Документами: статтями з Конституції України, «Кон­ венції 00Н про права дити­ ни»



Скачати 108,65 Kb.
Дата конвертації24.02.2017
Розмір108,65 Kb.
Матеріал виховного заходу роз­рахований на учнів 3-4 класів. Він передбачає знайомство з документами: статтями з Конституції України, «Кон­венції 00Н про права дити­ни».

Захід проводиться у формі усного літературно­го журналу, має яскраве музичне і художнє оформ­лення.
Мета. Сприяти ро­зумінню поняття «грома­дянство». Показати зв'язок «людина — родина — держава», роль держави у захисті прав людини. Розвивати навички вибору, аналізу. Виховувати повагу до державних символів. Спри­яти утвердженню розуміння учнями необхідності в повсяк­денному житті застосовувати відповідальність за утвердження миру, злагоди.

Обладнання. Ілюстровані сторінки журналу; друковані ілюстровані сторінки «Конвенції ООН про права дитини», штучні картки.
Хід заняття:

Ведучий. Любі діти! Сьогодні у нас в гостях усний журнал «Рідний край». Цей випуск ми присвятимо темі: «Рідний край, де ми живем, Україною зовем».

Кожен з вас сьогодні зможе дати відповідь на питан­ня: «Хто я такий?», «Які я маю права в державі, в світі?»

Відкриваємо першу сторінку.



ПЕРША СТОРІНКА - ІСТОРИЧНА

1-й учень. Запам'ятаємо цю дату — 24 серпня 1991 ро­ку. В цей день прийнято Акт проголошення незалежності України, за яким Україна є самостійною демократичною державою.

2-й учень. Україна має свої державні символи: герб, прапор і гімн, які відображають її історію.

3-й учень. Герб — символ влади. Золотий тризуб на бла­китному тлі — дуже давній знак. Він зустрічається ще за часів Київської Русі, зокрема на монетах київського кня­зя Володимира Великого. Отже, нашому гербу — більше тисячі років!

4-й учень. Національний прапор України — це синьо-жовтий стяг. Жовтий колір — це колір пшеничної ниви, колір хліба, зерна. Це і колір золотого сонечка, без лас­кавого проміння якого не дозрів би хліб. Синій колір — це колір чистого мирного неба, колір цариці-води.

5-й учень. Національний гімн України -— це урочиста пісня, символ нашої державної єдності, яку більше століття тому написали поет Павло Чубинський і компо­зитор Михайло Вербицький.

(Звучить мелодія гімну України).

Ведучий. Друга сторінка

«СЛОВО ПРО РІДНУ МАТІР» - ПОЕТИЧНА

Рідний край, Україна, Батьківщина... Які це прості і, разом з тим, прекрасні слова. Це — поля, річки, зелений гай, сади і квіти, тополі, вінки, калина, родини і рідна дитина. Скрізь — простір і кра­са, добро і тепло. Та щоб розмова була доброю і теп­лою, засвітимо свічечку. А найбільше чистоти і теп­ла у душах наших дітей. Отже, всю любов до рідного краю вони пе­редадуть вам зараз у цих віршах.

1-й учень.

Облітав журавель сто морів, сто зе­мель.

Облітав, обходив, крила, ноги натрудив.

Ми спитали журавля: «Де найкращая земля?».

Журавель відповідає: «Краще рідної — немає!»

2-й учень.

У всіх людей одна святи­ня,



Куди не глянь, де не спи­тай.

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в пустині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

3-й учень.

Є багато країн на землі,

В них — озера, річки і долини.

Є країни великі й малі,

Та найкраща завжди Батьківщина.

І тому найдорожчою нам

Є і буде у кожну хвилину,

Серед інших країн лиш одна —

Дорога нам усім Україна!

4-й учень.

Україно! Ти для мене диво!

І нехай пливе за роком рік.

Буду, мамо, горда і вродлива,

З тебе дивуватися повік.

Україно! Ти моя молитва,

Ти моя розпука вікова,

І гримить над світом люта битва

За твоє життя, твої права.

Ведучий. Третя сторінка нашого журналу
«Я - ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ»

Ви, напевно, не раз запитували себе: «Хто я такий?» і знаходили на це питання багато відповідей. От і сьогодні ми спробуємо відповісти на це питання.

Заплющіть очі і уявіть себе членами екіпажу космічно­го корабля. Ви довгий час перебуватимете разом. Тому вам потрібно ближче познайомитися один з одним, дізнатись про своїх друзів.



Розплющіть очі. Назвіть своє ім'я і приязно усміхніть­ся один одному.
МИ - ОДНА СІМ'Я

В цьому класі друзі всі:

Я і ти, і ми, і ви.

Добрий день, тому, хто зліва,

Добрий день, тому, хто справа.

Ми — одна сім'я.

Руку дай тому, хто зліва.

Руку дай тому, хто справа.

Не лякайся той, хто зліва.

Не лякайся той, хто справа.

Помирімось, той хто зліва.

Помирімось той, хто справа.

Посміхнись тому, хто зліва.

Посміхнись тому, хто справа.

Ми — одна сім'я.

Ведучий. Всі ви, діти, любі й дорогі для своїх батьків. Був день, коли ви з'явилися на світ. Розкажіть, що ви дізналися про себе від своїх близьких?

(Розповідь дитини про себе: коли народилася, який мала зріст, вагу, колір очей, волосся, на кого була схожа, фото­графії).

Ведучий. Отже, кожен з вас — дитина.

(На дошці відкривається напис: Я дитина. Я син (донька).

Ведучий. Кожному з вас при народженні дали ім'я,

(Діти називають свої імена, і що вони означають).

Я — Марина (морська).

Я — Віктор (переможець).

Я — В'ячеслав (вічна слава).

Я — Євген (благородний).

Бесіда.


  • Навіщо дітям давали імена?

  • Які імена обирали батьки?

  • Які риси хотіли бачити в своїх дітях?

Ведучий. Отже, народжувалась в родині дитина, і на світ з'являлась нова людина. (На дошці: Я людина).

Ведучий. Продовжуємо дізнаватись про себе нове. (Виходять хлопчик і дівчинка).

Тетянко, хто ти? (Дівчинка)



  • Сашко, хто ти? (Хлопчик)

  • А хто знає, яким повинен бути справжній хлопчик? (Сміливим, сильним, добрим)

  • А дівчинка? (Добра, ввічлива, гарна господиня)

  • Ну що ж, подивимось, чи гарна господиня наша Тетянка? Що нам приготувала?

(Діти співають пісню «Ой, мій милий вареничків хоче».

Діти пригощають варениками гостей).

Ведучий. Ми з вами з'ясували, що ви є дівчатками і хлопчиками.

(На дошці слова: Я дівчинка (хлопчик).

Ведучий. Сьогодні одна з наших учениць — іменинни­ця. І ми запросимо її перейти через «Джерельце доброти». А ви її привітаєте.

(Гра. Дівчинка проходить через «джерельце», учні віта­ють її з днем народження).

А скільки років тобі було, коли ти пішла до школи в


1 клас? (6 років)

Школа — це другий дім для дітей. Тут вони дізнаються багато цікавого, вивчають найрізноманітніші науки, тоб­то стають... учнями. (Відкриваємо на дошці: Я — учень).



  • А як ви вважаєте, чи всі діти в нашій державі мають право відвідувати школу?

  • А чи знаєте ви, які існують права дітей?

Вони записані в Конституції України — головному за­коні нашої держави, та в «Конвенції ООН про права ди­тини».

(Учні виходять з листівками і читають замітки з Кон­венції).

  1. Всі діти мають право на любов та піклування.

  2. Всі діти мають право на відпочинок.

  3. Всі діти мають право на освіту.

  4. Жодна дитина не повинна бути скривджена.

  5. Всі діти мають право на медичну допомогу.

  6. Всі діти мають право на розвиток талантів.
    Ведучий. Як ви вважаєте, навіщо вам знати свої права?

1-а дитина. Якщо ми будемо вчити і знати наші права, то зможемо їх використовувати і захищати себе.

2-а дитина. Забезпечити ці права для нас повинна наша держава — Україна, тому, що ми живемо в Україні, є її мешканцями, тобто громадянами.

Ведучий. Зараз ми визначимо ознаки, які характеризу­ють громадян України.

(Діти доповнюють слова вчителя, вибираючи потрібну табличку. Групова робота).

  1. Громадянин України проживає в... (Україні)

2. Громадянин України має документи, які підтверджу­ють його громадянство — ... (паспорт ,свідоцтво про на­родження)

3. Право на громадянство записано у... (Конституції України)

4. Діти мають громадянство своїх ... (батьків)

5.Якщо людина хоче стати громадянином України, во­на повинна визнавати... (Конституцію України), знати її ... (закони), володіти ... (українською мовою)

Ведучий. Всі діти, як і батьки, теж громадяни.

(Учні читають з дошки повну відповідь на питання).

— Хто я такий?

Я — дитина,

людина,

син (донька),

учень (учениця),

громадянин України.



Ведучий. Ось ми і відповіли на це важливе питання. І ви краще зрозуміли своє місце в цьому світі.

Тож несіть з честю ці звання. Будьте гідними людьми, гарними дітьми, любіть і поважайте своїх батьків, гарно навчайтесь, любіть і прикрашайте своїм навчанням і май­бутньою працею нашу Батьківщину.

Наближається до кінця наша подорож на міжпланетно­му кораблі. Ми багато дізналися один про одного і про себе. На завершення візьмемося за руки і загадаємо ба­жання. Нехай воно здійсниться. А моє побажання вам я висловлю рядками вірша М. Рильського «Ким хочеш бу­ти, хлопчику?»

Ким хочеш бути, хлопчику, в житті?

Спокійно, як усі Котигорошки,

Ти на питання це подумав трошки

І відповів: — Людиною!

Дитя! Благословляючи твоє життя,

У трудну відряджаючи дорогу,

Яку пораду чи пересторогу

Я кращу дам, ніж дав собі ти сам.

Будь вірним слову, що нічиїм словам

Із ним одним нікому не зрівняться.

Хай веселять тебе любов і праця.

Хай дружби неосяжнеє крило

Гірке від тебе відганяє зло.



І хай у час останній свій про сина

Спокійно я подумаю: — Людина!


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка