Дії водія в екстремальних умовахСкачати 58,13 Kb.
Дата конвертації10.12.2016
Розмір58,13 Kb.
Тема: Дії водія в екстремальних умовах
Мета: розглянути екстремальні ситуації, які можуть виникнути під час водіння автомобіля, їх причини, виробити алгоритм дій водія під час виникнення екстремальних ситуацій: загорання в автомобілі, розриву шини, відмови гальм, рульового керування, розвивати уяву, мислення на основі розумових дій і операцій, виховувати в учнів повагу до професії водія, відповідальність.
Комплексно-методичне забезпечення: вогнегасник автомобільний.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Хід уроку.

1. Мотивація навчальної діяльності.

Бесіда: Учитель: Тема нашого уроку «Дії водія в екстремальних умовах». Які екстремальні умови можуть виникнути під час водіння автомобіля?

Учитель: Уявіть собі ситуацію. Ви керуєте автомобілем в якому знаходяться близькі вам люди і раптом ви почули хлопок і відчули, як автомобіль починає носити. Ваші дії? Ви несете відповідальність за життя інших людей.

Проаналізувати відповіді учнів та перейти до оголошення завдань уроку:

На уроці ми виробимо алгоритм дій водія у різних екстремальних ситуаціях, які можуть виникнути у дорозі, щоб бути готовим виконувати правильні дії не розгубившись.
2. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду

На дошці записані екстремальні умови:

- Загорання автомобіля;

- Розрив шини;

- Відмова гальм;

- Відмова рульового керування, розрив рульової тяги

Учитель: Погляньте на дошку. Як ви думаєте, яка причини виникнення екстремальних ситуацій? Хто винен? (Бесіда про причини виникнення кожної екстремальної ситуації)
Узагальнити: Вина водія автомобіля, який не провів щоденного огляду автомобіля, вчасно не проводив видів ТО.
3. Повідомлення нового матеріалу

3.1. Дії водія під час загорання автомобіля

Надати учням теоретичний матеріал «Дії водія на випадок пожежі» (додаток). Учні працюють у групах. Перша група розробляє алгоритм дій водія під час загорання автомобіля, інша – корисні поради під час гасіння пожежі. Обговорення.

Алгоритм дій на випадок загорання автомобіля (записати в конспект)

Негайно вимкнути запалення,

З’їхати на узбіччя та зупинити автомобіль, відкрити замки капота.

Забезпечити евакуацію пасажирів з одночасним початком гасіння пожежі;

Залучити інших водіїв до гасіння пожежі
Корисні поради під час гасіння пожежі (записати в конспект)

1. Гасіння пожежі необхідно починати з палаючого пролитого під автомобілем пального

2. Гасіння тут необхідно починати одночасно з відкриттям капота, оскільки інтенсивність горіння при його відкриванні посилюється.

3. Гасити вогонь необхідно з навітряної сторони, направляючи струмінь із вогнегасника на поверхню, що горить, а не на полум’я.

4. При гасінні палива, що витікає, необхідно подавати заряд знизу вверх.

5. В разі загоряння автомобіля важливо підібрати відповідний вогнегасник. Найкращі вогнегасники – порошкові.

6. Щоб погасити вогонь, порошок скеровують в його нижню частину, внаслідок чого перекривається доступ кисню

3.2. дії водія під час розриву чи проколу шини

Бесіда: Чим відрізняється прокол від розриву шини? Який фактор є не безпечнішим? Як впливає на безпеку руху водіння з приспущеними шинами? ( шина швидко нагріється, і знакозмінне навантаження приведе до швидкого відшарування гуми від корду. У випадку шини з металокордом ще гірше: дріт корду не витримує знакозмінного навантаження, лопається, кінці протикають внутрішній шар і камеру. Тому, щоб не викинути гарну покришку, неприпустимо навіть короткочасно рухатися на приспущеній шині)

Записати в конспект:

При розриві шини забороняється гальмувати робочим гальмом!Дії водія при розриві шини

1. Міцно утримувати рульове колесо загальмувавши автомобіль двигуном.


3.3. Дії водія при відмові рульового керування?
Застосувати екстрене гальмування.(записати в конспект). Яким чином?

3.4. Як зупинити автомобіль у випадку раптової відмови робочого гальма? 
1. Перейти на нижчу передачу,

2. Загальмувати стояночным гальмом.

3. При необхідності скористатися якою-небудь перешкодою: скерувати автомобіль на підйом на дорозі, на скопане поле, у крайньому випадку, пригорнути автомобіль по дотичній до перешкоди


  1. Рефлексія.

Запитання до учнів: Який основний висновок ви зробили для себе після ознайомлення з матеріалом уроку? ( Щоб не доводити до екстремальних ситуацій потрібно постійно доглядати за технічним станом автомобіля)

Додаток

Теоретичний матеріал до уроку

ДІЇ ВОДІЯ НА ВИПАДОК ПОЖЕЖІ

1. При загорянні автомобіля в дорозі водій повинен негайно вимкнути запалення, з’їхати на узбіччя та зупинити автомобіль. Після зупинки транспортного засобу забезпечити швидку евакуацію пасажирів. Для повільнішого розвитку пожежі й ефективного гасіння її ліквідація може бути почата одночасно з евакуацією пасажирів при відкриванні всіх дверей.

2. Гасіння пожежі необхідно починати з палаючого пролитого під автомобілем пального. Перед початком гасіння в підкапотному просторі водій повинен не забути відкрити замки капота. Гасіння тут необхідно починати одночасно з відкриттям капота, оскільки інтенсивність горіння при його відкриванні посилюється.

3. Успіх гасіння палаючого автомобіля залежить від оперативних дій водія. Він повинен знати час безперервної роботи вогнегасника, який вказано в паспорті.

4. Вогнегасники мають запірнопускові пристрої, які дозволяють зупинити подачу вогнегасної речовини. Це покращує тактику гасіння декількох осередків в різних місцях автомобіля чи повторних загорянь в одному місці.

5. Найбільший ефект досягається при гасінні одночасним використанням декількох вогнегасників (групою водіїв), а також якщо одночасно залучаються підсобні засоби: сніг, пісок, кошма тощо. Гасити вогонь необхідно з навітряної сторони, направляючи струмінь із вогнегасника на поверхню, що горить, а не на полум’я. При гасінні палива, що витікає, необхідно подавати заряд знизу вверх. Для водія небезпечно гасити вогонь в забрудненому одязі (промаслений, просочений парами пального) і якщо його руки змочені пальним.

6. В разі загоряння автомобіля важливо підібрати відповідний вогнегасник. Насамперед потрібно відмовитися від таких, які призначені для гасіння водою, оскільки ні бензин, ні масло, котрі є основними горючими матеріалами в автомобілі, вони не погасять. Не підійде й пінний вогнегасник, тому що піна може призвести до короткого замикання в електронних приладах сучасного автомобіля. Найчастіше застосовують порошкові, які гасять полум’я за допомогою порошку, що викидається під тиском. Щоб погасити вогонь, порошок скеровують в його нижню частину, внаслідок чого перекривається доступ кисню.

7. Порошкові вогнегасники поділяють на два види: перший — вогнегасники, наповнені газом для викидання порошку, та другий — вогнегасники з окремим балоном, наповненим газом — витискувачем.

8. Крім порошкових застосовують також вуглекислотні вогнегасники. Дія їх полягає в тому, що з них подають під високим тиском вуглекислоту, яка заміщує повітря навколо вогню. Застосовувати ці вогнегасники слід з винятковою обережністю. По-перше, струмінь вуглекислоти має дуже низьку температуру й у разі потрапляння на нічим не захищені ділянки тіла може спричинити обмороження. По-друге, за концентрації 10 % вуглекислоти в повітрі паралізуються органи дихання, а перевищення цієї кількості призводить до трагічних наслідків.

9. Купувати вогнегасник треба в спеціалізованому магазині або підприємстві, не забуваючи отримати належні документи на нього, зокрема сертифікат відповідності та якості продукції.10. Тип і кількість вогнегасників мають відповідати встановленим нормам. Вогнегасники, якими забезпечують транспортні засоби, повинні бути сертифікованими в Україні відповідно до вимог законодавства.
Каталог: Konsp -> rudenko
Konsp -> Види каш. Загальні правила варіння каш. Вимоги до якості страв із крупів
rudenko -> Зупинка. Стоянка
Konsp -> Тема заняття: «Свою Україну любіть»
Konsp -> Абажей Наталія Михайлівна Спеціальність вчителька початкових класів Освіта вища, кдпу стаж педагогічної роботи 17 років Категорія вища Дата проведення 20. 02. 2013р. Відкритий урок
Konsp -> Повідомлення теми й мети уроку. II. «Мовленнєва розминка» Скоромовки
Konsp -> Тема: Вивчення звука [б], букви Бб («Бе»). Звуко-буквенний аналіз слів. Читання складів, слів. Формування аудіаивних умінь за текстом Д. Матіяш
Konsp -> По роботі й нагорода. Казка
Konsp -> Види теплопередачі
rudenko -> Гальмова система з пневматичним приводом


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал