Крок 2 Лікувальна справа Первинний банк. 17/10/2001 року Невідкодовані завданняСкачати 406,58 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації22.02.2017
Розмір406,58 Kb.
  1   2   3
Крок 2 Лікувальна справа

Первинний банк. 17/10/2001 року

Невідкодовані завдання
ItemText


DistrA

DistrB

DistrC

DistrD

DistrEВ антенатальному онтогенезі під дією інтоксикації постраждали клітини внутрішнього шару зубного мішечку у зубному зачатку. Яка з тканин зуба недостатньо розвивається?

*Емаль

Безклітинний цемент

Пульпа

Дентин

Клітинний цементПри огляді хворого із захворюванням шлунково-кишкового тракту виявлено білий наліт на язиці. Який морфологічний субстрат симптому?

*Сповільнення відторгнення лусочок рогового шару епітелію ниткоподібних сосочків язика.

Накопичення білкового компоненту секрету слинних залоз.

Накопичення патологічних білків в поверхневих клітинах епітелію язика.

Прискорення утворення рогових лусочок епітелію язика

Зменшення кількості сосочків язика на одиницю площіХворому 34 р. проведена екстирпація пульпи зуба. Як це вплине на обмін речовин в дентині та емалі ?.

*Порушиться надходження в дентин і емаль поживних речовин і мінеральних солей.

Не вплине на обмін речовин в дентині і емалі.

Компенсаторно активується діяльність дентинобластів.

Обмін в емалі не зміниться, в дентині – активізується.

Активізується обмін речовин в емалі і дентині.В процесі ембріонального розвитку зуба порушується розвиток клітин епітеліальної вистелки ротової бухти. Які складові частини зуба можуть зазнати ушкодження?

*Емаль

Дентин

Цемент

Періодонт

ПульпаВ результаті порушення ембріонального розвитку зуба пригнічується синтетична активність одонтобластів. Яка складова частина зуба може мати дефекти в своїй будові?

*Дентин

Емаль

Цемент

Пульпа

ПеріодонтВ період післянатального розвитку зуба порушено обмін кальцію і фосфору. Які складові зуба можуть мати дефекти?

*Дентин і цемент кореня зуба

Емаль

Дентин коронки зуба

Пульпа зуба

ПеріодонтУ хворого 23 років ушкоджено дентин премоляра. Як реагують складові компоненти зуба на ушкодження?

*Активується синтетична діяльність дентинобластів. З боку пульпи в ділянці протилежній дефекту нашаровується вторинний дентин.

Дентинобласти гинуть. Дефект заповнюється сполучною тканиною пульпи зуба

В результаті діяльності дентинобластів відновлюється первинна структура дентину.

Дефект заповнюється емаллю або цементом в залежності від локалізації

На місті дефекту утворюється грубоволокниста кісткова тканинаНа прийомі пацієнт 70 років. Про які особливості будови тканин зуба у людей цього віку повинен пам’ятати стоматолог ?

*Зменшується вміст органічних і зростає вміст неорганічних компонентів твердих тканин. Зростає кількість цементу на корені. Пульпа атрофована.

Зростає вміст і органічних і неорганічних компонентів твердих частин зуба. Зменшується кількість цементу. Пульпа атрофована

Зменшується кількість неорганічних і зростає вміст органічних компонентів твердих тканин зуба. Посилюється процес утворення вторинного дентину.

Зменшується кількість дентину. Відбувається гіпертрофія пульпи

Зростає кількість емалі, в її складі зменшується вміст неорганічних речовин.Вариационный ряд имеет следующий вид: V – 1, 3, 5, 7, 9, 11 P – 3, 7, 15, 10, 5, 2 Определите моду данного вариационного ряда.

* 5

11

5

15

12Была изучена структура первичной заболеваемости населения по 17-ти классам болезней. С помощью какого типа диаграммы должны быть графически отображены результаты данного исследования?

* секторной диаграммой

столбиковой диаграммой

радиальной диаграммой

линейной диаграммой

картограммойДля оценки популяционного здоровья детского населения использовались следующие показатели: распространенность болезней, первичная заболеваемость, структура заболеваемости, патологическая пораженность и инвалидность. Какой из этих показателей отражает уровень заболеваемости детей только хроническими болезнями и морфофункциональными нарушениями?

* патологическая пораженность

общая заболеваемость

распространенность

первичная заболеваемость

инвалидностьСистема здравоохранения финансируется на 30\% за счет государственного бюджета, на 20\% за счет частных источников и на 50\% за счет страхования здоровья населения. Какая система здравоохранения используется в данной ситуации?

* многоукладная преимущественно страховая

государственная

страховая

многоукладная преимущественно государственная

частнаяХворий 10 років. Поступив в інфекційну лікарню з підозрою на дифтерію ротогорла, плівчасту, поширену, токсичну ІІ ст. Яку дозу протидифтерійної сироватки слід ввести даному пацієнту на перше введення?

*100 тис.МО

50 тис.МО

70 тис.МО

30 тис.МО

120 тис.МОУ дитини 5-ти років захворювання почалось гостро з в’ялості, неспокою, підвищення температури (390). Через 10 годин появились геморагічно-некротичні висипання на тілі різної форми і величини (від точкових до 0,5см в діаметрі ) Спостерігаються помірні катаральні явища з боку верхніх дихальних шляхів. АТ-80/40 мм рт. В крові еритроц. 2,2.1012/л, гемоглобін 90 г/л, лейкоц.-18.109/л, е –0 \%, п –15\%, с-66\%, л-17\%, м-2\%, ШОЕ –5 мм/год.Прояви якого захворювання найбільш імовірні?

*Менінгококцемії

Скарлатини

Псевдотуберкульозу

Грипу

КоруУ дитини 3-х років при огляді лікарем швидкої допомоги констатовано несправжній круп. Після надання лікарської допомоги стан значно покращав:дитина активна, спокійна, ознак стенозу гортані не має, температура 37,50, помірні катаральні явища з боку ВДШ. Який вид медичної допомоги в даному випадку доцільний?

*Обов’язкова госпіталізація в інфекційне відділення

Спостереження за дальшим розвитком захворювання

Денний стаціонар

Лікування у дільничного педіатра

Обов’язкова госпіталізація для лікування в ЛОР-відділенніУ новонародженої дитини в кінці 2-ої доби життя появилась жовтяниця, підвищився білірубін на протязі доби на 104 мкмоль./л. Дитина від 4-ї вагітності від жінки з 0(І) Rh (-) групою крові. Три попередні вагітності завершилися пізніми абортами. Який метод лікуавння слід застосувати?

*Операцію замінного переливання крові з наступною дезінтоксикаційною і фототерапією

Дезінтоксикаційну інфузійну терапію

Фототерапію+ентеросорбенти

Інфузійну терапію+ енетеросорбенти

Інфузійну терапію+ стабілізатори мембран, антиоксидантиНовонароджена дитина пожовтіла в кінці 2-ї доби життя без порушення загального стану. Дитина від другої вагітності, перших пологів. Доношена.Група крові матері А(ІІ)Rh негативна, у дитини В(ІІІ) Rh-позитивна. Пуповинний білірубін –68 мкмоль/л,білірубін крові на ІІ-й добі –296 мкмоль/л, непрямий –256 мкмоль/л.Титр протирезусних антитіл у крові матері 1:64.Дитину слід годувати:

*Зцідженим донорським грудним молоком до 14–о дня життя

Материнським зцідженим молоком з 6-ї доби.

Адаптованими сумішами

Вигодовування немає значення

Материнським пастеризованим молоком.У новонародженої дитини на першій добі життя констатовано землисто-сірий колір шкіри, явища дерматиту та кровоточивість з місць ін”єкцій. Народилася доношеною, з оцінкою за Апгар 2/7 балів. В родах випадіння пуповини, безводний період 12 годин.Ан.крові:еритр.4,8.1012/л,гемогл.140 г/л, гематокр.0,42 л/л,лейкоц.18.109/л,еоз 1\%, мієлоц.2\%, паличкояд 12\%, сегментояд56\%, лімфоц.23\%, моноц.6\% ШОЕ 5 мм/год.Час згортання крові за Лі Уайтом 11 хвилин Попередити дальший розвиток ДВЗ синдрому слід призначенням:

*Цефотаксиму, контрікалу, дицинону,свіжозамороженої плазми

Цефотаксиму,гентаміцину

Контрикалу,кріопреципітату

Цефотаксиму,імуноглобуліну

Імуноглобуліну, свіжозамороженої плазмиУ новонародженої дитини на першій добі життя констатовано землисто-сірий колір шкіри, явища дерматиту та кровоточивість з місць ін”єкцій. Народилася доношеною, з оцінкою за Апгар 2/7 балів. В родах випадіння пуповини, безводний період 12 годин.Ан.крові:еритр.4,8.1012/л,гемогл.140 г/л, гематокр.0,42 л/л,лейкоц.18.109/л,еоз 1\%, мієлоц.2\%, паличкояд 12\%, сегментояд56\%, лімфоц.23\%, моноц.6\% ШОЕ 5 мм/год.Час згортання крові за Лі Уайтом 11 хвилин Який синдром складає загрозу життю дитини?

*ДВЗ синдром

Геморагічний синдром

Дихальної недостатності

Анемії

СклеремиПри медичному огляді хлопчика виявлено пігментацію зубів жовто-коричневими плямами, дефекти емалі (ерозії), неправильний прикус та крихкість зубів. Який з наведених факторів спричинив такі зміни?

* Збільшена концентрація фтору у воді.

Зменшена концентрація фтору у воді.

Збільшена концентрація сульфатів.

Зменшена концентрація сульфатів.

Збільшена концентрація хлоридів.Серед населення одного з регіонів країни реєструються підвищені рівні захворюваності мікседемою, кретинізмом, часті випадки розумової неповноцінності. Які фактори можуть спричинити такі зміни в організмі?

* Зменшена концентрація йоду у продуктах харчування.

Збільшена концентрація йоду у продуктах харчування.

Збільшена концентрація кальцію у продуктах харчування.

Зменшена концентрація кальцію у продуктах хачування.

Збільшена концентрація заліза у продуктах харчування.Вивчення особливостей харчування населення регіону, ендемічного на зоб, показали, що вміст йоду в добовому раціоні близький до мінімальної потреби (50-75 мкг). Який зобогенний чинник може збільшувати недостатність йоду і спровокувати розвиток захворювання на зоб?

* Всі перелічені продукти.

Капуста.

Буряк.

Соя.

Соєве молоко.При обстеженні дитини виявлено зниження адаптаційної здатності очей і різке погіршення сутінкового зору, сухість шкіри, гіперкератоз, що є ранньою специфічною симптоматикою недостатності ретинолу. Який рівень ретинолу в плазмі крові може служити підтверженням його недостатності у харчовому раціоні?

* 100 мкг/дм3.

200 мкг/дм3.

300 мкг/дм3.

400 мкг/дм3.

500 мкг/дм3.У зв’язку з нерегулярним харчуванням, пацієнт скаржиться на зниження працездатності, різке відчуття голоду та втоми, періодичні головні болі. Який інтервал між прийомами їжі йому повинен порекомендувати лікар?

* 4-5 год.

5-6 год.

6-7 год.

7-8 год.

8-9 год.Умісті К. виник спалах харчового отруєння з клінічною картиною харчової токсикоінфекції. На наявність якого чинника необхідно провести лабораторний аналіз відібраних продуктів харчування для підтвердження діагнозу?

* Мікробна контамінація.

Екзотоксин.

Афлатоксин.

Соланін.

Мускарин.У селищі міського типу зареєстровано спалах харчового отруєння. Діагноз “ботулізм” установлено на основі клінічної картини захворювання. Які з перелічених продуктів необхідно у першу чергу відібрати на аналіз для підтвердження діагнозу?

* Консерви.

Картопля.

Молоко пастеризоване.

М’ясо відварне.

Капуста.У травні зареєстровано сімейний спалах харчового отруєння з явищами гастроентериту, інтоксикації організму. Яка речовина могла спричинити вказану симптоматику, якщо у добовий раціон сім’ї входили такі основні продукти: макарони, картопля, капуста, буряк, морква, цибуля, олія соняшникова, чай, цукор?

* Соланін.

Фазин.

Темулін.

Мускарин.

Мускаридин.У місті С. зареєстровано сімейний спалах ботулізму. Госпіталізовано два члени сім’ї. Протягом якого періоду необхідно вести спостереження за іншими членами сім’ї?

* 10-12 днів.

1-2 дні.

4-5 днів.

6-7 днів.

8-9 днівУ селі Н. зареєстровано стафілококову інтоксикацію.. При обстеженні сім’ї встановлено, що харчовий раціон складався з картопляного пюре, домашньої бринзи, макаронних виробів, хліба, відварного м’яса, фруктів, цибулі, моркви, буряка, м’ясного фаршу. Яке джерело виникнення стафілококової інтоксикації можна запідозрити у даному випадку?

* Корова з маститом.

Член сім’ї з холециститом.

Член сім’ї з проктитом.

Картопляне пюре.

М’ясний фарш.

Каталог: biblioteka -> testy
testy -> Крок 2 Лікувальна справа Первинний банк. 25 січня 2001 року Медичний профіль Гігієна
biblioteka -> Панас мирний хіба ревуть воли, як ясла повні?
biblioteka -> Урок для учнів 1-4 класів. Мета
testy -> Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль – Гігієна, озо
biblioteka -> Харківська обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки харківська обласна станція юних туристів деякі аспекти виявлення творчих здібностей школярів у позашкільному закладі
biblioteka -> В. О. Сухомлинського Формування інформаційної культури учнів загальноосвітніх навчальних закладів Науково-методичні рекомендації
biblioteka -> Книга і комп’ютер в інформаційному суспільстві: за і проти
biblioteka -> Книга і комп'ютер в інформаційному суспільстві: сучасне і майбутнє
testy -> Крок 2 Лікувальна справа Первинний банк. 17/10/2001 року Медичний профіль – Гігієна


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал