змінюються кількісні числівники? (За відмінками)

- Які числівники називаються порядковими (наведіть приклади)?

- Як змінюються порядкові числівники? (Як прикметники – за родами, числами і відмінками).

- На які групи поділяються числівники за будовою? (Прості, складні і складені).
5.Вибіркове письмо (Слайд)

- Попрацюймо практично. (Слайд) Перед вами текст. Прочитаймо його. Визначимо тему тексту.



Місто Кременчук, як відомо, було засноване як фортеця.

- Поясніть розділові знаки у 1 реченні.

З другої половини шістнадцятого століття тут розвивалися ремесла, торгівля, суднобудування, згодом місто стало торгівельним центром.

Зараз територія Кременчука становить дев’ять тисяч шістсот гектарів. Причому парки і сквери займають більше п’яти цілих трьох десятих відсотків від усієї площі міста. Місто має два райони.
- Тема тексту? (Кременчук)

- Випишіть числівники за варіантами:

І варіант – кількісні

ІІ варіант – порядкові

Визначте граматичні ознаки кожного з них.
- Зачитайте виписані числівники, назвіть граматичні ознаки кожного з них, поясніть орфограми.

- Розкажіть правила вживання м’якого знаку в числівниках.

- Числівників якого розряду немає у тексті? Наведіть приклади. (Збірних)
6. Синтаксичний розбір речення (Слайд)

- З’ясуймо синтаксичну роль числівників

Місто має два райони. (Розповідне, неокличне, просте (1 ГО), двоскладне, поширене, повне, неускладнене).
7. Творче завдання (під супровід музики)(Слайд)

- Продовжіть текст про наше місто, вживаючи числівники. (1 хвилина)

- Зачитайте.

- Завдання слухачам – прорецензувати відповіді товаришів. (Рецензії учнів)


8. Робота в парах (під супровід музики)(Слайд)

- Попрацюймо в парах. Разом з товаришем по парті складіть за 1 хвилину діалог на одну з тем (на вибір).



    1. Дорога до школи.

    2. Розмова про Кременчук між ровесницями, одна з яких нещодавно переїхала до нашого міста.

Завдання: використати числівники (Музика)

Учні демонструють діалоги


- Прорецензуйте відповіді учнів
9. Диктант “Мовчанка” (Слайди)

- Повернімося до орфограм у числівниках.

- Користуючись таблицями на парті, запишіть лише ті числівники, які пишуться з м’яким знаком.

367 29* 1842 678 5025* 51 2783 36* 4-ма на 30-ох*.

- Зачитайте виписані числівники.

Взаємоперевірка


- Чому не виписали чотирма ?(Виняток)

- Визначте прості, складні чи складені виписані числівники. Зробіть висновок.

(Складені числівники пишуться окремо)
10. Редагування запису(Слайд)

- Подивіться на числівники на слайді . З’ясуйте, чи є помилки. Зробіть висновки.(Написання складених і складних числівників).



Шістсот дев’яносто третій; вісімдесят дев’ять; двадцяти п’ятитисячний; чотирьох-сотий; вісімдесят два; трьох мільйонний.
11. Переклад (Робота з таблицями)(Слайд)

- Уявіть себе перекладачами. Запишіть подані словосполучення українською мовою. За потребою користуйтесь таблицею “Відмінювання числівників”.



75 членов раздать 697 участникам

с 50-летием встреча в 10 часов 15 минут

- Яке правило було необхідно згадати перед виконанням завдання? (Відмінювання числівників)

- Зачитайте переклад, поясніть.

- А в кого інакше? (Звертання до дітей)



- Зверніть увагу на числівники на позначення часу.



Форма відліку часу в Україні єдина,

З плином літ не пригасла, не стерта.

Ви питаєте: “Котра година?”

І вам кажуть: “Друга, третя, четверта”.

- Як іще можна сказати?

(Чверть на одинадцяту; п’ятнадцять хвилин після десятої, п’ятнадцять хвилин по десятій)

12. Гра “Назви час” (Слайд)

- Використовуйте синонімічні форми.




1655

  1. 16 годин 55 хвилин

  2. За п’ять хвилин 17-та

  3. П’ять хвилин до п’ятої









1325



  1. 13-та година 25 хвилин

  2. 25 хвилин після 13-ої (або 25 хвилин після 1-ої хвилини дня)

  3. 25 хвилин на чотирнадцяту







1745

  1. 17-та година 45 хвилин

  2. За чверть вісімнадцята

  3. За 15 18-та

  4. За чверть шоста


V Д/З
Міні-твір “Мій розпорядок дня”, використати числівники на позначення часу; морфологічний розбір 2-х числівників (на вибір). Повторити §§ 33-39, підготуватися до тематичної атестації.
V Підсумок уроку

Мікрофон”

- На уроці я згадав...

- Найцікавішим було...



- Найскладнішим виявилося...

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал