Наказ №60 м. Ніжин Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладахСкачати 459,81 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації04.12.2016
Розмір459,81 Kb.
ТипНаказ
  1   2   3   4


УКРАЇНА

ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ

НІЖИНСЬКА МІСЬКА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ


Н А К А З

від 20.02.2012 р. № 60

м. Ніжин
Про проведення Тижня знань з основ безпекижиттєдіяльності у дошкільних

та загальноосвітніх навчальних закладах

У зимово-весняний період підвищується ризик виникнення надзвичайних подій за участю дітей. Найчастіше причинами дитячого травматизму та трагічних наслідків є: пустощі з вогнем або піротехнічними виробами, користування печами, газовими або електричними приладами, порушення правил дорожнього руху, небезпечні ігри на льоду водоймищ, ожеледиця, недотримання заходів безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів часів війни.

Міністерство надзвичайних ситуацій України стурбоване зростанням загибелі й травмування дітей. Лише за січень 2012 року загинуло 13 (+85%) та травмовано 16 (+33%) дітей.

На підставі згаданого вище, з метою додаткового проведення роз'яснювальних заходів серед дітей щодо дотримання ними правил безпечної поведінки та набуття навичок дій в разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, а також на виконання вказівок МНС України від 15.02.2012р. №03-1279/12 та Державної інспекції техногенної безпеки України від 15.02.2012р. №36/7/966, спільного листа від 17.02.2012р. управління освіти і науки Чернігівської ОДА від № 04/1-01-607, Територіальне управління МНС № 64-2/10-694 та управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області № 28/11/489 «Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах»


НАКАЗУЮ:


 1. Тиждень безпеки життєдіяльності провести у відповідності до тематичного плану (Додаток № 1).

 2. Міському методичному кабінету (Левицька Т.М.) організувати надання методичної допомоги для проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності.

До 20.02.2012р. 1. Керівникам навчальних закладів:

  1. Організувати у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах з 20 лютого по 03 березня 2012 року проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, включивши до планів виховні години, екскурсії до СДПЧ-15, проведення відкритих занять з питань безпечної життєдіяльності.

  2. Створити або поновити куточки безпеки життєдіяльності. Ознайомити дітей, учнів, батьків, вчителів та співробітників з тематичним матеріалом до проведення "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності" та зверненням до батьків від Центру пропаганди УМНС України в Чернігівській області Чернігівській області (Додатки № 2, 3).

  3. Подати звіт в ММК (Шуляку В.М.) про проведення "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності" за формою та підписом керівника (Додаток № 4).

До 29.02.2012р.

4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника управління освіти Пономаренко Н.О.

Начальник управління освіти С.В. Сипливець
2-21-86

В.М.Шуляк

Додаток № 1

до наказу управління освіти

від 20.02.2012 р. № 60

Тематичний план

проведення "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності"
Небезпека вдома й на вулиці. Основні правила поведінки:


 • у побуті;

 • при експлуатації пічного опалення, побутових газових та електричних приладів;

 • під час зимового відпочинку біля водоймищ, небезпека на льоду;

 • на транспорті, автошляхах та залізниці;

 • при виникненні пожежі вдома;

 • в умовах холодної температури;

 • при користуванні предметами побутової хімії;

 • при зустрічі зі свійськими та дикими тваринами;

 • при виявленні маловідомих предметів, боєприпасів часів війни;

 • при виявленні розливу ртуті;

 • під час сильного вітру, шквалів;

 • профілактика грипу.

Підбір матеріалів і форма навчання повинні відповідати віковим групам дітей: 1 - 4 класи, 5-7 класи, 8-11 класи.


Для повного і кращого засвоєння матеріалу необхідно користуватися наочними посібниками: схемами, плакатами, макетами.
Необхідно приділити увагу практичним питанням навчання дітей правильному поводженню в різних життєвих ситуаціях. Бесіду супроводжувати конкретними прикладами.

Додаток № 2

до наказу управління освіти

від 20.02.2012 р. № 60


Звернення до батьків
Міністерство надзвичайних ситуацій та Державна інспекція техногенної безпеки України вкрай стурбовані ситуацією, що склалася з травмуванням та загибеллю дітей на пожежах.

За статистикою, за один лише січень у 2012 році в країні виникло більше 4 тисяч пожеж, під час яких загинуло 13 дітей, 16 отримали травми та опіки. Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків. І виною цьому – батьківський недогляд.

Одна з жахливих за своїми наслідками трагедій сталася вранці 13 лютого цього року в с. Кінецьпіль Первомайського району Миколаївської області, де в приватному житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинуло 7-ро дітей від отруєння продуктами горіння. Вогнем також пошкоджено підлогу та перекриття будинку на площі 50 кв. м., пошкоджено домашнє майно.

Така кількість смертельних випадків і травмування серед дітей змушує звернутися до кожного з батьків, адже коли дітей залишають напризволяще, це не повинно залишатися поза увагою.Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про їх безпеку, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від Вас самих!

Центр пропаганди ТУ МНС у Чернігівській області
Служба пропаганди та зв’язків з громадськістю при УДІТБ

у Чернігівській області

Додаток № 3

до наказу управління освіти

від 20.02.2012 р. № 60

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал