Обмін даними між додатками за допомогою oleСкачати 437,57 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації22.01.2017
Розмір437,57 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5

Реферат на тему:

Обмін даними між додатками за допомогою OLE


План

1. Обмін даними між додатками за допомогою OLE

1.1. Поняття про OLE

2. Відмінність між зв'язуванням та впровадженням

2.1. Зв'язування

2.2. Впровадження

2.3. Випадки використання зв'язування і впровадження

3. Встановлення зв'язків у документах

3.1. Зв'язування за допомогою команди Специальная вставка

3.2. Зв'язування з допомогою опції Объект

3.3. Зміна параметрів поновлення зв'язків

3.4. Розривання і відновлення зв'язків

4. Впровадження об'єктів у документи

4.1. Впровадження за допомогою команди Специальная вставка

4.2. Впровадження з допомогою команди Объект

5. Редагування впроваджених OLE-об'єктів

6. Приклад використання OLE

1. Обмін даними між додатками за допомогою OLE


OLE (Object linking and Embedding) - це механізм зв'язування і впровадження об'єктів OLE, який дозволяє працювати з різними додатками Microsoft Office а також з іншими додатками Windows, які підтримують OLE.

1.1. Поняття про OLE


Якщо користувачеві необхідно вставити рисунок з Windows Paint в документ Word, помістити діаграму в документ Word або в презентацію PowerPoint, додати звук і відеоефекти до якого-небудь додатка Office, скористайтеся OLE. OLE є протоколом (визначеним набором правил взаємодії), який дає змогу зберігати об'єкти, створені в одному з додатків Windows, з допомогою їх зв'язування або впровадження в документ іншого додатка Windows.

Дані, які включені в документ з іншого додатка Windows з допомогою OLE, визначаються терміном об'єкти OLE. Об'єктом може бути частина документа Word, діаграма з PowerPoint, фрагмент робочої таблиці Excel, дані з інших програм Windows (наприклад, з CorelDRAW! або Microsoft Visual FoxPro), звук або відеокліп.

Використання OLE можливе тільки в тому випадку, якщо воно підтримується програмним забезпеченням Windows, з яким працює користувач. Всі додатки Office підтримують OLE. Додатки Windows можуть бути серверами OLE, клієнтами OLE, або тим і іншим одночасно.

Деякі програми Windows (включаючи Windows Paint) є серверами OLE (їх ще називають додатками-серверами). OLE-сервер може передавати дані іншим програмам Windows, але не може приймати дані з інших програм.

Деякі програми Windows є клієнтами OLE (їх ще називають додатками-клієнтами). Клієнт OLE може приймати дані OLE з інших програм Windows, але не може передавати дані іншим OLE-програмам. Працюючи з OLE, додаток-клієнт приймає, а додаток-сервер передає дані.

Деякі програми Windows (включаючи всі додатки Microsoft Office) можуть бути як OLE-клієнтами, так і OLE-серверами.

Працюючи з OLE, користувач може натрапити на такі терміни, як составной документ, документ-источник і документ-получатель.

Составной документ має вміщені в нього OLE-об'єкти. Наприклад, документ Word з впровадженою робочою таблицею Excel є складеним документом. Презентація PowerPoint, яка вміщує дані з Access, - це теж складений документ.

Документ-источник - це документ, об'єкт якого користувач бажає зв'язати або впровадити у цей документ.

 Документ-получатель - це документ, в який вставляються OLE


2. Відмінність між зв'язуванням та впровадженням


Перш ніж почати активно використовувати OLE технологію, бажано з'ясувати, в чому відмінність між зв'язуванням і впровадженням. Користувачі-початківці, які ще не знайомі з OLE, часто плутають ці поняття. Згадані процеси мають різні назви через те, що в одному з них встановлюється зв'язок з даними, а в іншому реалізується впровадження (або поміщення) в документ копії даних, які підтримують зв'язок з додатком-джерелом.

2.1. Зв'язування


Якщо користувач вставив в документ OLE-об'єкт, який пов'язаний з даними іншого додатка Windows, і вніс зміни у вихідний файл, то ці зміни автоматично з'являться у його документі. Наприклад, користувач створив і зберіг рисунок у Windows Paint, а потім вставив його як зв'язаний об'єкт в документ Word для Windows. Рисунок зберігається тільки в тій папці, в якій він був збережений спочатку з допомогою Windows Paint. Якщо користувач відкриє документ, що вміщує рисунок, і двічі натисне кнопку мишки на ньому, то завдяки використанню OLE відкриється файл Windows Paint. Будь-які зміни в рисунку будуть збережені у файлі-оригіналі і відтворені в документі Word.

2.2. Впровадження


При впровадженні OLE-об'єкт, що вставляється, стає частиною вашого документа. Таким чином, об'єкт дійсно ніби впроваджується в документ. При впровадженні зміни, внесені в документ-джерело, не з'являться у впровадженій копії. Наприклад, якщо користувач упровадив робочу таблицю Excel в документ Word, то вона стає частиною документа Word. Зазначимо, що при цьому не встановлюється ніяких зв'язків між таблицею в документі Word і робочою таблицею, дані якої використовувались. Таким чином, якщо користувач двічі натисне кнопку мишки на впровадженій у документ Word таблиці, а потім внесе в неї зміни, то останні будуть збережені в документі Word, але не з'являться у вихідній робочій таблиці Excel.

2.3. Випадки використання зв'язування і впровадження


Зв'язування - єдиний метод, який дає змогу підтримувати зв'язок з вихідними даними. При цьому OLE-об'єкт в документі-одержувачі автоматично поновлюється в разі внесення змін у документ-джерело. Крім того, зв'язування потребує значно меншого обсягу дискового простору порівняно з впровадженням, оскільки коли в документі користувача використане зв'язування, то немає потреби зберігати повну копію даних. Це особливо помітно при роботі з графікою, звуковими і відеоефектами, оскільки вони займають досить багато дискової пам'яті.

Впровадження бажано використовувати тоді, коли збереження даних документа-одержувача, поновлених на підставі документа-джерела, не дуже важливе, і крім того, є необхідність переносити документ з одного комп'ютера на інший. Зважаючи на те, що використання зв'язування залежить від того, чи знає користувач, де шукати вхідні дані, переміщення документів зі зв'язаними OLE-об'єктами може бути складним, оскільки інші комп'ютери, можливо, не мають таких об'єктів, які, до того ж, зберігаються в таких самих папках.

 Примітка. Чому не можна використовувати опції Копировать (Copy) і Вставить (Paste) команди Правка (Edit) для додавання OLE-об'єкта?

Якщо користувач вже робив спроби використати опції Копировать (Copy) і Вставить (Paste) команди Правка (Edit) для переміщення даних з одного додатка Windows в інший, він міг звернути увагу на те, що, як правило, дані не поновлюються при зміні їх у документі-джерелі.

Використання опцій Копировать (Copy) і Вставить (Paste) команди Правка (Edit) в додатках Windows звичайно дає змогу передавати "статичні" дані, які перетворюються у формат документа-одержувача. Наприклад, якщо користувач виділив діапазон клітинок в Excel і виконав команду Правка та її опцію Копировать (EditCopy), а потім перейшов у Word і виконав комаду Правка та її опцію Вставить (EditPaste), то він отримав таблицю Word, яка вміщує копію даних Excel. Для вставляння OLE-об'єкта потрібного типу використовуйте не звичайну опцію Вставить (Paste), а комаду Правка та її опцію Специальная вставка (Edit  Paste Special) або команду Вставка та її опцію Объект (Object).

3. Встановлення зв'язків у документах


Щоб для включення даних у документ використати зв'язування (а не впровадження), виконайте команду Правка та її опцію Специальная вставка (EditPaste Special) або команду Вставка та її опцію Объект (Paste  Object). Після встановлення зв'язків можна змінювати параметри їх поновлення, розривати і знову встановлювати зв'язки.

3.1. Зв'язування за допомогою команди Специальная вставка


Якщо користувачеві потрібно вставити в документ вибрані дані (а не весь файл), які б автоматично поновлювались при змінах в документі-джерелі, виконайте зв'язування з допомогою команди Правка та її опції Специальная вставка (EditPaste Special). Для створення зв'язків за допомогою опції Специальная вставка (Paste Special) необхідно:

запустити додаток-сервер і відкрити (або створити) документ з даними, які потрібно вставити. Якщо створено новий документ, то його необхідно зберегти до того, як він буде зв'язаний з документом іншого додатка;

виділити об'єкт, який потрібно вставити в документ іншого додатка;

виконати команду Правка та її опцію Копировать (EditCopy);

запустити інший додаток, якщо він ще не запущений;

відкрити документ-одержувач (документ, в який буде вставлено OLE-об'єкт);

встановити курсор в те місце, де має з'явитися зв'язаний об'єкт;

виконати команду Правка та її опцію Специальная вставка (EditPaste Special), щоб відкрити діалогове вікно Специальная вставка (Paste Special), показане на рис. 1. В списку Как (As) користувач побачить формати даних, які можна використовувати при вставлянні;Рис. 1. Діалогове вікно Специальная вставка


вибрати потрібний формат. (Звичайно використовується такий самий формат, як і формат об'єкта. Список форматів може змінюватися залежно від того, які програми встановлені на комп'ютері);

встановити у діалоговому вікні опцію Связать (Paste Link);

клацнути мишкою на кнопці ОК, щоб вставити зв'язаний об'єкт у ваш документ. Об'єкт з'явиться в тому місці, де розміщений курсор, і будь-які зміни, які користувач зробить у документі-джерелі, будуть автоматично відображатися в документі-одержувачі.Зауваження. Якщо не видно команду Специальная вставка (Paste Special), чинять так. Перш ніж установлювати OLE-зв'язок, звертають увагу на те, що пункти меню в деяких додатках Windows можуть відрізнятися від наведених у даному розділі. Послідовність дій, що описана в цьому пункті, буде однаковою для всіх додатків Microsoft Office, але в деяких додатках Windows (особливо у старих) може використовуватися опція Вставка связи (Paste Links), а не опція Специальная вставка (Paste Special). Якщо користувач не може знайти в меню команди Правка (Edit) опцію Вставка связи (Paste Links) або Специальная вставка (Paste Special), то очевидно, що він працює з додатком Windows, який не підтримує OLE.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал