Ми маленькі спортсмениСкачати 315,37 Kb.
Дата конвертації29.12.2016
Розмір315,37 Kb.
ТипКонкурс
СЦЕНАРІЇ ФІЗКУЛЬТУРНО-ХУДОЖНІХ СВЯТ ТА РАНКІВ
“МИ МАЛЕНЬКІ СПОРТСМЕНИ”
Діти поділені на дві команди:

Перша команда

Ми веселі й жартівливі

Хлопці і дівчата.

Є високі і низенькі,

Худенькі і повненькі.

Друга команда

А ми дуже дружелюбні,

І, щоб повірили ви нам,

Прийміть усі від нас ви

Такі маленькі дари.

(Команди дарують одна одній саморобні подарунки – книжечки на спортивну тематику).

Розпочинаються змагання – ігри та естафети, вікторини, конкурси. Звучить весела мелодія. Команди розходяться по місцях старту.

Гра-естафета “Баскетболісти”.

Кожен гравець команди веде м’яч до баскетбольного щита і кидає в нього. Зловивши, передає м’яч наступному гравцеві, який повинен зробити те саме, що й попередній. Команда яка виконає завдання швидше, отримує 100 балів, та що пізніше, - 50.

Спортивна вікторина. 1. Скільки гравців у футбольній команді? (11).

 2. Скільки гравців у волейбольній команді? (6).

 3. Скільки гравців у баскетбольній команді? (5).

 4. Які ви знаєте фізичні якості?

 5. Скільки білих фігур у шахах?

 6. Який м’яч важчий: футбольний чи волейбольний?

 7. Як часто проводяться Олімпійські ігри?

За кожну правильну відповідь команді нараховується 10 балів.

Естафета “Подорож по горах”.

Дистанція для пробігання ділиться на три рівні частини. Гравець першу частину стрибає на лівій нозі, другу - на правій, третю - на двох. Назад повертається бігом. Команда - переможець, яка швидше закінчила естафету, отримує 100 балів, інша – 50.

Конкурс на координацію.

Двоє дітей сідають на стільці, їм зав’язують очі. Встають із стільця, повертаються направо і роблять два кроки, далі наліво і роблять два кроки і так ще двічі, утворюючи квадрат та повертаючись назад до стільця. Перемагає той учень який найближче підійде до стільця. За перемогу нараховується 100 балів, іншому 50.

Конкурс капітанів на краще прислів’я про здоров’я. 1. Бережи одяг поки новий, а здоров’я, поки молодий.

 2. Здоров’я усьому голова.

 3. Шкіра дзеркало здоров’я.

 4. Без здоров’я немає щастя.

 5. Як про здоров’я дбаєш, таке і маєш.

 6. Наше здоров’я в наших руках.

За кожне прислів’я нараховується по 10 балів.

Естафета “Передача м’яча над головою”.

Команди шикуються в колони. Першим гравцям даються м’ячі. За командою м’яч передається над головою гравцеві, що стоїть за спиною. Коли м’яч дійде до останнього учасника той перебігає на початок строю і передає м’яч назад. Естафета продовжується доти, доки направляючий не повернеться на своє місце. Перемагає та команда, направляючий якої швидше займе своє місце. За перемогу команді нараховується 100 балів, за друге місце - 50.

Конкурс експрес малюнків на спортивну тематику.

Потрібно на листку паперу простим олівцем на 3 хвилини створити малюнок на спортивну тематику. Перемагає та команда, у якої малюків більше чи вони кращі. За перемогу нараховується по 10 балів за кожний малюнок.

Скільки не співали й грали, а кінчати час.

Кращі побажання ви прийміть від нас:

І в вас, і в нас хай все буде гаразд,

Щоб ви і ми здорові були.

Прощавайте, люди, низький вам уклін,

Щастя і здоров’я зичимо вам всім.

Підводяться підсумки, нагороджуються переможці.


СПОРТИВНО-ХУДОЖНІЙ РАНОК “МИ ВЕСЕЛІ МОРЯКИ”

У спортивному залі встановлено імпровізовану щоглу, в основі якої розміщені два червоні круги. Зліва і справа від щогли – по 10 стільців для екіпажів кораблів.

Свято проводить учитель. Судді – капітанська рада (старшокласники-спортсмени).

Ведучий розпочинає ранок з розповіді про те, що два кораблі (“Фізкультура” і “Спритність”) вирушили в плавання. Для успішного плавання кораблі потрібно укомплектувати командами (2 команди по 10 учнів).

Після команди “Свистати всіх на верх” учасники займають свої місця.

Який з кораблів швидше допливе до порту призначення, можна визначити по тому, яка з команд спритніша.

Розпочинаються змагання.

Конкурс “Розподіл доручень”.

Кожний учасник стає навпроти стільця, на якому стоять таблички з вказівкою, яку роль вони будуть виконувати. За сигналом повинен надіти на себе той одяг який лежить на стільці (ковпак, фартух). Перемагає команда яка швидше справилась із завданням.

Конкурс “Знайомство екіпажів”.

На палубі (підлозі) лежать літери з яких потрібно скласти назву корабля. Перемагає та команда, яка зробить це швидше.

Конкурс “Стройова підготовка”.

Команди кораблів демонструють уміння ходити стройовим кроком із піснею, виконувати повороти “Налі-во!”, “Напра-во!”, “Кругом!”. Судді оцінюють, яка з команд краще виконує стройові вправи.

Конкурс “Перетягування каната”

Якір піднятий, звучать гудки, кораблі відправляються у плавання. Перше випробування - перетягування каната.

Конкурс капітанів.

Капітани повинні збити м’ячем кеглю, яка розташована на віддалі 5 метрів.

Конкурс лоцманів.

Лоцмани повинні провести кораблі по заданому фарватеру. Їм зав’язують очі, пропонують пройти між кеглями, так щоб жодна з них не була збита. Коли кегля збита, вважається, що корабель сів на мілину й команда виконує по 10 присідів - знімає його з мілини.

Конкурс “Пробоїна на кораблі”.

Ведучий оголошує, що в днищі кораблів пробоїна. Члени команди діляться по двоє. Стають один до одного спинами, захоплюють один одного руками. Щоб викачати воду, виконують присіди. Перемагає та команда, яка виконає більшу кількість присідів – викачає більше води.

Укінці ранку судді визначають кращий корабель, проходить нагородження переможців.


СПОРТИВНО-РОЗВАЖАЛЬНЕ СВЯТО “СПОРТ”

Учитель: Дорогі діти! Сьогодні ми зібрались, щоб позмагатись у силі, витривалості, спритності, винахідливості, кмітливості та просто відпочити.

У святі беруть участь три команди. Учням пояснюються правила.

Естафета зі стрибками

За сигналом направляючі рухаються до мітки стрибками на лівій нозі, назад - на правій. Повернувшись, торкаються наступного гравця, який продовжує естафету. Команда, яка швидше виконає завдання, отримує 20 балів, друга – 15, третя – 10.

Біг стоніжок.

Навпроти кожної команди на відстані 15 м ставляться стійки. За командою “Увага!” учні беруться за руки, за командою “Руш!” - починають біг. Оббігають стійку і повертаються назад. Команда яка швидше виконає завдання, отримує 20 балів, друга – 15, третя – 10. Забороняється розривати руки, штовхатись.

Конкурс спортивної пісні.

Команди готують на конкурс одну пісню спортивної тематики.

У цьому конкурсі оцінку виставляє вчитель музики. Команда, яка виконає найкраще пісню, отримує 20 балів, друга – 15, третя – 10.

Біг пінгвінів.

Команди шикуються перед стартовою лінією. Направляючий затискає м’яч між ногами і за командою біжить до стійки і назад. Передає м’яч та стає в кінець строю.

Якщо м’яч упаде потрібно його знову затиснути між ногами й продовжити біг.

Команда, яка швидше виконає завдання, отримує 20 балів, друга – 15, третя – 10.

Змагання капітанів “Трикутна мотузка”.

Кінці довгої мотузки добре зав’язуються, тим самим утворюючи коло. Усередину кола стають капітани спинами один до одного і відходять доти, доки мотузка не натягнеться й утворить трикутник. Навпроти кожного з капітанів ставиться стілець на відстані 1 м за командою капітани починають рухатись вперед, намагаючись дістати стілець. Перемагає той капітан, який дістав стілець першим.

Біг удвох на трьох ногах.

Учні в командах діляться пари. Дві ноги в парі зв’язуються. За командою пари починають бігти до стійки, оббігають її і повертаються назад до лінії старту. Те саме роблять й інші пари. Перемагає та команда, учні якої швидше виконають завдання. Команда, яка швидше виконає завдання, отримує 20 балів, друга – 15, третя – 10.

Учитель: Увага всім учасникам! Слово надається суддям.

Судді оголошують команду переможця.

Учитель: Наше свято закінчилось, бажаю всім здоров’я і добра.
СПОРТИВНО-ХУДОЖНІЙ РАНОК “МИ ВЕСЕЛІ АКРОБАТИ”

Свято відбувається у спортивному, святково прибраному прапорцями, гірляндами, малюнками на спортивну тематику залі. На двох стінах - плакати із назвами команд “Шпунтик” і “Гвинтик”. Прямо великий плакат “Привіт, Спортландіє”.

На середину виходить ведучий.

Ведучий: Добрий день, дорогі діти, батьки, шановні гості та журі! Це свято, яке з року в рік ми влаштовуємо, щоб позмагатися і виявити переможців. Й ось знову запрошує країна Спортландія на змагання веселих акробатів.


Діти всі разом говорять речівку:

Гей, веселі акробати,

Нам в шеренгу треба стати.

Раз, два, три!

На найпершого рівняйсь!

Струнко стань і привітайсь!


Ведучий: Сьогодні будуть змагатись дві команди “Шпунтик” і “Гвинтик” (звучить музика, виходять команди і шикуються в центрі одна навпроти одної). Ведучий представляє команди та журі. Учасники обмінюються власноруч виготовленими вимпелами й медалями.

Ведучий: Перший конкурс “На зарядку ставай”

Команди почергово під музичний супровід виконують комплекс загальнорозвиваючих вправ. Журі визначає яка з команд була кращою. Команді - переможниці нараховується 10 балів.

Ведучий: А зараз естафета “Біг в одному обручі”

Два хлопчики і дівчинка знаходяться всередині обруча. Потрібно пробігти відрізок 15 м, оббігти прапорець і повернутись назад, передати обруч іншій трійці і стати в стрій. Перемагає команда яка швидше закінчить естафету. За перемогу нараховують 10 балів.

Поки підраховуються бали, учні старших класів виконують спортивний танець.

Ведучий: А тепер наступна естафета “Біг по купинах”.

На відстані 15 м, до прапорця розставляються 10 різнокольорових кружків (купин). Відстань між купинами - 1м. За командою стартують перші учасники – долають дистанцію, лише стаючи на купини (минати купини заборонено), оббігають прапорець і якомога швидше повертаються назад, передають естафету іншому учаснику. Перемагає команда, яка швидше закінчить естафету. За пропущену купину нараховується одне штрафне очко. За перемогу команда нагороджується 10 балами.

Поки підраховуються бали виступають юні гімнасти.

Ведучий: А зараз ми проведемо солодкий конкурс.

З кожної команди виходить по одному учаснику й підходить до столу, на якому стоїть тарілка з цукерками, засипаними борошном. З муки виглядає лише кінчик цукерки. Потрібно зубами вхопити його і витягнути цукерку з борошна. Перемагає той, хто після виконання завдання залишився чистим. За перемогу нараховується 5 балів.

Поки підраховують бали, учні виконують акробатичні піраміди.

Ведучий: У наступному змаганні ми визначимо, яка сім’я найспритніша.

У змаганні беруть участь двоє дорослих і двоє дітей.

Почергово учасники сімейної команди виконують стрибок у довжину. Після першого учасника з місця приземлення стрибок виконує другий і так далі. Перемагає та команда яка стрибне якомога далі. За перемогу нараховується 10 балів.

Поки їх підраховують, виконується пісня на спортивну тематику.

Ведучий: А тепер весела естафета (беруть участь батьки і діти) “Перенесення сметани”.

На двох столах тарілка із сметаною і ложка (кількість сметани (ложок) повинна відповідати кількості учасників у команді). Перший учасник пробігає дистанцію 10 м тримаючи в руках ложку із сметаною, і виливає в чисту тарілку, яка стоїть на іншому столі, та повертається назад. Естафета триває доти, поки одна із команд не перенесе всю сметану. Перемагає та команда, яка швидше перенесе сметану. Їй нараховується 10 балів. З учасника, який розлив сметану знімається один штрафний бал.

Поки підраховуються бали, проходить конкурс капітанів.

Капітани почергово декламують вірш на спортивну тематику. За перемогу нараховується 5 балів.

Голова журі оголошує загальні результати змагань і конкурсів. Проходить нагородження переможців.

Ведучий: Ось і завершилось наше свято. Сподіваюсь, що ви завжди будете такими веселими й бадьорими.

Звучить спортивний марш, під оплески глядачів команди організовано залишають зал.
ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНЕ СВЯТО

“МАЛІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ”

(перший варіант)
Ведучий: Парад, Шикуйсь! Струнко! На спортивне свято, приурочене відкриттю Малих олімпійських ігор, Кроком-Руш!

Парад, Стій!

Капітанам команд приготуватись здати рапорт!

Капітан команди “Чемпіон”? Командо “Чемпіон”! Рівняйсь! Струнко! Наш девіз:

Лиш один рецепт на світі

Всім-усім підходить дітям.

Коли спорт полюбиш -

Сильним, спритним будеш.

Капітан команди здає рапорт головному судді змагань:

- Головний суддя змагань, спортивна команда “Чемпіон” на спортивне свято вишикувана й готова до його проведення. Капітан команди………………

Капітан команди “Дельфін”: Командо “Дельфін”! Рівняйсь! Струнко! Наш девіз:

Всім відомо: це чудово,

Коли кожен з нас здоровий,

Тільки треба знати,

Як здоровим стати.

Капітан команди здає рапорт головному судді змагань:

- Головний суддя змагань, спортивна команда “Дельфін” на спортивне свято вишикувана й готова до його проведення. Капітан команди………………
Капітан команди “Веселка”: Командо “Сонечко”! Рівняйсь! Струнко! Наш девіз:

Щоб міцним зробилось тіло,

Тренуватись треба вміло.

Капітан команди здає рапорт головному судді змагань:

- Головний суддя змагань, спортивна команда “Сонечко” на спортивне свято вишикувана й готова до його проведення. Капітан команди………………
Капітан команди “Веселка”: Команда “Веселка” Рівняйсь!, Струнко! Наш девіз:

Щоб росли ми вмілими,

Сильними, сміливими,

Покажемо, які ми вправні,

Дружно виконаємо вправи

Капітан команди здає рапорт головному судді змагань:

- Головний суддя змагань, спортивна команда “Веселка” на спортивне свято вишикувана й готова до його проведення. Капітан команди………………

Ведучий: Головний суддя змагань, дозвольте олімпійський прапор підняти, олімпійський вогонь запалити.

Лунає музика, вносять олімпійський прапор.

Головний суддя: Прапор підняти.

1-й учень: На прапорі не пишуть слів. Але всі дорослі і малі знають, що п’ять переплетених різнокольорових кілець на білому полотні символізують п’ять континентів земної кулі і є символом свята, миру та дружби.

2-й учень: Вони закликають спортсменів боротися один з одним за правилами честі та справедливості.

3-й учень:

Розквітає країна рідна,

Щедра і багата!

І її турбота ніжна -

Про вас, дівчата і хлоп’ята,

Щоб росли ви вмілими,

Сильними, сміливими

Ведучий: Діти! Сьогодні на нашому святі, присутня богиня Феміда та її вірні помічники – судді. Зустрічайте Феміду!

І сьогодні богиня правосуддя передає священний олімпійський вогонь кращому спортсмену школи (передає вогонь під звуки спортивного маршу).

Феміда: Вогонь Малих олімпійських ігор запалити!

Ведучий: За стародавньою спортивною традицією, яка прийшла до нас із Греції, усі спортсмени дають клятву, що будуть чесно змагатися.

Клятва спортсмена:

Я зобов’язуюсь:

Чесно дотримуватись спортивних правил.

Бути справедливим, вимогливим до себе й товаришів.

Прагнути доводити боротьбу до кінця.

Не зазнаватися, досягнувши перемог.

Не сумувати в разі невдачі.

Головний суддя: Діти! Хто це там з’явився?

Феміда: Та це із стародавньої Греції до нас на свято завітали гладіатори.

Головний суддя: Зараз ми з вами зможемо побачити перше спортивне змагання наших Малих олімпійських ігор. Подивимось, хто сильніший та спритніший. Бій гладіаторів (показові виступи борців). Переміг гладіатор з міста Олімпія.

Ведучий: У чому секрет перемоги гладіатора?

Відповідь гладіатора: Кожного ранку обов’язково потрібно робити зарядку, займатись фізкультурою, відвідувати спортивну секцію.

Головний суддя: А зараз наші команди покажуть нам свою силу та спритність.

Ось, спортсмени, вам м’ячі,

Потренуйтесь, силачі.

Змагання:


 1. Яка команда більше закине м’ячів у кошик. У кожної з команд по 1 м’ячу, а п’ятий гравець ловить м’ячі кошиком. Треба впіймати якомога більше м’ячів.

 2. Змагання з кульками. У кожного учасника прив’язано за спиною по дві кульки. Перемагає той, хто зможе зберегти свої кульки, а суперникові - знищити.

 3. Змагання знавців історії спорту.

 • У якому році було проведено перші Олімпійські ігри?

 • Хто був першим головою міжнародного олімпійського комітету?

 • У якому році футбол був включений до програми Олімпійських ігор?

 1. Змагання з кеглями

 2. Естафета з обручами.

 3. Конкурс капітанів. Хто першим добіжить до тарілочки з апельсином, почистить його, з’їсть і швидко повернеться назад.

 4. Естафета “Смуга перешкод”.

 5. Естафета з м’ячем.

 6. Гра “Які спритні”. За стартовою лінією розкидані м’ячі (більше 20). За командою по одному учаснику від команди починають збирати м’ячі. Перемагає той, хто зможе донести до фінішу якомога більше м’ячів.

Ведучий: Дорогі діти і гості! Ось і закінчились наші Малі олімпійські ігри, тепер просимо журі підвести підсумки й визначити переможця.

Капітанам команд дають стрічки переможців, учасникам - медалі.

Під спортивний марш команди роблять коло пошани і виходять із залу.

ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНЕ СВЯТО

“МАЛІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ”

(другий варіант)


Мета: створити атмосферу свята; ознайомити дітей зі Стародавньою Грецією та її традиціями; історією виникнення Олімпійських ігор та їх символікою (прапор, факел); поглибити знання учнів про видатних спортсменів України; формувати інтерес до вивчення історії спорту; розвивати фізичні якості та рухові уміння.

Оформлення залу: декорація “мармуровий храм” з міста Олімпія, на центральній стіні п’ять олімпійських кілець, факел ,олімпійський вогонь, олімпійський та державний прапори.

Ведуча: Добрий день, шановні гості! Ми раді вас вітати на нашому святі! Сьогодні ви станете свідками народження майбутніх чемпіонів. Зустрічайте майбутнє України!

(Звучить спортивний марш).

1-а дитина: Не можемо прожити ні дня без спорту!

2-а дитина: Нам сонце світить з висоти!

3-а дитина: Досягнем ми всесвітнього рекорду!

4-а дитина: І збудуться всі мрії і надії!

Феміда: Вітаю вас, дорогі діти і шановні гості. Ви мене впізнали? Я богиня правосуддя. Прийшла до вас із самої Греції. Там мене всі знають і поважать, бо я допомагаю людям усувати чвари, суперечки, судити змагання. А роблю я це завжди мудро і об’єктивно. Ніхто не залишається ображеним. Ось і сьогодні, дізнавшись, що у вас відкриття великого свята – Олімпіади, я вирішила неодмінно побувати й оцінити ваші змагання. Але спочатку хочу дізнатися, чи знаєте ви, звідки прийшли Олімпійські ігри, з яких часів, з яких країн? Для цього пропоную почитати цікаву книжку про минуле.

Отже, у минуле сторінками історії. Було це дуже давно, коли люди думали лише про те, як вижити, їм необхідно було вміти швидко бігати, плавати, метати, долали перешкоди.

Від уміння людини наздогнати та влучити у здобич, від здібності бути загартованою залежала її мисливська вдача, а значить, і життя. Давайте подивимось, як це було (виконується танець первісних людей).

Отже стародавнім людям були знайомі елементи спорту – біг, стрибки, метання. Але про спорт ще не було й мови. Народився він пізніше. А батьківщиною його вважають Стародавню Грецію.

Легенд про виникнення Олімпійських ігор було багато, але існує одна найбільш правдива, яку взято за основу. Ось послухайте. Тяжкі війни розорювали грецьку державу. Народ не мав спокою. Загарбники безжалісно вирубували сади та виноградники, спустошували поля, руйнували будинки та храми. Люди боялися виходити на вулицю, бо їх могли не тільки пограбувати, а й найжахливіше вбити (виконується танок воїнів).

Люди хотіли покласти кінець війнам, але не знали, як це зробити. Вихід знайшов цар Іфрит. Від звернувся до мудреця.

Іфрит: О великий мудрець! Що мені робити, як зберегти свій народ?

Мудрець: Ти повинен організувати ігри на честь богів.

Ведуча: Й Іфрит пішов на зустріч з воїнами.

Іфрит: Забудемо про наші чвари. А суперечки давайте розв’язувати не зброєю, а в змаганнях на швидкість і спритність. Нехай кожен грек прийде в Олімпію на стадіон і покаже на що він здатен.

Ведуча: Ідея Іфрита сподобалась воїнам, і вони погодились. Стадіон шумів від захоплення, бо до бою вступали найкращі атлети Греції.

Першим видом змагань був біг.

Другим - метання списа.

Третім - боротьба.

Останнім - кулачні бої.

Легкоатлетичні змагання Олімпійських ігор доповнював конкурс майстрів мистецтв. У Греції вважають, що гармонія тіла і духовного світу нероздільні (виконується танок Афродіти).

Ведуча: Після закінчення Олімпійських ігор, які тривали декілька днів, переможців усіх видів змагань нагороджували оливковими листками.

До залу заходить хлопчик з державним прапором України.

Хлопчик: Українські спортсмени перемогли!

Діти: Ура! Ура! Ура!

Феміда: Зустрічайте та вітайте переможців сучасних олімпіад (пісня “Герої спорту”).

Феміда: Право пронести олімпійський вогонь і прапор надається кращим спортсменам школи.

Феміда: З цієї хвилини, Малі олімпійські ігри я оголошую відкритими.

Змагайтеся! Перемагайте! Хай щастить вам, любі діти! А мені вже час. До побачення!

Вбігають клоуни.

Клоуни Мямлик і Шустрик оглядають святково прибраний спортивний зал, знайомляться з присутніми, з’ясовують, що тут відбувається. Клоуни вдають із себе чемпіонів, роблять антирекламу спорту. Але діти їх не підтримують. Клоуни запитують у школярів:

- Які ви знаєте види спорту?

- Хто такий чемпіон?

- Чим нагороджуються чемпіони?

- Які ви знаєте спортивні прилади та інвентар?

Клоуни бачать, що діти багато знають про спорт, вирішують і собі зайнятися спортом.

До залу вбігає тренер із свистком.

Тренер: Хто тут погано говорить про спорт?

Клоуни: Вибачте, ми більше не будемо. Ваші учні нам багато розповіли про спорт. Дозвольте і нам з вами займатися.

Тренер: Спробуйте і ви будете задоволені.

Команди, Шикуйсь!

1-й учень: Лиш один рецепт на світі

Всім-усім підходить дітям:

Коли спорт полюбиш -

Сильним, спритним будеш.

Усі разом: Сильним спритним будеш!

2-й учень: Всім відомо це чудово,

Коли кожен з нас здоровий!

Тільки треба знати…

Усі разом: Як здоровим стати.

Тренер: Наші діти всі сміливі, сильні, спритні, а це тому, що в нашій школі фізкультура на першому місці. Доведемо це?

А судитимуть змагання арбітри – наші гості.

Команди, шикуйсь! (проходять змагання) 1. Естафета “Передача м’яча над головою”.

 2. Естафета “Юні гімнасти”.

 3. Естафета “Подолання перешкод”.

 4. Змагання з лазіння по канату.

 5. Естафета “Лабіринт”.

Тренер: Ну, ось і закінчуються наші Малі олімпійські ігри. Тепер просимо журі підвести підсумки змагань. Слово надається голові журі (проходить нагородження переможців).

Лунає спортивний марш, діти виходять із залу під оплески глядачів.


ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНЕ СВЯТО

“МАЛІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ”

(третій варіант)

Мета: Познайомити дітей із зародженням олімпійського руху, ознайомити з видами спорту, що входили до Стародавніх Олімпійських ігор, удосконалити рухові уміння та фізичні якості.

Обладнання: екран і діапроектор для демонстрації слайдів, карта із зображенням Стародавньої Греції, модель факела, картинки стародавніх грецьких ваз із зображенням спортсменів, фонограма із грецькою мелодією, спортивний інвентар для проведення змагань.
Учні знаходяться в спортивному залі.

Ведучий: Сьогодні, діти, ми помандруємо в часі та поговоримо про історію виникнення спорту. Ще у стародавні часи однією з розваг людей стали заняття спортом, які також слугували військовою підготовкою юнаків.

Я розповім вам про перші у світі Олімпійські ігри, які відбулися в Стародавній Греції в Олімпії (показує на карті Грецію і її розміщення щодо України, демонструються слайди про Стародавню Грецію).

У рік, коли проводились Олімпійські ігри, глашатай розносив по містах і селах заклики “Всі до Олімпії”, “Хай переможуть найсильніші”. На час проведення Олімпійських ігор та заборонялись війни між ворогуючими сторонами. У змаганням міг брати участь будь-хто з бажаючих. Учасники змагалися оголеними. Вони не соромилися свого тіла так як демонстрували його красу. Це було чисто чоловіче свято (демонструються слайди про змагання минулого).

У перший день атлети приходили до храму Зевса, якому присвячувались Олімпійські ігри, запалювали олімпійський вогонь (вмикається макет факела) і давали клятву змагатись чесно (пропонує всім дітям дати клятву чесних змагань).

Усі діти повторюють за ведучим:

Я буду боротися чесно за моїх богів, за мою Вітчизну і залишу після себе добру пам’ять. Я підкорятимуся законам змагань.

Клянуся! Клянуся! Клянуся!

Ведучий: Оголошую Малі олімпійські ігри відкритими.

Перший тур: ведучий показує учням слайди ваз із зображення атлетів і пропонує визначити, якими видами спорту вони займаються. За кожну правильну відповідь нараховується один бал.

Другий тур (діти дивляться на вазу, де зображені змагання атлетів із списами).

Естафета зі списами.

Школярі зі списами (гімнастичними палицями) в руках біжать до орієнтиру, оббігають його, повертаються назад і передають спис наступному, який виконує те ж завдання. Перемагає команда, яка швидше прибіжить до фінішу.

Третій тур (діти дивляться на вазу де зображено змагання стрибунів у довжину).

Стрибки в довжину.

Діти почергово стрибають у довжину. Перемагає та команда, яка за сумою стрибнула далі за інших.

Третій тур (діти дивляться на вазу, де зображено змагання з метання).

Метання м’ячика.

Метання м’ячика у вертикальну ціль. Перемагає команда, яка влучить більшу кількість разів у ціль.

Четвертий тур (школярі дивляться зображення змагань з боротьби).

Боротьба (беруть участь лише хлопчики).

Борці стають на покриту матами лаву, руки за спину в замок. Намагаються один одного зіштовхнути з лави. Перемагає та команда, у якої більше виграних двобоїв.

Ведучий: В останній день усі знову приходили до храму Зевса, у якому відбувалось проходить нагородження переможців (проходить нагородження переможців змагань на тлі зображення храму Зевса та грецької мелодії).
СЦЕНАРІЙ СПОРТИВНО-ХУДОЖНЬОГО СВЯТА

“ВЕСЕЛІ ЕСТАФЕТИ”


Мета: сформувати в дітей інтерес до фізкультури та спорту, розвивати фізичні і вольові якості в умовах змагань, виховувати почуття гідності за досягнення українських спортсменів, популяризувати здоровий спосіб життя.

Місце проведення: стадіон.

На свято запрошені учні з батьками.
Вчитель фізкультури: Сьогодні, хлопчики й дівчата, у нас буде фізкультурне свято!

Ведуча: У ньому беруть участь дві команди: “Футболіст” і “Стрибунець”.


Але перш ніж будете змагатись,

Вам потрібно привітатись!


Капітан команди “Футболіст”: Команда “Футболіст” - команді “Стрибунець”:

Фізкульт- (діти разом) Привіт !


Хлопчик: Багато ігор є на світі -

і волейбол, і баскетбол!

Але найкраща це - футбол!
Капітан команди “Стрибунець”: Команда “Стрибунець” - команді “Футболіст”:

Фізкульт (діти разом) Привіт!


Дівчинка: Багато є на світі перешкод,

Та треба спритно їх долати!

Тут дуже допоможе вам

Уміння високо стрибати.


Ведуча: Хлопчики й дівчата, колони підрівняйтесь й розминку велику зі мною починайте!

 1. Піднімання рук угору (8 разів)

В.П. –стійка ноги нарізно.

Руки в сторони та вгору -

На носочки піднялись .

Підняли голівку вгору -

Й на долоньки подивились.

Руки в сторони розводим,

Опускаєм плавно вниз


 1. Нахили вперед (8 разів).

В.П.- сід ноги нарізно, руки на поясі.

А тепер вперед нам треба нахилятись ,

Щоб пальцями рук до пальців ніг дістати.


 1. Присідання (8 разів).

В.П.- Стійка руки на пояс.

Присідати ми почнемо,

Добре ноги розімнемо.

Раз присіли, руки прямо,

Встали-знову все так само.


 1. Нахили тулуба в сторони (по 6 разів у кожен бік).

В.П.- стійка ноги нарізно, руки на пояс.

Вправу дружно почали,

Нахил вліво – раз, два, три!

На чотири рівно – рівно станьте,

Вправу знову починайте!


 1. Повороти в сторони (по 6 разів).

В.П.- сід, руки на пояс.

Повертаємося вправно,

Все виконуємо гарно.

Вліво, вправо повернулись

І сусіду усміхнулись.


 1. Стрибки (по 20 разів).

В.П.- ноги разом, руки зігнуті в ліктях, ніби уявно тримаємо скакалку.

Ось скакалки ми візьмемо

І стрибати розпочнемо.

Всі стрибаємо тихенько

На носочках, ще й легенько,

Ледь торкаємось підлоги -

Не стомити б наші ноги.

Ось розминці вже й кінець.

Хто ж старався –молодець!
Після розминки розпочинаються змагання.

Змагання 1. Командна гра у квача. Ведуча пояснює правила за допомогою віршованого тексту .

Ведуча:

У цей святковий гарний час

До гри запрошуєм всіх вас –

Ловити й бігать залюбки .

Коли скажу я “Футболіст”,

То “футболісти” всі тікають,

А “стрибунці” їх доганяють.

А потім буде навпаки…

Гру повторюють 4 рази .
Ведуча: А зараз перевіримо, малята, чи гарно ви умієте стрибати?

Естафета.

Участь беруть по 4-5 дітей з команди. Стрибки на правій нозі (4 м), підстрибнути на двох ногах і зачепити дзвіночок, підвішений на висоті 15-20 см вище від рівня піднятих вгору рук дітей. Назад стрибати на лівій нозі.
Ведуча: А тепер почнемо змагання із такого привітання (виголошують сімейні команди).

Тато, мама, брат, і я –

Фізкультурників сім’я.

Ведуча:


- Нумо дружні колективи,

- Виступайте всім на диво!

Естафета для сімейних команд. Тати піднімають гирі (16 кг - 10 разів), потім кидають м’яч мамам. Мами ведуть м’яч однією рукою (10 м), влучають ним у баскетбольне кільце (4 рази), потім передають м’яч дітям, які повинні збити ним 5 кеглів з відстані 4 м.

Ведуча повідомляє: Хтось приготував для дітей цікаві загадки. Вибігають казкові герої – Лисичка, Зайчик, Вовк.

Вовк: Ми загадки загадаєм.

Лисичка: Потім з дітьми поспіваєм.

Зайчик: Будем також танцювати!

Ведуча: Тож давайте починати!


Лисичка: Поруч бігти вони раді,

Тож тримайся і не падай!

Гострі та швидкі вони,

А зовуть їх …….(ковзани).


Вовк: Взимку весело погратись,

З гірки швидко вниз спускатись,

Дуже люблять всі малята

Покататись на….(санчатах).


Зайчик: Хлопці б’ють мене ногами,

А дівчата – б’ють руками,

Та від цього я не плачу,

А ще вище скачу …….(м’яч).


Лисичка: Враз загадки відгадали,

А в атракціони грали?

Діти: Ні

Зайчик: В мене в лісі грядка є ,

Морква гарно там росте,

Допоможете, хлоп’ята,

Мені морквочку зібрати?
Атракціон “Хто більше збере моркви із зав’язаними очима”.

Зайчик розкидає моркву. Діти (4-5 з кожної команди) із зав’язаними очима збирають її. Повторюють 4-5разів із зміною учасників.

Вовк: І у мене є завдання -

Тож виходьте на змагання!

Ось на кожному стільці

Кольорові прапорці .

По одному їх беріть

Й швидко в інший бік несіть!

Там кладіть їх на стілець.

Переможець – молодець!

Учні виконують човниковий біг 3х5 м, по два прапорці для кожного учасника.

Лисичка: Я – руденька, я сестричка,

Руденька хитренька.

Я придумала малятам

ігри веселенькі.

Я картопельку садила,

І полола, й сапала,

А збирати я не вміла –

Ложкою копала.

Атракціон. “Хто більше набере картоплі ложкою”. Школярі шикуються у дві колони й переносять по картоплині маленькою ложкою з купки до кошика.

Вовк: Ну й веселі і завзяті

Ці хлоп’ята і дівчата!

Лисичка: Всі загадки відгадали.

Все зробили, все зібрали.

Зайчик: Тож давайте

Будемо пісні співати.

І таночки танцювати!

Казкові герої разом з дітьми співають знайомі пісні та виконують таночки.

Ведуча: Скоро скінчиться свято!

Суддям слово треба дати.

Судді оголошують результати змагань.

Головний суддя: Раз, два, три, чотири, п’ять,

Важко бали рахувать.

Ці команди спритні дуже,

А також кмітливі й дужі.

Як одна вперед піде,

Друга зразу ж дожене.

Що ж тут нам було робити?

Треба всіх нагородити!

Капітанів викликаєм,

З перемогою вітаєм!

Кубки золоті вручаєм!

Всім, хто бігали, змагались,

Ще й в атракціони грались,

Та стрибали залюбки –

Ми вручаємо значки!

Ведуча: Будьте радісні й здорові,

Спритні, дужі і бадьорі!


СВЯТО “КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ”
Свято починається піснею “Гей, там на горі січ іде”. Діти заходять у зал. Дівчата вітають гостей.
Добрий день вам, люди добрі,

Щиро просимо до нас.

Раді вас усіх вітати, щастя, радості бажати!
Сьогодні свято, конкурс нині,

Сьогодні все козацтво тут.

І в цьому залі радість лине,

Козацькі ігри всіх нас ждуть!


Ми роду козацького діти,

Ми любимо сонце і квіти,

І сонце, нам шле свій привіт.

Ми роду козацького діти,

Землі української цвіт.
Усі: Ми вам зичим літ багато

На добро і згоду.

Хай не буде переводу

Козацькому роду.


Ведучий: Як відомо людина нерозривно пов’язана з минулим свого народу, його історією, і сьогодні ми перегорнемо одну із сторінок нашого славного минулого, проведемо один день на Запорізькій Січі й ближче познайомимося із життям та побутом українських козаків.

А зараз запрошуємо наших славних козаків (під марш хлопці шикуються, проходять коло і стають в кінці залу).


Кошовий: Поведу таку я річ:

Що ви знаєте про Січ?

І про нашу Україну?

Розкажи усім нам, сину.


1-й учень: Знаю, батьку, славна Січ

ворогам ішла навстріч,

рідну землю захищала

і народ наш прославляла.


2-й учень: Лихо отчий край зазнав -

не бажаємо нікому.

Людолов нас чатував,

щоб позбавить свого дому.


3-й учень: Бранців до галер кували,

ржею злоби пожирали.

шляхта нас вогнем пекла,

на тортури прирекла.


4-й учень: Цар Петро і Катерина

зневажали наш народ.

горювала Україна

під п’ятою всіх заброд.


5-й учень: Але наш народ боровся,

і Хмельницький в нас знайшовся,

і Сірко, і Дорошенко,

Полуботок й Морозенко.


6-й учень: Рабства каламутну ніч

переборювала Січ.

козаків боялись завжди,

бо була в них сила правди.


Кошовий: Що говорить вам козак,

це крилате горде слово.

Чом завжди буває так,

що світлішає від нього?


Разом: Козаки - це вільні люди.

Козаки безстрашні всюди.

Козаки - борці за волю,

За народну щастя й долю.


7-й учень: Козак - чесна, смілива людина,

найдорожча йому Батьківщина!


8-й учень: Козак - слабкому захисник,

цінити побратимство звик.


9-й учень: Козак - усім народам друг,

і лицарський у нього дух.


10-й учень: Козак - це той, що за освіту,

хто прагне волі і блакиту.


11-й учень: Козак вкраїнську любить мову,

він завжди здержить своє слово!


Кошовий: Козацькому гурту ви, бачиться, раді,

Скажіть, чи готові ви жити по правді?


Козачата: Готові, так. І жити чесно будем,

І правил ми козацьких не забудем.

(Звучить пісня "Козацькому роду нема переводу")
Ведучий: А зараз станьте кожен у свій курінь. Прошу представитись. Курінь імені Петра Сагайдачного.
Гетьман Сагайдачний – слава Батьківщині.

Кожен в братстві вдячний лицарю Вкраїни. Про гетьмана слава лине – Чорне море він скорив.

Для козацтва України, все, що міг, те і зробив.

Під Хотином честь зберіг, армію турецьку зміг.

Розгромити і прогнати, а його “козацька мати”

Завжди гострою була, в бій за волю всіх вела.

Гетьман славний Сагайдачний,

Тобі кожний братчик вдячний!


Тепер представляються козаки з куреня імені Богдана Хмельницького
Слава навіки буде з тобою,

Вільності отче, Богдане - герою!

Нашу землю ти прославив перемогами гучними

Для Вкраїнської держави гуртував козацькі сили.

Щоб не втратить булави, розум мав у голові.

Помилки складного часу не візьмем в державу нашу.

Ми Богдана не забудем, його слава з нами буде.

(Звучить пісня “Ой на горі та женці жнуть”).

Що ж, бачу, ви готові до змагання, то ж починаємо наші забави.

1-й курінь: Для боротьби ми не збирали

ані рушниць, ані гармат,

здоров’я повен міх набрали,

стане його для всіх команд.
2-й курінь Ми сюди прийшли сьогодні,

щоб вести запеклий бій,

тільки ні, не кулаками,

а в веселій дружній грі.


Якою б не була погода, козаки кожного куреня вставали до схід сонця і бігли на річку купатися (Саламаху). А що таке саламаха? (Затирка заправлена салом чи олією).

Потім йшли до церкви. Після ранішньої служби починалась бойова підготовка, і наші славні козаки продемонструють свою силу, спритність, кмітливість, винахідливість.


Перший конкур. Пробігти дистанцію, вдарити шаблею по дзвіночку, повернутися в курінь і передати шаблю.

Другий конкурс. Проскакати на “коні” (з м’ячем затиснутим між ногами) дистанцію, повернутись у курінь і передати “коня”.


Рівно в полудень з фортечної гармати лунав постріл. З цим сигналом козаки йшли обідати.

А які козацькі страви вам відомі?

Тетеря – зварене пшоно або житнє борошно на квасі, варена або печена риба, мед, пиво, галушки, юшка, куліш з салом або олією, баранина або дичина.

Давайте і ми пообідаємо.

Третій конкурс. Хто швидше з’їсть кашу.

Четвертий конкурс. Хто швидше вип’є кружку молока.

П’ятий конкурс. Втеча з полону – розв’язування вузлів.

Шостий конкурс. Стрибки в мішках.


А ще любили козаки ввечері співати. Давайте і ми заспіваємо (пісня про Україну).

Оголошення переможців, вручення призів.

Під козацький марш діти виходять із залу.
СВЯТО “ВЕСЕЛА ПОДОРОЖ ІЗ СОНЯЧНИМ ПРОМІНЧИКОМ”
Мета: у доступній формі подати дітям ігри та розвивати спостережливість, кмітливість, уміння швидко реагувати на подразнення; виховувати бережливе ставлення до природи.
Сонячний промінчик: Добрий день, друзі!

Я – Сонячний промінчик.

Я і грію, і печу, і, як зайчик, граюсь.

Хочеш взяти мене – втечу, мерщій сховаюсь.

Дітки! Мене до вас спустило Сонечко, тому що мені було дуже сумно самому і так захотілось з кимось забавлятись. А ви любите гратись? Потупотіть, хто любить (Діти виконують). Друзі, усі ви мені так подобаєтесь, що я вирішив розповісти вам про свою цікаву подорож.

Сьогодні я прокинувся дуже рано і вирішив помандрувати. Я ішов дорогою ось так (діти повторюють рухи).

Потім вийшов у поле і вирішив протоптати собі доріжку ось так (діти повторюють рухи).

Так я дійшов до лісу і почав пригинатися під гілками дерев ось так (діти повторюють рухи).

Ось як, а що росте у лісі? Правильно, дерева та кущі. Зараз ви мені покажете, які вони бувають.

Гра на увагу “Дерева і кущі”.

За командою "Дерева" школярі піднімають руки вгору, за командою "Кущі" - присідають. Ведучий прискорює подачу команд та робить помилкові рухи. Учні повинні слідкувати за ним і не помилитись.

Сонячний промінчик: А що росте у лісі? Відгадайте!

Стоїть при дорозі, шапочку має,

А нікого нею не вітає.

Правильно. Це гриб. А ви знаєте, які є гриби? Чи умієте їх збирати? Зараз перевіримо.

Гра під музику “Збір грибів”.

Двом гравцям зав’язують очі. Вони повинні зібрати умовні гриби, які розставлені навколо. Хто назбирає більше грибів - переможець. Уболівальники допомагають гравцям, підказуючи напрям руху.

Сонячний промінчик: Ну, що ж продовжимо подорож далі. Тепер перестрибуємо калюжі то на одній нозі, то на іншій. Так я стрибав і опинився біля річки. А ви знаєте, хто живе в річці і біля неї?

Гра “Жабенята”.

Дві команди змагаються між собою у швидкому пересуванні. Гравці присідають і тримаються один за одного, імітуючи стрибки жабок. Перемагає та команда яка швидше повернеться на місце.

Сонячний промінчик: Далі я потрапив на подвір’я, на якому побачив - відгадайте кого – двох півників. Вони гралися.

Гра “Півники”

Двом гравцям прикріплюють до спини папірці. Гравці, стрибаючи мають побачити номер суперника. Хто зробить це першим - перемагає.

Сонячний промінчик: Молодці, ви себе поводили, як справжні півні. Та на тому ж подвір’ї я побачив і хлопчиків, які грали у футбол. А ви любите цю гру?

Гра “Гол, мимо”

Зал поділяється на дві команди. Обирається ведучий. Якщо ведучий піднімає ліву руку, команда, що знаходиться зліва, кричить "Гол!" праву руку - команда з правого боку кричить "Мимо!". Обидві руки – обидві команди кричать "Ура!" Ведучий міняє положення рук, прискорюючи швидкість.

Сонячний промінчик: Втомились? Можна і відпочити. У мене є портрет клоуна, але без носика. Ніс окремо. Завдання гравцю прикріпити ніс із закритими очима. Кому це вдасться, отримає приз.

З усіма завданнями ви впорались, і я з вами подружився. Але мені час іти, на мене чекає Сонечко. Я обов’язково буду приходити до вас: будитиму вас вранці, щоб день був щасливим.


СВЯТО “СТЕЖИНАМИ ЗДОРОВ’Я”
Мета: зміцнювати здоров’я школярів та розвивати їх руховий апарат; виховувати любов до фізичної культури та спорту, почуття дружби, колективізму.
Ведучий: Дорогі гості та учасники сьогоднішнього свята! Ми всі раді вас вітати. До нас завітали дві команди з різних міст: Спарти та Афін. Вони попросили нас визначити, хто із них найспритніший та найсміливіший.

Отож розпочинаємо наше свято (команди представляють себе, виголошують свій девіз).


Спартанці: У весняний ранній час

Розбудило сонце нас.

Тільки чути з краю в край:

"Гей! Зарядку починай!"


Афінці: Лиш один рецепт на світі

Всім-усім підходить дітям:

Коли спорт полюбиш -

Сильним, спритним будеш.


Ведучий: Хороші девізи. Я пропоную розпочати змагання.

Перший тур.

Гра-естафета зі стрибками.

Ведучий: Молодці усі справились із цим завданням.

Другий тур.

Змагання на влучність попадання м’яча в кошик (кошик тримає один із учасників команди).

Третій тур.

Учасники кожної з команд пропонують один одному загадки, що стосуються фізичної культури і спорту. За кожну правильну відповідь нараховується один бал.

Четвертий тур

Естафета-тачка.

П’ятий тур

Конкурс капітанів. Капітанам пропонується показати за завданням ведучого якусь фігуру, а команда повинна відгадати, що він показав. За відгадану фігуру нараховується один бал.

Шостий тур.

Естафета парами з м’ячем.

Сьомий тур.

Ведучий: Я бачу ви втомились, і щоб відпочити, я пропоную вікторину. Хто знає відповідь, піднімайте руку. 1. Який м’яч важчий: тенісний чи волейбольний?

 2. Скільки гравців у футбольній команді?

 3. Як часто проходять Олімпійські ігри?

 4. З яких видів спорту проходять змагання під час літніх Олімпійських ігор (хокей, футбол, волейбол, гандбол)?

 5. Які ви знаєте фізичні якості?

 6. Скільки білих фігур у шахах?

Ведучий: Дорогі діти і гості! Ось і підійшло до кінця свято. Зараз наші судді оголосять підсумки змагань і конкурсів та визначать переможців.

Проходить нагородження переможців.Звучить весела музика. Команди організовано покидають спортивний зал.
Каталог: fizkult
fizkult -> Конспект першого уроку «Мій рідний край частина України»
fizkult -> Сценарій проведення Олімпійського уроку «Спорт і фізичне виховання утвердження здорового способу життя та зміцнення миру»
fizkult -> Фізична культура програма для спеціальної медичної групи. 5 9 класи Київ-2008
fizkult -> Додаток.№8 до постанови Виконкому нок україни №73 від 19 жовтня 2012 року Всеукраїнський олімпійський урок було започатковано у 2005 році з ініціативи Національного олімпійського комітету України та за підтримки Міністерства освіти І науки
fizkult -> Директорам та вчителям фізичної культури
fizkult -> Програма з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів
fizkult -> Програма фізична культура профільний рівень 10 11 класи


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал