План проведення уроку Додатки: конкурсні завдання



Скачати 165,97 Kb.
Дата конвертації22.02.2017
Розмір165,97 Kb.
ЗМІСТ

1. План проведення уроку…………………………………………….…..…...…..3-5

2. Додатки: конкурсні завдання………………………………….………….…..6-17

назви конкурсів ………………………………………………….…..18

3. Використана література ……………………………………………..………….19

Тема : Узагальнення і систематизація знань за темою “Документи з особового складу. Формування й оформлення справ”
Мета: повторити , узагальнити й систематизувати вивчений матеріал за темою : “Документи з особового складу”, звернути увагу учнів на формування й оформлення секретарем справ.
Тип уроку: узагальнення й систематизація знань.
Форма проведення: урок – турнір.
КМЗ уроку: зразки документів, таблички з назвами конкурсів, папки із завданнями.


Хід уроку





  1. Організаційна частина

  2. Повторення, узагальнення і систематизація знань.


Вступне слово викладача. В історії є лицарів багато,

Які звершили подвиги славетні.

Вони твердині замків будували,

І надихали мужністю поетів.


Недаремно я повела мову про лицарів, адже лицарі неодмінно пов’язані з турнірами. Саме на турнірах вони відстоювали свою честь в ім’я Прекрасної Дами, показуючи свою вправність у різних видах змагань.

Словникова робота

Турнір: 1) військове змагання лицарів у середньовічній Західній Європі. Проводились здебільшого кінно. Билися списами, мечами, бойовими сокирами. Влаштовувались турніри звичайно королем або великим синьйором, відбувалися публічно.


2) Змагання між окремими учасниками або командами за круговою системою, де учасники (або команди) зустрічаються між собою один або кілька разів. Переможець турніру визначається найбільшою кількістю набраних очок. Турніри проводять з метою тренування і відбору учасників для подальших змагань , одержання певної кваліфікації.
Викладач. Саме урок – турнір ми сьогодні з вами і проведемо, де будемо “Відстоювати свої знання, як лицар – честь” – ці слова будуть епіграфом нашого уроку.
Людині благородній честь велить

Своє ім’я і гідність боронить.

Витівників до герцю закликаю

По лицарському давньому звичаю,

Щоб всі могли свої знання нам показати,

Кмітливим бути, думати, гадати,

Тож ми турнір проведемо,

Хто найкмітливіший – побачимо.



Сьогодні на уроці ми з вами повторимо, узагальнимо і систематизуємо вивчений матеріал за темою “Документи з особового складу. Формування й оформлення справ”
(Запис теми уроку в зошити)
Змагатися між собою будуть три команди у різних конкурсах, за які будуть виставлятися бали від 1 до 5, тому, яка з команд набере найбільшу кількість балів, та й переможе.
(Викладач оцінює відповіді учасників)
Викладач. Кажуть, що секретар – обличчя установи. У чому ж полягає секрет його особистої привабливості? Може в чудовій зовнішності, розумі, модному вбранні, прикрасах? Ні. Манера поведінки, стиль відіграють вирішальну роль у формуванні першого враження, але особистість розкривається найбільш повно у розмові, оскільки тоді проявляється освіченість, компетенція, ерудиція, вихованість, а також інші особисті та ділові якості секретаря. Саме ці якості наші майбутні секретарі проявлять у конкурсі “Ерудити”.


  1. Конкурс “Ерудити” (Бліц-вікторина, яка включає в себе запитання за раніше вивченим теоретичним матеріалом)


(Запитання бліц-вікторини)
Викладач. Слідуючий конкурс називається “Ключі”. Наші учасники повинні розгадати кросворд і назвати ключове слово.


  1. Конкурс “Ключі” (ключові слова кросвордів є назвами документів з особового складу).


(Папки з конкурсними завданнями в учнів на столах)
Викладач. Секретар – людина, уважна, наділена логічним мисленням, хорошою пам’яттю, вільно володіє мовою, тому наступний конкурс включає в себе редагування тексту.


  1. Конкурс “Редактори” (учасники повинні уважно прочитати документ, відреагувати його, проставити необхідні реквізити, дати відповіді на запитання).


Викладач. Сьогодні в усіх розвинутих країнах світу при підготовці секретарів особливого значення надають розширенню їхнього світогляду, підвищенню можливостей самостійного вирішення різноманітних ділових питань. Тому конкурс “Пошуковці” спонукає саме до таких дій.


  1. Конкурс “Пошуковці” (поставити реквізити документів у потрібній послідовності).


Викладач. Секретар – людина комунікабельна, завжди працює над розширенням своєї професійної майстерності, ерудиції, компетентна з будь-яких питань, саме ці якості демонструє конкурс “Оратори”


  1. Конкурс “Оратори” (виступи учнів на задану тему:

    • Номенклатура справ.

    • Розгляд і реєстрація документів.

    • Формування й оформлення справ).


Викладач. Секретар – натура творча, за кожну справу береться з ентузіазмом, проявляє ініціативу. Саме творчі здібності розкриваються в конкурсі “Творці”.


  1. Конкурс “Творці” (За початком потрібно продовжити речення).


Викладач. Секретар – людина, яка знаходить вихід з будь-якої складної ситуації, зберігає конфіденційну інформацію і при цьому найбільш поінформована. Тому конкурс “Аналітики” розкриє саме ці здібності.


  1. Конкурс “Аналітики”(Заповнити таблицю).


Викладач. Ось і закінчується наш турнір, залишилось тільки підвести підсумки.
(Підведення підсумків, виставлення оцінок)
Викладач. Сьогодні на уроці ми повторили та узагальнили вивчений матеріал з теми “Документи з особового складу. Формування та оформлення справ”. Ви дійсно відстоювали свої знання, як лицар - честь, тому хочеться побажати вам:
Нехай же вас Господь благословляє

У світлу путь, на добрії діла ,

На вірну стежку завжди наставляє,

Щоб доля в вас щасливою була,

Кажуть люди недарма:

Вчення – світ, невчення – тьма.

Мудрими ж не народились,

А всього самі навчились.

Й добре ще того навчати,

Хто і сам все хоче знати.

А тому часу не гайте,

Вчіться, вчіться і читайте.

Тож дай вам Бог в здоров’ї, в щасті жити,

На цій землі знайти себе в труді,

До мрії дотягнутись, долетіти,

Тож, сміло в путь, поки ще молоді!


На цьому наш урок – турнір закінчено.


  1. Домашнє завдання

Повторити вивчений матеріал з даної теми сторінка ……….. підготуватись до тематичного оцінювання.

Ерудити”


І команда


  1. Результат відображення конкретної інформації на спеціальному матеріалі за визначеним стандартом чи формою – це . . .

(документ)

  1. Точне відтворення оригіналу документа . . .

(дублікат)

  1. Розпорядчим документом, який видається керівником установи і стосується організаційних та кадрових питань, називається . . .

(наказ)

  1. Документом, у якому в офіційній формі викладено громадську думку про працівника як члена колективу називається . . .

(характеристика)

  1. Документ із низкою запитань, який пропонують заповнити особі, щоб дістати потрібні відомості про неї . . .

(анкета)

ІІ команда


  1. Сукупність послідовно об’єднаних змістом і побудованої за правилами мовної системи речень – це . . .

(текст документа)

  1. Стандартний аркуш паперу з відтвореною на ньому постійною інформацією документа й місцем, залишеним для змінної . . .

(бланк документа)

  1. Документ, що підтверджує трудову діяльність особи . . .

(трудова книжка)

  1. Документ, який характеризує кандидата на заміщення вакантної посади .

(резюме)

  1. Документ, у якому підтверджуються дії, що вже відбулися (як правило, одержання грошей або матеріальних цінностей)

(розписка)

ІІІ команда


  1. Площа уніфікованої форми чи бланка документа, призначена для заповнення основними реквізитами.

(робоча площа документа)

  1. Сукупність документів, що містять докладні відомості про працівника.

(особова справа)

3.Документом, у якому особа повідомляє основні факти своєї біографії, називається . . .

(автобіографія)


  1. Площі, призначені для закріплення документа в технічних засобах зберігання, а також для нанесення спеціальних позначок і зображень.

(береги документа)

  1. Документ, за яким організація чи окрема особа надає право іншій особі від її імені здійснювати певні юридичні дії або отримувати матеріальні цінності . . .

(доручення)

Ключі”



І команда









3




5

1






















4







2

















































































  1. Документ, у якому підтверджуються дії, що вже відбулися ( як правило, одержання грошей або матеріальних цінностей)

  2. Документ із низкою запитань, який пропонують заповнити особі, щоб дістати потрібні відомості про неї.

  3. Певна частина (уривок) документу, оформлена належним чином.

  4. Службовий документ, що містить повідомлення про діяльність особи чи організації або її підсумок, виконання дорученої роботи, справи, узагальнення зробленого й та. ін.

  5. Документ, який видається керівником установи і стосується організаційних та кадрових питань.

ІІ команда



2




4













3






















5
















1













6




















































































































  1. Документ, який видається керівником установи і стосується організаційних та кадрових питань.

  2. Службовий документ, що становить оперативне повідомлення, передане телефоном.

  3. Документ, який містить опис та підтвердження тих чи інших фактів або подій.

  4. Документ, у якому в офіційній формі викладено громадянську думку про працівника як члена колективу.

  5. Службовий документ, що містить повідомлення про діяльність особи чи організації або її підсумок, виконання дорученої справи, узагальнення зробленого.

  6. Службовий документ, одержаний за допомогою спеціального апарата (телефакса) телефонними каналами зв’язку.

ІІІ команда

1


2




4



5




3















































































































  1. Документ із низкою запитань, який пропонують заповнити особі, щоб дістати потрібні відомості про неї

  2. Службовий документ, що становить буквенно-цифрове повідомлення, передане за допомогою телеграфного зв’язку.

  3. Службовий документ із записом ходу обговорення питань і рішень, ухвалених на зборах, нарадах, конференціях.

  4. Документ, який посвідчує якийсь факт і складається в присутності свідків ( комісії) або на підставі обстеження.

  5. Розпорядчий документ, який створюють переважно з питань інформаційно – методичного характеру, а також організації виконання наказів, інструкцій, інших актів органів управління.

Творці”


І команда

Продовжіть речення:
Заява – це документ . . .
Особисті заяви бувають про . . .
Цей документ містить такі реквізити . . .


ІІ команда
Продовжіть речення:
Трудова книжка – це . . .
Трудова книжка має такі розділи . . .
Титульний аркуш цього документу містить такі реквізити: . . .


ІІІ команда
Продовжіть речення:
Анкета – це . . .
Анкети доводиться заповнювати, коли . . .
Відповідати на запитання анкети треба . . .
Не дозволяється . . .

Аналітики”



І команда

Заповніть таблицю


За найменуванням

За призначенням

За походженням

За формою

За стадіями створення

Характеристика













ІІ команда

Заповніть таблицю


За найменуванням

За призначенням

За походженням

За формою

За стадіями створення

Автобіографія













ІІІ команда

Заповніть таблицю


За найменуванням

За призначенням

За походженням

За формою

За стадіями створення

Наказ щодо особового складу













Пошуковці”

І команда


Розташуйте реквізити у послідовності, характерній для наказу щодо особового складу:



  1. Розпорядча частина тексту.




  1. Дата.




  1. Підпис керівника установи.




  1. Заголовок.




  1. Констатуюча частина документа.




  1. Місце видання документа.




  1. Назва організації, підприємства, установи.




  1. Назва виду документа.




  1. Номер.

Пошуковці”



ІІ команда


Розташуйте реквізити у послідовності, характерній для заяви:



  1. Вказівка на додатки.




  1. Текст




  1. Адресант.




  1. Адресат.




  1. Підпис.




  1. Дата.




  1. Назва документа.

Пошуковці”



ІІІ команда

Розташуйте реквізити у послідовності, характерній для розписки:



  1. Прізвище, ім’я, по-батькові особи, яка дає розписку.




  1. Текст (сума взятих грошей або назви матеріальних цінностей).




  1. Назва виду документа.




  1. Підпис автора.




  1. Посада автора (в разі потреби).




  1. Дата оформлення документа.

Редактори”

І команда

Прочитайте текст документа; відредагуйте, якщо є в тому потреба; допишіть відсутні реквізити.


Заява



Для декана факультету

естрадного співу

Київської музичної академії

Басова Івана Івановича

Від студентки І курсу

Сопранової В.А .





Прохаю звільнити мене від здавання екзамену з ДУМ, оскільки я його здавала в Київському державному музичному училищі і склала його на “відмінно”


Сопранова В.А.


  1. Що таке заява?



  1. Які бувають заяви?

Редактори”

ІІ команда

Прочитайте текст документа; відредагуйте, якщо є в тому потреба; допишіть відсутні реквізити.

Доручення

Я, Холопов Олексій Вікторович, доручаю Садченку Сергію Олександровичу одержати в касира належну мені зарплату за квітень 2002 р.


Холопов

Підпис учителя І.В. Холопова засвідчую: Семенюк Н.М.




  1. Що таке доручення?


  1. Які бувають доручення?

Редактори”

ІІІ команда

Прочитайте текст; відредагуйте, якщо є в тому потреба; допишіть відсутні реквізити.

Розписка

Я, студентка І курсу музично-педагогічного факультету Нікітіна Людмила, взяла у викладача Білецького В.В. 1 бандуру для проведення репетиції.


Нікітіна Л.А.


  1. Що таке розписка?

2. Які дії вона підтверджує?



Використана література



  1. Вербицька Т.С., Чіннікова В.П. Секретарська справа та сучасне справочинство. – Львів: Оріяна – Нова, 2001.

  2. Загнітко А.П., Данилюк І.Г. Українське ділове мовлення: професійне і непрофесійне спілкування. – Донецьк: ТОВ ВКФ “БАО”, 2004.

  3. Віденко А.Н. Сучасне діловодство: Навч. посібник. – К.: Либідь, 2001.

  4. Шевчук С.В. Контрольні роботи з ділової української мови. – К.: Видавництво А.С.К., 2004.








Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал