Поняття інформаційної моделі. Побудова моделіСкачати 110,72 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації10.12.2016
Розмір110,72 Kb.
ТипУрок
  1   2
Тема уроку: Поняття інформаційної моделі. Побудова моделі. Основні етапи виконання прикладної задачі з використанням ЕОМ.

Мета уроку: Ввести поняття моделі.

Розглянути загальну схему виконання задач за допомогою ПК

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Привітання з учнями. Перевірка відсутніх.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

На сьогоднішньому уроці ми розпочнемо вивчення нової теми : Інформаційна модель і алгоритми. Безпосередньо тема сьогоднішнього уроку: Поняття інформаційної моделі. Побудова моделі. Основні етапи виконання прикладної задачі з використанням ЕОМ.

  1. Пояснення нового матеріалу.

Модель – це опис істотних для поставленої задачі властивостей і закономірностей поведінки об’єктів, що забезпечує її розв’язання.

Основними моделями є:Під час розв’язування конкретної задачі в моделі повинні міститися тільки ті властивості і способи взаємодії об’єктів, використання яких є істотними для розв’язування задач. Це процес ідеалізації або схематизації задачі. Рівень ідеалізації і деталізації в моделі визначає ступінь її адекватності, тобто наскільки добре для даної задачі отримані результати відображають реальну ситуацію.

Найбільш розповсюджені - математичні моделі. Вони описують процеси і явища за допомогою формул. Математичні моделі застосовуються у всіх галузях діяльності: фізиці, хімії, географії, економіці, біології, медицині, мовознавстві, і навіть в іграх.

Побудувати модель - підібрати зразок.

Наприклад:

Яку кількість грошей можна отримати зі вкладеної суми через певну кількість років, якщо відсоток нарахування за рік відомий:Позначимо: А початковий вклад

Р – річний відсоток

В сума через n років

Перший рік:Другий рік:
До кінця n року –

Процес розв’язування кожної задачі складається з однакових обов’язкових етапів.Розв’язування задачі – це одержання необхідної інформації з вихідних даних.

Вихідні дані - це те, що дано в умові задачі.

Необхідні результати – це те, що має бути отримане внаслідок розв’язування задачі.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал