Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Відділ культури та естетикиСкачати 468,29 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації03.02.2017
Розмір468,29 Kb.
  1   2   3
Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Відділ культури та естетики

Лобинцева С.М.,

заввідділом ВКЕ


Особливості викладання курсів художньо-естетичного циклу в 2010-2011 навчальному році

(музичне мистецтво, образотворче мистецтво, художня культура)

Сучасні процеси глобалізації та інтеграції потребують не лише трансформації суспільного розвитку, а й модернізацію освітнього та культурного середовища, які грунтуються на принципах гуманізації та гуманітаризації.

В умовах модернізації національної системи освіти значна роль надається дисциплінам художньо-естетичного циклу, які покликані сприяти засвоєнню учнівською молоддю національного, світового музично-культурного досвіду, формувати ціннісні орієнтації та базові компетентності, виховувати потребу в художньо-творчій самореалізації та духовному самовдосконаленні..

Провідна роль у цьому процесі належить учителю мистецьких дисциплін, адже нарешті він починає “наближатися” до статусу важливої постаті у галузі мистецької освіти, бо має на меті закладати фундаментальні основи духовності, освіченості, культури та естетичного досвіду дитини. Саме від нього залежить досягнення учнями такого рівня художньої культури, який надав би їм можливість самостійно сприймати, розуміти, інтерпретувати твори мистецтва різноманітних епох, напрямів, авторів та усвідомлювати власну причетність до духовних традицій свого народу та інших національних культур.

Цикл художньо-естетичних дисциплін (“Музичне мистецтво”, “Образотворче мистецтво”, “Художня культура”, “Естетика”) складає цілісну безперервну систему загальної художньо-естетичної освіти учнів.

Доводимо до вашого відома, що згідно листа Міністерства освіти і науки України «Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів на 2010-2011 навчальний рік » від 10.08.10. № 1/9-543, у старшій школі розподіл годин з предмету «Художня культура» за різними рівнями змісту освіту:  • рівень стандарту (10 – 11 клас) – 0,5 годин на тиждень;

  • академічний рівень (10 – 11 клас) – 0,5 годин на тиждень;

  • профільний рівень (10 – 11 клас) – 4 години на тиждень, естетика (11 клас) – 1 година на тиждень.

Особливістю 2010-2011 навчального року є впровадження нового змісту освіти в 10 класи старшої профільної (11-річної) школи предмету «Українська художня культура».
УКРАЇНСЬКА ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА ( 10 КЛАС)
Викладання предмета здійснюється за програмою авторів Л. Масол, Н. Миропольська «Художня культура» 9-11 класи (Художньо-естетичний цикл. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів 5-11 класи. К.: Перун Ірпінь, 2005.) та програмою для профільного навчання (Збірник програм для профільного навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Художня культура. 10-11 класи. Харків: Оберіг, 2009.)

Курс української художньої культури має на меті узагальнити й систематизувати набуті школярами знання й уявлення в царині народного і професійного мистецтва, церковної та світської культури, здобутків минулого і сучасності.

Програма ґрунтується на принципах цілісності, наступності, системності та варіативності змісту, органічної єдності національних і загальнолюдських цінностей. Виклад змісту містить в собі поєднання історико-хронологічного і жанрово-тематичного принципів. що дає змогу простежити основні етапи розвитку української культури. Культурологічні засади побудови змісту передбачають цілісне опанування явищ, фактів, тенденцій, взаємозв’язку всіх компонентів художньої культури – цінностей мистецтва, процес їх творення, розповсюдження, сприймання й інтерпретації.

Програма орієнтує вчителя на виховання національно свідомої, духовно багатої, зорієнтованої на творчу діяльність особистості, здатної усвідомити себе в суспільстві, створює умови для індивідуального творчого саморозвитку, саморозкриття і самореалізації, націлює його не нав’язувати учням власного «бачення » змісту конкретних творів, а стимулювати самостійні роздуми про художні цінності, формувати критичне мислення, здатність висловлювати оцінні судження.
Тематична структура програми: «Українська художня культура»

10 клас (рівня стандарту та академічного рівня)

Тематика

Кількість годин


Українська художня культура

17,5 години, (0,5 години на тиждень), із них 2 години – резервний часРозділ І. Художня культура України від найдавніших часів до кінця ХVІ ст.


3,5 год.


Тема 1. Образотворче мистецтво.

Тема 2. Музична культура.

Тема3.Театральна культура.

Узагальнення1,5 год.

1 год.


0,5 год.

0,5 год.
Розділ ІІ. Художня культура ХVІ – ХVІ ст.

4,5год.

Тема 1. Образотворче мистецтво.

Тема 2. Музична культура.

Тема3.Театральна культура.

Узагальнення2 год.

1,5 год.


0,5 год.

0,5 год.Розділ ІІІ. Українська культура ХІХ ст.

4,5 год.

Тема 1. Образотворче мистецтво.

Тема 2. Музична культура.

Тема3.Театральна культура.

Узагальнення1,5 год.

1,5год.


1 год.

0,5год.


Розділ ІV. Українська художня культура ХХ ст.

4,5 год.

Тема 1. Образотворче мистецтво.

Тема 2. Музична культура.

Тема 3.Театральна культура.
Тема 4.Кіномистецтво.

Тема 5.Художня культура української діаспори.

Узагальнення


1 год.

1 год.


0,5 год.

1 год.


0,5 год.
1 год.

Каталог: ld
ld -> Урок бесіда «Уявна подорож містом (селом, країною)»
ld -> Міський методичний кабінет екскурсія «Спостереження за осінніми змінами у живій та неживій природі»
ld -> Бабуся називає мене брат називає мене сестра
ld -> Наукових праць
ld -> Основний напрямок
ld -> Методичні рекомендації для 5 класу з української мови та літератури, світової літератури, російської мови Для учнів
ld -> Методичні рекомендації до проведення Першого уроку 2013-2014 навчального року для учнів молодшого шкільного віку
ld -> Homines, dum docent, discunt. Люди, навчаючи, вчаться
ld -> Комунальний заклад “Обласна бібліотека для дітей Черкаської обласної ради Шевченківські лауреати в галузі літератури – наші земляки Біобібліографічний вісник для юних книголюбів віком від 12 до 14 років Черкаси, 2012
ld -> Тема уроку Тема Барви землі (7 год)


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал