Довідка про підсумки моніторингу ефективності науково методичної роботи у 2012/2013 н рСкачати 289,88 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації13.01.2017
Розмір289,88 Kb.
ТипДовідка
  1   2   3
Довідка

про підсумки моніторингу ефективності

науково – методичної роботи

у 2012/2013 н.р.
Відповідно до наказу по навчальному закладу від 07 вересня 2012 року № 185 був проведений моніторинг ефективності науково - методичної роботи, метою якого було вивчення рівня науково - методичної роботи для професійного зростання та розвитку творчого потенціалу педагогічних працівників закладу.

Для успішного проведення моніторингу було створено експертну групу у складі 10 осіб:

1. Погорєла Т.М., голова методичної ради

2. Іщенко І.В.

3. Ющенко П.С.

4. ШеферЛ.М.

5. Лазарчук Г.О.

6. Хомич Л.М.

7. Лісайчук Н.С.

8. Дудник Н.В.

9. Ляхович І.Б.

Були розроблені заходи щодо здійснення моніторингу науково – методичної роботи, які реалізовувалися в 4 етапи.

Експертною комісією був підготовлений інструментарій для здійснення моніторингу: тести, анкети для вчителів, анкети для учнів, підібрані критерії оцінювання моніторингу та створено кваліметричну модель ефективності науково - методичної роботи школи.

Протягом навчального року було проведено анкетування та діагностування педагогічних працівників на тему:

- « Діагностична карта підвищення рівня методичної кваліфікації вчителя»;

- «Діагностична карта вчителя»;

- «Анкета для оцінювання вчителем своєї діяльності»;

- «Анкета по вивченню задоволеності педагогів системою роботи методичної служби»;

- "Використання інтерактивних технологій у навчально - виховному процесі школи",

- «Формування мотивації навчальної діяльності школярів за сучасних умов»;

- "Які форми методичної роботи вас цікавлять?";

- "Моя проблема";

- "Оцінка рівня інноваційного потенціалу педагогічного потенціалу";

- "Рівень професійної підготовки";

- "Оцінка реалізації потреб педагогів у розвитку й саморозвитку";

- «Оцінка та самооцінка готовності вчителя до саморозвитку»;

Адміністрація школи відвідала 112 уроків, 37 виховних заходів та 5 методичних заходів, з метою впровадження інноваційних технологій в навчально - виховний процес та впровадження допрофільного та профільного навчання у Володимирівському освітньому окрузі..

Члени педагогічного колективу школи протягом року відвідували методичні заходи різного спрямування, які зареєстровані в методичних щоденниках кожного педагога.

Слід відзначити покращення роботи методичної ради, яка працювала над проблемою: «Формування потреби, умінь і навичок самостійної роботи учнів у навчально – виховному процесі – одна з важливих умов розвитку творчої особистості».

У школі працює 3 шкільних методичних об'єднання: вчителів початкових класів, вчителів філологічного циклу та класних керівників.

Згідно з планом роботи закладу та, враховуючи дані діагностичних анкет професійної підготовки вчителів, були складені плани роботи всіх методичних об'єднань. Основними формами їх діяльності було обговорення актуальних питань реалізації програмових вимог, застосування інтерактивних методів навчання на різних етапах уроку, підготовка методичних розробок уроків з використанням інноваційних методів навчання, взаємовідвідування вчителями уроків, проведення відкритих уроків та заходів, виготовлення наочного та дидактичного матеріалу, індивідуальна робота над окремими темами.

Так, члени методоб'єднання вчителів філологічного циклу, які працювали над проблемою: «Реалізація групової та індивідуальної форм навчання як передумова підвищення ефективного навчально - виховного процесу", спрямували свою роботу на реалізацію завдань росту професійної майстерності, приділяли увагу практичному спрямуванню уроку, використанню інноваційних підходів до навчання і виховання учнів, підготовці випускників до ЗНО, відвідування уроків з наступним обговоренням.

Метою роботи вчителів ШМО є підвищення фахової майстерності вчителів.

Завдання :

1.Реалізація Державних освітніх стандартів і впровадження інноваційних технологій в роботі.

2.Активізація роботи по виконанню положень програми «Обдарована дитина».

3.Сворення умов для розкриття духовного і творчого потенціалу учнів.

4.Здійснення нових підходів до організації навчання й виховання

5.Вивчення, вдосконалення та впровадження кращого педагогічного досвіду.

Учителі відвідували уроки англійської мови у Гуцаленко Т.В., яка проходить стажування в поточному навчальному році.

На високому методичному рівні пройшов тиждень української мови та літератури "Калинова мова", протягом якого було проведено цілий ряд заходів: інтелектуальна гра "Знавці української мови", літературна гра "Знавець рідної мови".

Члени методоб'єднання відвідували уроки читання та української мови в 4 класі (вчитель шефер Л.М.) з питань вивчення наступності у навчанні молодших та середніх школярів з рідної мови. Слід відмітити, що в 2012/2013 н.р. вчителі - філологи відвідали значно більше уроків своїх колег, приймали активну участь в їх обговоренні, успішно робили самоаналіз проведених уроків, покращили роботу в позаурочний час, систематично проводили додаткові та індивідуальні заняття з учнями. Результатом цих занять є:

- ІІІ місце учениці 10 Боднарчук Юлії на районній предметній олімпіаді із російської мови та літератури (вчитель Гаврилова В.О.);

- IIІ місце учениці 7 класу Бурмак Анни на районній предметній олімпіаді з української мови (вчитель Ющенко П.С.).

Учні школи прийняли участь у районному етапі Міжнородного конкурсу юних знавців української мови імені П.Яцика, де отримали ІІІ місця (Дарчук Оксана, 5 клас, Бурмак Анна, 7 клас).

Було здобуто І місце при проведенні районного конкурсу «Благослови, мати».

Слід відмітити активну участь Гаврилової В.О., учителя російської мови, у районному етапі конкурсу «Учитель року-2013» в номінації «Російська мова».

Але поряд з позитивними результатами роботи є і недоліки. Вчителям потрібно більше приділяти уваги роботі зі здібними учнями, щоб результативність була не лише на районних олімпіадах, а і в обласних. Необхідно звернути увагу на підвищення рівня навченості з усіх предметів гуманітарного циклу. Тому членам ШМО філологічного циклу необхідно систематично повторювати раніше вивчений матеріал з учнями, урізноманітнювати види повторення та закріплення вивченого.

Вчителі початкових класів, працюючи над проблемою "Використання елементів інноваційних та проектних технологій у початкових класах", провели 4 засідання, на яких були опрацьовані методичні рекомендації щодо організації навчально - виховного процесу у початковій школі та щодо оформлення записів у шкільних журналах, підготовлені матеріали для шкільних предметних олімпіад з української мови та математики, матеріали контрольних зрізів, розроблені диференційовані завдання з математики по темі "Складання і розв'язування задач з логічним навантаженням".

Вчителі початкових класів впроваджують у навчальний процес передові педагогічні технології: інтегроване навчання, інтерактивні технології.

На засіданнях методичних об’єднань педагоги обговорювали питання вивчення та аналізу стану викладання, рівня та якості навчальних досягнень школярів з окремих предметів, рівня вихованості учнів та шляхи вдосконалення виховного процесу, розглядалися питання застосування нових педтехнологій, обмінювались власним досвідом, знайомились з новинками методичної літератури. Дієвою формою обміну досвідом було проведення відкритих уроків, відкритих виховних годин, заходів, свят. Як правило це були нестандартні уроки, нестандартні форми проведення заходів.

Члени МО обговорили результати предметних районних олімпіад, де учень 4 класу Цендра Яким (учитель Шефер Л.М.) та учениця 3 класу Цендра Дарина (учитель Погорєла Т.М.) здобули IIІ місця на районній предметній олімпіаді з математики, а учениця 4 класу Маркевічус Юлія (учитель Шефкр Л.М.) – ІІІ місце з української мови, звернули увагу на результати контрольних зрізів та виробили рекомендації по подоланню недоліків. Слід відмітити участь учнів 2-4 класів у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру" (Маркевічус Юлія, Швед Юлія, Цендра Яким – учні 4 класу; Цендра Дарина, Ткач Діана, Ровінська Єлизавета. Ужва Кирило – учні 3 класу; Бурмак Михайло, Ясінська Анна, Тонян Владислав, Чугурян Олег – учні 2 класу ) та у Всеукраїнському природничому інтерактивному конкурсі "Колосок", де «Золотий сертифікат» отримали Дроботенко Руслана, Швед Валентин, Когут Захар, Цендра Яким (учні 4 класу), а «Срібні колоски» - Студзінський Віталій (4 клас), Цендра Дарина, Ткач Діана, Ужва Кирило (учні 3 класу), Бурмак Михайло, Чугурян Олег, Філюк Владислав (учні 2 класу).

Систематично обговорювалися новинки методичної літератури, що друкувалися в фаховому журналі "Початкова школа". Вчителі Прошко О.В., Кращенко О.В. та Шефер Л.М. отримали Сертифікати, які засвідчували, що їхні уроки розміщені на порталі «Учительський журнал on – lain. Велику увагу було приділено проведенню ДПА учнів 4 класу з математики та української мови та читання, розроблені «пілотні» тестові завдання з цих предметів.

Учні 3 та 4 класів в цьому році прийняли участь у Міжнародному конкурсі юних знавців української мови, але призових місць, на жаль, не вибороли.

Але в роботі ШМО вчителів початкових класів були і недоліки: не були розроблені тести для перевірки теоретичних знань з математики в 3 та 4 класах.

У навчальному закладі 11 класних керівників, які об'єдналися у МО класних керівників, яким керує Прошко О.В. Це методичне об'єднання працювало над проблемою «Майстерність педагога, його творча ініціатива, удосконалення методів і форм роботи з учнями». Тому і вся робота його членів була направлена на реалізацію даної проблеми. Протягом року було проведено 4 засідання. В роботі ШМО класних керівників використовувалися різні форми роботи: практичне заняття, обмін досвідом, семінар – практикум, тренінг, мозковий штурм, представлення візитних карток класних керівників.

Методичне об’єднання класних керівників в цьому навчальному року працювало над реалізацією творчих здібностей, нахилів, уподобань кожної дитини шляхом індивідуально-особистісного підходу під час організації навчально - виховного процесу. За основу в своїй роботі брали Програму «Основні орієнтири виховання учнів загальноосвітніх закладів», використовуючи такі форми роботи: години спілкування, диспути, конкурси, ділові зустрічі з людьми різних професій, етичні бесіди, анкети думок, тематичні конференції.

Класні керівники ставили перед собою такі завдання:

1. Виховання високоморального підростаючого покоління, формування у нього українського менталітету на основі відродження національних традицій свого народу.

2.Спрямувати виховну роботу на розвиток творчих здібностей учнів в умовах особистісного підходу до навчання.

3.Дбати про шляхи та методи вдосконалення індивідуальної роботи з учнями.

4.Допомога у становленні особистості учня, створення умов для збагачення його внутрішніх сил, інтересів і здібностей.

5.Залучати учнів до участі у загально-шкільних конкурсах,олімпіадах, святах, змаганнях.

6.Протягом навчального року організовувати цікаві зустрічі.

А також звернути увагу на правову освіту учнів і батьків. Формувати активну позицію у правовій сфері. Тобто нетерпимого відношення до правопорушень, прагнення взяти участь у боротьбі з негативними явищами.

З метою стимуляції активної творчої праці учнів у процесі навчання, громадсько-організаційної, культурно-мистецької, спортивної діяльності, пошуку обдарованих учнів і створення умов для їхнього подальшого творчого зростання; розвиваючи професійну компетентність, набуття нових навичок та знань, оволодівання новими напрямками діяльності; виховання громадянина, якому притаманне гармонійне поєднання духовного багатства, моральної гідності та фізичної досконалості. Класним керівником року, за результатами моніторингу діяльності класних керівників, стала класний керівник 8 класу Лісайчук Н.С.Активізації творчого потенціалу педпрацівників сприяла участь учителів в підготовці та проведенні шкільної виставки методичних надбань, в семінарах шкільного та районного рівнів.

Аналізуючи діяльність школи слід відмітити, що педагогічним колективом досягнуто якісних результатів навчання і виховання: проблема результативності навчально-виховного процесу, загальна характеристика його продуктивності, їх оцінювальний контроль, система роботи вчителів, практичне спрямування уроків були під постійним контролем адміністрації.

Значним успіхам школярів та й самих вчителів у діяльності сприяє й якісний склад педпрацівників та кадрове забезпечення.

Моніторинг професійного росту педагогічнихпрацівників школи

Кадрове забезпечення за освітою

Кадрове забезпечення за стажем роботиЗріс рівень педагогічної майстерності учителів. Цьому сприяла система атестації педагогічних кадрів, яка активізувала творчу діяльність, стимулювала неперервну фахову та загальнометодичну освіту вчителів, підвищувала їх персональну відповідальність за результати навчання і виховання учнів.

У 2012/2013 н.р. 10 вчителів пройшли курси підвищення кваліфікації:ПІБ

педагога


Освіта

З якого предмету проходив курси?

Які

предмети


викладає?

Яку

категорію

має?


Яке

педзвання

має?


1

Марченко

Володимир Івановичвища

фізика

ЗВ

фізична культураспеціаліст

-

2

Лазарчук

Галина Олександрівнавища

інформатика

математика

вища

Старший учитель

3

Ляхович

Ірина Богданівнавища

основи здоров’я

географія

вища

-

4

Ляхович

Ірина Богданівнавища

географія

основи здоров’я

вища

-

5

Тузніченко

Валентина Іванівнавища

початкові класи

бібліотекар

спеціаліст

-

6

Шкуратько

Світлана Анатоліївнавища

трудове навчання

педагог-організатор

ІІ категорія

-

7

Хомич

Людмила Миколаївнавища

хімія,

біологія


-

І категорія

-

8

Погорєла

Тетяна Миколаївнавища

заступник директора з н-в роботи

початкові класи

вища

-

9

Лісайчук

Наталія Сергіївнавища

математика

фізика

вища

-

10

Гуковська

Світлана Віталіївнасер-спец

вихователь ГПД

-

спеціаліст

-


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал