Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках географіїСкачати 49,25 Kb.
Дата конвертації26.12.2016
Розмір49,25 Kb.
Відділ освіти Долинської райдержадміністрації

Методичний кабінет відділу освітиМетодичний кабінет Маловодянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках географії
(з досвіду роботи Ладан Л.В. вчителя географії Маловодянської ЗОШ І-ІІІ ступенів)

с. Маловодяне 2000 рік.

Ладан Людмила Володимирівна має високу науково-теоретичну підготовку, добре володіє методикою викладання географії. Їй властиве постійне прагнення до пізнання нового, передового й активного його запровадження в практику своєї роботи, пошук нових можливостей, засобів і прийомів виховання. Виконуючи завдання шкільної програми з географії вчитель на своїх уроках дає учням основи знань з предмету та деяких суміжних наук про Землю і суспільство, формує в них наукові погляди на природу і взаємодію суспільства й природи, знайомить учнів з принципами раціонального використання природних ресурсів і охорони навколишнього середовища.

Ладан Л.В. працює над проблемою «Використання активних методів навчання на уроках географії». Вирішенню цієї проблеми допомогає кабінетна система навчання в школі, так як вона створює сприятливі умови для наукової організації праці вчителя і учнів. Обладнання кабінету, його матеріальна база сприяє також розвитку глибокого і стійкого інтересу до географії, виявленню і розкриттю творчих здібностей учнів.

Використовуючи активні методи навчання, Ладан Л.В. в першу чергу велику увагу приділяє проблемно – пошуковим методам навчання. Це зумовлено тим, що виконуючи пізнавальні

завдання, учні не лише здобувають знання із різноманітних інформацій, а й аналізують їх. Творчо осмислюють, роблять висновки. Таким чином, творчу діяльність учнів Людмила Володимирівна вважає одним з основних елементів змісту географічної освіти.

Активізувати пізнавальну діяльність учнів можна лише на основі розвиваючого навчання, при якому учні, засвоюючи нові поняття, оволодівають також прийомами розумової праці, навичками використовувати сформовані знання для розв’язання нових пізнавальних завдань. З цією метою Ладан Л.В. використовує в практиці своєї роботи СЛС (структурно – логічні схеми), враховуючи при цьому елементи ППД М.С. Винокур (СШ №28 м. Донецька) та О.Я. Скуратович (м. Київ, ПІУВ).

В практику роботи Ладан Л.В. увійшли шкільні лекції, семінарські заняття, навчальні ігри, дискусії, прес – конференції та інші нестандартні форми проведення уроків.

Підвищенню методичного рівня уроків Людмили Володимирівни сприяє розширення видів самостійної роботи, розвиток умінь учнів працювати з підручником, картою, довідковою літературою. Важливим фактором піднесення ефективності її уроків – правильне співвідношення діяльності вчителя і учнів у процесі здобуття нових знань.

Важливе значення в системі географічної

науки, системі роботи вчителя є краєзнавство. Краєзнавчий матеріал – найкраще унаочнення під час вивчення тем шкільного курсу географії. Завдяки його використанню Людмила Володимирівна активізує пізнавальну діяльність учнів, виховує любов до свого краю. Це один із шляхів морального виховання дітей та підготовки їх до самостійного життя. Внаслідок цієї роботи учні залучені до пошуку, поглиблюють свої знання з географії, а як результат - підвищують свої оцінки з предмету. А це одне з головних завдань у роботі вчителя - географа.Вчителька володіє широкою ерудицією, повагою до дітей, вимогливістю до себе і товаришів, надає методичну допомогу своїм колегам, користується авторитетом і повагою. Ладан Л.В. підвищує свій фаховий рівень шляхом самоосвіти, приймає участь у роботі методоб’єднання вчителів географії, проводить відкриті уроки, на яких ділиться надбанням творчого пошуку з своїми колегами.

Багато уваги приділяє позакласній роботі з предмету, залучає учнів до пошукової роботи. У своїй роботі використовує матеріали журналів «Географія в школі», «Географічний журнал України», «Рідна школа» та інші.
Каталог: downloads -> Buklets
Buklets -> „Педагогічна ефективність
downloads -> Тема. Різноманітність кишковопорожнинних. Їх роль в природі та житті людей. Мета
Buklets -> Відділ освіти долинської райдержадміністрації методичний кабінет відділу освіти
Buklets -> Нові підходи до навчання як засоби розвитку особистості та творчих здібностей молодших школярів
downloads -> Обладнання: Таблиці «Структурна схема еом», «Складови еом», навчальна програма «Сезам». Загальні поняття
downloads -> Довідка про проведення семінару вчителів математики на базі Люботинської зош I iii
downloads -> План роботи директора Маловодянської зош І-ІІІ ступенів
downloads -> Планробот и маловодянської загальноосвітньої школи І ііі ступенів (2006 – 2007 навчальний рік) Вересень


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал