Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнського тижня права Згідно з Указом Президента України від 08. 12. 2008 р. №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права»Скачати 78,17 Kb.
Дата конвертації19.12.2016
Розмір78,17 Kb.
ТипМетодичні рекомендації

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ХАРКІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ІНСТИТУТ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»

61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 24

Тел./факс (057) 731-21-31 E-mail: onmibo@ukrpost.ua
16 09 2009 р. № 1035

На №_____________________________


Завідувачам районних (міських)

методичних кабінетів

Про проведення Всеукраїнського тижня права
Згідно з Указом Президента України від 08.12.2008 р. № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» у загальноосвітніх навчальних закладах започатковується проведення Всеукраїнського тижня права, присвяченого Дню прав людини (10 грудня).

Метою проведення тижня права є сприяння вихованню учнів у дусі рівноправності, поваги до людської гідності та Батьківщини, зв’язку між правами та обов’язками шляхом формування знань, розвитку в учнів правової і громадянської компетентності, цінностей, умінь та навичок, досвіду захисту власної позиції.Рекомендації щодо проведення Всеукраїнського тижня права додаються.

Просимо поширити їх по всіх загальноосвітніх навчальних закладах через районні методичні об’єднання вчителів правознавства.
Ректор Л.Покроєва

Рябова,


Косицька, 731-69-06
Додаток до листа ХОНМІБО

від 16.09.091035


Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнського тижня права

Згідно з Указом Президента України від 08.12.2008 р. № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» у загальноосвітніх навчальних закладах започатковується проведення Всеукраїнського тижня права, присвяченого Дню прав людини (10 грудня). Метою проведення тижня права є сприяння вихованню учнів у дусі рівноправності, поваги до людської гідності та Батьківщини, зв’язку між правами та обов’язками шляхом формування знань, розвитку в учнів правової і громадянської компетентності, цінностей, умінь та навичок, досвіду захисту власної позиції.

Процес розбудови правової держави і формування громадянського суспільства в сучасній Україні потребує виховання компетентних, відповідальних, свідомих громадян, бо діти – це наше майбутнє.

Розв’язанню цієї проблеми сьогодні значною мірою перешкоджає певна суспільна пасивність, правова необізнаність і правовий нігілізм, невміння вирішувати соціальні та особисті конфлікти правовими методами. У такій ситуації значно підвищується роль безперервної правової освіти та виховання учнів, складовою частиною якої є формування правової обізнаності надання правових знань, що є підґрунтям свідомої життєвої позиції.

Саме на педагогів покладається завдання з формування правової культури учнів. Необхідно, щоб учні знали свої права та обов’язки, дотримувались закону, мислили критично і незалежно.

Педагогам слід звернути увагу на те, що Всеукраїнський тиждень права охоплює школярів 1-11 класів з урахуванням їх індивідуальних особливостей, рівня розвитку колективу школярів та його можливостей.

Нагадуємо, що педагогічний захист й підтримка дітей у розв’язанні їхніх життєвих проблем, забезпечення їхньої особистої недоторканості та безпеки є однією з вимог створення виховного простору.

У межах тижня рекомендуємо провести тематичні уроки з метою розвитку національної та патріотичної свідомості, правосвідомості, політичної культури; виховання толерантних міжетнічних та релігійних стосунків у суспільстві.

Пропонуємо такі теми уроків:


 • Початкова школа: «Гордість моєї країни», «Символи України».

 • Основна школа: «Конституція України», «Ти людина, громадянин».

 • Старша школа: «Народовладдя», «Мораль і закон».

Вчителям бажано звернути увагу на те, що у 2009 році відзначається 61 річниця Декларації прав людини.

Протягом Всеукраїнського тижня права бажано залучити школярів і до різноманітних форм виховної діяльності: • у початковій школі:

 • бесіди «Ми – українці», «Правовий букварик»;

 • гра-мандрівка «Мої права», під час якої учні мандрують по країні «права» та ознайомлюються зі своїми правами (правом на життя, на освіту, на житло, на захист тощо);

 • конкурс малюнків «Символи України»;

 • уявна подорож «Я знаю правила дорожнього руху» (учні з класоводом можуть згадати основні правила поведінки під час шляху до школи та додому);

 • в основній школі:

 • бесіди «Я – громадянин і патріот держави», «Культура політичної дискусії»;

 • вікторина «Досліджуючи право» (учням потрібно допомогти зрозуміти, для чого вони вчать право і як свої знання застосовувати у майбутньому);

 • анкета думок «Я хочу знати» (у запропонованій анкеті діти висловлюють свої побажання, думки);

 • виставка творчих робіт «Закон і молодь» в межах якої школярі зможуть презентувати вирішення основних проблем та побажань щодо співпраці молоді з законом та шляхи подолання цих проблем;

 • у старшій школі:

 • бесіди «Захист Вітчизни – обов’язок громадянина», «Я і соціум»;

 • диспут «Що головне право чи обов’язки?»;

 • презентація «Я – кандидат у президенти» (учні готують презентацію, де висвітлюються проблеми школи, селища, району, міста тощо та шляхи їх подолання);

 • брейн-ринг «З Конституцією на ти». Під час проведення брейн-ринга діти демонструють свої знання статей Конституції як головного закону держави та вміння використовувати ці знання у житті;

 • дискусія «Глобалізація: загроза або нова реальність».

Для учнів 1-11 класів доцільно провести зустрічі з представниками правоохоронних органів, державної автомобільної інспекції, юриспруденції тощо.

Керівникам ЗНЗ та класним керівникам рекомендуємо провести батьківські збори за темами: «Інтеграція України в сучасному світі», «Порушення прав дитини: експлуатація та торгівля».

На засіданнях активу учнівського самоврядування, правових клубів бажано запропонувати організацію акцій, присвячених 61 річниці Декларації прав людини (наприклад, «Ми діти Землі»).

Всеукраїнський тиждень права сприятиме усвідомленню учнями того, що важливими умовами існування демократичного суспільства є правова освіченість громадян, повага до прав людини, толерантність, вміння знаходити компроміси.Література для підготовки:

 1. Конституція України.

 2. Указ Президента від 08.12.08 № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права».

 3. Декларація про права дитини.

 4. Конвенція про права дитини.

 5. Програма «Правознавство» 9 клас (практичний курс).– Київ. – Вікторія. – 2009. – С. 32.

 6. Програма «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України». – Тернопіль. – Навчальна книга. – 2008. – С. 80.

 7. Навчальна програма безперервної правової освіти учнів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст.

Рекомендації розроблено методистом ХОНМІБО Свіриденко О.С.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал