Гадоєва А. А. учитель музичного мистецтва Славутицької зош І-ІІІ ступенів №3Скачати 138,49 Kb.
Дата конвертації12.01.2017
Розмір138,49 Kb.
ТипСценарій
Гадоєва А.А.

учитель музичного мистецтва Славутицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3

Турчина С.Л.

учитель світової літератури

Славутицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3
Знов білим цвітом вкрилися сади,

      І знов приходить свято Перемоги...”


 Сценарій свята до дня Перемоги

Знов білим цвітом вкрилися сади,

      І знов приходить свято Перемоги...”

 

1-й ученьНіхто не забутий;

На попіл ніхто не згорів:

Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть.

І доки є пам'ять в людей і живуть матері,

Допоки й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.

2 –й учень

Пам’ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. А ми, молоде покоління, про іхні бойові подвиги, їхнє воєнне життя можемо сьогодні дізнатися тільки з їхніх розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури. Багато, як українських, так і митців слова всього світу присвятили свої твори темі війни. Це Андрій Малишко, Олександр Довженко, Володимир Сюсюра, Павло Тичина, Олесь Гончар, Ліна Костенко та багато інших.1 -й учень

Тема війни відображена також і в творах багатьох композиторів-сучасників воєнної пори. Музичні твори різних жанрів - від пісні до симфонії - стали своєрідним пам'ятником рокам воєнного лихоліття й мужності народу-переможця. Коли ми згадуємо про Велику Вітчизняну війну, передусім спадає на думку відома пісня Олександра Александрова «Священа війна». Щоранку московське радіо транслювало цю пісню, що піднімала народ на боротьбу з ворогом.(Звучиь запис пісня Олександра Александрова «Священа війна»).

2-й учень

У те страшне літо 1941 року на карту була поставлена доля Вітчизни. Весь народ піднявся на її захист. Країна перетворилася на величезний бойовий табір, охоплений єдиним поривом – розбити ворога, вигнати його з рідної землі, знищити фашизм.(Вірш).

1-й учень

Сонце палило нестерпно, Гнулось садове гілля.

Падали яблука в серпень, Глухо стогнала земля.

Рвали снаряди їй груди. Всюди гриміла війна,

Падали скошені люди, їх не щадила війна.

2-й учень (Слайди)

Мільйони людей в усьому світі знають про звіряче обличчя фашизму з книг, документальних та художніх фільмів. Все менше залишається тих, хто пам'ятає злочини фашистів зі свого трагічного досвіду.1-й учень

На окупованій території гітлерівці знущалися над мирним населенням та військовополоненими. Вони масово розстрілювали жителів міст і сіл, не жаліючи ні старих, ні малих, піддавали нелюдським тортурам полонених солдатів і офіцерів, партизанів, підпільників, тисячами примусово вивозили працездатних громадян на каторжні роботи до Німеччини, руйнували пам'ятники національної культури, житлові будинки, підприємства, розкрадали майно громадян та загальнонаціональні цінності.2-й учень

Ідеологи фашизму проповідували надуману расову теорію про вищість арійської раси - раси господарів, покликаних керувати іншими народами. Люто ненавиділи фашисти радянських людей, слов'янські народи - поляків, білорусів, українців, росіян. Розроблялися і виконувалися плани масового фізичного знищення, поневолення тих, хто залишився живим.1-й учень

Техніка знищення населення окупованих країн була садистською, сягнула небачених розмірів. Гітлерівці вкрили Європу павутиною похмурих катівень, організовували жахливі "фабрики смерті". Кров холоне в жилах при згадці про такі табори смерті, як Дахау, Освенцім, Майданек, Бухенвальд, Заксенхаузен та подібні їм, в яких по-звірячому закатовано й знищено декілька мільйонів чоловік. У концтаборах недолюдки творили злочини, яких історія людства ще не знала. Людей катували, практикували на них досліди, труїли газом, спалювали в крематорія.2-й учень.

Для відбору німці ставили планку на висоті 120 см. Всі діти, які могли пройти під цією планкою, відправлялися до крематорію. Знаючи про це, діти витягувалися як тільки могли, піднімали вгору голови, стараючись потрапити до групи тих, кого залишають в живих...1-учень

27 мільйонів радянських людей загинули у цій страшній війні.

Лише на території України в руїни і згарища перетворено 714 міст, 28 тисяч сіл. Скільки горя, мук, крові, життів людських за цими цифрами.

Кожен день, як рік, кожен рік, як століття. Це все було… Були німі кургани, війна ішла не на життя, а на смерть.

Як сиві Дніпрові води, збігають роки. Журавлиними ключами відлітають у далекий вирій дні. А навкруги вирує вічне життя…

(Звучить пісня « Журавлі»)

2-й учень

А скільки матерів,сестер, коханих чекали і не дочекалися своїх синів, братів, чоловіків.(К.Симонова пісочна анімація «Війна»)

1-й учень

У народі надаремно кажуть, що час не владний над материнським горем. І скільки б не минуло років і десятиліть від того недільного ранку, коли пролунало страшне слово "війна", вони ніколи не принесуть спокою матерям, діти яких віддали найдорожче - життя у боротьбі з фашистськими загарбниками.(Звучить пісня «Балада про матір»).

1- й учень

До тебе, людино, звертаюсь:

Залиш на хвилинку щоденні турботи.

З собою побудь у глибокій скорботі,

Згадай чоловіка, товариша, брата,

Дружину, сестру чи посивілу матір.
2- й учень

перед трагічною хвилиною мовчання

словами говорити неможливо.

Оця хвилина більше нам розкаже,

Ніж тисячі, а чи мільйони слів.

Солдатів подвиг, про який сьогодні

Дізнались ми, не вимовить словами,

А тільки серцем можна це сказати,

Але воно, на жаль, не має мови,

Лиш має біль. І тому я прошу

Солдатів пам'ять вшанувати мовчанням.
Хвилина мовчання.

(Вірш)
1-й учень.

Йшов 1945 рік. Велика Вітчизняна війна радянського народу проти фашистських загарбників наближалася до переможного кінця. Навесні Радянська Армія підійшла до столиці фашистської Німеччини - міста Берліна.

З 16 квітня по 8 травня була проведена остання наступальна операція Великої Вітчизняної. Радянські війська, які на той час вже мали перевагу в живій силі і техніці, за участю бойових частин Війська Польського нанесли кілька сильних ударів на широкому фронті, розбили берлінське угрупування противника на частини і оточили їх. Берлінською операцією командував Маршал Радянського Союзу Г.К. Жуков.

20 квітня почався штурм Берліна. 25 квітня завершилося оточення берлінського угрупування, радянська Армія зустрілася з частинами союзників - американською армією.2-й учень.

Битва за Берлін тривала до 2 травня. Особливо запеклим був штурм рейхстагу-лігва фашистського звіра. Над рейхстагом замайорів Червоний прапор, який символічно став прапором Перемоги над фашизмом. Гарнізон ворога капітулював у ніч на 2 травня.

8 травня 1945 року представники німецького верховного командування підписали в Карлсхорсті ( передмісті Берліна) акт про капітуляцію збройних сил фашистської Німеччини. Ворог здався. Переможне завершення Великої Вітчизняної війни значило крах гітлерівського "нового порядку", звільнення поневолених народів Європи, врятування світової культури і цивілізації від фашизму. День 9 травня став Днем Перемоги, великим святом всього людства.

1-й учень

Упав Берлін. Іще боями гула розвихрена земля,

а вже з барвистими квітками вступила тиша на поля.

І сходив мир на доли й води і в гарячковий стук сердець.

Удари з заходу і сходу сказали ворогу: "Кінець!"

Кінець! Незборна правди сила, замовк гармат охриплий спів.

Кінець. І тиша оглушила людей, що звикли до громів.

І всі звели до сонця чола, що довго снилось їм у млі.

І стало тихо так навколо, мов не було іще ніколи

такої тиші на землі.

2-й учень

Весна така – аж серце замирає…

Земля квітує та звучать пісні,

І свято Перемоги йде по краю,

Найкраще наше свято навесні.

Воно прийшло до нас у сорок п’ятім,

Через пожежі, смерть, через війну.

1-й учень

Багато пісень присвячено Перемозі, але саме її гімном стала пісня «День Победы», яку написали поет Володимир Харитонов і композитор Давид Тухманов.

Цій пісні уже 35 років. Доки буде життя і мир на землі, її будуть пам’ятати і співати. Пісня присвячена ветеранам, написана в мирний час, але по праву має статус фронтової. Де б не звучала пісня «День Победы»: чи на концертах, чи перед ветеранами на зустрічах, чи молоддю, яка захоплюється роком чи попсою, – вона об’єднує всіх. І слухають цю пісню стоячи!

(Звучить пісня «День Победы»)

2-й учень

 Дорогі ветерани, вас вітають онуки

Хай ці квіти весняні чудові

Подарують вам подих краси,

Щоб жилося у щасті й любові,

Благ усіх вам з роси і води!

 

Всю доброту, яка існує в світі,Всю радість, що живе серед людей,

Найкращі всі, що до вподоби, квіти

Даруєм вам у цей святковий день. 

1-й учень

Нехай Бог вас благословить своєю рукою,

Хай пречиста Діва-Мати своїм омофором

Захищає вас від злого з усім вашим домом.

Дай Боже вам довго жити і горя не знати,

Щоб соту весну з нами зустрічати.2-й учень

Пам’ятаймо , друзі, цих людей довіку,


Тих, хто повернувся і хто поліг в боях.
Тож поклонімось низько до землі їм,
І квітами устелимо їхній тернистий шлях.

( Учні вручають квіти ветеранам).

1-й учнь

На меморіалі Вічної Слави завжди панує скорботно урочиста тиша. Полум’я вічного вогнища, вічна пам’ять про синів і дочок, які не повернулися з поля бою. Пожертвували своїм життям заради життя на землі.2-й учень

Україна! За її мир і спокій полягли мільйони. Війні не бути.Нехай панує мир! І ми про це подбаємо. Ніхто не забутий, ніщо не забуто…

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал