Активна аудиторія [тижнева (1+) аудиторія] ІнтернетуСторінка1/2
Дата конвертації06.02.2017
Розмір1,38 Mb.
  1   2
А
АЇДА (AIДА) - одна з найпоширеніших моделей рекламного звертання. Абревіатура англійських слів: увага, інтерес, бажання, дія. У 1896 р. запропонована Е. Левісом (США).

Активна аудиторія [тижнева (1+) аудиторія] Інтернету - ті, хто регулярно відвідує Інтернет і проводить там не менш однієї години в тиждень

Адекватна вибірка - добір для проведення рекламного дослідження такої кількості предметів чи осіб, збільшення якої призвело б лише до підтвердження даних, отриманих у результаті досліджень самої вибірки.

Алітерація - повторення однорідних приголосних звуків у фразі, рядку, строфі рекламного тексту.

Амбасадор – клієнт, який активно рекомендує товар чи послугу.

Анафора - єдиний початок, поетичний прийом в рекламі, де те саме слово чи звук повторюється на початку двох чи декількох уривків мови.

Аналіз конкурентів - процес виявлення основних конкурентів, оцінка їхніх цілей, стратегій, сильних і слабких сторін, ймовірних відповідних дій, а також вибір конкурентів, які варто атакувати або уникати.

Аналіз маркетингових витрат - аналіз вартісної ефективності різних маркетингових факторів: асортиментних груп, методів реалізації, збутових територій, учасників каналів збуту, торгового персоналу, рекламних засобів і видів споживання. Аналіз маркетингових витрат дозволяє виявити ефективні і неефективні витрати, а також внести відповідні зміни.

Аналіз ефективності реклами - вимір ступеня впливу реклами на споживача до чи після проведення рекламної кампанії.

Анотація - короткі відомості про предмет реклами, пояснення, на чому повинен бути зроблений рекламний акцент.

Антропоморфізм - у рекламі метод представлення товару, при якому йому надаються людські риси. Часто використовується у випадках, коли індивідуальні властивості товару виділені слабко і товар мало відрізняється від конкуруючих з ним.

Арбітрон - система миттєвого одержання рейтингу телевізійної передачі на основі даних, отриманих із встановлених у домашніх телевізорах електронних пристроїв.

Аудиторія - кількість слухачів/читачів/глядачів носія реклами.

Аутсоринг – укладання договору на виконання робіт із зовнішніми фірмами, використання послуг співробітників іншої фірми. Вважається, що аутсорсинг виник у сфері обслуговування компанії, у відмінних від її типової діяльності областях, наприклад, обслуговування офісу чи зовнішнього інтер'єру. В даний час багато компаній прагнуть користуватися послугами аутсорсингу в тих сферах, які зовнішні фірми виконають професійніше чи дешевше.

Аффініті-індекс (індекс відповідності) – показує, на скільки частка цільової групи в аудиторії, охопленої даним рекламоносієм, вища (нижча), ніж частка цільової аудиторії у всій генеральній сукупності. Якщо аффініті-індекс рекламоносія значно вищий 100, то в аудиторії, охопленої даним реклам носієм, висока концентрація цільової групи.

АТL-акції – “пряма” реклама в ЗМІ (преса, телебачення, радіо) і зовнішня реклама.


Б


База даних про покупців - організований масив вичерпної інформації про окремих (або потенційних) покупців, включаючи дані географічного, демографічного, психографічного характеру, а також дані про купівельну поведінку.

Баннер - 1) прямокутний планшет із пластику, картону чи паперу, підвішений у вітрині;
2) картинка на сайті, що веде на сайт рекламодавця

Басорама - рекламна панель з підсвічуванням, установлювана на даху автобуса.

Бенчмаркінг - дослідження технології, технологічних процесів, методів організації виробництва і збуту продукції на кращих підприємствах партнерів і конкурентів з метою підвищення ефективності власної фірми.

Бієннале - у рекламі: показ чого-небудь два рази в рік. На відміну від трієннале, тобто три рази в рік.

Біллборд - великий щит з рекламним плакатом 3х6 м чи 4х10 м. Встановлюється на власній підставці.

Бізнес для бізнесу (В2В) - сектор ринку, орієнтований на організацію взаємодії між компаніями в процесі виробництва і продажу товарів чи послуг.

Бізнес для споживача (В2С) - сектор ринку, орієнтований на роботу з кінцевими фізичними споживачами товарів чи послуг.

Бізнес-бюлетень - спеціальне видання для фахівців конкретного ринку, державних службовців чи урядових чиновників. Дозволяє висвітлювати й акцентувати увагу на проблемах клієнта, виступити експертами на ринку, лобіювати власні інтереси, підвищити впізнання/ інформованість про компанію та ТМ.

Бізнес-план - докладний план підприємницької діяльності на визначений період, що встановлює показники, які повинно досягти підприємство. Для нових підприємств бізнес-план є обов'язковим документом, що допомагає мобілізувати капітал чи одержати кредит.

Бізнес-портфель - набір видів діяльності і товарів, якими займається компанія.

Бенг – прийом при проведенні презентації. Використання чогось несподіваного, такого, що привертає увагу. В якості бенга може бути поставлене певне несподіване питання.

Блікфанг – предмет, який привертає увагу покупця, прохожого чи відвідувача виставки. Помітність блікфангу може досягатися за рахунок його рухомості, оригінальності рішення (наприклад, гіпертрофованого розміру тощо).

Блістер - муляж продукції, запечатаний у прозорий пластик, що закріплюється з внутрішньої сторони вітрини. На жаргоні мерчандайзерів – «ікона».

Блек-аут – одна із основних форм радіо реклами, коротка сценка тривалістю 20-30 сек. Рекламна ідея розвивається найчастіше у формі діалогу, оригінальної композиції з відтінком гумору.

Бокс - у поліграфії: частина рекламного тексту, виділена обведенням.

Брандмауер - brandmower - плакат гіперформату (10х30 м, 15х50 м), що прикріплюється до глухої стіни чи будинку споруди.

Бренд - торгова марка, що має широку популярність. Позитивно сприймається більшістю суспільства.

Брендинг - уся система маркетингових і PR-акцій, спрямована на створення бренду.

Бриф – коротке технічне завдання, поставлене клієнтом на початку рекламної кампанії перед рекламним агентством.

Буклет - рекламний проспект, що друкується на одному листі, а потім складається. Як правило, розповсюджується безкоштовно на виставках чи в офісі рекламодавця, а також розсилається.  

Бул-Марк - реклама видавництва, друкарні, вкладена в книгу, журнал, каталог у виді барвистої закладки.

Бекграундери (Backgrounder) - інформація поточного характеру. Це новина, що не є сенсацією. Таку інформацію варто відсилати регулярно для підтримки безупинного потоку новин, що виходять з організації.


ВВаріація товару - модифікація товару, що уже виробляється і знаходиться на ринку шляхом зміни його окремих властивостей чи показників якості. Можуть бути змінені фізичні (матеріал, якість), естетичні (дизайн, колір, форма), символічні (назва марки товару) властивості товару і пов'язані з такою діяльністю підрозділи фірми (служба покупців, служба сервісу і т.д.). Найважливішими стратегіями модифікації можуть бути стратегії поліпшення якості товару, підвищення корисності товару, поліпшення форми і стилю товару.

Вітрина - викладення товарів, відділене від споживача прозорою перегородкою.

Вітраж - нанесення за допомогою різних технологій зображення на скло, акрил, дзеркало і подальше використання останніх в інтер'єрі.

Воблер - рекламне зображення, що кріпиться до полиці чи стінки на гнучкій ніжці і привертає увагу за рахунок вібрації.

Вторинна маркетингова інформація - інформація вже існує в обробленому вигляді, у вигляді опублікованих матеріалів, а також у вигляді баз даних.

Вибірка - частина населення, відібрана для проведення маркетингового дослідження, що повинна представляти все населення в цілому.

Вибіркове спостереження - спостереження, у ході якого дослідженню підлягають не всі одиниці генеральної сукупності, що охоплює всі об'єкти, а тільки їхня частина, обрана на підставі визначених принципів.

Вивіска - засіб зовнішньої реклами в місці продажу. Звичайно це плоска табличка з написом чи малюнком, що вішається на будинку магазина (кафе, ательє і т.п.).

Вимпел - прапорець рекламного характеру на підставці чи для вивішування на стіні.

BTL (Below the Line) – у перекладі з англійського «під рискою») - заходи по стимулюванню збуту, ПР, по рекламі в місцях продажу, директ-маркетингу і спонсорству (семплінги, конкурси, презентації, пабліситі тощо).

Г


Гарнітура - зовнішній вигляд, написання шрифту.

Генеральна сукупність - усі ті люди, про яких робиться висновок на підставі соціологічних опитувань. Опис ГС містить у собі основні співвідношення віку, статі й інших соціологічних характеристик, актуальних для даного дослідження.

Глобальний маркетинг - маркетинг, заснований на інтеграції чи стандартизації маркетингової діяльності на різних географічних ринках.

Д

Девіз (слоган) – лаконічне вираження рекламної ідеї.

Дегустація - вид сonsumer promotion (стимулювання покупця) з метою ознайомити цільову аудиторію ТМ з її смаком, властивостями, а також з метою ініціації пробної покупки. Види дегустацій: пряма (пробується приготовлений продукт) і суха (без пробування продукту), яка має на меті інформування покупця про ТМ, способу її вживання, відмінних рисах (проводиться тільки в місці продажу).

Демографічні характеристики - необхідні показники при підготовці рекламних програм, маркетингових досліджень, орієнтованих на визначені ринки чи їхні окремі сегменти. У ці описи включаються наступні характеристики: стать, вік, кількість дітей і т.д.

Демоскопія - розділ сучасної прикладної соціології, зв'язаний з вивченням суспільної думки за допомогою анкетування.

Демпінг - продаж товару за цінами, значно нижче середнього ринкового рівня, іноді нижче собівартості. У багатьох західних країнах діють антидемпінгові законодавства, що захищають прибуток національних виробників і нерідко перешкоджають ввезенню товарів з інших країн, пропонованих за зниженими цінами в зв'язку з недостатньою конкурентноспроможністю.

Диверсифікація - 1. Вид товарної стратегії, відповідно до якої підприємство розширює число вироблених продуктів.
2. Одночасне розширення, розвиток двох і більше, не зв'язаних один з одним видів виробництв з метою завоювання нових ринків і одержання додаткового прибутку.

Дизайн (від англ. design - задум, проект, креслення, малюнок) - художнє конструювання оригіналів книжково-журнальних, газетних і листових видань тощо.

Диспенсер - рекламний міні-щит з об'ємною кишенею для інформаційних матеріалів (листівок, візиток і т.п.)

Директ-мейл - (direct mail - пряма поштове розсилання) - реклама, що направляється поштою (чи службою кур'єрської доставки) безпосередньо споживачам, потенційно зацікавленим у співробітництві з фірмою.

Доджер - рекламний проспект.

Ж


Жалон - рекламоносій на місці продажів. Являє собою як плоский, так і об'ємний картонний чи пластиковий рекламоносій з зображенням рекламованого товару.

Життєвий цикл товару - визначений період (цикл) часу, що відбиває основні етапи розвитку товару з моменту його розробки до висновку з ринку; від нього безпосередньо залежить рівень прибутку продавця (продуцента) на кожному з етапів (стадій) циклу.

Журнал - один із засобів реклами в пресі. Відрізняється відносно високою якістю друку.

З


Замовна стаття – елемент пабліситі, прийом ВТL. Представляє собою рекламний текст, який видається за редакційний матеріал. Іноді з.с. відносять до “сірого PR” чи до “прихованої реклами”.

Закон Мерфі (рекламний) – рекламний закон, який стверджує: “Недостатні рекламні витрати призводять до безглуздого витрачання грошей».

Закони Політца – закон перший: «Реклама стимулює продаж хорошого товару і прискорює провал поганого». Другий З.П. “Реклама, яка називає ту ознаку товару, яка міститься в мікроскопічних кількостях і яку сам споживач не в змозі виявити, допоможе встановити, що дана ознака практично відсутня, і тим самим прискорює провал товару”.

Захисна марка - реєструється одночасно зі словесним торговим знаком і використовується для його захисту від наслідування. Наприклад, для відомого товарного знаку ADIDAS як захисну марку могли б бути зареєстровані ABIBAS, ADIBAS, AIDAS, ADIDA і т.п.

Захисна пауза - мінімальний проміжок часу, що повинен бути між рекламами фірм конкуруючих між собою. У міжнародній практиці захисна пауза доходить до 15 хвилин. У вітчизняній практиці через недостатність правової бази поняття захисної паузи відсутнє.

Значок - пам'ятний знак чи свідчення приналежності до визначеної організації (співтовариства, клубу) у вигляді пластики різної форми (з металу, пластику, щільної тканини). Має пристосування для прикріплення до верхньої частини одягу.

І


Ізографія - точне відтворення яких-небудь рукописів, почерків і т.п. Використовується як художній прийом в образотворчій рекламі.

Імідж - образ товару, який створюється цілеспрямовано.

Іміджева реклама - реклама, головною метою якої є забезпечення популярності бренду, торгової марки чи імені конкретної людини (як правило, у політичній рекламі), звичайно з перспективою на майбутнє.Інновація - ідея, товар чи технологія, запущені у виробництво і представлені на ринку, які споживач сприймає як зовсім нові чи такими, які володіють деякими унікальними властивостями.

Інтегровані маркетингові комунікації в місцях продажу (ІМКМП) - комплексний синтетичний засіб маркетингових комунікацій, що включає елементи і прийоми реклами, стимулювання збуту, прямого продажу, ПР та інших комунікативних засобів (виставки, фірмовий стиль, упаковку), що утворюють єдину систему. Представляє собою комунікаційну складову маркетингової технології мерчандайзингу.

Інформаційний спонсор – засіб масової інформації (ЗМІ), який надає послуги конкретному реципієнту в розповсюдженні комерційно важливої для нього інформації.

К

Кадроплан – серія послідовних замальовок, яка відображає основні моменти розроблюваного рекламного відео- чи анімаційного ролика.

Картуш – засіб зовнішньої реклами. Найчастіше у виді щита, панно, планшета, на який розміщують рекламний текст, декоративні елементи.

Каталог - видання, в якому описуються товари фірми (часто із вказуванням цін) і сама фірма. Залежно від задач, які вирішуються з допомогою каталогу, розрізняють декілька груп: рекламні, престижні, подарункові тощо.

Кегль - умовний розмір шрифту, відстань від нижньої частини малої літери р до верхньої частини заголовної букви Р. Виміряється в пунктах (один пункт дорівнює 0,35 мм).

Клік - (сlick) натискання мишею на баннер, та й узагалі натискання мишею на посилання, кнопку на екрані і т.п.

Колективна марка – загальна торгова марка ряду фірм, об’єднаних між собою.

Комплекс просування - специфічне поєднання реклами, особистого продажу, заходів щодо стимулювання збуту й організації зв'язків із громадськістю, використовуваних компанією для досягнення рекламних і маркетингових цілей.

Комівояжер - роз'їзний представник торгової фірми. Часто виконує роль простого посередника чи діє за дорученням свого клієнта. Звичайно забезпечений зразками товарів, рекламними виробами і матеріалами. Одержує винагороду від своїх клієнтів пропорційно обсягам і ефективності здійснених з його допомогою продажів.

Комунікативна політика - 1. Перспективний курс дій підприємства і наявність у нього такої обґрунтованої стратегії використання комплексу комунікативних засобів (комунікативний мікс) і організації взаємодії з усіма суб'єктами маркетингової системи, що забезпечує стабільну й ефективну діяльність по формуванню попиту і просуванню товарів і послуг на ринок з метою задоволення потреб покупців і одержання прибутку.
2. Розробка комплексу стимулювання, тобто заходів щодо забезпечення ефективної взаємодії бізнесів-партнерів, організації реклами, методів стимулювання збуту, зв'язку з громадськістю і персональним продажем.

Комунікативне оточення аудиторії інтернету - складається з населення, що саме не відвідує Інтернет, але має друзів серед тих, хто регулярно відвідує Інтернет. Оцінки комунікативного оточення аудиторії Інтернету дають можливість представити масштаби впливу аудиторії на інше населення країни через дружні зв'язки.

Комунікатор - особа, група осіб чи організація, від яких безпосередньо виходить інформація в комунікативному процесі.

Компендіум - скорочений виклад основних положень.

Конкурентна карта ринку - розподіл ринкових часток конкурентів, що дозволяє контролювати місце (лідер, аутсайдер) конкурента (чи власної фірми) на ринку. Визначається за результатами аналізу ринкової позиції конкурентів на конкретних товарних ринках.

Консалтинг - консультування виробників, продавців, покупців у сфері технологічної, технічної, експертної діяльності. Послуги по дослідженню і прогнозуванню ринку, розробці маркетингових програм і т.п. надають спеціалізованими консалтинговими компаніями.

Концепція рекламної кампанії - загальне представлення, що включає рекламну ідею, рекламну аргументацію, особливості рекламних повідомлень, обґрунтування вибору засобів поширення реклами, тип і логіку рекламної кампанії з урахуванням маркетингових задач рекламодавця.

Консьюмеризм - рух у захист інтересів споживачів. Реалізується у формуванні суспільств, публічних виступів, у бойкоті фірм, магазинів і т.п. Розвиток цього руху спричинив зростання ступеня самоконтролю в рекламі, захисту прав споживачів у всій рекламній діяльності.

Контактор – співробітник рекламного агентства, керівник робочої групи клієнта (відповідальний виконавець проекту). Забезпечує представлення інтересів замовника в рекламному агентстві і представляє агентство у взаємовідносинах з клієнтах. Координує всю роботу по замовленню клієнта від його отримання до повного завершення.

Контрафакція товарного знаку - використання товарного знаку без згоди на те його власника.

Контрреклама з погляду закону - спростування неналежної реклами, розповсюджуване з метою ліквідації викликаних нею наслідків.

Кооперована реклама - реклама, оплачувана спільно фірмою-виробником і її збутовими агентами, тобто між дилерами і виробником. Реклама, яка спільно фінансується декількома рекламодавцями - загальнонаціональними, локальними і т.п.

Копірайтер - (copyright) - фахівець зі створення рекламних слоганів, текстів і замовлених статей, які прямо чи непрямо носять рекламний характер.

Корпоративна реклама - реклама, що створює потреби не в конкретній марці товару, а в повному товарному асортименті.

Коригуюча реклама - з'явилася як реакція консьюмеризму на несумлінну рекламу. Реалізується в обнародуванні інформаційних повідомлень від імені контролюючих органів, що займаються захистом прав споживачів. У них повідомляється про неточності і дезінформацію, що містяться в матеріалах рекламодавців. Особливо широко використовується в США і скандинавських країнах, де коригуюча реклама оплачується за рахунок винних осіб.

Коучинг метод безпосереднього навчання співробітника консультантом, тренером у формі індивідуального наставництва, тренінгу.

Креатив – творча складова рекламної діяльності.

Кросс-промоушн - спільні акції.

Л

Лайтбокс - рекламний щит розмірами 1,2 х 1,8 м. із внутрішнім підсвічуванням. Кріпиться до стовпів, стаціонарних конструкцій: кіосків, торців будинків.

Лефлетинг - роздача листівок з рекламним звертанням у місцях скупчення цільової аудиторії.

Логотип – елемент фірмового стилю, оригінальне накреслення найменування рекламодавця, використовуване як символ товару чи фірми, що найчастіше є торговою маркою.

Локальні акції - акції з прив'язкою до конкретного місця і виду активності. Наприклад, проведення вечірок у нічних клубах, підтримка ТМ у ресторанах, участь у молодіжних конкурсах, дискотеках і т.п. Можлива участь як організаторів власних акцій чи спонсорства вже існуючих.

М

Маркізи - рекламоносії у вигляді навісів (козирків) на м'якій чи твердій основі з розміщеною на них інформацією про фірму чи рухливий навіс зовні над вікнами для захисту від сонця.

Маркетинг подій - (event marketing) - організація масових розважальних заходів - різні фестивалі, вечірки і т.п. Звичайно присвячується певним подіям.

Максимальна аудиторія Інтернету - усі відвідувачі Інтернету, включаючи і тих, хто мав хоча б одиничний досвід відвідування Інтернету.

Марка - ім'я, термін, знак, символ, малюнок чи їхнє сполучення, які ідентифікують чи товари послуги одного чи декількох виробників - марка виробника, а також продавців - торгова марка, і послуг, що відрізняють їх від конкуруючих товарів.

Медіа (медіаканал) - засіб поширення реклами (телебачення, радіо, преса тощо).

Медіабаєри – 1) співробітники рекламного агентства, основна задача яких – укладання за дорученням клієнтів контрактних обов’язків із ЗМІ чи посередниками (селлерами) щодо розміщення реклами (чи інших комунікаційних послань) в різних медіа носіях; 2) крупні рекламні агентства, які спеціалізуються на закупках рекламних ресурсів в ЗМІ з наступним їх перепродажем іншим рекламним агентствам. Доход отримується за рахунок різниці в наданих знижках.

Мерчандайзинг – маркетингова технологія, викладення товару, оформлення вітрин, розміщення POS-матеріалів, відстеження акцій конкурентів. Викладення товару здійснюється таким чином, щоб розмістити товар у кращому з погляду продажів місці (на полках напроти рівня очей і рук).

Місткість ринку - (market capacity) - у маркетингу: сукупний платоспроможний попит покупців, можливий річний обсяг продажів визначеного виду товару при сформованому рівні цін. Залежить від ступеня освоєння даного ринку, еластичності попиту, від зміни економічної кон'юнктури, рівня цін, якості товару і витрат на рекламу.

Модуль - визначеного розміру графічна реклама для публікації в пресі.

Мобайл (мобілі) - підвішена до стелі чи кронштейну легка (пластикова, картонна) рекламна конструкція (плоска - двосторонній рекламоносій, підвішений до стелі; складена – конструкції підвішуються один до одного, об'ємна – тривимірна конструкція, зібрана у вигляді коробок чи інших структур) Переваги: завдяки тому, що простір над головами людей звичайно не заповнений рекламою, рекламоносій привертає додаткову увагу.

Модератор – ведучий телевізійної програми. Іноді модератором називають ведучого фокус-групи.

Моста – окремий екземпляр чи зразок товару, який посилається покупцю для попереднього знайомства.

Моніторинг/аналіз преси - постійне вивчення преси на предмет активності конкурентів і самого Клієнта, оглядів ринку. Дозволяє оперативно і вчасно реагувати на поточну ситуацію, одержувати максимальну інформацію про конкурентів.

Мотивація - 1. Процес інтенсифікації мотивів чи індивідуума їхні групи з метою активізації їхніх дій по ухваленню рішення про задоволення якоїсь потреби.
2. Дії, що спонукують, що роблять вплив на активність покупця в процесі прийняття ним рішення про покупку.

 

Н


Надахові установки - рекламні конструкції у вигляді логотипів ведучих фірм, розташовувані на адміністративних чи житлових будинках при максимальному куту огляду установки.

Наклейка - мала форма поліграфії, випускається на основі, що самоклеїться.

Недобросовісна реклама - реклама, яка вводить або може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам, державі чи суспільству внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, замовчування, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження.

Неформальні вербальні маркетингові комунікації (НВМК) – чутки, що їх успішно генерує чи використовує комунікатор в якості маркетингових комунікацій в процесі досягнення своїх маркетингових цілей.

Нонпарель - дрібний типографський шрифт (2,25 мм).

 

О


Оглядові статті (round-up article) - статті, що інтегрують досвід декількох компаній у галузі. Можуть ініціюватися як самими виданнями, так і фахівцями ПР. Пабліситі менших по розмірах і більш слабких компаній може покращитися в результаті включення матеріалів про них в оглядову статтю разом з матеріалами про великих і сильних конкурентів.

Об'ємна марка - елемент фірмового стилю, товарний знак в об'ємному виконанні. Наприклад: пляшка "Coca-Cola". Піддається реєстрації на загальних підставах.

Особистий продаж - будь-яка активна діяльність по залученню в комунікацію потенційних і реальних споживачів товару й одержанню зворотного зв'язку й інформації про їхні бажання, потреби, інтереси з орієнтацією на довгострокові відносини. Особистий продаж включає виявлення перспективних покупців і особисте знайомство з ними, регулярне індивідуальне спілкування, виявлення думок про удосконалені і нові товари.

Оферта - комерційна, рекламна, торгова пропозиція.

Охоплення – один із показників медіапланування, число (відсоток) представників цільової аудиторії, що вступили в контакт із конкретним засобом реклами чи поєднанням комунікаційних засобів протягом визначеного відрізку часу.

 

П


Паблік рилейшнз (Public Relations чи PR), або зв'язки з громадськістю - діяльність, спрямова­на на формування і підтримку позитивного іміджу фірми через налагоджен­ня стосунків між організацією та різноманітними контактними аудиторіями, ініціювання самою фірмою поширення інформації про товари, ідеї, послуги, яка подається як новина, а також запобігання та усунення небажаних чуток і дій, які можуть зашкодити діяльності фірми.

Пабліситі – один із напрямів PR, популяризація, створення популярності. Дії, спрямовані на привернення уваги.

Парадокс Гіффена – зниження попиту на окремі види товарів при зниженні на них ціни (і навпаки).

Паті-плент (Party-Plant) - один із засобів стимулювання збуту. Організація демонстрації товару вдома під час спеціально влаштованого прийому гостей.

Патентний повірений - представник заявника, що зареєстрований у Патентному відомстві і якому довіряється ведення справ, зв'язаних з реєстрацією товарних знаків. Повноваження патентного повіреного засвідчуються нотаріально завіреним дорученням.

Первинна маркетингова інформація - інформація спеціально зібрана фірмою чи спеціалізованою маркетинговою організацією для прийняття конкретних управлінських рішень в області маркетингової стратегії.

Періодика - видання, що виходять з визначеною періодичністю: газети, журнали і т.п.

Петит - дрібний типографський шрифт (3 мм).

Піксель (pixel)  - неподільна крапка в графічному зображенні растрової графіки.

Пілон – рекламна конструкція розміром 1,5х3 м з двома поверхнями і внутрішнім підсвічуванням
П