Довідка щодо виконання Цільового плану Україна-нато в рамках Плану дій Україна-нато за перше півріччя 2008 рокуСторінка1/5
Дата конвертації23.01.2017
Розмір0,8 Mb.
ТипДовідка
  1   2   3   4   5Аналітична довідка

щодо виконання Цільового плану Україна-НАТО в рамках

Плану дій Україна-НАТО за перше півріччя 2008 року
Протягом першого півріччя 2008 року серед найбільш значних подій у сфері євроатлантичної інтеграції України слід відзначити звернення 11 січня п.р. вищого керівництва нашої держави до Генерального секретаря Альянсу щодо зацікавленості України у приєднанні до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) та розгляд цього питання на саміті НАТО у Бухаресті. Всі країни-члени Альянсу досягли фундаментального порозуміння відносно майбутнього членства України в Організації Північноатлантичного договору. Між Альянсом і Україною започатковано період «інтенсивної взаємодії» задля поглиблення взаємовигідного співробітництва і політичних консультацій за всім напрямами.

Наступною знаковою подією для України стало завершення 16 травня п.р. процедури вступу України до СОТ, чим виконано ще одне з ключових завдань Плану дій Україна-НАТО.

Запровадження заходів Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік (ЦП-2008) відбувалось на фоні гострих політичних суперечностей щодо майбутнього взаємовідносин України з Альянсом, активізації протидії поглибленню євроатлантичного курсу України з боку певних політичних сил. Проте навіть ці фактори слугували поширенню інформації щодо євроатлантичних устремлінь України серед українського суспільства.

Зовнішня і безпекова політика.

1. Найбільш вагомою подією звітного періоду стала підготовка та участь України у Бухарестському саміті НАТО 2-4 квітня п.р. в контексті забезпечення підтримки Північноатлантичним альянсом наміру України приєднатись до ПДЧ. Спільна позиція, висловлена Президентом України, Прем’єр-міністром України та Головою Верховної Ради України стосовно такого прагнення нашої держави дозволила зняти один з основних негативних аспектів, на який часто посилались наші партнери - відсутність консенсусу між гілками влади в Україні з питання поглиблення співпраці з НАТО.

Вагомим політичним успіхом для України стала позиція країн-членів Альянсу, яка була зафіксована в Декларації Бухарестського саміту та погоджена на рівні глав держав та урядів держав-членів Північноатлантичної ради у Бухаресті 3 квітня п.р. Зокрема, було декларовано, що «НАТО вітає євроатлантичні прагнення щодо членства в НАТО України та Грузії. Сьогодні ми дійшли згоди, що ці держави стануть членами НАТО. ПДЧ буде наступним кроком для України та Грузії на їх шляху до членства…. Ми звернулись до міністрів закордонних справ з проханням зробити першу оцінку прогресу на їх зустрічі в грудні 2008 р. Міністри закордонних справ мають повноваження приймати рішення щодо ПДЧ для України та Грузії».2. В контексті продовження політичного діалогу з НАТО, зокрема, у рамках Інтенсифікованого діалогу та періоду інтенсивної взаємодії були проведені наступні заходи:

29 січня п.р. відбулося спільне засідання Політичного та Політико-військового керівного комітетів (ПК/ПВКК) НАТО з Україною щодо оцінки результатів виконання Цільового плану Україна-НАТО на 2007 рік, (м.Брюссель, Бельгія). Представники місій країн-членів Альянсу в цілому позитивно оцінили досягнення України у виконанні ЦП-2007 та підтвердили спрямованість на подальше поглиблення співробітництва з нашою державою;

7 лютого п.р. делегація України на чолі з главою українського оборонного відомства взяла участь у засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони (м.Вільнюс, Литва), в ході якого представники країн-членів НАТО були проінформовані про хід воєнної реформи та стан розвитку Збройних Сил України;

13 березня п.р у штаб-квартирі Альянсу пройшов третій раунд консультацій високого рівня в рамках Інтенсифікованого діалогу України з НАТО, під час яких українською стороною було підтверджено прагнення України до поглиблення формату співпраці з Альянсом. У згаданому заході взяли участь національні координатори співробітництва України з НАТО (у сфері зовнішньої політики, у правовій сфері, у сфері надзвичайних ситуацій, у сфері боротьби з корупцією, організованою злочинністю та тероризмом);

25 березня п.р. відбулися консультації високого рівня з політико-правової проблематики та правових аспектів співробітництва України з НАТО у форматі засідання Політичного комітету НАТО з Україною в рамках Інтенсифікованого діалогу (м.Брюссель, Бельгія). Українська делегація на чолі з Міністром юстиції України обговорила питання здійснення конституційної та судової реформ в Україні, заходи щодо боротьби з корупцією, правові аспекти приєднання нових членів до НАТО.

21 - 22 травня п.р. відбулась конференція Україна-НАТО „Інтенсивні контакти НАТО з Україною: роль Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи” та засідання СРГ ВР у форматі „ключової групи” (м.Брюссель, Бельгія). В її роботі взяла участь делегація України на чолі з Першим заступником Секретаря РНБОУ С.Б.Гавришем .

13 червня п.р. відбулось засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони (м. Брюссель, Бельгія), у рамках якого було обговорено стан реалізації державної політики у сфері національної безпеки та оборони України, пріоритетні напрями співробітництва між Україною та НАТО у воєнно-політичній і військовій сферах, практичні аспекти участі України в операціях під проводом НАТО.

16-17 червня п.р. відбувся візит в Україну делегації Північноатлантичної Ради та Генерального секретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера. В ході цього візиту було проведено засідання Комісії Україна - НАТО на рівні послів за участю міністрів закордонних справ та оборони України, зустрічі делегації Північноатлантичної ради та Генерального секретаря НАТО з Президентом України, Прем'єр-міністром України та Головою Верховної Ради України, а також відвідання групами делегації НАТО декількох регіонів України (Харків, Львів, Дніпропетровськ). Були розглянуті питання посилення діалогу та практичного співробітництва з Альянсом у зміцненні демократичних інституцій, дієвому використанні існуючих форматів співпраці, посиленні внеску України у міжнародні безпекові зусилля НАТО. Окрему увагу сторони приділили темі підвищення ефективності інформування українського суспільства з питань євроатлантичної інтеграції.

Відносини України з НАТО були предметом розгляду і в українському парламенті, який 6 березня п.р. схвалив постанову «Про питання вступу України до Організації Північноатлантичного договору (НАТО)». В ній наголошується, що таке рішення прийматиметься лише за наслідками всеукраїнського референдуму, який може проводитися за народною ініціативою відповідно до Закону України «Про всеукраїнський референдум».

3. З метою продовження внеску України у підтримання миру та безпеки євроатлантичного простору в якості держави-контрибутора миротворчих місій та ініціатив Північноатлантичного альянсу 1-15 квітня п.р. проведено чергову ротацію національного миротворчого контингенту у складі українсько-польського батальйону сил КФОР в Косово, який налічує нині 185 осіб.

Триває участь українського миротворчого персоналу в Навчальній місії НАТО в Республіці Ірак. Його чергову ротацію проведено 2 лютого п.р. Зараз в цій місії продовжують брати участь 2 українських військовослужбовці. Крім того, 38 представників миротворчого персоналу України беруть участь у стабілізаційних зусиллях в Іраку.

Опрацьовується питання щодо збільшення чисельності миротворчого персоналу України у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан на 5-6 осіб. На теперішній час в них виконують завдання 3 військовослужбовці Збройних Сил України. Проводяться консультації стосовно введення їх до складу шведської Групи з реконструкції провінції Мазарі-Шеріф.

28 березня п.р. у штаб-квартирі НАТО в м.Брюссель (Бельгія) відбулося підписання Угоди між Україною та Організацією Північноатлантичного договору про участь України в операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані та Фінансової угоди між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, пов’язаної з участю України в операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. Підписанням зазначених угод „де-юре” оформлено статус України як країни-контрибутора операції НАТО в Афганістані.

На виконання Указу Президента України від 20 березня 2008 року «Про надання гуманітарної допомоги Ісламській Республіці Афганістан» 29 травня п.р. до Кабулу прибув український літак з вантажем гуманітарної допомоги на суму 5,3 млн.грн.(близько 1,1 млн.доларів США) - медичне обладнання та засоби персонального захисту пожежних.

Продовжена участь в антитерористичній операції НАТО на Середземному морі «Активні зусилля» (ОАЗ). 10 травня п.р. фрегат “Гетьман Сагайдачний” Військово-Морських Сил ЗС України з вертольотом Ка-27 та оглядовою командою на борту направлено в район проведення антитерористичної операції НАТО на Середземному морі. З 1 червня п.р. зазначений контингент бере участь у виконанні завдань цієї операції.

Також триває діяльність первинного національного Контактного пункту, яким постійно здійснюється обмін інформацією з відповідними структурами НАТО та зацікавленими міністерствами і відомствами України щодо підозрілих суден. Протягом звітного періоду відправлено 870 і отримано 430 відкритих повідомлень та 201 повідомлення з обмеженим доступом.

Крім того, проведено: семінар з міжнародно-правових аспектів участі кораблів ВМС ЗС України в цій операції (січень); стажування 4-х офіцерів ВМС ЗС України на борту кораблів держав-членів НАТО (лютий-березень); практичний курс підготовки оглядових команд ВМС ЗС України (березень); робочу зустріч представників командування ВМС ЗС України з менеджером Агенції НАТО з матеріально-технічного забезпечення та постачання (4 квітня); конференцію з вивчення досвіду участі Військово-Морських Сил ЗС України в ОАЗ за участю експертів Стратегічного командування НАТО з питань трансформації та Стратегічного командування НАТО з питань операцій (14-21 травня).

В період з 16 по 29 березня п.р. відбулися три візити в Україну представників командування Військово-морських сил США в Європі з питань матеріально-технічного забезпечення розгорнутих військ на підтримку операції НАТО «Активні зусилля».

4. У сфері боротьби з тероризмом на постійній основі відбувається координація діяльності національних суб'єктів боротьби проти тероризму з відповідними структурами НАТО. В цьому контексті 6-8 березня в Києві проведено консультації фахівців СБУ з керівником підрозділу оцінки терористичних загроз Офісу безпеки НАТО. Налагоджено постійний обмін інформацією у даній сфері. Зокрема, у звітному періоді отримано два огляди щодо діяльності терористичних організацій та надано чотири інформаційні довідки на відповідні запити Офісу безпеки НАТО.

Постійно здійснюється двостороннє співробітництво із спецслужбами країн-членів НАТО у сфері боротьби з тероризмом. Зокрема, з метою розширення співпраці з європейськими антитерористичними структурами 25-28 лютого п.р. відбувся візит делегації СБУ до Нідерландів, де проведено зустрічі з представниками підрозділів Національної поліції Королівства Нідерландів, до компетенції яких входить боротьба з тероризмом.

Співробітгики СБУ взяли також участь у міжнародному семінарі-тренінгу «Запобігання тероризму» на базі Центру НАТО з підготовки спеціалістів у сфері боротьби з тероризмом (14 - 18 квітня п.р., м. Анкара, Туреччина); у плануючій конференції щодо підготовки та проведення на території України військово-морських навчань «Sea Breeze - 2008»; у навчальному семінарі з питань інформаційно-аналітичного забезпечення боротьби з організованою злочинністю, який проводився представниками правоохоронних органів Франції (27 травня - 6 червня, м.Київ).

6-8 березня п.р. у Києві проведено консультації фахівців СБУ з керівником підрозділу оцінки терористичних загроз Офісу безпеки НАТО.

Представники України взяли участь у заключній плануючій конференції з підготовки проведення командно-штабного політико-військово-цивільного навчання НАТО з врегулювання кризових ситуацій «СМХ - 08» (м.Охрід, Македонія, 22-29 січня п.р.). Було опрацьовано План заходів та узгоджені параметри і формат участі України в даному навчанні, в якому координатором з боку України визначено апарат РНБОУ. Активна фаза навчань відбулась у період 16-22 квітня п.р. в штаб-квартирі НАТО.

МНС здійснюються заходи із підготовки та проведення на території України у вересні п.р. міжнародного навчання «Раф енд Реді 2008», під час якого відпрацьовуватимуться спільні дії міжнародних організацій, центральних і місцевих органів виконавчої влади України щодо реагування на надзвичайні ситуації, у тому числі, що сталися в результаті терористичних актів та їх проявів. До участі у цьому навчанні заплановано залучити представників Євроатлантичного центру координації реагування на катастрофи НАТО.

СБУ на території України за участю експертів держав-членів НАТО проведено 2 командно-штабні та 1 тактико-спеціальне навчання з антитерористичної тематики. Зокрема, 28 березня п.р. за участю експертів США, Польщі, Франції та Нідерландів пройшло тактико-спеціальне навчання на Запорізькому суднобудівному-судноремонтному заводі та пасажирському теплоході класу «ОМ-29».

20 лютого п.р. в м. Брюссель (Бельгія) в ході засідання СРГ ВР у форматі «ключової групи» Службою безпеки України презентовано можливості українського антитерористичного підрозділу.5. Україна, як член міжнародних організацій та учасник багатосторонніх міжнародних режимів експортного контролю, виконувала заходи щодо забезпечення нерозповсюдження зброї масового знищення та здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання. Завдяки цим заходам не було допущено жодного порушення міжнародних зобов’язань України у сфері експортного контролю та нерозповсюдження зброї масового знищення і засобів її доставки.

З метою удосконалення нормативно-правової бази в галузі експортного контролю прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 14травня 2008 р. № 464 «Про внесення зміни до деяких актів Кабінету Міністрів України з питань державного експортного контролю» для приведення нормативно-правових актів в цій галузі у відповідність до Указу Президента України від 5 березня 2007року № 180 «Про Міжвідомчу комісію з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю».

Розроблено та узгоджено із зацікавленими центральними органами виконавчої влади проект Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про обмін інформацією про переносні зенітні ракетні комплекси типу «Ігла» та «Стріла» під час здійснення їхнього експорту до третіх країн або імпорту з третіх країн.

Крім того, забезпечено проведення на території України 16 інспекцій згідно з Договором про звичайні збройні сили в Європі, інспекцій з оцінки інформації відповідно до Віденського документа 1999 року, за договором з Відкритого неба, контрольних заходів згідно з двосторонніми міжнародними договорами України. За результатами інспекцій зауважень щодо дотримання Україною міжнародних зобов’язань не відзначено.6. У рамках реалізації стратегії України щодо врегулювання «заморожених» конфліктів були проведені наступні заходи:

12 березня п.р. у м. Кишинів (Республіка Молдова) Спеціальний представник України з Придністровського врегулювання взяв участь у переговорах в форматі «5+2»;

13 березня п.р. у м.Відень (Австрія) відбулися неформальні консультації посередників і спостерігачів з Придністровського врегулювання, в ході яких було досягнуто домовленості про проведення 14-15 квітня п.р. в м.Одеса неформальних консультацій спостерігачів Кишинева і Тирасполя з питань економічної взаємодії;

14 березня п.р. під час офіційного засідання 62-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Україною була підтримана резолюція ООН «Становище на окупованих територіях Азербайджану», а 15 травня п.р. - проект резолюції ООН щодо статусу біженців з Абхазії.

Україна продовжує забезпечувати неухильне виконання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України, Урядом Республіки Молдова та Європейською Комісією щодо місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова з метою підвищення ефективності прикордонного та митного контролю на придністровській ділянці українсько-молдовського державного кордону.

23 січня п.р. в Києві відбулась зустріч заступника Міністра закордонних справ України, Спеціального представника України з питань Придністровського врегулювання А. Веселовського з Головою Місії ЄС з надання допомоги у питаннях кордону Україні та Республіці Молдова (EUBAM);

18-19 лютого п.р. в Києві відбулись консультації заступника Глави Секретаріату Президента України О.Чалого, Віце-прем’єр-міністра України Г.Немирі, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Р.Богатирьової, голів комітетів Верховної Ради України з питань європейської інтеграції і у закордонних справах зі Спеціальним представником ЄС для Молдови К.Міжеї;

4-6 березня п.р. в Чернівцях заступник Глави Місії EUBAM Удо Буркхольдер взяв участь у 31-му засіданні Спільної українсько-молдовської демаркаційної комісії.

В ході зазначених зустрічей українська сторона неодноразово акцентувала увагу на важливості виконання Графіку вирішення першочергових питань українсько-молдовських відносин, наголошувала на готовності України до подальшого продуктивного співробітництва з Місією ЄС. З метою розширення рамок пошуку компромісних рішень з низки довготривалих питань українська сторона запропонувала молдовській стороні здійснити спільне звернення до Місії EUBAM щодо направлення експертів, фахівців з питань державного кордону для участі у засіданнях Спільної комісії та роботі спільних робочих груп.

Протягом звітного періоду проведено три Координаційні наради Місії EUBAM, на яких презентовано спільний щомісячний звіт про стан справ на українсько-молдовському кордоні, спільні прикордонні операції на 2008 рік, стан виконання протоколів про обмін інформацією між митними та прикордонними службами України та Республіки Молдова, а також інші питання прикордонно-митної сфери співпраці з Місією EUBAM.7. Триває активне співробітництво України з міжнародними організаціями (ООН, ОБСЄ, ЄС, РЄ).

У зв’язку із зверненням Департаменту з питань безпеки Секретаріату ООН видано Указ Президента України від 11 квітня 2008 року №337 «Про направлення миротворчого персоналу для участі України у Місії Організації Об'єднаних Націй з надання допомоги Іраку», яким визначено загальну чисельність миротворчого персоналу із числа військовослужбовців та працівників Збройних Сил України до 15 осіб для участі у зазначеній місії ООН. На сьогодні проводиться практична робота щодо направлення персоналу (12 осіб) до складу Місії ООН з надання допомоги Іраку (UNAMI).

Опрацьовуються питання щодо участі медичного персоналу Збройних Сил України у складі Багатонаціонального об’єднаного медичного підрозділу в рамках Тимчасових сил ООН в Лівані під бельгійським командуванням, а також щодо збільшення представництва Збройних Сил України у складі Місії ООН у Косово (UNMIK) на 2 офіцери зв’язку.

З огляду на активну миротворчу діяльність України постало питання розробки Стратегії міжнародної миротворчої діяльності України. Відповідно до Указу Президента України від 21 березня 2008 року №403 Міністерству закордонних справ доручено розробити такий документ та до 1 серпня п.р. подати його на розгляд РНБО України.

В контексті виконання статутних зобов’язань перед Радою Європи центральні органи виконавчої влади та Офіс Ради Європи в Україні провели практичну роботу з метою розробки Плану дій Ради Європи щодо України на період 2008-2011 роки. 26-27 травня п.р. у Страсбурзі відбулися консультації між делегацією України та Секретаріатом РЄ стосовно розробки і узгодження цього документу. Запропонований проект є базовим концептуальним документом, який містить такі основні розділи, як захист і розвиток прав людини, верховенство права, розвиток демократичного процесу, зміцнення соціальної єдності, міжкультурний діалог, культура, освіта, молодь та спорт. Сторони обговорили алгоритм подальшого погодження проекту Плану дій.


Каталог: docs
docs -> З в І т відділу освіти Золочівської районної державної адміністрації про результати роботи в 2005-2006 навчальному році
docs -> Звіт перед громадськістю про роботу керівника школи Дюкаревої Т. А. за 2013-2014 н р.
docs -> Структура методичної роботи з педагогічними працівниками Золочівського району в 2005-2006 навчальному році Районні методичні об”єднання
docs -> Програма розвитку заповідної справи на період до 2020 року 1
docs -> Контроль та оцінювання знань учнів з предметів гуманітарного циклу українська мова кількість фронтальних та індивідуальних видів контрольних робіт з української
docs -> Бібліотеки шахтарського району – громаді села
docs -> " Вітаміни це здоров’я та спосіб життя"
docs -> Украïнська література
docs -> Бібліотеки Амвросіївського району – осередки духовності та знань Збірка інформаційних
docs -> Планробот и департаменту освіти І науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації на 2013 рік м. Чернівці зміс т


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал