Новоселицький професійний аграрний ліцей Виконав викладач спеціальних дисциплін Луцюк Валерій Іванович 2013рСторінка1/3
Дата конвертації03.02.2017
Розмір2,49 Mb.
  1   2   3
Новоселицький професійний аграрний ліцей

Виконав викладач спеціальних дисциплін

Луцюк Валерій Іванович

2013р.

Викладач підіймається до висоти справжньої майстерності лише тоді, коли його талант, знання, вміння спрямовані до єдиної мети, коли його робота освітлена високим обов’язком підготовити висококваліфікованого конкурентоспроможного робітника, який володів би сучасними технологіями виробництва та новітньою технікою, виховання людини майбутнього.

                                                           Т.Ф.Бугайко

Сьогодні в умовах величезних змін у соціальному, економічному та політичному житті України постала проблема радикальної перебудови у сфері професійної освіти, мета якої  – формувати конкурентоспроможну, творчу особистість, яка спроможна до самовизначення, до самореалізації та самовдосконалення. Так, серед багатьох сучасних проблем професійної освіти, нового типу, найважливішою є проблема підготовки висококваліфікованого робітника нашої держави з високим рівнем знань, на базі яких формується їх свідомість і загальна культура та культура виробництва. В умовах модернізації професійної освіти України визначені нові стратегічні цілі й тенденції оновлення змісту підготовки робітничих кадрів. Головною метою визначено створення умов для особистісного розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина України, формування покоління, здатного навчатися, створювати і розвивати цінності.

Враховуючи міжнародний та вітчизняний досвід підготовки кваліфікованих робітників відповідно до ринку праці, визнання компетенцій у європейському просторі     практичними працівниками професійно – технічних закладів України за участю науковців та роботодавців розроблено і впроваджено в навчальний процес Державні стандарти з професії «Тракторист – машиніст с/г виробництва, слюсар з ремонту с/г машин та устаткування, водій автотранспортних засобів категорії «С»».     Навчити учнів вчитися, прищепити їм стійкий інтерес до знань та обраної професії, прагнення самостійно збагачуватися ними – таке завдання я поставив перед собою, викладаючи спеціальні предмети в Новоселицькому професійному аграрному ліцеї. Разом з тим необхідно зазначити, що незважаючи на те, що проводиться велика робота щодо створення і оновлення комплексно – методичного забезпечення відповідно до вимог державних стандартів, це питання залишається проблемним, оскільки проблемою є створення під державні стандарти матеріально – технічної бази, підручників та електронних засобів навчання. У зв’язку з переходом на нові Державні стандарти підготовки спеціалістів для сільськогосподарського виробництва введено новий предмет «Агротехнологія» замість предмета « Організація і технологія механізованих робіт сільськогосподарського виробництва» ( До речі, я написав і видав в 2008 році під грифом Міністерства освіти і науки України навчальний посібник для учнів « Організація і технологія механізованих робіт в сільськогосподарському виробництва».

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал