Державний Прапор України святиня нашого народуДата конвертації25.12.2016
Розмір1,93 Mb.
ТипПлан-конспект
План-конспект

першого уроку в 2013/2014 н.р. на тему:

«Державний Прапор України – святиня нашого народу»

Класний керівник:

Власюк Оксана Анатоліївна

2013/2014 н.р.

План-конспект першого уроку в 2013/2014н.р.

Тема: Державний Прапор України – святиня нашого народу.

Мета: Продовжити знайомство учнів з національною символікою України, зокрема – Державним Прапором; розширити та поглибити знання з історії України, ознайомити з етапами становлення української національної символіки, її значенням та важливістю в житті кожного українця; розвивати допитливість, інтерес до національних символів, сприяти формуванню національної свідомості учнів; виховувати почуття вболівання за долю своєї країни, причетності до її становлення і розвитку, шанобливе ставлення до національних символів.

Обладнання: ілюстративний матеріал на тему «Національна символіка України», прапор України, таблиця «Правила користування Державним Прапором»,

Хід уроку


  1. Організація класу до уроку.

    1. Привітання.

    2. Перевірка готовності учнів до уроку.
  1. Вступне слово вчителя.

Дорогі діти, надзвичайно приємно бачити вас сьогодні, цього привітного вересневого дня. Школа щоразу радо відкриває двері учням, вітаючи їх із початком нового навчального року. Я також вітаю вас зі святом Першого вересня.

Вже стало доброю традицією в цей день, розпочинаючи навчання, перший урок відводити для обговорення важливих і цікавих тем, що є актуальними для нас із вами, як громадян, особистостей, індивідуальностей, людей небайдужих до суспільних явищ, до подій, що відбуваються як в рідній державі, так і за її межами..

Отже сьогодні ми поговоримо про національну символіку України, зокрема – про Державний Прапор.

Прапор наш – не битва,

Не рушничний дріб.

На горі – молитва,

На долоні – хліб.

Д.Павличко
У Конституції України про державну символіку говориться так: «Державними символами України є Державний прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України».

Народ також не оминув своєю увагою державну символіку, тому пропоную вам послухати легенду про герб, прапор та гімн.
Легенда

Існує легенда, що давно-давно жила колись жінка. І було у неї три сини. Росли вони чесними, смі­ливими, дуже любили свою матусю, готові були віддати за неї своє життя. Попідростали і вирі­шили піти у світ, щоб прославляти свою матір.Виру­шив у дорогу найстарший син. Мати на згадку подарувала йому золоту корону з трьома промін­цями. Пішов син між люди. І за трипроменеву корону, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала шлях до кращого життя, дали пер­шому синові ім’я «Тризуб».

Настала черга середнього сина. Йому мати в доро­гу подарувала жовто-блакитний одяг. Своїми зви­тяжними справами прославляв він неньку. Одержав за це ім’я «Прапор».

А там, де був наймолодший син, завжди лунала дзвінкоголоса пісня. Адже мама йому подарувала соловейків голос. Саме тому й дали йому люди ім’я «Гімн».

І з того часу йдуть поруч три брати — Тризуб, Прапор, Гімн і прославляють рідну неньку.


З проголошенням незалежної України національні символи – гімн, прапор і герб – стали на сторожі утвердження самостійності і суверенітету держави.

Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Під його знаменом ми йшли до проголошення самостійної України, до перемоги. Це прапор миролюбства.


28 січня 1992 року Верховна Рада своєю постановою затвердила синьо – жовтий стяг Державним Прапором України.
Про сьогочасний Державний Прапор України в Конституції нашої держави мовиться: «Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів».

Кожен колір має своє особливе значення. Пропоную вам дізнатися дещо нове про кольори.Синій – колір істини та печалі. Перші асоціації з синім кольором в історії людства пов’язані з істиною, а все тому що це колір спокійного і ясного неба, що є відображенням умиротворення, яке призводить до істини. Сьогодні, однак, цим кольором усе частіше передають смуток і розпач. Можливо, зв’язок виник завдяки сльозам і дощу, оскільки вода, як правило, в уяві людей уявляється забарвленою саме в цей колір. Також це колір спокою, готовності пізнавати нове, любові до Бога, довгої пам’яті, гармонії, товариськості, нескінченності, чистоти.
Жовтий – це колір сонця, життєвої сили, влади, радості. Не дивно, що в більшості культур жовтий колір символізує щастя, тепло і сонце.
Щодо української символіки, то поєднання жовтого та синього кольорів має давнє походження і трактуватися може по-різному. Жов­тий — це колір стиглої пшениці на безкраїх українських ланах - символу миру й достатку, а також це колір сонця, без лагідних променів якого немож­ливе життя. Синій колір у верхній частині прапора — це безхмарне синє небо над Україною, символ миру; це і чиста вода українських річок. Поєднання цих кольорів на українському прапорі символізує чисте, мирне, безхмарне небо над жов­тим колоссям хлібної ниви. Синьо-жовте сполучення на українському прапо­рі — одне з найдавніших. Воно втілює віковічні праг­нення нашого народу до миру, праці, краси.
Гідність прапора захищається як в самій країні, так і за її межами. Прапор держави – це символ нашої боротьби за свободу і незалежність, символ, який об’єднує людей різного віку і професій, наповнює їх патріотичним почуттям обов’язку захищати свою Вітчизну.
23 серпня 2004 року на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України Указом Президента України було установлено відзначати щорічно, 23 серпня, День Державного Прапора України.

Сьогодні синьо-жовтий прапор України під­німається під час відкриття міжнародних конфе­ренцій, під час офіційних церемоній, під час вру­чення призів переможцям міжнародних спортив­них змагань. Державний прапор постійно майорить над будинком Верховної Ради України, резиденцією Президента України, над будинками обласних і районних Рад, над представництвами нашої держави у країнах світу. Державний Прапор — це не тільки символ, гордість і святиня, а ще й ембле­ма України, яка символізує її суверенітет, її не­залежність.

«Золото - в долоні,

Угорі блакить.

Прапор України

Гордо майорить»


.
Синій, як море, як день – золотий —
З неба і сонця наш прапор ясний.
Рідний наш прапор високо несім!
Хай він, уславлений, квітне усім!

Гляньте, на ньому волошки цвітуть,


Гляньте, жита в ньому золото ллють.
З жита й волошок наш прапор ясний.
З неба і сонця, як день весняний.
Учень 8.

Небеса блакитні


Сяють з глибини,
А пшеничні й житні
Мерехтять лани.

Образ цей не зблідне,


Хоч минуть жнива.
Це знамено рідне – 
Злото й синява.

Прапор наш, як літо,


В сонці майорить.
По долині – жито,
По горі – блакить.

Прапор наш – не битва,


Не рушничний дріб:
По горі молитва,
По долині – хліб.
Державні символи — це святиня, і ша­нобливе ставлення до них є ознакою високої громадянської свідомості, національної гідності і, зрештою, культури людини. До державних символів слід ставитися з особливою повагою, тому пропоную вам до уваги правила користування Державним Прапором.  • Ми, громадяни України, повинні знати, поважати символи своєї Вітчизни і не дозволяти нікому поглумитися над ними. Пишатися тим, що маємо свою державу, свою землю, свою мову, свої традиції і свої символи – герб, прапор, гімн. І тільки той буде називатися справжнім патріотом, хто своїми вчинками, поведінкою, працею, знаннями і вміннями зміцнюватиме її могутність.

  • Над Україною майорить синьо – жовтий прапор. Його кольори дають тільки надію. А все ж інше залежить від нас.
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал