Абажей Наталія Михайлівна Спеціальність вчителька початкових класів Освіта вища, кдпу стаж педагогічної роботи 17 років Категорія вища Дата проведення 20. 02. 2013р. Відкритий урок



Скачати 59,17 Kb.
Дата конвертації08.12.2016
Розмір59,17 Kb.
ТипУрок
КЗО «Сурсько – Михайлівська СЗШ І-ІІІ ступенів»

Абажей Наталія Михайлівна

Спеціальність - вчителька початкових класів

Освіта - вища, КДПУ

Стаж педагогічної роботи - 17 років

Категорія - вища

Дата проведення – 20.02.2013р.



Відкритий урок у 1 класі з навчання грамоти

Тема. Закріплення звукового значення букви Щ.

Читання тексту «Наша Батьківщина».

Мета:

  • закріпити знання учнів про букву «ща», її звукове значення; вдосконалювати вміння звуко-буквеного аналізу слів; навички читання слів; зв’язних текстів;

  • розвивати логічне мислення, мовлення дітей, збагачувати їх словниковий запас,

  • виховати у дітей любов до рідного села, у якому вони живуть, і своєї Батьківщини – України.

Тип уроку: урок-гра.

Методично-дидактичне забезпечення уроку: лист, складові таблиці, «Супутники букваря», картки зі словами, записи на дошці, «Букварі», карта України, ілюстрації, пейзажі, відомі місця рідного краю.
Хід уроку
І. Організаційний момент.

Всі готові до уроку?!

Тож гаразд, часу не гаємо

І урок розпочинаємо.


ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель: Діти сьогодні я йшла до класу і мені листоноша віддав листа, який надійшов саме вам, учням 1 класу. (відкриває конверт и зачитує листа).


«Доброго ранку, любі діти! Запрошую вас зі мною навчатись і грати. Для цього ви повинні бути уважними, щоб виконувати певні завдання. За гарні, чіткі і правильні відповіді я подарую вам маленькі квіточки.

Дідусь Букварик.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1). Хвилинка скоромовок

Дружно, швидко вимовляй,

Скоромовку промовляй.

2).Буква Щ

Зі мною будете грати,



Знання закріпляти.

Бесіда.

  • Яку букву вивчали на минулому уроці?

  • Які звуки вона позначає?

  • Назвіть слова, в яких зустрічаються ці звуки?


Читання складової таблиці № 6 (розчитування):

  • напівголосно;

  • хором: дівчата, хлопчики.


Читання складів, слів за «Супутником букваря» (с. 71.№5)

Прочитати слова на одному диханні.


3). Звуко-буквений аналіз слів

Все вивчене пригадай,

До слів схему підбирай.

А) Звуковий розбір слова щітка. («Супутник букваря» с. 70 № 1)

- Скільки звуків в цьому слові? Скільки букв? Чому?


Б) Робота за варіантами.

Звуковий розбір слів щука та кущ.


4). Утворення словосполучень

Зі мною ви пограйте,



Словосполучення складайте.
Творче завдання: до слів, розташованих у лівому стовпчику, дібрати слова з правого.

смачний ящірка

зелений борщ

сильний кущ

прудка дощ
5) Встанови межі слів. («Супутник букваря» с.71 № 6)

6.) Фізкультхвилинка. Хто там стомився

І наліво похилився?

Треба дружно всім встати,

Фізкультпаузу почати!

Щось устали ми сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки в боки

Та зроби чотири кроки.

Руки вгору підніми

Та тихенько опусти.

Плесніть, діти, кілька раз!

За роботу, все гаразд!


ІV. Вивчення нового матеріалу.

Гарно читаємо,



Текст новий вивчаємо.
Опрацювання тексту «Наша Батьківщина»

(«Буквар», стор.129)


1). Розповідь «Як називається наша Батьківщина».

- У кожної людини є свій куточок на землі. Це місце, де вона народилася. Це маленька батьківщина. У нас це місце – село Сурсько-Михайлівка . З таких маленьких рідних куточків і складається наша велика Батьківщина. А країна, в якій ми живемо, називається Україна.


2). Розгляд карти України, ілюстрацій про чудові українські місця.

  • Кордони України. Країни-сусіди України: Росія, Білорусь, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова.

  • Наймальовничі куточки України: Карпатські гори, Дніпро, Полісся, Чорне море, Азовське море, Київ.


3). Робота над текстом «Наша Батьківщина».

  • Читання тексту вчителем.

  • Як називається наша Батьківщина?

    • Словникова робота:

Батьківщина – це країна, де людина народилася, де живуть її батьки. Урочисто – Вітчизна.

Дніпро-Славутич – Дніпро –найбільша річка України. Дніпро має старовинну назву Славутич. Іноді ці обидві назви вживають разом.

Шахти –підземні споруди, де добувають вугілля. Багато шахт в Україні на Донбасі.


  • Читання тексту за частинами.

1 абзац – читання «буксиром»;

2 абзац – читання методом додавання (вчитель зачитує початок речення, а діти завершують його);

3 абзац (до кінця) – самостійно, напівголосно.

- Про що цей текст? Що саме таке Батьківщина?


4). Фізкультхвилинка

Сплять маленькі совенята.

(Очі у дітей заплющені.)

Раз — розкрили оченята,

Подивилися навколо.

(Кругові рухи очима.)

Потім вгору і додолу.

(Лише очима, головою не рухати.)

Оченята — блим, блим, блим?

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво оченята

Повертали совенята.

Совенята будуть спати,

А ми будемо читати!




  • Читання тексту вголос окремими учнями.




  • Вибіркове читання за завданням учителя:

  • - Знайдіть і прочитайте речення про те, як називається наша Батьківщина.

  • - Прочитайте речення про лани пшениці, квітучі поля льону, вишневі сади.

  • - Що здавна звучить у нашому краї? Зачитайте.

  • - Куди несе свої води Дніпро-Славутич?



5). Робота у групах

Скласти прислів’я та вислови. Пояснити значення



«Людина без Батьківщини, як пташка без пісні».

« Наша Батьківщина зветься Україною.»

«Україна - це той край, де ми живемо.»
V. Підсумок уроку

1) Бесіда.

- Про що ми говорили на уроці?

- Про що ви дізналися?

- Як зветься наша Батьківщина?



2). Вірш.

На землі великій є одна країна:

Гарна й неповторна, мила… (Україна).

І живуть тут люди добрі, працьовиті,

І скажу, до речі, ще… (талановиті).

Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші… (складають).

Щоб жила й раділа кожная родина,

Щоб була щаслива наша… (Батьківщина).
3). Квітуча держава.

Урок підходить до кінця.

З радістю ми грались.

Знань усім додав нам Букварик.

Скажемо всі разом: «Дякуємо тобі»!

- Покажіть квіточки, які ви одержали. Щоб завжди Україна була квітучою державою, давайте посадимо квіточки на галявину (діти виходять до дошки і наклеюють квіточки).





Каталог: avatar
avatar -> Додаток №1 Орієнтовні форми і зміст виховної діяльності
avatar -> Уроки християнської етики у 4 класі за новою програмою
avatar -> Урок читання у 2 кл Вчитель Полякова Тетяна Вікторівна, стаж роботи 17 років Тема. Як посолиш так і їстимеш. Матеріал уроку. Українська народна казка «Лисиця та журавель». Мета
avatar -> Уроки основ християнської етики у 2 класі за новою програмою
avatar -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
avatar -> Календарно-тематичне планування уроків християнської етики у 1 класі
avatar -> Ознайомлення з дією ділення. Знак ділення
avatar -> Опис досвіду роботи вчителя початкових класів Олександропільського нвк солонянського району Дніпропетровської області Ткаченко Ольги Василівни Ольга Василівна Ткаченко вчитель початкових класів Олександропільського нвк
avatar -> Уроки основ християнської етики у 3 класі за новою програмою
avatar -> Урок природознавства в 5 класі з теми: «Сонячна система»


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refos.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал