Наказ №17 Про підсумки проведення районного етапу огляду-конкурсу на кращу організацію правової освіти та виховання у навчально- виховних закладахСкачати 105,82 Kb.
Дата конвертації26.12.2016
Розмір105,82 Kb.
ТипНаказ

УМАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

НАКАЗ

28.01.2011 м. Умань 17

Про підсумки проведення

районного етапу огляду-конкурсу

на кращу організацію правової

освіти та виховання у навчально-

виховних закладах


Відповідно до Положення про огляд-конкурс та плану роботи відділу освіти щорічно проводиться огляд-конкурс на кращу організацію правової освіти і виховання у загальноосвітніх навчальних закладах району, з метою впровадження інноваційних форм і методів підвищення правової освіти учнів та батьківської громадськості.

Розглянувши доповідну записку (додається)


НАКАЗУЮ:
1. Затвердити рішення конкурсної комісії.
2. Нагородити грамотами відділу освіти переможців конкурсу: Дмитрушківську, Кочубіївську, Бабанську, Полянецьку загальноосвітні начальні заклади І-ІІІ ступенів (директори Мовчан Н.І., Кисіль А.О., Жмуденко Н.С., Денисюк Н.М.).

3. Відзначити за активну участь у районному огляді-конкурсі Городецьку, Текучанську ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кочержинський, Рогівський, Ропотуський, Піківецький, Танський, Доброводівський НВК (Булеховець Н.Г., Паламарчук О.І., Завєруха О.М., Юрченко Л.В., Гончар О.Г., Кучеренко Є.М., Мельничук О.Д., Гончар Л.М.).


4. Вказати на недостатню організацію огляду-конкурсу директорам: Берестівецької (Омельченко О.П.), Колодистенської (Крижановська С.А.) ЗОШ І-ІІІ ступенів, Громівського (Ткаченко Л.П.), Дубівського (Косаринська Н.О.), Затишанського (Мельник Т.П.), Іванівського (Омельчук С.О.), Косенівський (Хохич Т.П.), Рижавський Квашук О.М.) НВК.

5. З 10.01.2011 продовжити огляд-конкурс на кращу організацію правової освіти та виховання у навчально-виховних закладах.


6. Директорам загальноосвітніх та позашкільних начальних закладів, завідуючим ДНЗ:
6.1. Продовжувати роботу щодо підвищення рівня правової освіти, створення цілісної системи, застосовуючи інноваційні технології, нестандартні форми роботи.
6.2. Забезпечити взаємодію школи з міськрайонним управлінням юстиції, кримінальною міліцією у справах дітей, службою у справах дітей, сільськими радами, іншими громадськими організаціями щодо формування правової культури учнів та батьків.

6.3. Домогтися ефективної роботи рад з профілактики правопорушень, громадських комісій у справах дітей, учнівського самоврядування.


6.4. У листопаді 2011 року провести традиційний місячник правових знань спільно із службою у справах дітей та відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на методиста РМК Галанець Л.В.

Начальник відділу освіти О.А.Супрунець

Додаток 1

Наказ відділу освітивід ________

Понад 13 років в районі проводиться щорічний огляд-конкурс на кращу організацію правової освіти і виховання учнівської молоді та батьківської громадськості.

Районна конкурсна комісія при підведенні підсумків огляду-конкурсу враховує наявність кабінетів правознавства, рівень викладання предметів правознавчого циклу, участь у районних та обласних олімпіадах з цих предметів, наявність куточків права, організацію учнівського самоврядування, проведення тижнів, місячників правової освіти, організацію і проведення єдиного дня профілактики правопорушень.

З метою покращення правової освіти та правовиховної роботи в рамках огляду-конкурсу проводиться конкурс “За честь школи і класу”, одним із критеріїв якого є наявність учнів, що стоять на обліку в КМСД.

Між відділом освіти, районною батьківською радою та Лігою старшокласників заключена угода про співпрацю.

У кожному навчальному закладі заключені угоди про співпрацю між педагогічним колективом, загальношкільним батьківським комітетом, координаційною радою школи.

У роботі щодо участі в огляді-конкурсі відділ освіти керується обласними та районними програми правової освіти населення; подолання дитячої безпритульності та бездоглядності; попередження злочинності серед неповнолітніх. На виконання кожної програми затверджені заходи відділу освіти та відповідно заходи кожного навчального закладу.

Проведено районний етап конкурсу «Світ моїх прав» з трьох номінацій: твір, реферат, малюнок. Кращі роботи надіслано на обласний етап конкурсу. Команда Дмитрушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів взяла участь в обласному турнірі «Знавців права», одержала подяку обласного управління юстиції. Спільно із службою у справах дітей проведено районний конкурс «Чи знаєш ти свої права?».

Щороку відділ освіти заключає спільні заходи з КМСД, ССД, ЦСССДМ щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх. Проводяться спільні засідання, де обговорюються питання правової освіти та правового виховання.

Спільно з працівниками КМСД, ССД проводяться цільові рейди у вечірній час з метою виявлення бездоглядних дітей, схильних до правопорушень, що вживають наркотики, спиртні напої.

На обліку в КМСД 4 учні:

Бежук Олег - Ятранівська ЗОШ;

Сачок Ігор - Старобабанівська ЗОШ;

Пурчел Євгенія - Старобабанівська ЗОШ;

Гудзицький Сергій – Рижавський НВК.

Правова освіта є обов'язковою для всіх дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, вищих навчальних закладів, тобто увага акцентується на наступності у справі правової освіти.Правоосвітня діяльність у навчальних закладах району здійснюється як на уроках, так і в позакласній та позашкільній роботі. У більшості шкіл створена система правоосвітньої та правовиховної роботи. Усі дев’ятикласники вивчають основи правознавства. Звертається особлива увага на вивчення кодексів права. 6 годин відведено на кримінальне право.

У відділі освіти та кожному навчальному закладі ведеться банк даних про учнів, схильних до правопорушень, дітей-сиріт, дітей із соціально-неспроможних сімей та інших категорій.

У школах району послідовно проводиться робота щодо неухильного виконання вимог чинного законодавства про обов’язкову загальну середню освіту дітей шкільного віку, попередження правопорушень та бездоглядності серед підлітків, які виховуються у неблагополучних сім’ях. Міськрайонним управлінням юстиції у 2010 році вивчено стан правової освіти у Кочержинському, Гереженівському, Танському, Рогівському НВК, Оксанинській, Ятранівській, Старобабанівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Досвід роботи цих закладів визнано позитивними.Питання «Про стан правової освіти та правовиховної роботи в навчальних закладах району» неодноразово слухалось на апаратних нарадах, на нарадах директорів, на семінарах соціальних педагогів та заступників директорів з виховної роботи. У ЗНЗ видано накази з цього питання.

Належну допомогу з превентивного виховання надає соціально-психологічна служба. Заслуговує на увагу досвід роботи практичних психологів Кучер Лариси Вікторівни (Дмитрушківська ЗОШ) та Мусатенко Ніни Василівни (Ладижинська ЗОШ).

У навчальних закладах району соціальними педагогами складені картотеки та постійно ведуться індивідуальні картки на учнів, схильних до правопорушень, де фіксується вся робота, що ведеться з даною дитиною та її батьками: профілактичні бесіди, відвідування учнів вдома, батьків на роботі, в яких масових заходах дитина бере участь. Хочеться відзначити досвід роботи соціального педагога Полянецької ЗОШ Брацлавської Ірини Павлівни.

У кожному навчальному закладі створена і діє згідно положення рада з профілактики правопорушень. До складу рад входять депутати районної ради, представники сільської ради, батьківської громадськості, учнівського самоврядування, соціальні педагоги, психологи, класні керівники. Робота рад спланована, систематично проводяться засідання, ведуться протоколи. Активно працюють ради з профілактики Городницької, Бабанської, Кочубіївської, Оксанинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Шаринського, Гереженівського НВК.

У кожному навчальному закладі сплановано роботу з учнями, що стоять на внутрішкільному обліку та на обліку в органах внутрішніх справ. Але не всі учні є активними членами гуртків, учасниками масових заходів. Не всі мають та виконують громадські доручення.

Ради старшокласників, що діють в усіх загальноосвітніх школах району, взяли на себе відповідальність за правову освіту та профілактичну роботу в 9-11 класах. Дитячі громадські організації широко залучаються до правоосвітньої, правовиховної та профілактичної роботи серед однолітків.

У школах району іде пошук інтерактивних форм роботи з дітьми та класними керівниками, впроваджуються інноваційні технології. Лише у 4 навчальних закладах впроваджуються профілактичні програми «Рівний-рівному» (Бабанська, Ладижинська, Родниківська, Старобабанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів). У Старобабанівській школі - програма «Молодь на роздоріжжі» щодо формування навичок здорового способу життя. У Ладижинській та Бабанській ЗОШ працює факультатив «Школа проти СНІДу». При тому, що підготовку пройшли 23 учителя в районі, які могли б бути тренерами з впровадження профілактичних програм.

У школах району організовано роботу 6 гуртків та факультативів (проти 10 – у 2007 році) правознавчого спрямування.

Оформлено згідно вимог куточки державної символіки України, куточки правознавства. Триває районний конкурс на кращий куточок державної та шкільної символіки.

У навчальних закладах району проводяться місячники, декади, тижні правових знань, під час яких проведені години спілкування „Захист прав дитини в Україні", зустрічей, ділова гра „Шляхами права", правовий ринг „Права дитини", правознавчі КВК, дискусія „Ти - людина, отже маєш права", вікторина „Я і закон".

У кожному навчальному закладі працює батьківський лекторій із правового всеобучу, але не всі ЗНЗ залучають до їх роботи працівників КМСД, ССД, лікарів ЦРЛ, дільничих міліціонерів.

З 25 листопада по 10 грудня 2010 року школи взяли участь у Всеукраїнській акції „16 днів проти насильства”.Традиційним в рамках акції став районний конкурс агітбригад „Молодь Уманщини - за здоровий спосіб життя". Перемогу здобули агітбригада Дмитрушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів та психологічний театр Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Практичним психологам шкіл необхідно вивчити питання щодо створення та організації роботи психологічних театрів.

У навчальних закладах району працюють соціальні центри. Систематично випускаються бюлетні, де учні, вчителі, батьки мають можливість познайомитись з окремими статтями Конституції України, статтями Конвенції ООН „Про права дитини" та іншими правовими документами. Особливо добре ця робота налагоджена у Паланській, Родниківській, Дмитрушківській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У шкільних бібліотеках працюють постійно діючі тематичні виставки літератури „Закон і ми”, „Держава. Учень. Права і обов'язки”, „За здоровий спосіб життя.Згідно програми правової освіти в установленому порядку в молодіжних аудиторіях, трудових колективах проводяться бесіди правовиховного характеру, під час яких знайомляться з актами законодавства, що спрямовані на заборону жорстокості, насильства, бездуховності, незаконного обігу наркотичних речовин, попередження негативного впливу вживання наркотичних засобів, алкоголю, тютюнових виробів на здоров’я та взаємовідносини в сім’ї. У 2009 року на колегії райдержадміністрації розглядалось питання „Про позитивні тенденції і проблеми у питаннях збереження здоров'я дітей та учнівської молоді”, відділом освіти затверджені заходи щодо формування навичок здорового способу життя, які доведенні до кожного навчального закладу.

Слід відмітити той факт, що правові знання ще не стали переконаннями для багатьох учнів.Не зменшується число неблагополучних сімей, які негативно впливають на формування особистості. Таких сімей в районі – 57, в них виховується 87 дітей.

Відділ освіти накреслив план роботи на виконання заходів щодо забезпечення активної наступальної протидії злочинності серед неповнолітніх, відповідно до яких проводяться контрольні обстеження умов проживання та виховання неповнолітніх у таких сім’ях; операції по запобіганню негативних явищ серед неповнолітніх, особливо у розважальних закладах.Необхідно поновити діяльність правових лекторій, гуртків та клубів правознавства у сільських клубах та бібліотеках.
Конкурсна комісія, розглянувши матеріали подані навчальними закладами на огляд-конкурс визнала переможцями конкурсу у 2010 році Дмитрушківську, Кочубіївську, Бабанську, Полянецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів (директори Мовчан Н.І., Кисіль А.О., Жмуденко Н.С., Денисюк Н.М.).

Відзначити за активну участь у конкурсі Городецьку, Текучанську ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кочержинський, Рогівський, Ропотуський, Піківецький НВК (директори Булеховець Н.Г., Завєруха О.М., Гончар О.І., Кучеренко Є.М.).
Каталог: vuchovna
vuchovna -> Посвята в першокласники Вітаємо вас, діти вільної України, зі святом першокласника. Вчитель
vuchovna -> Сценарії християнских свят для учнів 5 – 8 класів Великдень
vuchovna -> Наказ №1243 Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України
vuchovna -> Чарівна скриня
vuchovna -> Випускний 2009 Учениця: Ура!!! Уроки скінчилися. Дівчата, ну- мо веселитися. Танок «Веселий джайв»
vuchovna -> Осінь чудова пора. Любить осінь дітвора
vuchovna -> Голос ведучої Ну от і все. Уже перегорнули Підручників останні сторінки
vuchovna -> Концепція проекту Загальнодержавної цільової соціальної програми "Формування здорового способу життя молоді України"
vuchovna -> Наказ №109 Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2011 року


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал